Poprad – Zvolen 2:1 (po pr.) | HC Slovan – Nové Zámky 5:3 (kon.) | Banská Bystrica – Spišská N. Ves 7:3 (kon.)
Humenné – Trenčín 0:4 (kon.) | Košice – Nitra 1:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Michalovce 2:4 (kon.)
HC 19 Humenné
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 21.01.2024, 17:00 • Zimný štadión Humenné • Tipos Extraliga (SR) • 38. kolo

Trenčín si odváža z Humenného víťazstvo 4:0, ktorého základy položil gólmi Krajčoviča, Mikúša a Giľáka v druhej časti hry. Domácich to môže mrzieť o to viac, že v prvých 40 minútach boli aktívnejším celkom, no rozhodujúcimi elementmi dnes boli efektivita a nevyužité humenské presilové hry, vrátane vyše minútovej o dvoch hráčov. Do tretej tretiny vstúpili Humenčania s trojgólovým mankom, pričom táto časť im priveľmi nevyšla ani po hernej stránke, hostia si bez väčších problémov nielenže udržali svoj náskok, Conway ho dokázal ešte aj zvýšiť na konečných 0:4 z pohľadu domáceho tímu.
    To je od nás všetko, ďakujeme za pozornosť a prajeme príjemný zvyšok dňa. (19:11:36)

60:00

59:43
    Immo ešte prihral Giľákovi, no toho pokus z uhla Galimov zneškodnil.

58:54
    Handlovský nabil Meliškovi, no ten si v rozhodujúcej chvíli zlomil hokejku.

56:22
    Baláž sa z pravej strany predral do zakončenia, no Galimov do dokázal vychytať.

55:12
    Trenčín dal gól!
    Charbonneau prihrávkou spoza bránky našiel SCOTTA CONWAYA, ktorý síce najprv z pravého kruhu neprekonal Galimova, no celú situáciu dosledoval a následnou bekhendovou dorážkou už poslal puk do domácej bránky – 0:4.
    Asistencia: Jonathan Charbonneau

54:31
    Hostia v plnom počte.

54:08
    Foss prihrávkou z ľavej strany našiel Šoltésa, no ten z medzikružia minul bránku.

53:35
    Baláž si v nájazde urobil kľučku do ľavej strany, no Galimov tento úmysel prečítal a zlikvidoval hosťujúce trestné strieľanie.

53:35
    Baláž aj v oslabení dokázal preniknúť do brejku, v ktorom ho fauloval Paršin, arbitri nariadili trestné strieľanie.

52:46
    Sergijenko nabil do pravej strany Kvasnicovi, ktorého príklep z prvej zblokoval Kupec.

52:31
    Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
    Petráš – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

52:00
    Črtajúci sa domáci tlak z úvodu tretej tretiny sa hosťom teraz podarilo otupiť, v posledných minútach Trenčania kontrolujú dianie na ľade.

51:13
    Charbonneau ohrozil domácu bránku z osi klziska, proti bola lapačka Galimova.

50:18
    Baláž prenikol po pravej strane, neulakomil sa na zakončenie, naopak, prihral do vylepšenej pozície Immovi, no ten v tutovke minul odkrytú humenskú bránku.

49:51

49:35
    Sergijenko nahadzoval puk od modrej čiary, bránku týmto pokusom tesne minul, o teč sa ešte snažil Handlovský.