Poprad – Zvolen 2:1 (po pr.) | HC Slovan – Nové Zámky 5:3 (kon.) | Banská Bystrica – Spišská N. Ves 7:3 (kon.)
Humenné – Trenčín 0:4 (kon.) | Košice – Nitra 1:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Michalovce 2:4 (kon.)
HC Košice
1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
HK Nitra
sk Neděle 21.01.2024, 17:00 • Steel Aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 38. kolo

Z tohto stretnutia je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (19:17:17)

Košice absolútne nezvládli tretiu časť hry a s Nitrou napokon doma prehrali výsledkom 1:3. Hviezdou stretnutia bol dozaista brankár Libor Kašík, ktorý hostí niekoľkokrát podržal. Za zmienku však stojí aj útočník Dávid Okoličány, ktorý dvakrát skóroval a na tretí presný zásah svojho mužstva asistoval.

60:00

59:50
    Domácim to opäť nevyšlo, strela od modrej čiary skončila po bloku iba na ochrannej sieti.

59:27
    V obrovskej šanci zlyhal Fejes, zoči voči z ľavého krídla ho vychytal pripravený Kašík.

59:04
    Košická kombinácia v útočnej tretine síce pôsobila umne, zakončenie ale nepriniesla. Nitrania odohrali puk na zakázané uvoľnenie, hrať sa však bude až po oddychovom čase Dana Cemana.

58:20
    Jaroslav Janus opustil svoju bránku, Košičania majú na ľade šiestich korčuliarov.

57:29
    Chovanovi to nevyšlo, domáci sa počas svojej presilovky prakticky neusadili v útočnom pásme.

56:39
    Skvelú prácu v útočnej tretine odviedol Jakub Lacka, puk Košičanom na moment odobral a získal pre svoj tím cenné sekundy.

56:11
    S prvým streleckým pokusom Košičanov v početnej prevahe si Kašík poradil.

56:05
    Košice získali príležitosť na strelenie gólu, na dve minúty bol za podrazenie vylúčený obranca Alex Cotton.

55:42
    Janus vychytal Gilla.

55:16
    Fejes poslal puk medzi kruhy, druhý presný zásah v stretnutí si ale nepripísal zakončujúci Lunter.

54:13
    Nepresným pukom od modrej čiary sa po úspešnom vhadzovaní prezentoval Olsson.

53:50
    Hostia sa pokúšali aj o štvrtý gól, Janus tomu ale tentokrát dokázal zabrániť.

52:45
    Hra bola prerušená, z ľadu sa pomalšie dvíhal Jackson. Napokon ale vyzerá byť v poriadku.

52:42
    Kašík zlikvidoval Bretona.

52:07
    Do úniku sa po chybe Košičanov dostal Gill, Janusa už ale prestreliť nedokázal.

51:36
    Nitra dala gól! Vyrovnanie domácich sa vzdialilo, tretí presný zásah hostí zaznamenal SEBASTIÁN ČEDERLE. Medzi kruhmi šikovne tečoval puk z hokejky Marka Stachu, ten strieľal od modrej čiary. Asistencia: Marko Stacha, Dávid Okoličány – 1:3.

Matej Valkár

Branky a nahrávky: 12. Lunter (Breton, Olsson) – 46. Okoličány (Lacka, Čederle), 48. Okoličány (Lacka), 52. Čederle (Stacha, Okoličány)

HC Košice: Janus (Riečický) – Breton, Olsson, Zech, Ferenc (A), Deyl (A), Šedivý – Fejes, Pollock, Lunter – Chovan (C), Berger, Jääskeläinen – Lamper, Slovák, Rogoň – Jokeľ, Havrila, Šimun
    Trenér: Dan Ceman

HK Nitra: Kašík (Aittokallio) – Mezei (C), Cotton, Gajdoš, Bača, Stacha, Vitaloš, Fatul – Bajtek, Gill (A), Bubela – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka (A)
    Trenér: Antonín Stavjaňa

Rozhodčí: Klejna, Štefik – Pribula, Stanzel – Martinko

Diváci: 3 645