Florida – Arizona 6:2 (kon.) | Toronto – Winnipeg 1:0 (po pr.) | Boston – Carolina 2:3 (kon.)
Colorado – Washington 6:2 (kon.) | Seattle – Chicago 6:2 (kon.) | Vancouver – St. Louis 3:4 (po pr.)
Los Angeles – Buffalo 3:5 (kon.)
Colorado Avalanche
6:2 (1:0, 3:0, 2:2)
Washington Capitals
Čtvrtek 25.01.2024, 03:30 • Ball Arena, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Colorado Avalanche a Washington Capitals.

Domácí tým je v tuto chvíli na druhém místě Centrální divize se ziskem 63 bodů, což znamená jednobodový náskok na třetí Dallas, ale také jednobodovou ztrátu na vedoucí Winnipeg. Colorado se naposledy představilo na ledě Philadelphie, kde se odehrála pěkná přestřelka. Hattrickem se blýskl O'Connor a po dvou gólech přidali MacKinnon a Rantanen. Colorado vyhrálo 7:4.

Lídři kanadského bodování

Nathan MacKinnon 77 (26+51)
    Mikko Rantanen 60 (26+34)
    Cale Makar 54 (10+44)

Hostům patří v Metropolitní divizi šesté místo s 50 body, což znamená pouze jednobodovou ztrátu na čtvrté NY Islanders a pětibodovou na třetí Carolinu. Washington poslední dva zápasy prohrál, když nejprve neuspěl na ledě St. Louis po porážce 0:3 a poté ani v Minnesotě, kde sice dvakrát skóroval Mantha a jednou Oshie, stačilo to ale pouze na porážku 3:5.

Martin Fehérváry (WSH) 10 (2+8)

Utkání v Ball Areně začne ve 3:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Colorado Avalanche: Georgijev (Prosvetov) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, Malinski, Byram – Rantanen (A), MacKinnon (A), Drouin – L. O'Connor, Colton, Wood – Lehkonen, R. Johansen, Cogliano – Kiviranta, F. Olofsson, MacDermid.
    Trenér: Jared Bednar

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson (A), Sandin, Bear, Fehérváry, Jensen, Edmundson – Oshie (A), McMichael, Protas – Pacioretty, D. Strome, Ovečkin (C) – Wilson, Je. Kuzněcov, Mantha – Aube-Kubel, Dowd, Malenstyn.
    Trenér: Spencer Carbery

Rozhodčí: MacDougall, Pollock – Pancich, Knorr.

00:01

00:35
    První okamžiky zápasu se odehrály v pásmu Colorada, hosté ale na Georgijeva nevystřelili.

01:19
    MacKinnon se prodíral levou stranou, u mantinelu ale o puk nakonec přišel.

01:50
    Od modré čáry nahazoval hostující Jensen, puk nějak prošel chumlem hráčů a gólmana Colorada dokonce trefil do masky.

02:28
    Tak trochu nepovedený přechod Washingtonu do útočného pásma, Oshiemu se pískal ofsajd.

02:47
    Okolo Makara se prosmýkl Mantha, dostal se i ke střele, ta mu ale byla sražena mimo ledovou plochu. Vhazuje se po Georgijevově pravici.

03:26
    Washington je v úvodu jasné aktivnějším celkem, před gólmanem operují Ovečkin a Pacioretty.

04:31
    Středem si to do útočného pásma namířil domácí Byram, chtěl zakončovat přes obránce, ale byl zablokován.

05:21
    Už zase hosté, nahození johna Carlsona od modré čáry ale nebylo přesné.

05:40
    První vážnější zakončení zápasu měl na svědomí hostující Sandin, Georgijev ale vytáhl zákrok lapačkou a přerušil hru.

05:55
    O pár chvilek později to na Georgijeva zkoušel Strome, ale ani on nebyl úspěšný a gólman Colorada zakročil svým postavením na brankové čáře.

06:34
    Je tu první vyloučení zápasu, přesilovku si zahraje Washington. Dvě minuty za sekání obdržel Miles Wood.

07:03
    Úvod oslabení domácím vychází, Cogliano v poklidu vyvezl puk za červenou čáru.

07:33
    A opět je puk blíže Lindgrenovi, než Georgijevovi.

08:13
    Hosté se nyní sami zbavili pásma po příliš prudké přihrávce na modrou čáru.

