Sparta – Jihlava 0:2 (kon.) | Plzeň – Olomouc 2:1 (po pr.) | Mountfield HK – Pardubice 2:1 (kon.)
Č. Budějovice – Přerov 2:5 (kon.) | Zlín – HC Litvínov 3:1 (kon.)
HC Sparta Praha
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 25.01.2024, 16:45 • Sportovní hala Fortuna, Praha - Holešovice • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání mezi Spartou a Duklou Jihlava v pražských Holešovicích začne 16:45.

HC SPARTA PRAHA

Pražané se velmi dlouhou dobu drželi na prvním místě tabulky vyšší nadstavby, momentálně jsou ale se 30 body druzí. Za Kometou Brno zaostávají o pouhý bod, musíme ale podoktnout, že Sparta má odehráno o jeden zápas méně.

Minulý dvojzápas odehráli sparťané ve Slezsku, ze kterého si odvezli čtyři body. Vítkovice se jim podařilo porazit 3:2 a získali tak plný bodový zisk. O den později ale nakonec padli v prodloužení s třineckými Oceláři 4:3. V obou těchto utkáních zaznamenali gól útočníci Albert Bareš a Tomáš Holeček, druhý jmenovaný navíc dokázal dát gól při vlastním oslabení v utkání s Třincem.

HC DUKLA JIHLAVA

Jihlavští mají o šest bodů méně než jejich pražský soupeř a jsou na páté příčce.

Hokejisté Dukly vyrazili do Čech, odkud přivezli celkem pět bodů. První zápas odehráli s Bruslaři z Mladé Boleslavi a podařilo se jim je udolat 2:1 v prodloužení. Na tuto výhru navázali i o den později, když porazili liberecké Bílé Tygry 3:0 a brankář Filip Sigmund si tak mohl připsat první vychytanou nulu této fáze nejvyšší soutěže juniorů.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Všechna vzájemná doposud odehraná utkání ovládla Sparta. Prvně se spolu týmy utkaly v polovině prosince na ledě Pražanů a domácím se podařilo vybojovat těsnou výhru 3:2. Podruhé se týmy setkaly tentokrát na Moravě, odkud si Sparta odvezla do Prahy tři body za výhru 7:3.

Jihlava má momentálně odehráno 16 utkání, Sparta 15.

00:01

00:17
    Po vhazovaní se do první šance dostávají domácí, v pásmu nahrál Fábry Krupičkovi, který vypálil z pravého kruhu. Sigmundovu branku ale minul.

01:12
    Žmola dovezl puk až před Sigmundovu branku, branku také minul.

01:28
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

01:54
    Červenka rychle objel branku a chtěl zakončit u levé tyčky, Sigmund však jeho střelu schoval do lapačky. Vhazuje se po brankářově levici.

02:29
    Peš vystřelil ze slotu, puk si ale našel jen Kalistovy betony. Následuje ofsajd Dukly.

03:56
    Senčák prokličkoval ze svého obranného pásma až do toho útočného a vypálil z prostoru mezi kruhy. Jeho zakončení ale překazil gólman Dukly.

04:52
    Kalista chytil další střelecký pokus Dukly.

04:58
    Chlubna dostal přihrávku ihned z vhazování v útočném pásmu a vypálil na Kalistu. Sparťanský brankář ale na poslední chvíli puk chytil.

05:38
    Fábry přihrál přes osu Hrabíkovi, který puk poslal na Sigmunda, střela se ale odrazila od jeho betonů. Dorážet se pokoušeli Krupička a opět Hrabík, neúspěšně.

06:12
    Matěj Vildomec sám ujížděl na Kalistu, šanci ale nedokázal díky bleskovému zákroku brankáře využít.

08:33
    Sparťané se usadili na delší chvíli v útočném pásmu, po několika vteřinách je ale hostující tým vyhání ven.

10:52
    Ani jednomu z týmů se nedaří udržet se v pásmu.

11:54
    Váňa se pokusil dorazit puk, který Kalistovi vypadl z lapačky, do jeho pokusu ale zasáhla hokejka jednoho z domácích a Jihlava tak musela vyjet až do středního pásma.

12:59
    Hrabík vystřelil z mezikruží, jeho střelu se pokoušel dorážet ještě Fábry, puk ale brankovou čáru nepřešel.

14:01
    Holeček vystřelil z pravého kruhu, rána si našla jen Sigmundovy betony.

15:35
    Po několika výměnách puku mezi týmy ve středním pásmu se do šance Jihlavští, Jeletz pukem ale našel jen betony domácího brankáře.

16:54
    Sparta momentálně kombinovala před Sigmundem, žádná z několika dorážek se za brankovou čáru ale nedostala a Dukla je nakonec vyhnala až do středního pásma.

18:30
    Signalizované výhody pro domácí.

18:44
    Po boji u mantinelu si jde za vysokou hůl odpykat dvouminutový trest Kevin Coufal.

