Nigérie – Angola 1:0 (kon.) | DR Kongo – Guinea 3:1 (kon.)
Nigérie
1:0 (1:0)
Angola
Pátek 02.02.2024, 18:00 • Stade Félix Houphouët-Boigny, Abidjan, Pobřeží Slonoviny • Africký pohár národů • Čtvrtfinále

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký víkend a třeba zase někdy na počtenou! (20:12:47)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:7. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:19.

Nigérie se tak v semifinále potká s vítězem zápasu mezi Kapverdami a Jihoafrickou republikou, který je na programu zítra od 21 hodin.

První čtvrtfinále Afrického poháru národů mezi Nigérií a Angolou končí těsnou výhrou „Super Eagles“ 1:0. Jedinou branku duelu vstřelil na konci prvního poločasu Ademola Lookman.
    Na první šanci duelu jsme nemuseli v Abidjanu čekat dlouho, neboť již v páté minutě se sám před gólmanem Nigérie zjevil Mabululu, avšak branku nedal. Na druhé straně nejprve zahrozil Osimhen, který však hlavičkoval jen do rukavic angolského gólmana Antonia. Skóre se tak měnilo až v 41. minutě, když skvěle prošel do šestnáctky Moses Simon a předložil balon Ademolu Lookmanovi, který se prosadil prudkou ranou pod břevno.
    Do druhé půle vstoupili lépe hráči Nigérie. Nejprve pálil zajímavě Zaidu, avšak zařízení netrefil. Následně se po rohu do dobré šance dostal stoper Bassey, avšak také minul. A tak mohla odpovědět v 59. minutě Angola, když se sám před gólmanem Nwabalim ocitl střídající Zini, avšak ke své smůle trefil jen vzdálenější tyč. Nigérie se pak v 75. minutě dočkala druhé branky, když se prosadil Osimhen, avšak branka kvůli těsnému ofsajdu nemohla platit. V závěru zápasu si Angola vytvořila tlak a snažila se vyrovnat, avšak to se jí nakonec nepovedlo a tak končí ve čtvrtfinále po prohře 1:0. Za svůj výkon na turnaji se však Angola nemusí vůbec stydět.

90+8

90+8
    Stoper Buatu hlavičkuje po rohu balon jen nad branku, je konec!

90+8
    Na druhé straně Bassey prodlužuje míč na rohový kop.

90+7
    Paul Onuachu zase zdržel pár sekund na útočné polovině, do útoku ale zase míří Angola.

90+6
    Belův centr končí v rukavicích brankář Nwabaliho, Angole už příliš času opravdu nezbývá.

90+5
    Právě střídající Onuachu se teď dostal k balonu, avšak nedokázal jej udržet na hrací ploše.

90+5
    Střídání v týmu Nigérie:
    ze hřiště odchází Osimhen, přichází Onuachu,
    ze hřiště odchází Lookman, přichází Omeruo.

90+4
    Avšak Belovi teď balon zbytečně utekl do zámezí a vhazovat bude Nigérie.

90+4
    Zaidu už tentokrát hlavičkuje balon jen do autu, Angola se stále nevzdává a pokračuje v útoku.

90+3
    Závěr zápasu se odehrává ve skvělé atmosféře, kterou tvoří fanouškovské tábory obou celků.