Florida – Arizona 6:2 (kon.) | Toronto – Winnipeg 1:0 (po pr.) | Boston – Carolina 2:3 (kon.)
Colorado – Washington 6:2 (kon.) | Seattle – Chicago 6:2 (kon.) | Vancouver – St. Louis 3:4 (po pr.)
Los Angeles – Buffalo 3:5 (kon.)
Seattle Kraken
6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Chicago Blackhawks
Čtvrtek 25.01.2024, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

To je pro dnešek úplně vše. Přeji hezký čtvrteční den a u dalších přenosů naviděnou. (07:06:44)

3. Jordan Eberle (SEA) 0+2

Utkání mezi Seattlem a Chicagem je u svého konce. Jednoznačnou výhru 6:2 na své konto připisují domácí Krakeni. Ti byli po celou dobu duelu lepším mužstvem a vyhráli každou třetinu a vždy se prosadili shodně dvakrát. Branky rozhodly zejména na začátcích třetin a hlavně v té úvodní, kde se Seattle prosadil v páté a osmé minutě. Chicago se snažilo manko dohnat, ale soupeř ji vždy utekl. Domácí tak zlomili nepříznivou sérii čtyř proher vysokou výhrou.

59:50
    Jamie Oleksiak přebral kotouč za svou brankou a bezpečně ho posílá do útočného pásma.

59:21
    Jordan Eberle dostal skvělou přihrávku po ose a hned hledal další hráče v jízdě, ale brankář Arvid Söderblom stihl zareagovat.

58:40
    Justin Schultz už jen pouze nahodil za hostující svatyni. Seattle chce vše dohrá v klidu.

58:00
    Adam Larsson si počkal až ho začnou atakovat útočníky a hned zvolil přihrávku do středního pásma.

57:36
    Hra je přerušena, protože Chicago vyhodilo na zakázané uvolnění, ale rozhodčí se opravil a vhazuje se ve středovém kruhu.
    56:23 Tomáš TATAR - 6:2

56:23
    5/5
    Seattle právě vstřelil branku!
    Krakeni definitivně rozhodují o osudu duelu! Will Borgen se uvolnil na modré čáře a zpoza mantinelu pálil směr brána. Lehké nahození vyrazil Söderblom betonem k osamocenému TOMÁŠOVI TATAROVI, který uklízí kotouč do odkryté svatyně. – 6:2. Asistence: Will Borgen a Jared McCann.
    Borgen W., Eberle J., McCann J., Oleksiak J., Tatar T.
    Jones S., Anderson Joe., Dickinson J., Blackwell C., Vlasic A.

56:00
    Tomáš Tatar posílal přihrávku zády ke spoluhráči, proto končí mimo ledovou plochu. Poslední komerční přestávka je tady.

55:41
    Chicago přežilo přesilovku, ale díky zakázanému uvolnění se bude stále bránit.

55:34

55:20
    Další marná snaha o rychlý přechod končí na hokejce hostujícího mužstva.

54:52
    Burakovsky bude muset začít opět z obranného pásma, jelikož Chicago brání zatím dobře.

54:26
    Oliver Bjorkstrand poprvé vypálil v této přesilovce. Na Söderbloma nevyzrál, protože ten měl připravenou vyrážečku.

53:55
    První souhra domácím nevyšla, proto v klidu rozehrají za svou svatyní.

53:34
    Jarred Tinordi předvedl zcela zbytečný krosček ve středním pásmu a oslabuje své mužstvo na dvě minuty.

53:14
    Po dlouhé době se hosté osvobodili, proto Kevin Korchinski počká až spoluhráči vystřídají.

52:45
    Alexander Wennberg na sebe vzal jízdu po celém útočném pásmu. Díky jeho práci je stále v ofenzivě Seattle.

51:56
    Ryan Donato zakončoval menší tlak hostů otočkou před brankovištěm. Joey Daccord se včas přesunul.

51:01
    Skvělou žabičku přesně na hůl dostal Devin Shore, který hned udělal kličku do středu ledové plochy, ale střela trefuje betony brankáře.

50:36
    Ofsajd se píská domácím Krakenů a na programu je komerční pauza.