08:34
    Wood je zase na ledě, Colorado se v poklidu ubránilo.

09:29
    Colorado zatím hraje hodně kostrbatě, přechody do útoku jsou tak pomalé a do plně rozestavěné obrany.

10:22
    Až nyní se ke střele z levého kruhu, byl ale zablokován. Vzápětí to vypadalo na nedovolené bránění ze strany hostů, sudí to ale nechali být.

11:09
    Georgijev zakročil proti střele Kuzněcova z pravého kruhu, jeho beton byl u tyčky právě včas.

12:07
    Hosté předvedli rychlý přechod do útoku, vše zakončoval Malenstyn, ale přesně doprostřed branky, kde byl připravený Georgijev.

12:40
    Od modré čáry nahodil Byram, našel ale jen Lindgrenovu lapačku.

12:49
    Z mnohem lepší pozice vyslal ránu zápěstím Drouin a jen o kousíček Lindgrenovu branku přestřelil.

13:55
    Na opačné straně neprošel do střelecké pozice Pacioretty a o puk byl obrán.

14:50
    Stále pokračuje územní převaha Washingtonu, hosté jsou aktivnější i v počtu střel. Zatím ale bez jakéhokoliv úspěchu.

15:42
    Závar před Georgijevem, ten byl roztažen na celém brankovišti, nakonec puk přes modrou čáru poslal Olofsson.

16:34
    Střela domácích od modré čáry, která byla spíše nabídkou na teč. Puk skončil vedle Lindgrenovy brány.

17:35
    Zatím největší šance Colorada, které se dostalo do přečíslení a ke střele z pravého kruhu. Lindgren vytěsnil okolo své pravé tyčky.

18:09
    Druhé vyloučení na straně domácího celku, dvouminutový trest za vysokou hůl vyfasoval Jonathan Drouin.

18:38
    Ovečkinova střela z první byla Woodem sražena mimo led.

18:53
    Ne ne, hostům to zatím v přesilovce moc nejde, i tentokrát mají problém rozvinout útočnou kombinaci v pásmu.

19:23
    4/5
    Colorado právě vstřelilo branku!
    A nakonec je tu dokonce gól domácích v oslabení. Ve středním pásmu vybojovalo Colorado puk, toho se v rychlosti chopil CALE MAKAR, středem se prohnal přes modrou čáru a překonal Lindgrena prudkou ranou na jeho lapačku – 1:0. Assitence: Andrew Cogliano.
    Makar C., Wood M., Toews D., Lehkonen A.
    Ovečkin A., Mantha A., Wilson T., Carlson J., Kuzněcov Je.
    19:23 Cale MAKAR - 1:0

20:00

Je za námi první třetina, ve které sice byli aktivnější hosté, jenže jim to nebylo vůbec nic platné. Georgijev musel několikrát čelit tlaku Washingtonu, vše ale zatím dokázal vyřešit. Na druhé straně měl Lindgren volněji, nicméně to byl nakonec on, kdo inkasoval. Hosté sice hráli přesilovku, jenže po zisku puku se ke střele dostal Cale Makar a prudkou ranou otevřel v oslabení skóre. Do šaten se tak odešlo za stavu 1:0.

20:09
    Přesilovka Washingtonu je u konce, Drouin je zase na ledě.

20:32
    Lindgren byl první, kdo musel zasahovat ve druhé třetině, sledujeme aktivní nástup Colorada.

20:50
    Pěkná střela MacKinnona přes obránce, Lindgren musel vytáhnout rychlý zákrok betonem.

21:38
    Přesilovku si zahraje i domácí celek, na trestnou lavici už s dvouminutovým trestem za držení odjíždí Nicolas Aube-Kubel.

22:12
    Do brejku se levou stranou dostával hostující Malenstyn, nedokázal ale zkrotit trochu neposedný puk a jeho výlet skončil těsné za modrou čárou.

22:39
    5/4
    Přesilovka je využitá a domácí vedou o dva! Colorado se vrátilo do útočného pásma, předvedlo rychlou kombinaci, finální příhra prošla skrz pásmo na levou stranu, odkud z první vystřelil MATHAN MACKINNON a na jeho pokus z úhlu přemisťující se Lindgre nedosáhl – 2:0. Asistence: Mikko Rantanen, Cale Makar.
    MacKinnon N., Rantanen M., Makar C., Colton R., Drouin J.
    Edmundson J., Fehérváry M., Wilson T., Kuzněcov Je.
    22:39 Nathan MACKINNON - 2:0

23:39
    Další výpad domácího celku byl zastaven sudím, pískala se přihrávka rukou a vhazuje se ve středním pásmu.

