Vítkovice – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 4:6 (kon.) | K. Vary – Liberec 4:1 (kon.)
Třinec – Jihlava 2:3 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
HC Dukla Jihlava
Pátek 05.01.2024, 18:00 • Mini WERK ARENA, Třinec • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Konec zápasu. (20:34:43)

64:57
    4/4
    Dukla právě vstřelila branku!

Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se prosazuje MATĚJ VOVSÍK a ukončuje tento zápas. Asistence: Ilarion Kuprijanov, Maxim Burkov.
    Vovsík M., Kuprijanov I., Burkov M., Cinka D.
    Volas P., Šilar T., Sikora P., Král J.

64:52
    Pokus Vovsíka od modré čáry končí u připraveného Krále.

64:43

63:36
    Hosté mohli zakončovat do odkryté části klece, to by ale kotouč museli zasáhnout.

62:43
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Adam Ošmera – 2 min., podrážení.

62:10
    Oceláři mají v prodloužení více ze hry, zatím ale rozhodující branku nevytěžili.

60:44
    Kozlík zakončoval po přihrávce Sikory, střela mu ale nesedla ideálně.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 20:25.

60:00

59:19
    Přihrávka Sikory na Kozlíka nebyla přesná, hosté otáčí hru.

56:49
    Bartoš to zkusil z mezikruží , Cinka měl u sebe betony včas.

55:51
    6/6

Hosté čtyři minuty před koncem třetí třetiny srovnávají na 2:2. Oceláři propadli ve středním pásmu a přesnou střelou se pak prezentoval MAXIM BURKOV. Asistence: Jonáš Jungwirth, Ilarion Kuprijanov.
    Burkov M., Jungwirth Jo., Kuprijanov I., Vovsík M., Löffler D., Cinka D.
    Holub D., Volas P., Šilar T., Sikora P., Kozlík M., Král J.

55:22
    Jeletz pálil od modré čáry o mnoho výše než bylo potřeba.

54:39
    Kuprijanov si navedl puk mezi kruhy, ranou z tohoto prostoru pak ale nechal vyniknout třineckého Krále.

53:30
    Šilar zakončoval z prostoru před brankou, nemířil ale přesně.

53:28

51:28
    Cinka se vytáhl dobrým zákrokem a udržel svůj tým na jednobrankové ztrátě.

50:47
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Ilarion Kuprijanov – 2 min., nedovolené bránění.

49:59

48:45
    Ránu Volase nejprve obětavě zblokoval jeden z bránících hráčů, další pokus končí v lapačce Cinky.

47:59
    Jakub Modl – 2 min., sekání.

46:50
    Mikula mohl náskok Ocelářů navýšit, tečí ale trefil jen betony brankáře.

45:56
    6/6
    Třinec právě vstřelil branku!

Oceláři jdou do vedení! Rychlý protiútok táhl TOMÁŠ ŠILAR, který pak z levé strany našel recept na jihlavského gólmana. Asistence: Matěj Kozlík, Petr Sikora.
    Šilar T., Kozlík M., Sikora P., Horváth A., Horváth A., Král J.
    Vovsík M., Löffler D., Kudrna V., Niederhafner T., Peš H., Cinka D.

45:07
    Pokus Ošmery od modré se stal kořistí lapačky Cinky.

42:45
    Lysak si sjel na přihrávku Sikory, z mezikruží ale nemířil přesně.

41:56
    Vandas to zkusil od modré čáry, Král má puk v lapačce.

41:23

40:28
    Oceláři dohrávají přesilovku z konce druhé části, zatím se ale nedostali do pásma.

40:01

Začátek třetího dějství se posouvá přibližně na 19:52 z důvodu poruchy na rolbě, která zatím nemohla upravit ledovou plochu.

Další třetina začne přibližně v 19:37.

40:00

39:23
    Šimon Báťa – 2 min., faul loktem.

38:33
    Pokus Vovsíka od modré čáry Krále vystrašil, třinecký gólman puk ramenem zasáhl spíše jen reflexivně.

36:59
    Kozlík mohl strhnout vedení na stranu Ocelářů, z prostoru mezi kruhy ale zvedl puk příliš vysoko.

36:26
    Na ledě to začíná pořádně jiskřit, k vidění je řada tvrdých soubojů.

35:49
    Po zakončení Burkova kotouč jen těsně minul tyč třinecké branky.

34:12
    6/6

Po závaru před jihlavskou brankou je vyrovnáno! K dorážce po střele Tomáše Šilara dostal MATĚJ KOZLÍK. Asistence: Tomáš Šilar, Petr Sikora.
    Kozlík M., Šilar T., Sikora P., Ošmera A., Blaha D., Král J.
    Vandas T., Vildomec M., Váňa R., Modl J., Nosek R., Cinka D.

33:54
    Ošmera se dostal k zakončení v prostoru před brankou, k té stál ale původně zády a jeho střela tak postrádala přesnost.

32:28
    Prudká rána Holuba od modré čáry trefila jen střed jihlavské branky.

31:57
    Pánek s Bartošem se dostali do útočného pásma, nadějnou akci ale k úspěšnému konci nedotáhli.