50:20
    Vzápětí na druhé straně pálil Foligno, ale branku ani netrefuje.

49:27
    Další velká šance Seattlu! Brandon Tanev už překonal brankáře Söderbloma, ale puk zůstal stát na brankovišti odkud ho obrana odvrací mimo nebezpečí.

49:00
    Louis Crevier skvěle tělem odstavil domácí útočníky a z obranného pásma zahajuje kombinaci.

48:28
    Blackhawks mělo opět k dispozici nadějnou střeleckou pozici, jenomže Daccord reaguje hokejkou.

47:48
    Chicago se dostalo k velice dobré střelecké pozici, která je nevyužita a letí do ochranné sítě. Na programu je komerční přestávka.

47:23
    Devin Shore se poprvé ukázal výrazněji v dnešním střetnutí. Chtěl pálit pod břevno, ale je zablokován.

46:42
    Jared McCann to po přihrávce Tatara zkoušel překvapivě na první tyč. Arvid Söderblom se nenechal překvapit.

46:10
    Joey Daccord se rychle obracel v brankovišti, když zasahoval proti tečované střele od modré.

45:30
    Nadále se pokračuje v rychlé hře, ve které je zatím pod kontrolou puku domácí celek.
    44:28 Tomáš TATAR - 5:2

44:28
    5/5
    Nedáš dostaneš platí v tento moment! Donato nejdříve neuspěl v samostatnému úniku, a tak do dalšího mířili domácí. Jordan Eberle vysunul ze středního pásma do nájezdu TOMÁŠE TATARA, jenž se na rozdíl od svého soupeře dokázal skvělou střelou zápěstím prosadit. – 5:2. Asistence: Jordan Eberle a Justin Schultz.
    Tatar T., Schultz J., Eberle J., McCann J., Dumoulin B.
    Donato R., Pitlick R., Tinordi J., Korchinski K., Entwistle M.

44:20
    Velká šance Chicaga! Ryan Donato ujížděl sám na branku Seattlu, ale bekhendový blafák nedotáhl proti pozornému Daccordovi.

43:48
    Jaden Schwartz po delší době prověřil hostujícího gólmana, když z nápřahu pálil do jeho hrudi.

43:30
    Další snažení hostů zastavil Seattle před vážnějším ohrožení, a tak může útočit.

42:50
    Joey Anderson se rychle obtočil zpoza branky právě před ní, jenže brankáře soupeře nepřekvapil.

42:02
    Opět nebezpečně pálil z pokleku Foligno, tentokrát se Daccord stačil přesunout včas.

41:40
    Chicago se dále tlačilo k nějakému zakončení, ale k žádnému se nakonec nedostalo.
    40:39 Nick FOLIGNO - 4:2

40:39
    5/4
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hosté bleskově využívají přesilovku! Blesková souhra vedle ke konečné přihrávce Philippa Kurasheva. Jeho přihrávka měla oči a našla přesně před brankou v jízdě NICKA FOLIGNA, kterému stačilo ke vstřelení branky nastavit pouze hůl. – 4:2. Asistence: Philipp Kurashev a Seth Jones.
    Jones S., Raddysh T., Foligno N., Kurashev P., Vlasic A.
    Larsson A., Tanev B., Wennberg A., Oleksiak J.

40:29
    André Burakovsky zastavoval v obranném pásmu slibnou akci soupeře držením, proto míří na trestnou lavici.

40:15
    Na úvod poslední části hry tečoval před brankou Burakovsky, pro brankáře hostů nic těžkého.

40:01

Další třetina začne přibližně v 06:16.

Prostřední část duelu mezi Seattlem a Chicagem je u svého konce. V této periodě byl jasně lepší domácí celek, který navýšil svůj náskok. Hned po přestávce si ukázkového vlastence vstřelili hosté a branka byla připsána Wennbergovi. Krakeni byli nadále lepší a další trefu si připravili na 38.minutu, kde skvělou přihrávku Dumoulina zakončil do odkryté branky Tanev. Proto se jde do kabin za stavu 4:1.

40:00

39:47
    Seattle ještě zamířil do útočného pásma, jenže zde byl neúspěšný. Stále bude mít výhodu, protože hosté vyhazují na icing.