24:09
    Wood s Byramem zastavili snahu hostů o útok, druhý jmenovaný už rozjíždí postupnou protiakci.

24:24
    Makarova střela nebyla přesná, puk skončil na zadním mantinelu.

25:03
    Jestliže první třetina byla hodné o převaze Washingtonu, ta druhá je zatím naprostý opak a hosté se jen brání.

25:33
    Od modré čáry vystřelil tak trochu na náhodu Manson, trefil Lindgrenův postoj.

26:22
    Další vyloučení na straně hostů. Ethan Bear vyhodil puk přes plexi a má to za dvě minuty za zdržování hry.

27:00
    5/4
    Druhá využitá přesilovka a domácí vedou o tří góly. Colorado předvedlo hodně podobnou kombinaci jako před chvílí, NATHAN MACKINNON dostal další příhru na levý kruh a svou dnes druhou brankou v utkání upravil na 3:0. Asistence: Cale Makar, Mikko Rantanen.
    MacKinnon N., Makar C., Rantanen M., Colton R., Drouin J.
    Jensen N., Dowd N., Malenstyn B., Carlson J.
    27:00 Nathan MACKINNON - 3:0

27:49
    A pro Washington mohlo být ještě hůře, neboť na konci kombinace na jeden dotek byl Lehkonen a jen pohotový Lindgrenův přesun zabránil čtvrtému gólu.

28:27
    Zase se vše stěhuje před branku hostů, a to po zakázaném uvolnění.

28:55
    Drouin se trochu zamotal do kliček v útočném pásmu, domácí přišli o puk.

29:16
    5/5
    Hattrick! Hosté po ztrátě puku propadli v obraně, pustili Colorado do přečíslení dva na jednoho, Rantanen vybídl k zakončení NATHANA MACKINNONA, ten nepohrdl a dokonale provedeným bekhendovým blafákem navýšil výsledek na 4:0. Asistence: Mikko Rantanen.
    MacKinnon N., Rantanen M., Toews D., Makar C., Drouin J.
    Jensen N., Ovečkin A., Strome D., Sandin R., Pacioretty M.
    29:16 Nathan MACKINNON - 4:0

29:16
    Máme tu teď krátkou pauzu, je totiž třeba posbírat čepice, které se ocitly na ledě po čistém hattricku elitního snipera Colorada.

29:48
    Od pravého mantinelu se odpoutal hostující Oshie, jenže ještě než stačil vystřelit, byla u něj obrana a dokázala jej zablokovat.

30:35
    Malinskiho bomba z dálky prolétla vedle Lindgrenovy branky, domácí pokračují v tlaku.

31:28
    Na opačné straně se okolo obránců proháčkoval Bear, svou střelou pak ale našel pouze Georgijevovu lapačku.

31:57
    Bruslařský souboj o puk svedli domácí Drouin a hostující gólman Lindgren, který to měl ze své branky o něco blíže a také z toho vyšel jako vítěz. Puk vypíchl mimo dosah domácího útočníka.

32:38
    O malou chvíli později střílel velmi aktivní MacKinnon, tentokrát gólman Washingtonu zakročil rychlým betonem a poradil si i s následnou dorážkou z levé strany.
    32:38 MacKinnonova střela a také bruslařský souboj o puk

33:15
    Po buly v útočném pásmu se ke střele od kruhů dostal hostující Protas, svou ranou tahem ale nechal jen vyniknout Georgijevovu lapačku.
    33:15 Protas Georgijeva nepřekonal

34:24
    Washington se začíná lehce nadechovat, prozatím však nenachází recept na výborně chytajícího Georgijeva.

34:56
    Ovečkin byl zablokován, domácí následně dostali hru do středního pásma.

35:28
    Další výpad Washingtonu skončil zakázaným uvolněním.

35:52
    Už to vypadalo na další šanci po přečíslení, MacDermid však na dlouhý pas nedosáhl.

35:58
    Vzápětí se Kurtis MacDermid dopustil podrážení a už sedí na trestné lavici. Přesilovka pro Washington.

