Třinec – K. Vary 6:5 (1:0 po s.n.) | Slavia – Přerov 3:2 (po pr.) | Tábor – Zlín 3:8 (kon.)
Vítkovice – Plzeň 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Pardubice 3:0 (kon.) | Poruba – Liberec 2:5 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Olomouc – Sparta 1:5 (kon.)
HC Olomouc
1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
HC Sparta Praha
Pátek 19.01.2024, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • O účast v play-off

Utkání skončilo jasnou výhrou pro Spartu Praha 5:1. V závěrečné třetině už Olomouc jen kosmeticky upravila stav utkání. Minutu a 46 vteřin před koncem utkání kombinovala Mora ve svém pásmu, až se puk dostal k ROMANU PŘIDALOVI a ten dělovkou rozvlnil sít Tvrzníka poprvé v tomto utkání. I když už zazněla siréna, Sparta jela trestné střílení přesně v 60. minutě hry. K němu se postavil Filip Novák a ten hezky vymíchal Žbánka a dobrou Forsbergovkou upravil na konečných 5:1.
    To je z olomouckého zimáku pro dnešek všechno, Petr Martínek tu bude i zítra, kdy dorost Olomouce přivítá Liberec. Na počtenou. (20:08:27)

60:00 Filip NOVÁK - 1:5

60:00
    Sparta právě vstřelila branku!
    FILIP NOVÁK se postavil k trestnému střílení na samotném konci utkání a hezky vymíchal Žbánka a dobrou Forsbergovkou upravil na konečných 5:1.

60:00
    I když už zazněla siréna, Sparta pojede trestné střílení.

59:49
    Pokusy Olomouce zatím nikterak moc nadějné.

59:14
    Sparta hned vyhazuje a Olomouc se musí vracet.

Olomouc právě vstřelila branku!
    Tak aspoň čestný gól pro domácí. Olomouc kombinovala v pásmu, až se puk dostal k ROMANU PŘIDALOVI a ten dělovkou rozvlnil sít Tvrzníka poprvé v tomto utkání.
    Přidal R., Žbánek S., Holéczy P., Prokop V., Koryčanský J., Harásek J.
    Tvrzník T., Kincl J., Novotný D., Hrubý D., Dufek A., Poláček Pa.

58:00
    Po několika kombinacích mířila střela nad Žbánka.

57:37
    Stanislav Žbánek provětral při návratu Sparty do pásma svou lapačku.

57:27
    Václav Nestrašil střílí vedle a moc vysoko.

57:06
    Hra se po zakázaném uvolnění vrátí před Žbánka.

56:49
    Stanislav Žbánek zastavuje pokus od modré čáry.

56:16
    Olomouci se nedaří uchytit se v pásmu a Pražané kontrolují své vedení. S tím domácí už asi nic nesvedou.

55:38
    Tlak Sparty neustává a stále je útočné pásmo její.

54:35
    Filip Novák trefil horní tyč branky Stanislava Žbánka.

54:05
    Tobiáš Tvrzník odráží naopak nápor Mory a stále musí čelit tlaku.

Petr Martínek

Branky a nahrávky: 59. Přidal (Holéczy, Koryčanský) – 7. D. Novotný (Hrubý, B. Adamec), 8. Trachta (Čížek, Já. Novák), 13. Toms (F. Novák, Nestrašil), 31. Hrubý (TS), 60. F. Novák (TS)

HC Olomouc: Žbánek (Barčák) – Kalman, Dvořáček, Přidal (A), Holéczy, V. Černý, Hubáček, Dušák – T. Navrátil (C), Minář (A), Chromý – Kimak, Kubát, Prokop – Harásek, Koryčanský, Bartok – Brym, Pekr.
    Trenér: Radek Philipp

HC Sparta Praha: Tvrzník (Makarius) – T. Bolocan, Kincl, Dufek (A), Já. Novák, Nedvěd, Cichoň (C), Toms – Hrubý, Čížek, F. Novák – Prichodko, D. Novotný, Nestrašil (A) – B. Adamec, M. Bolocan, Pa. Poláček – Trachta.
    Trenér: Richard Žemlička

Rozhodčí: Karpíšek – Husák, Bezděk