39:03
    Alexander Wennberg na závěr druhé třetiny mířil pouze do vyrážečky brankáře Chicaga.

38:49
    Další nadějná pobídka na střelu pro domácí. Vince Dunn golfákem trefuje pouze svého útočníka.

38:11
    Chicago se snaží domácí zatlačit na závěr třetiny, jenže naopak lehce zakončoval do lapačky brankáře André Burakovsky.
    37:29 Brandon TANEV - 4:1

37:29
    5/5
    Krakeni jdou do tříbrankového trháku! Brian Dumoulin se objevil za modrou čárou a tím pádem měl dost prostoru na přihrávku. Tou našel ve druhém vlně osamoceného BRANDONA TANEVA, jenž trochu krkolomně doprovází kotouč do odkryté branky Söderbloma. – 4:1. Asistence: Brian Dumoulin a Tye Kartye.
    Larsson A., Dumoulin B., Tanev B., Kartye T., Tatar T.
    Raddysh T., Foligno N., Kurashev P., Megna J., Vlasic A.

36:52

36:48
    Další nádherná akce měla být vyšperkovaná do prázdné branky, to by ale musel Schwartz poslat přesnější přihrávku.

36:15
    Jaden Schwartz šikovnou tečí nadělal problémy brankáři, který si poradil betonem.

35:40
    Oliver Bjorkstrand moc chvátal na přihrávku za obranu a za to je potrestán, jelikož hosté vyhazují přes všechny čáry.

35:05
    Vince Dunn nestačil včas zachytit puk v útočném pásmu. Proto je Seattle vyhnán v přesilovce do obranného části hry.

34:52
    Jamie Oleksiak se v obrovské rychlosti dostal téměř do samostatného úniku, kde ho faulem zastavil Seth Jones. Ten za zastavení slibné akce Krakenů míří na dvě minuty za sekání.

34:18
    Jaden Schwartz si nevedl úplně šťastně v útočném pásmu, proto soupeř zamíří do rychlého brejku.

33:50
    Hned po přesilovce se musel ukázat Arvid Söderblom. Proti dorážce Tatara si vedl brilantně a kryje puk do lapačky.

33:35

33:19
    V hlavní roli opět útočník Philipp Kurashev, který pasíroval kotouč přes skrumáž hráčů, ale na pozorného Daccorda nevyzrál.

32:53
    Philipp Kurashev vybojoval puk v souboji u mantinelu a kvůli němu začíná přesilovková souhra.

32:16
    Seth Jones nemá dnes svůj den, protože svou dlouhou přihrávku posílá na zakázané uvolnění.

32:00
    Úvodní nátlak domácí přežili díky jistému zákroku Joeye Daccorda.

31:35
    Tye Kartye musel v obranném pásmu zasahovat faulem, konkrétně bude pykat za hákování.

31:33
    Tentokrát už to byla šance Krakenů vážnější! Jamie Oleksiak si našel odražený puk před brankou a hned z první pálil, jenomže trefuje břevno hostující svatyně.

31:19
    Perfektní kombinace domácích. Tomáš Tatar se prosadil přes obránce a následnou zadovkou našel McCanna, jenž střelu z tahem nasměroval do blokujícího obránce.

30:45
    Blackhawks se oskytlo v postavení mimo hru, čehož si sudí včas všimli. Přerušení je využito na komerční přestávku.

30:18
    ve hře nám vznikají velké nedostatky, které nevedou k žádným střeleckým pokusům.

29:33
    Louis Crevier si dal pozor na dlouhý pas za obranu a díky své dobré rychlosti nepouští domácí ke střele.

28:50
    Hosté rychle zakombinovali, což vedlo k nadějné střele Nicka Foligna, jemuž sjel kotouč z čepele a letí mimo.

28:10
    Chicago se nadále snažilo zůstat v útočném pásmu, jenomže Oleksiak svým důrazem nahodil na hostující svatyni.

27:26
    Kevin Korchinski se po usazení v útoku rozhodl k nahození od modré čáry, to míjí prostor tří tyčí.

26:43
    Další práci měl hostující gólman, když kryl střelu tahem od Bjorkstranda. Na programu je komerční přestávka.

