Florida – Arizona 6:2 (kon.) | Toronto – Winnipeg 1:0 (po pr.) | Boston – Carolina 2:3 (kon.)
Colorado – Washington 6:2 (kon.) | Seattle – Chicago 6:2 (kon.) | Vancouver – St. Louis 3:4 (po pr.)
Los Angeles – Buffalo 3:5 (kon.)
Seattle Kraken
6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Chicago Blackhawks
Čtvrtek 25.01.2024, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

To je pro dnešek úplně vše. Přeji hezký čtvrteční den a u dalších přenosů naviděnou. (07:06:44)

3. Jordan Eberle (SEA) 0+2

Utkání mezi Seattlem a Chicagem je u svého konce. Jednoznačnou výhru 6:2 na své konto připisují domácí Krakeni. Ti byli po celou dobu duelu lepším mužstvem a vyhráli každou třetinu a vždy se prosadili shodně dvakrát. Branky rozhodly zejména na začátcích třetin a hlavně v té úvodní, kde se Seattle prosadil v páté a osmé minutě. Chicago se snažilo manko dohnat, ale soupeř ji vždy utekl. Domácí tak zlomili nepříznivou sérii čtyř proher vysokou výhrou.

59:50
    Jamie Oleksiak přebral kotouč za svou brankou a bezpečně ho posílá do útočného pásma.

59:21
    Jordan Eberle dostal skvělou přihrávku po ose a hned hledal další hráče v jízdě, ale brankář Arvid Söderblom stihl zareagovat.

58:40
    Justin Schultz už jen pouze nahodil za hostující svatyni. Seattle chce vše dohrá v klidu.

58:00
    Adam Larsson si počkal až ho začnou atakovat útočníky a hned zvolil přihrávku do středního pásma.

57:36
    Hra je přerušena, protože Chicago vyhodilo na zakázané uvolnění, ale rozhodčí se opravil a vhazuje se ve středovém kruhu.
    56:23 Tomáš TATAR - 6:2

56:23
    5/5
    Seattle právě vstřelil branku!
    Krakeni definitivně rozhodují o osudu duelu! Will Borgen se uvolnil na modré čáře a zpoza mantinelu pálil směr brána. Lehké nahození vyrazil Söderblom betonem k osamocenému TOMÁŠOVI TATAROVI, který uklízí kotouč do odkryté svatyně. – 6:2. Asistence: Will Borgen a Jared McCann.
    Borgen W., Eberle J., McCann J., Oleksiak J., Tatar T.
    Jones S., Anderson Joe., Dickinson J., Blackwell C., Vlasic A.

56:00
    Tomáš Tatar posílal přihrávku zády ke spoluhráči, proto končí mimo ledovou plochu. Poslední komerční přestávka je tady.

55:41
    Chicago přežilo přesilovku, ale díky zakázanému uvolnění se bude stále bránit.

55:34

55:20
    Další marná snaha o rychlý přechod končí na hokejce hostujícího mužstva.

54:52
    Burakovsky bude muset začít opět z obranného pásma, jelikož Chicago brání zatím dobře.

54:26
    Oliver Bjorkstrand poprvé vypálil v této přesilovce. Na Söderbloma nevyzrál, protože ten měl připravenou vyrážečku.

53:55
    První souhra domácím nevyšla, proto v klidu rozehrají za svou svatyní.

53:34
    Jarred Tinordi předvedl zcela zbytečný krosček ve středním pásmu a oslabuje své mužstvo na dvě minuty.

Matyáš Kotlan

Branky a nahrávky: 5. McCann (Eberle, Schultz), 8. Schwartz (Burakovsky, Dunn), 21. Wennberg, 38. B. Tanev (Dumoulin, Kartye), 45. Tatar (Eberle, Schultz), 57. Tatar (Borgen, McCann) – 18. Joe. Anderson (S. Jones, Dickinson), 41. N. Foligno (Kurashev, S. Jones)

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson (A), Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle (A), McCann, Tatar – Burakovsky, Wennberg, Schwartz – Bjorkstrand, Kartye, Tolvanen – B. Tanev, Shore, Yamamoto.
    Trenér: Dave Hakstol

Chicago Blackhawks: Söderblom (Mrázek) – S. Jones (A), A. Vlasic, Megna, Korchinski, Crevier, Tinordi – T. Raddysh, Kurashev, N. Foligno (A) – Joe. Anderson, Dickinson (A), Blackwell – Donato, Entwistle, R. Pitlick – Re. Johnson, Sanford, Katchouk.
    Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Hanson, Blandina – Hunt, O'Quinn

Diváci: 17 151