29:26
    Šilar se snažil dostat za obránce soupeře, který ho stáhl k zemi. I tento zákrok se ale obejde bez vyloučení.

29:01
    Sikora se k prudké přihrávce svého spoluhráče nedostal.

28:13
    Hosté to zkoušeli po objetí branky, lapačka Krále ale byla na svém místě.

23:30
    Gerych zvolil místo přihrávky jen střelu, tou ale branku netrefil.

22:37
    Jihlava je na začátku druhého dějství mnohem aktivnější, Oceláři se ještě do útočného pásma vůbec nedostali.

20:39
    Jihlava se po vyhraném vhazování usadila v pásmu, zatím ale s kotoučem manévruje jen podél mantinelu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

18:33
    Po střele Volase neměl jihlavský gólman puk vůbec pod kontrolou, gólu se ale Oceláři zatím nedočkali.

17:16
    Po vyhraném vhazování se před brankou Ocelářů tlačil za druhým gólem Peš, beton Krále ale nepřekonal.

16:14
    Rauš ujel do brejku, vracející se Horváth i brankář Král ale odvedli dobrou práci.

14:44
    Bartoš byl za obranou soupeře, přihrávka spoluhráče k němu ale nedoputovala.

13:43
    Jihlavský bek svou střelou trefil jen Spěváčka a musel se tak rychle vracet zase zpátky.

12:35
    Kozlík hledal přihrávkou napříč středním pásmem Bartoše, ten se ale ke kotouči nedostal.

11:31
    6/6

Hosté se ujímají vedení, střelou z levé strany se prosadil JAKUB MODL.

Asistence: Rostislav Nosek, Tomáš Vandas.
    Modl J., Nosek R., Vandas T., Topol A., Váňa R., Cinka D.
    Holub D., Buják D., Šilar T., Šutý P., Gerych R., Král J.

10:52
    Pobídku Bujáka se snažil tečovat Mikula, ale nepřesně.

10:13
    Rána Vovsíka Královi vypadla, kotouč pak ale zamířil do rohu kluziště.

09:28
    Kozlík dostal přihrávku mezi kruhy, v těžké pozici ale nezakončil ideálně.

08:19
    Proti ráně Vildomece měl Král zakrytý výhled, přesto dokázal puk zachytit.

07:22
    Sikora se před brankou Jihlavy dostal k odraženému puku, kotouč ale zvedl příliš vysoko.

05:21
    Třinecký bek okamžitě zamířil na ošetřovnu, řadu minut pak zabrala úprava ledové plochy.

05:21
    Petr Andrle schytal ránu pukem přímo do obličeje a hra musela být přerušena.

04:10
    To se teď snažil změnit Bartoš, jeho střelu vyráží gólman Jihlavy.

02:26
    Zápas odstartoval v tempu, na první větší šanci ale zatím čekáme.

Dukla – Oceláři 3:4 po prodloužení

Dukla je na tom o dva body hůře, v tabulce to zatím stačí na šesté místo. Po ne příliš lichotivé pasáži sezony se ale v posledních kolech Jihlava zvedla. V posledních čtyřech zápasech dvakrát vyhrála, ale ve všech získala alespoň jeden bod. Na ledě Třince tak bude usilovat nejen o prodloužení této série, ale i o přeskočení Ocelářů v tabulce.

Nejproduktivnější hráči Jihlavy v nadstavbě

Lukáš Číhal – 7 bodů (1+6)
    Šimon Báťa – 6 bodů (1+5)
    Hynek Peš – 5 bodů (4+1)

Třinečtí hokejisté v úvodu nadstavby dominovali, když vyhráli pět zápasů v řadě. Pak se ale jejich mašina zasekla. V utkání s Jihlavou se tak budou snažit po třech porážkách vrátit na vítěznou vlnu. V tabulce patří Třinci s 13 body průběžné třetí místo.

Nejproduktivnější hráči Třince v nadstavbě

Matěj Kozlík – 8 bodů (3+7)
    Vojtěch Spěváček – 6 bodů (5+1)
    Miroslav Holinka – 6 bodů (4+2)

V páteční podvečer pokračuje dalším kolem DHL Extraliga juniorů. Domácí Oceláři přivítají v Mini WERK ARÉNĚ jihlavskou Duklu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 35. Kozlík (Šilar, Sikora), 46. Šilar (Kozlík, Sikora) – 12. Modl (Nosek, Vandas), 56. Burkov (Jo. Jungwirth, Kuprijanov), 65. Vovsík (Kuprijanov, Burkov)

HC Oceláři Třinec: J. Král (Skácel) – Buják (A), Ošmera, Volas, D. Holub, Andrle (A), A. Horváth – Kozlík, Sikora, Šilar – Gerych, Šutý (C), Spěváček – Lysak, Pánek, Bartoš – Blaha, Mikula.
    Trenér: René Mucha

HC Dukla Jihlava: Cinka (Sigmund) – Vovsík, Löffler, Vildomec, Topol, Jeletz, Vandas – Nosek, Peš, Burkov – Rauš, Kudrna, Niederhafner – R. Váňa, Modl, Báťa – Kuprijanov, Jo. Jungwirth, Klapica.
    Trenér: Petr Svoboda

Rozhodčí: Vaněk, Koziol – Konvička, Klimek