26:00
    Nepřesnost hostujícího celku vede k individuální akci Briana Dumoulina, jenž zaveze puk před branku soupeře.

25:22
    Jaycob Megna stihl včas dojet kotouč v obranném pásmu a okamžitě začíná kombinaci.

24:56

24:23
    Další akce je zastavena nepřesnou přihrávkou, která letí na zakázané uvolnění.

23:48
    Oliver Bjorkstrand dostal hodně prostoru po přechodu do útočného pásma, jenže jeho pokus míjí branku.

23:16
    Výbornou kombinaci chtěl vyšperkovat přihrávkou do slotu Jordan Eberle, ale jeho pobídka je zablokována.

22:56
    První přesilovka pro Seattle. Alex Vlasic míří za podrážení na dvě minuty.

22:25
    Jaden Schwartz získal snadno kotouč ve středním pásmu a zakládá útočnou akci.

21:30
    Na druhé straně se také musel obracet Joey Daccord, jelikož zasahoval proti nadějné střele Kurasheva.
    20:16 Alexander WENNBERG - 3:1

20:16
    5/5
    Hned z kraje prostřední periody je tady smolná branka! Po okamžité hře v útočném pásmu Krakenů získal hostující Seat Jones kotouč a chtěl ho vyhodit, jenže před brankou trefil svého spoluhráče. A právě od něho se puk odrazil za záda Söderbloma. Branka je připsána domácímu ALEXANDEROVI WENNBERGOVI. – 3:1. Bez asistence.
    Larsson A., Wennberg A., Tanev B., Dunn V., Burakovsky A.

20:01

Další třetina začne přibližně v 05:18.

Úvodní třetina zápasu mezi Seattlem a Chicagem je u svého konce! Po divoké první třetině jde do kabin s jednogólovým rozdílem šťastnější domácí mužstvo. To šlo už v 5.minutě zásluhou McCanna do vedení a další zásah přišel o tři minuty později, když chytře kolenem dopravil puk do sítě Schwartz. Od té doby začali Blackhawks hrát a byli odměněni snižující trefou, kterou obstaral šikovnou tečí Anderson. Proto se do kabin jde za stavu 2:1 pro domácí.

20:00

19:40
    Adam Larsson byl rychlejší než soupeř a dostává výhodu kotouče za svou branku. Více se již nestane.

19:03
    Joey Daccord se musel mít opět na pozoru, když lapí ostrou střelu z pozice slotu.

18:00
    Seattle se probouzí opět k lepší hře, která není zakončen v útočném pásmu.
    17:20 Joey ANDERSON - 2:1

17:20
    5/5
    Blackhawks za svou aktivitu zaslouženě snižují! Po delší aktivitě v útočném pásmu dostal od Dickinsona nabito na modrou čáru Seth Jones. Jeho svižná střela letěla mezi tři tyče, ale i tak ji dokázal tečovat JOEY ANDERSON, jenž nedává svou šikovností Daccordovi šanci. – 2:1. Asistence: Seth Jones a Jason Dickinson.
    Anderson Joe., Jones S., Dickinson J., Foligno N., Vlasic A.
    Larsson A., Schwartz J., Wennberg A., Bjorkstrand O., Dunn V.

16:49
    Z menšího tlaku se Chicago osvobodilo a to drobným vyhozením do útočného pásma.

16:17
    Justin Schultz využil špatných přihrávek soupeře a nechá své spoluhráče v klidu vystřídat.

15:36
    Po další komerční přestávce se rozjela hra na malý moment, jelikož na icing zahráli domácí.

15:07
    Hra je znovu přerušena a to kvůli teči Taneva, která vyletěla do ochranné sítě.

14:55
    Opět je v souboji důraznější domácí mužstvo, a tak Jordan Eberle míří do ofenzivy, kde nakonec zakončoval Tatar mimo mantinely.

14:06
    Ofsajdové postavení zastavuje útok Blackhawks a nás čeká komerční přestávka.

13:50
    Tvrdý souboj se odehrál za brankou domácích a jako vítěz se stal obránce Seattlu.

