Hr. Králové – Austria 0:0 (kon.) | Olomouc – Trnava 2:0 (kon.)
SK Sigma Olomouc
2:0 (1:0)
FC Spartak Trnava
Středa 10.01.2024, 20:00 • Ta' Qali National Stadium, Malta • Tipsport Malta Cup • 1. kolo

Je tu konec utkání, ze kterého si Sigma Olomouc odnáší výhru 2:0. Nejprve se ve 36. minutě z penalty prosadil Zorvan, na jeho branku hned z úvodu druhé půle navázal Moses Emmanuel Amasi.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (21:54:37)

90+2

90+2
    Ze standardky nedokázal žádný z hráčů Trnavy ohrozit branku soupeře. Nic moc už se asi v utkání neodehraje.

90+1
    V závěru utkání bude Trnava rozehrávat standardku z pravé strany.

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

88
    Juraj Chvátal dostal proti noze přihrávku, takže na nic nečekal a z hrany vápna vypálil. Střela se mu vůbec nepovedla a je docela možné, že přeletěla tribunu za brankou soupeře.

86
    Ventúrova průniková přihrávka na Amasiho šla do offsidu.

84
    Oseni vyslal krásný centr na zadní tyč, kde byl úplně volný Šulek. Ten následně trestuhodně minul branku.

83
    Sigma vybojovala další roh, do vápna bude centrovat Sláma.

81
    Začala nám poslední desetiminutovka. Od branky bude odkopávat brankář Trnavy.

78
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
    ze hřiště odchází Vodháněl, přichází Růsek.

Tohle je důležitý moment pro Antonína Růska, na hřiště se totiž vrací zhruba po deseti měsíční pauze zapříčiněnou vážným zraněním.

77
    Sláma hledal na zadní tyči svým centrem Vodháněla, Jan Vodháněl ale míč nezpracoval a o míč přišel.

74
    Ofori obešel Slámu a jelikož se mu nikdo ze spoluhráčů nenabízel, rozhodl se z velké dálky vypálit. Jeho pokus srazil olomoucký hráč do autu.

69
    Krásně to teď udělal Burke, ten si dokázal poradit se dvěma hráči Sigmy a dostal se až na hranu malého vápna, odkud trefil bližší tyč.

67
    Hráči Sigmy vybojovali rohový kop, ten zahraje Vodháněl.

64
    Amasiho pokus z úhlu blokuje svým tělem stoper Trnavy. Míč se ale odráží zpět na kopačky hráčů Sigmy.

61
    ze hřiště odchází Fiala, přichází Zifčák.

Po tomto střídání je zjevné, že Singhateh v první půli nestřídal kvůli zranění, ale kvůli tomu, že chtěl trenér Jílek dát všem třem útočníkům 30 minut na place.

60
    Rychlý brejk končí střelou Burkeho, tu dokázal Stoppen vyrazit před sebe. S pomocí ihned přispěchal Matys, který míč odkopl do bezpečí.

57
    Do akrobatického zakončení se dostal jeden z olomouckých. Svým pokusem rozvlnil boční síť Rusovovi branky.

55
    Do zajímavé pozice se dostal trnavský Paur, ten nikým neatakovaný střílel z úhlu na zadní tyč. Dobrý zákrok si připsal brankář.

53
    Centr Slámy na zadní tyč nikoho v modrém nenašel. Obrana Trnavy následně odvrátila míč do bezpečí.

48
    Po standardní situaci vyplaval na zdaní tyči úplně volný Ventúra. Jeho volej ale na branku neletěla.
    46. AMASI - 2:0

46
    Olomouc právě vstřelila branku!
    To je strat jako hrom, uvnitř vápna obdržel míč AMASI, který se sním otočil a v pádu vypálil. I díky výrazné teči soupeře míč skončil v brance.

46

Do druhé půle by měly oba týmy nastoupit v jiných sestavách.

V první půli byla aktivnější Sigma Olomouc, která si vytvořila více šancí a celkově hře určovala tempo. Její snaha byla odměněna ve 36. minutě, kdy byl faulován Fiala. Následný pokutový kop proměnil FILIP ZORVAN.

Druhý poločas by měl začít asi v 21:03.

45+1

45+1
    Bernátova hlavička letěla daleko vedle levé tyče. Vypadá to, že se jednalo o poslední šanci první půle.