36:27
    Oshieho střela od modré čáry byla tečována a skončila vedle Georgijevovy branky.

37:03
    Neuspěl ani Sandin, hosté ale zůstávají v útočném pásmu.

37:35
    Colorado vytlačilo puk do středního pásma, přesilovka hostů se chýlí ke svému konci.

37:58
    A MacDermid je už skutečně na ledě, hraje se v pěti na obou stranách.

38:40
    Hostům není zatím přáno... Blízko gólu byl Fehérváry, jenže gólman Colorada se na brankovišti zvládl bleskově přemístit a betonem pokrýt prostor u své pravé tyčky.

39:27
    Za Georgijevem cinkala tyčka a to po tvrdé ráně Carlsona kousek od modré čáry!

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a domácí to mají rozehrané opravdu na výbornou. A mohou za to poděkovat jedinému muži – Nathanu MacKinnonovi, který ve druhé třetině doslova explodoval a zaznamenal čistý hattrick. Dva góly dal ze své pozice na levém křídle při přesilovkových kombinacích a ten třetí dal po brejku dva na jednoho. Washington byl po většinu času v této hrací jednotce pod tlakem, do útoku se dostal až v závěrečných minutách. Vrcholem však byla jen Carlsonova tyčka a před třetí částí tak platí stav 4:0.

40:57
    |výpad domácích, Drouin vybízel ke skórování Rantanena, ten zblízka těsně minul.

41:40
    Colorado dobře brání své pásmo, soupeře nepouští do zakončení.

42:55
    Vylučuje se na straně Colorada, dvě minuty za vysokou hůl obdržel Ross Colton.

43:34
    Zatím to hostům opravdu nejde, ani tato přesilovka nepřináší tlak na brankoviště.

44:15
    Puk letí až k Lindgrenovi...

44:48
    V závěru oslabení se domácí dokonce dostali do rychlého přechodu do útoku a zleva zakončoval Cogliano. Měl to ale z úhlu a Lindgren svou tyčku uhájil.

44:55
    Colorado přečkalo i čtvrté oslabení a hraje zase v plném počtu.

45:46
    Washington se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, naráží však na dobrý obranný blok domácího celku.

46:28
    Další tyčka hostů, Georgijev má v tomto docela štěstí.

47:26
    5/5
    Washington právě vstřelil branku!
    Tak se hosté nakonec dočkali. Po tlaku v útočném pásmu a nepřesné Carlsonově bombě našel Pacioretty před brankou DYLANA STROMEHO, ten nadvakrát překonal Georgijeva a upravil na 4:1. Asistence: Max Pacioretty, Alexandr Ovečkin.
    Strome D., Pacioretty M., Ovečkin A., Sandin R., Carlson J.
    Byram B., Colton R., O'Connor L., Wood M., Malinski S.
    47:26 Dylan STROME - 4:1

48:45
    Lindgren drží šance svého celku na případný obrat, nyní pokryl nebezpečné přečíslení se zakončením z bezprostřední blízkosti.

49:40
    Hraje se teď v obrovském tempu, vše se přelévá ze strany na stranu!

50:02
    MacKinnon v další šanci, tentokrát jeho střelu z křídla Lindgren pokryl.

50:20
    5/5
    Domácí tým zase uniká do čtyřbrankového náskoku. Po překonání modré čáry doputoval puk na pravou stranu, odkud vracel Drouin před brankoviště, letící puk trefil MIKKA RANTANENA nejprve do rukavice, pak jej ale ve vzduchu sklepl čepelí hole za Lindgrenova záda – 5:1. Asistence: Jonathan Drouin, Nathan MacKinnon.
    Rantanen M., Drouin J., MacKinnon N., Toews D., Makar C.
    Jensen N., Ovečkin A., Strome D., Fehérváry M., Pacioretty M.
    50:20 Mikko RANTANEN - 5:1

51:42
    Zase se hraje v pásmu Washingtonu, probíhá urputný souboj o puk u mantinelu.

52:19
    Překombinovaná akce Colorada v útočném pásmu, sami se zbavili dobré pozice a nyní musí obrana pospíchat až takřka k Georgijevovi.

53:37
    Máme tu menší pokles tempa, domácí tým se snaží hlavně nebláznit a utkání v poklidu dohrát.

