Třinec – K. Vary 6:5 (1:0 po s.n.) | Slavia – Přerov 3:2 (po pr.) | Tábor – Zlín 3:8 (kon.)
Vítkovice – Plzeň 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Pardubice 3:0 (kon.) | Poruba – Liberec 2:5 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Olomouc – Sparta 1:5 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
HC Kometa Brno
Pátek 19.01.2024, 18:00 • Veřejné sportoviště pro zimní sporty, Jihlava • Extraliga dorostu • O účast v play-off

Třetí třetina nám přinesla nejprve vyrovnání domácích. Po vstřeleném gólu byl Jihlavský tým při chuti a snažil se o navýšení skóre. To se ale nepovedlo a v poslední minutě zápasu rozhodl Jan Kerbler o třech bodech pro tým Komety. Brno se touto výhrou dostává v tabulce před tým domácí Jihlavy. (20:07:04)

59:52
    Katolický na modré nezpracoval puk a Dukla musí vyklidit útočné pásmo.

Kometa právě vstřelila branku!
    JAN KERBLER posílá svůj tým v poslední minutě do vedení. Asistence: Jan Brabenec, Filip Šebela.

58:43
    Katolický si sjel od modré čáry až do prostoru mezi kruhy. Střela šla jen do betonu.

57:55
    Kubín vystřelil z prostoru mezi kruhy. Střela mu ale nesedla a přestřelil.

57:45
    Oddechový čas pro tým HC Dukla Jihlava. Kvůli opravě výstroje gólmana Bicana.

57:44
    Brabenec posílá obloučkem puk na Bicana. Tento nához skryl v lapačce.

56:55
    Jihlava se dostala do protiútoku tři na dva. Následnou přihrávku na pravé straně zpracoval Kytka, který se pokusil o střelu. Ta Hradila neohrozila.

55:39
    Vhazování před Bicanem vyhrála Kometa. Přihrávka šla hned na modrou čáru. Následná střela nebyla přesná. A kometa ztrácí pásmo.

54:56
    Stibůrek na modré čáře přebruslil obranu a dostal se ke střelecké příležitosti z levého kruhu. Střela mu nesedla a Bican si mezeru mezi betony pohlídal.

53:45
    Hartl čekal za brankou. Následně si vyjel před brad branku a pokusil se překvapit Bicana.

53:02
    Holas zachytil vyhození na modré čáče. Na nic nečekal a hned střílel. Puk Hradil vyráží.

52:07
    Kytka se prodral kolem pravého mantinelu a pomohl tak svému týmu připravit střeleckou pozici. Střela Hradila nerozhodila a v poklidu vyráží.

51:22
    Hra se momentálně přelévá z jedné strany na druhou. Ke střele se ale ani jeden tým nedostal. Následně je pískáno zakázané uvolnění Kometě.

50:31

Lukáš Vondruška

Branky a nahrávky: 47. Katolický (Kytka, Slavíček) – 33. Kerbler (Brabenec, Panasenko), 60. Kerbler (Brabenec, Šebela)

HC Dukla Jihlava: Bican (Ždimera) – Verbeshchuk, Tomica, Zmrhal, Holas, Slavíček, Podroužek (A), Pešl, Tramba – Katolický, Š. Adamec, Kytka – Hanzák, Grabowski, Chvátal (C) – Volodin, Lukáš, Kouba.
    Trenér: Michal Broš

HC Kometa Brno: Hradil (V. Král) – Vyhlídal (A), Polák, Panasenko, M. Mátl (A), J. Veselý, Krämer – Štulo (C), Kubín, Hartl – Kerbler, Brabenec, Šebela – Š. Daněk, Stibůrek, Prchal – Kukleta, Čajka.
    Trenér: Jan Zachrla

Rozhodčí: Marek Honza – Marek Tichý, Jakub Kučera