44
    Akce Olomouce po pravé straně pokračovat nebude, rozhodčí totiž píská offside.

42
    Krásná akce Trnavy končí střelou Djuričina z hrany malého vápna. Jeho pokus zablokoval domácí stoper. Trnavský útočník ještě reklamoval, že blokující hráč zahrál rukou, sudího to však nechává klidným.

40
    Bainovic prověřil svou střelou brankáře Stoppena. Ten byl však pozorný a střelu jistým zákrokem zkrotil.
    36. ZORVAN - 1:0

36
    Autorem branky z pokutového kopu je FILIP ZORVAN, který razantní střelou k tyči nedal brankáři šanci zasáhnou i přes fakt, že Vantruba vystihl stranu.

36
    Sigma Olomouc bude po jasném faulu na Fialu zahrávat penaltu.

33
    Fortelný zahrával standardku kousek za vápnem soupeře. Pro jeho centr si do ohně došel nebojácný Vantruba, který míč schoval do rukavic.

32
    ze hřiště odchází Singhateh, přichází Fiala.

Těžko říct, proč musel gambijský útočník střídat, pravděpodobně šlo o zdravotní problémy.

31
    Sigma zahrála rohová kop tragicky, od rohového praporku totiž skončila až u svého brankáře.

30
    Filip Novák dokázal obejít svého soupeře a následně odcentrovat. Přízemní centr srazil stoper hostí na rohový kop.

26
    Singhateh vystihl nepovedenou rozehrávku soupeře a z úhlu pádil sám na branku, až se dostal ke střele. Tu příliš dobře neumístil a Vantruba si tak připisuje důležitý zákrok.

24
    I tentokrát končí akce Sigmy na Fortelném, ten teď nedokázal uvnitř vápna zpracovat ostrý centr, který přilétl z leva.

22
    Pokorný našel krásnou průnikovou přihrávkou za obranu Fortelného. Jan Fortelný však míč špatně odhadl a z nadějné pozice ani nezakončil.

19
    Elbelův přetažený centr končí až v rukavicích Vantruby.

17
    Přihrávka na Breiteho byla moc dlouhá a zmizela v zámezí. Od branky bude odkopávat Vantruba.

14
    Trnava šla málem do vedení, Bainovic totiž hlavičkoval v malém vápně nikým nehlídaný. Výborné reflexy však ukázal brankář Stoppen, který míč na brankové čáře vyrazil rukou. Míč pak odkopl de bezpečí Beneš.

12
    Pokorný stáhl u postranní čáry unikajícího soupeře a vysloužil si výraznou domluvu od sudího.

10
    Breite ztratil míč a následně fauloval u soupeřova vápna. S míčem tak bude pokračovat Trnava.

7
    Dobrým obraným zákrokem se prezentoval Duric, ten dokázal svým tělem odstavit od míče uvnitř vlastního vápna Fortelného.

5
    Sigma se teď nikam nežene a nahrává si na své polovině. Soupeřovi útočníci je totiž vůbec nenapadají.

2
    Vantruba měl co dělat, aby stihl míč odehrát před napadajícím Singhatehem, ale zvládl to. Do této nekomfortní situace dostala hostujícího brankáře nepřesná přihrávka od jeho spoluhráče.

1

Oba týmy už jsou nastoupeny na hrací ploše, Sigma nastupuje v modrých dresech, Trnava bude hrát v bílých.

SK Sigma Olomouc: Stoppen – Novák, Beneš, Elbel (C) – Křišťál, Pospíšil, Breite, Fortelný, Pokorný – Singhateh, Zorvan
    Náhradníci: Digaňa – Fiala, Růsek, Vodháněl, Dele, Chvátal, Amasi, Matys, Langer, Ventúra, Vraštil, Sláma, Zifčák
    Trenér: Václav Jílek

FC Spartak Trnava: Vantruba – Koštrna, Duric, Karhan, Mikovič, Zeljkovič – Bainovic, Krizmanič, Bernát, Daniel – Djuričin
    Náhradníci: Rusov – Kompan, Ofori, Ujlaky, Oseni, Bukata, Burke, Paur, Gorosito, Procházka, Šulek
    Trenér: Michal Gašparík.

Je tady 6. ročník Tipsport Malta Cupu. V dnešním utkání
    1. kola budeme sledovat duel, ve kterém se představí česká SK Sigma Olomouc a slovenský FC Spartak Trnava. Zápas, i většina turnaje, se odehraje ve městě Ta' Qali na maltském národním stadionu. Olomouc a Trnavu doplňuje na turnaji ještě Hradec Králové a Austria Vídeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.