54:06
    Dvě střely ze strany hostů, první pokryl pozorný Georgijev, druhá šla mimo.

54:08
    Přesilovka pro Colorado, dvě minuty za vysokou hůl si totiž vykoledoval T. J. Oshie.

55:10
    Trochu se nám v závěru utkání přiostřuje, tvrdý zákrok u mantinelu předvedl hostující Edmundson. Tohle ale zůstalo bez trestu.

55:39
    Za co si ale Joel Edmundson odjel sednout na trestnou lavici, bylo vyhození puku přes plexi. Domácí budou hrát pět na tři.

55:47
    Ta však dlouho nevydržela, neboť Ryan Johansen trefil soupeře do obličeje a obdržel dvě minuty za vysokou hůl.

56:14
    4/4
    Hosté už sice hráli ve čtyřech, jenže Oshie se ještě nestihl vrátit do obranného pásma a tak měl Rantanen čas na přihrávku za kruhy, kde si zpracoval NATHAN MACKINNON a prudkou ranou zápěstím trefil horní růžek Lindgrenovy branky. Svou dnes čtvrtou brankou upravil na 6:1. Asistence: Mikko Rantanen, Ross Colton.
    MacKinnon N., Rantanen M., Colton R., Toews D.
    Jensen N., Dowd N., Carlson J., Oshie T.
    56:14 Nathan MACKINNON - 6:1

56:59
    Teď se už asi zápas dohraje v poklidu, náskok mají domácí dostatečný.

57:37
    4/4
    Tak ještě úprava skóre ze strany hostujícího celku. Od modré čáry se puk dostal až před brankoviště, kde byl na chvíli volný DYLAN STROME a tomu se povedlo pověsit střelu pod horní tyčku Georgijevovy branky – 6:2. Asistence: Tom Wilson, Ethan Bear.
    Strome D., Jensen N., Bear E., Wilson T.
    Olofsson F., Manson J., Girard S., Kiviranta J.
    57:37 Dylan STROME - 6:2

58:36
    Vyhození puku hostujícím celkem, zakázané uvolnění to ale nebude.

59:31
    Nahození na Georgijevovu branku, ten si ale dal velký pozor, aby mu za záda nepropadl ještě jeden puk.

59:45
    Domácí publikum povstává a bouřlivě aplauduje výhře svých oblíbenců.

Statistika
    Střely na bránu: 33 – 25 | Přesilová hra: 2/4 – 0/5 | Trestné minuty: 10 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?
    Alexandar Georgijev (COL) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,0 %, odchytal 60:00
    Charlie Lindgren (WSH) – 27 zákroků, 6 OG, úspěšnost 81,8 %, odchytal 59:50

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:28

Tři hvězdy utkání
    1. Nathan MacKinnon (COL) 4+1
    2. Mikko Rantanen (COL) 1+4
    3. Cale Makar (COL) 1+2

Utkání sledovalo 18 136 diváků.

Utkání je u konce a domácí si připisují dva body. Třetí třetina přinesla ještě čtyři další branky a jako první se prosadili hosté, když ve 48. minutě snížil Dylan Strome. Naděje Washingtonu na případný zvrat ale pohasly v 51. minutě, kdy zblízka skóroval Mikko Rantanen a dal svému týmu klid do závěrečných minut. V 57. minutě navíc přidal svou dnes čtvrtou trefu Nathan MacKinnon a na vysoké výhře Colorada pak nic nezměnilo ani snížení Dylana Stromeho. Domácí tak vyhráli 6:2 a v Centrální divizi mají na druhém místě 65 bodů. Washingtonu patří v metropolitní divizi šesté místo s 50 body.

colorado se v dalším utkání představí v sobotu od 3:00 doma proti Los Angeles, Washington bude hrát ve stejný den od 20:00 v Dallasu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji krásné ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:51:35)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 20. Makar (Cogliano), 23. MacKinnon (Rantanen, Makar), 27. MacKinnon (Makar, Rantanen), 30. MacKinnon (Rantanen), 51. Rantanen (Drouin, MacKinnon), 57. MacKinnon (Rantanen, Colton) – 48. D. Strome (Pacioretty, Ovečkin), 58. D. Strome (Wilson, Bear)

Rozhodčí: MacDougall, Pollock – Pancich, Knorr

Diváci: 18 136