Atalanta BC – Udinese 2:0 (kon.) | Juventus – Empoli 1:1 (kon.) | AC Milán – Bologna 2:2 (kon.)
Juventus FC
1:1 (0:0)
Empoli FC
Sobota 27.01.2024, 18:00 • Allianz Stadium, Turín • Italská Serie A • 22. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:6. (20:05:32)

Fotbalisté Juventusu se rozešli s předposledním Empoli smírně 1:1. Zápas hodně ovlivnila červená karta pro domácího útočníka Arkadiusze Milika a Stará dáma tak hrála od 18. minuty o deseti. Favorit duelu se přesto ujal v úvodu druhé půle vedení, když se po rohovém kopu zblízka prosadil Dušan Vlahović. Hostující Azzurri se po změně stran dlouho nemohli v ofenzivě prosadit, ale v 70. minutě se prosadili ze své první střely po pauze. Pokus střídajícího Tommasa Baldanziho zpoza šestnáctky viděl Szczęsny přes bránícího Locatelliho pozdě a míč zapadl k tyči jeho svatyně. Poté měl ještě slušnou možnost Cambiaghi, jehož zakončení na bližší tyč vyrazil gólman Juve na roh.

Juventus tak přerušil svou vítěznou sérii a v souboji s týmem ze sestupového pásma ztratil dva body. Stoprocentně spokojení asi nebudou ani hosté, kteří asi mohli z přesilovky vytěžit i více.

90+5

90+5
    Rozhodčí nechává hrát už přes čas. Vypadá to na překvapivou bodovou ztrátu pro Juventus.

90+4
    Nově příchozí Răzvan Marin si rovnou postavil přímý kop. Míč však poslal vysoko nad domácí bránu.

90+4
    Střídání v týmu Empoli FC:
    ze hřiště odchází Nicolò Cambiaghi, přichází Răzvan Marin.

90+3
    Timothy Weah strčil do unikajícího Walukiewicze a dostal za to žlutou kartu.

90+2
    Rohový kop zahrával právě Iling. Našel však prvního bránícího hráče Empoli.

90+1
    Rozhodčí nastaví čtyři minuty. Samuel Iling trefil svým centrem hlavu bránícího Emmanuela Gyasiho, který byl nějakou dobu otřesen. Bude ale pokračovat a musí se zapojit do bránění rohového kopu.

90
    ze hřiště odchází Szymon Żurkowski, přichází Jacopo Fazzini.

89
    Vlahović sice nasadil jesličky Ismajlimu, ale efekt to nemělo, jelikož svého spoluhráče zdvojil Walukiewicz.

89
    Po centru Manuela Locatelliho hostující brankář sledoval, jak jeho spoluhráči z obrany hlavičkují. Modří to zvládli a dostali balón mimo svou šestnáctku.

87
    Roh Baldanziho byl dobře kopnutý, ale pro volný míč si nakonec skočil Szczęsny.

87
    Hosté se snaží útočit a získali sedmý rohový kop.

85
    Domácí by samozřejmě chtěli v boji o titul tři body, ale otázka je, zda to je při hře v deseti v jejich silách. Hráči Empoli by před utkáním brali remízu všema deseti. Teď možná cítí šanci i na víc.

83
    S rohem Baldanziho si obrana Staré dámy poradila.

82
    Nicolò Cambiaghi se na pravé straně odpoutal od Gattiho a střelou na bližší tyč vyzkoušel Szczęsného. Gólman Juventusu vyráží na roh.

81
    Hráči Empoli kombinují u pokutového území soupeře. Do konce schází přes deset minut.