13:08
    Colin Blackwell podnikl rychlý útočný výpad přes modrou čáru, jeho zakončení bekhendem končí na zadním mantinelu.

12:30
    Chicago po své přesilovce zůstává v takovém menším tlaku, ale nahození nevycházejí.

11:53
    11:17 Velkou šanci v přesilovce pokryl skvělý Daccord.

11:17
    Velká šance v přesilovce! Ryan Donato si převzal kotouč za brankou a na přední tyč chtěl překvapit Daccorda, jenže ten se přesunul včas. K další dorážce se dostal do poloprázdné branky Jason Dickinson, ale skvělý brankář Krakenů nastavil lapačku z říše snů.

10:45
    Seth Jones dostal opět nabito na levou stranu, jenže na jeho rychlou střelu byl nachystán Daccord.

10:18
    Kombinace vedla ke střele golfákem od Jonese, tvrdý projektyl letí mimo branku.

09:53
    Aktivita hostů nese menší ovoce. Eeli Tolvanen si jde odsedět dvě minuty za krosček v rohu kluziště.

09:19
    Seth Jones se odvážil ke tvrdé střele od modré čáry, ta nakonec neprošla k brankáři a končí blokem.

08:30
    Chicago se bude muset hodně rychle probrat, protože tohle je zatím velký problém.
    07:12 Jaden SCHWARTZ - 2:0

07:12
    5/5
    Domácí jdou rychle už do dvoubrankového vedení! Po vyhraném buly v útočném pásmu si skvěle nabruslil ke střele z levého kruhu André Burakovsky. Nerozpakoval se střelou, která letěla mimo branku, jenže pohotový JADEN SCHWARTZ byl na správném místě a pomocí kolene doprovází kotouč do sítě Chicaga. – 2:0. Asistence: André Burakovsky a Vince Dunn.
    Larsson A., Schwartz J., Wennberg A., Dunn V., Burakovsky A.

07:05
    Po zákroku Söderbloma, který se vytáhl proti Schwartzovi, je na programu komerční přestávka.

06:53
    Philipp Kurashev uklidnil hru za brankou hostů a kotouč pomalu vyváží do středního pásma.

06:11
    Brandon Tanev se probíjel k těžké střele z velkého úhlu, domácí útočník je zablokován obranou.

05:30
    Seattle je nadále aktivnější ve hře a opět se na kratší dobu dostává do útočného pásma.
    04:34 Jared MCCANN - 1:0

04:34
    5/5
    Krakeni jdou do brzkého vedení! Domácí se usadili na delší dobu v útočném pásmu, konkrétně za brankou. Zde byl aktivní Jordan Eberle, jenž skvělou přihrávkou našel na kruhu svého spoluhráče. Tím byl JARED MCCANN, který okamžitou ránou z nápřahu otevírá skóre duelu. – 1:0. Asistence: Jordan Eberle a Justin Schultz.
    McCann J., Schultz J., Eberle J., Dumoulin B., Tatar T.
    Donato R., Pitlick R., Tinordi J., Crevier L., Entwistle M.

04:18
    Arvid Söderblom si zapisuje další jednodušší zákrok, když zasahoval proti nahození Dumoulina od modré čáry.

04:00
    Zadovka hostujícímu mužstvu nevyšla, jelikož ji přečetl Eberle, který vyváží puk do útočného pásma.

03:25
    Schwarz se snažil obehrát několik obránců sám v rohu kluziště, v tomto je neúspěšný.

02:39
    Devin Shore se dostal ke střele z otočky a navíc ve slotu. Střela při ledě končí na betoně gólmana.

02:18
    Bude se vhazovat opět v obranném pásmu Krakenů. Daccord raději ve skrumáži skryl kotouč.

01:59
    Na začátku duelu je k vidění několik nepřesností, ze kterých těží hosté.

01:33
    S hokejkou si zahraje domácí brankář a to po špatné souhře Blackhawks.

01:04
    Jared McCann si nabrusil ze strany ke střele na bližší tyč. Brankáře hostů nepřekvapil, protože ten kryje pod lapačku.

00:53
    Hra je přerušena kvůli icingu, bude se vhazovat v obranném pásmu Seattlu.