19:32
    Jihlava se vysvobodila, ale jen na malou chvíli. Následovaly šance Hrabíka, žádnou z nich ale Sigmund nepustil do své branky.

20:00

První třetina tohoto utkání byla bezbrankovou, spoustu šancí ale měly oba týmy. Ze začátku byli o něco aktivnější sparťané, Dukla ale dokázala po chvíli dohnat tempo hry a začali také střílet. Domácím se do následujícího dějství této třetiny přenese 44 vteřin přesilové hry po faulu Coufala.

Další třetina začne přibližně v 17:26.

20:01

20:10
    Po vhazování se do pásma probojovali opět domácí. Červenka vypálil prudce od modré, jeho ránu ale vyrážečkou vyrazil Sigmund. Sparťanský obránce vypálil ještě jednou, opět ale neproměnil.

21:37
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Tomáš Bartoň – 2 min., hákování.

21:50
    Samson s Holečkem ve vlastním oslabení dojeli až do svého útočného pásma, k zakončení se nedostali.

22:41
    Sparta vyhazuje.

23:27
    Červenka zblokoval střelu těsně před brankou.

24:05
    Höll zblokoval další střelu od modré.

24:45
    Sigmund vyrazil puk akorát na brusle Hrabíkovi, který se ihned pokusil o střelu, zakončit se mu nepodařilo.

25:43
    Icing domácích.

26:05
    Po Kalistově zákroku je hra pozastavena a vhazuje se po jeho levici.

27:12
    Klapicovu střelu Kalistu přikryl.

27:50
    5/5
    Dukla právě vstřelila branku!
    V útočném pásmu vyslal Jeletz puk na branku, kde puk těsně před ní tečoval ANDREJ KLAPICA a puk do branky dostal. Asistence: Denis Jeletz.
    Klapica A., Jeletz D., Modl J., Báťa Š., Chvátal M.
    Červenka J., Höll S., Senčák D., Žmola J., Daníček M.
    27:50 Andrej KLAPICA - 0:1

29:45
    Před Fábryho střelou dokázal Sigmund včas sklapnout betony.

30:33
    Daníček prokličkoval sám až před jihlavskou branku, k zakončení se ale přes blok nedostal.

31:26
    Culek vypálil zpoza obránce na pravém kruhu, gólman Dukly jeho puk ale chytil včas.

31:42
    Culek vypálil tentokrát od modré čáry, branku ale jen minul.

32:29
    Hynek Peš hákoval útočícího Lukáše Nováka a odsedí si dvouminutový trest.

32:48
    Senčák v přesilovce vystřelil z levého kruhu, Sigmund ale střelu vyrazil ramenem. Senčák vystřelil o chvilku později ještě z ostrého úhlu, brankář vytáhl podobný zákrok, jako u předchozího pokusu.

35:46
    Bareš dobruslil k puku, který za sebou zapomněli hosté a chtěl zakončit z kličky zpoza branky, puk do branky neprotlačil.

36:40
    Mack vypálil prudce od modré, puk ale spadl jen do Sigmundovy lapačky.

37:47
    Po přihrávce od Krupičky ve středním pásmu ujel sám Hrabík, puk ale za Sigmundova záda nedostal.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:58
    6/5
    V signalizované výhodě se po kombinaci s Vildomcem a Chlubnou prosadil JAKUB MODL, který dorazil puk zpoza branky k levé tyčce a posílá tak svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Matěj Vildomec a Tobias Chlubna.
    Modl J., Vildomec M., Chlubna T., Klapica A., Vandas T., Báťa Š.
    Samson O., Culek O., Krupička J., Hrabík O., Fábry A.
    39:58 Jakub MODL - 0:2

40:00

V této třetině jsme viděli dvě branky a obě si připisuje Dukla Jihlava. Prvním střelcem byl Andrej Klapica, který šikovně tečoval puk do branky. Na něj pak v závěru třetiny navázal ještě Jakub Modl svou kličkou zpoza branky. Jihlava tak vede 2:0 nad domácími.

Třetina začne přibližně v 18:13.

40:01

40:36
    Žmola se pokusil o dorážku střely jednoho ze svých spoluhráčů, Sigmund ale puk přikryl rukavicí.

42:17
    Culkovu dělovku od modré čáry vyrazil vysoko nad sebe Sigmund.

43:33
    Hrabík z ostrého úhlu přestřelil.

45:19
    Zakázané uvolnění domácích.

46:04
    Po pár výměnách puku nastal další icing Sparty.

46:59
    Bareš vypálil ze slotu, jeho střelu ale Sigmund chytil.

47:34
    Krupičku při přihrávce od spoluhráče hákoval Matěj Vildomec a dostal tak dvouminutový trest. Sparta si zahraje další přesilovku.

48:36
    Ze závaru před brankou se pokoušeli domácí o dorážky, žádnou z nich ale gólman Jihlavy nepustil.

49:43
    Puku se zmocnil Vildomec, který skočil z trestné zpět do hry, jeho zakončené mu však Kalista překazil schováním puku pod rukavice.