Nigérie – Angola 1:0 (kon.) | DR Kongo – Guinea 3:1 (kon.)
Demokratická republika Kongo
3:1 (1:1)
Guinea
Pátek 02.02.2024, 21:00 • Stade Olympique Alassane Ouattara (Abidžan) • Africký pohár národů • Čtvrtfinále

Je tu konec zápasu čtvrtfinále Afrického poháru národů. Oslavné tanečky nyní předvádějí fotbalisté DR Kongo, kteří dokázali vyhrát 3:1. Povedl se jim dokonalý obrat, protože ve 20. minutě zápasu prohrávali 0:1. Velmi rychle ale srovnali a po nerozhodném poločase pak po změně stran dvakrát udeřili. Známe tak druhého semifinalistu, naopak pro Guineu turnaj tímto končí. (22:58:59)

90+5

90+5
    Leopardi předvedli v samém závěru ještě výborný presink a prakticky na hranici vápna získali balon. Hned se pokoušel střílet Silas, avšak balon poslal vysoko nad.

90+4
    Hráči Guineje kopali nakonec rohy dva. Oba byly nebezpečné, ale ke změně skóre nevedly.

90+3
    Střela Juliana Jeanviera byla ztečovaná na roh.

90+2
    Samuel Moutoussamy kousek za půlící čárou, u míče budou fotbalisté Guineje.

90+2
    Střídání v týmu Guinea:
    ze hřiště odchází Ibrahim Diakité, přichází Antoine Conte,
    ze hřiště odchází Mohamed Bayo, přichází François Kamano.

90+1
    Druhý poločas bude delší o pět minut.

90
    Už nám dokonce běží i poslední minuta normální hrací doby. Jak je zvykem, bude se asi dost nastavovat.

89
    Konec zápasu se rychle blíží. Spokojenější jsou samozřejmě hráči Demokratické republiky Kongo.

87
    Až nyní hráči Guineje zajímavě zakombinovali, jenže znovu to až k ohrožení brány nevedlo, protože míč skončil v zámezí a následovat bude odkop od brány.

86
    Hráči Guineje tuší, že dnes pro ně turnaj končí. Po gólu na 3:1 se totiž hraje na jejich polovině a sloni se jen brání.

84
    Střídání v týmu Demokratická republika Kongo:
    ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Joris Kayembe,
    ze hřiště odchází Théo Bongonda, přichází Aaron Tshibola.
    82. Arthur MASUAKU - 3:1

82
    Kongo právě vstřelilo branku!
    Jeden z nejhezčích gólů turnaje! Pokud toto bylo chtěné, tak klobouk dolů. ARTHUR MASUAKU kopal přímý kop z levé strany. Kopal ho levačkou, takže se míč logicky točil spíše z brány. Jenže balon nabral během letu takovou trajektorii, že místo na malé vápno, kde byli všichni hráči, zamířil přesně pod břevno – 3:1!

80
    Leopardům se teď daří držet balon na polovině soupeře. Sloni by ale potřebovali hrát právě na opačné straně hřiště.