Lecce – Fiorentina 3:2 (kon.)
US Lecce
3:2 (1:0)
ACF Fiorentina
Pátek 02.02.2024, 20:45 • Stadio Via del mare, Lecce • Italská Serie A • 23. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:14. (22:52:24)

Fotbalisté Lecce přerušili sérii šesti utkání bez vítězství fantastickým obratem v samotném závěru! Fiorentinu tak poráží 3:2 a nyní vypukly obrovské oslavy.

Domácí byli v prvním poločase výrazně lepší. Z několika příležitostí vytěžili v 17. minutě vedoucí gól Rémyho Oudina, který z přímého kopu našel mezeru v hostující zdi. Po změně stran se ale hned dvakrát osvědčilo pravidlo nedáš – dostaneš a Fialky tak otočily skóre. Nejprve minul v tutovce Krstović a Rolando Mandragora vzápětí střelou zpoza šestnáctky srovnal. Později neproměnil svůj úprk Banda a v 67. minutě poslal hosty do vedení Lucas Beltrán, který využil obrovské chyby brankáře Falconeho v rozehrávce. Poté se už zdálo, že Fiorentina směřuje k vítězství. Rozhodnout navíc mohl Bellotti, který špičkou kopačky mířil do břevna. V nastavení však přišel nečekaný zvrat, který zařídili střídající hráči. Nejprve hlavou přesně zamířil Roberto Piccoli a ani ne o dvě minuty později rozpoutal euforii v ochozech Patrick Dorgu. Lecce tak získalo tři body a poodskočillo od sestupového pásma.

90+8

90+7
    Míč má Wladimoro Falcone a domácí gólman rozhodně nemá důvod pospíchat. Na zemi navíc zůstal ležet s křečemi Krstović.

90+5
    Po útočném faulu Almqvista budou hosté rozehrávat. Musejí už hodně pospíchat.

90+4
    Nastavovat se měly čtyři minuty, ale doteď se oslavoval Dorguův gól. Rozhodčí tak ještě určitě minimálně další dvě minutky přidá.
    90+2. Patrick DORGU - 3:2

90+2
    Lecce právě vstřelilo branku!
    Tak to je neuvěřitelný závěr duelu! Na tribunách teď vypukly obrovské oslavy! Domácí vyrazili do akce, kterou táhl na pravém křídle Roberto Piccoli. Ten nahrál do šestnáctky Nikolovi Krstovićovi, jehož přízemní střelu vyrazil Terracciano jen k PATRICKOVI DORGUOVI a 19letý dánský obránce napálil níč do vzdálenější šibenice – 3:2. Hráči Lecce následně hromadně vyrazili slavit s fanoušky na tribuně za bránou.
    90+1. Roberto PICCOLI - 2:2

90+1
    Domácí srovnávají s vypršením 90. minuty! Po standardní situaci hlavičkoval útočník Fiorentiny M'bala Nzola velmi nešťastně za sebe tak, že se balón snesl k ROBERTOVI PICCOLIMU. Ten přehlavičkoval Belottiho a zamířil ke vzdálenější tyči.

90
    Hostující Nicolás González dostal žlutou kartu za to, že držel protihráče za dres.

89
    Hosté zahrávali roh. Bylo to nakrátko, aby míč co nejdéle podrželi.
    88. Belotti zakončoval do břevna.

88
    A mohlo být hotovo! Právě Andrea Belotti zakončoval po nákopu za obranu špičkou kopačky a jeho oblouček skončil na břevně!

87
    Andrea Belotti byl přistrčen v hlavičkovém souboji ve středu hřiště a tak z toho bude standardní situace.

85
    Domácímu týmu už velmi rychle dochází čas. Fiorentina zatím vcelku kontroluje tuhle fázi utkání.

83
    I Gendrey je už na nohou a bude moci pokračovat.

82
    Domácí Valentin Gendrey přišlápl Biraghiho a ještě se u toho sám zranil. I tak neunikl žluté kartě.