Florida – Arizona 6:2 (kon.) | Toronto – Winnipeg 1:0 (po pr.) | Boston – Carolina 2:3 (kon.)
Colorado – Washington 6:2 (kon.) | Seattle – Chicago 6:2 (kon.) | Vancouver – St. Louis 3:4 (po pr.)
Los Angeles – Buffalo 3:5 (kon.)
Colorado Avalanche
6:2 (1:0, 3:0, 2:2)
Washington Capitals
Čtvrtek 25.01.2024, 03:30 • Ball Arena, Denver • NHL

Utkání je u konce a domácí si připisují dva body. Třetí třetina přinesla ještě čtyři další branky a jako první se prosadili hosté, když ve 48. minutě snížil Dylan Strome. Naděje Washingtonu na případný zvrat ale pohasly v 51. minutě, kdy zblízka skóroval Mikko Rantanen a dal svému týmu klid do závěrečných minut. V 57. minutě navíc přidal svou dnes čtvrtou trefu Nathan MacKinnon a na vysoké výhře Colorada pak nic nezměnilo ani snížení Dylana Stromeho. Domácí tak vyhráli 6:2 a v Centrální divizi mají na druhém místě 65 bodů. Washingtonu patří v metropolitní divizi šesté místo s 50 body.

colorado se v dalším utkání představí v sobotu od 3:00 doma proti Los Angeles, Washington bude hrát ve stejný den od 20:00 v Dallasu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji krásné ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:51:35)

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:28

Tři hvězdy utkání
    1. Nathan MacKinnon (COL) 4+1
    2. Mikko Rantanen (COL) 1+4
    3. Cale Makar (COL) 1+2

59:45
    Domácí publikum povstává a bouřlivě aplauduje výhře svých oblíbenců.

59:31
    Nahození na Georgijevovu branku, ten si ale dal velký pozor, aby mu za záda nepropadl ještě jeden puk.

58:36
    Vyhození puku hostujícím celkem, zakázané uvolnění to ale nebude.
    57:37 Dylan STROME - 6:2

57:37
    4/4
    Washington právě vstřelil branku!
    Tak ještě úprava skóre ze strany hostujícího celku. Od modré čáry se puk dostal až před brankoviště, kde byl na chvíli volný DYLAN STROME a tomu se povedlo pověsit střelu pod horní tyčku Georgijevovy branky – 6:2. Asistence: Tom Wilson, Ethan Bear.
    Strome D., Jensen N., Bear E., Wilson T.
    Olofsson F., Manson J., Girard S., Kiviranta J.

56:59
    Teď se už asi zápas dohraje v poklidu, náskok mají domácí dostatečný.
    56:14 Nathan MACKINNON - 6:1

56:14
    4/4
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hosté už sice hráli ve čtyřech, jenže Oshie se ještě nestihl vrátit do obranného pásma a tak měl Rantanen čas na přihrávku za kruhy, kde si zpracoval NATHAN MACKINNON a prudkou ranou zápěstím trefil horní růžek Lindgrenovy branky. Svou dnes čtvrtou brankou upravil na 6:1. Asistence: Mikko Rantanen, Ross Colton.
    MacKinnon N., Rantanen M., Colton R., Toews D.
    Jensen N., Dowd N., Carlson J., Oshie T.

55:47
    Ta však dlouho nevydržela, neboť Ryan Johansen trefil soupeře do obličeje a obdržel dvě minuty za vysokou hůl.

55:39
    Za co si ale Joel Edmundson odjel sednout na trestnou lavici, bylo vyhození puku přes plexi. Domácí budou hrát pět na tři.

55:10
    Trochu se nám v závěru utkání přiostřuje, tvrdý zákrok u mantinelu předvedl hostující Edmundson. Tohle ale zůstalo bez trestu.

54:08
    Přesilovka pro Colorado, dvě minuty za vysokou hůl si totiž vykoledoval T. J. Oshie.

54:06
    Dvě střely ze strany hostů, první pokryl pozorný Georgijev, druhá šla mimo.

53:37
    Máme tu menší pokles tempa, domácí tým se snaží hlavně nebláznit a utkání v poklidu dohrát.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 20. Makar (Cogliano), 23. MacKinnon (Rantanen, Makar), 27. MacKinnon (Makar, Rantanen), 30. MacKinnon (Rantanen), 51. Rantanen (Drouin, MacKinnon), 57. MacKinnon (Rantanen, Colton) – 48. D. Strome (Pacioretty, Ovečkin), 58. D. Strome (Wilson, Bear)

Colorado Avalanche: Georgijev (Prosvetov) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, Malinski, Byram – Rantanen (A), MacKinnon (A), Drouin – L. O'Connor, Colton, Wood – Lehkonen, R. Johansen, Cogliano – Kiviranta, F. Olofsson, MacDermid.
    Trenér: Jared Bednar

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson (A), Sandin, Bear, Fehérváry, Jensen, Edmundson – Oshie (A), McMichael, Protas – Pacioretty, D. Strome, Ovečkin (C) – Wilson, Je. Kuzněcov, Mantha – Aube-Kubel, Dowd, Malenstyn.
    Trenér: Spencer Carbery

Rozhodčí: MacDougall, Pollock – Pancich, Knorr

Diváci: 18 136