00:11
    První práce pro domácího brankáře. Joey Daccord měl s nahozením od červené čáry jednouduchou práci.

00:01

Všichni aktéři dnešního střetnutí právě nastupují na ledovou plochu. Za pár okamžiků po ceremoniálu vše odstartuje.

Zápas bude z neznámých důvodů mírně zpožděn.

Jako je tradicí v NHL, tak se začne pár minut po oficiálním startu utkání.

Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasové rozbruslení. Po úpravě ledu můžeme jít do akce.

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson (A), Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle (A), McCann, Tatar – Burakovsky, Wennberg, Schwartz – Bjorkstrand, Kartye, Tolvanen – B. Tanev, Shore, Yamamoto.
    Trenér: Dave Hakstol

Chicago Blackhawks: Söderblom (Mrázek) – S. Jones (A), A. Vlasic, Megna, Korchinski, Crevier, Tinordi – T. Raddysh, Kurashev, N. Foligno (A) – Joe. Anderson, Dickinson (A), Blackwell – Donato, Entwistle, R. Pitlick – Re. Johnson, Sanford, Katchouk.
    Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Hanson, Blandina – Hunt, O'Quinn.

SEATTLE KRAKEN

Již svou třetí sezónu v nejprestižnější soutěži světa hrají Krakeni. Svěřenci trenéra Davida Hakstola budou bojovat do poslední chvíle o play-off, protože k tomu nasvědčuje jejich pozice v tabulce. V Západní konferenci jim patří 11.místo se ziskem 47 bodů a skóre 127:137 a v Pacifické divizi se nachází na páté pozici se ztrátou šesti bodů na příčky zajišťující vyřazovací boje. Jenže do domácí duelu proti Chicagu vstoupí ve špatné formě, prohráli totiž už čtyřikrát v řadě za sebou, přičemž třikrát to bylo na venkovním ledě. Naposledy hrál Seattle na domácím ledě v pondělí ráno proti Torontu, proti kterému neuspěl po velkém boji a padl poměrem 1:3. S Blackhawks by mohli nabrat formu zpět, protože v posledním vzájemném utkání si s ním hladce poradili.
    Dokáže Seattle ukončit nepříznivou sérii prohraných střetnutí?

TOP 3 hráči:
    Oliver Bjorkstrand (12+24)
    Vince Dunn (8+27)
    Jared McCann (18+12)

CHICAGO BLACKHAWKS

Indiáni již v letošní sezóně mohou pravděpodobně zapomenout na play-off. V západní části NHL se nachází na předposlední pozici s pouhými 30 body a hrozivým skóre 103:167. Svěřenci kouče Luke Richardsona si vedou ještě hůř v Centrální divizi, kde jsou beznadějně poslední. Chicago moc nechytlo formu s příchodem roku 2024, když z dvanácti odehraných duelů získalo pouhých sedm bodů. Naposledy se Blackhawks představili v úterý ráno na ledě Vancouveru, zde neodehráli špatné utkání, ale díky bídné koncovce prohráli díky trefám v první periodě 0:2. Na Krakeny letos nevzpomínají vůbec dobře, protože zde v polovině prosince prohráli vysoko 1:7.
    Dokáže si tentokrát Chicago spravit chuť a bodovat v Climate Pledge Areně?

Connor Bedard (15+18)
    Jason Dickinson (15+9)
    Philipp Kurashev (8+15)

Krásné brzké čtvrteční ráno ze zámoří! Od 04:00 je na programu zajímavé utkání Západní konference nejprestižnější hokejové ligy. Ve špatné formě hrající Seattle Kraken na svém ledě přivítá letos trápící se Chicago Blackhawks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Matyáš Kotlan

Branky a nahrávky: 5. McCann (Eberle, Schultz), 8. Schwartz (Burakovsky, Dunn), 21. Wennberg, 38. B. Tanev (Dumoulin, Kartye), 45. Tatar (Eberle, Schultz), 57. Tatar (Borgen, McCann) – 18. Joe. Anderson (S. Jones, Dickinson), 41. N. Foligno (Kurashev, S. Jones)

Rozhodčí: Hanson, Blandina – Hunt, O'Quinn

Diváci: 17 151