Vrchlabí – Příbram 0:2 (kon.) | Letňany – Tábor 1:5 (kon.) | Ústí n/L – Chomutov 1:3 (kon.)
Děčín – Mostečtí Lvi 4:1 (kon.) | Kobra – Cheb 3:2 (2:0 po s.n.) | Kopřivnice – Val. Meziříčí 7:6 (po pr.)
Opava – Nový Jičín 7:2 (kon.) | Benátky n/J – Řisuty 5:2 (kon.) | Šumperk – Havířov 1:2 (1:3 po s.n.)
SHKM Hodonín – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.) | Žďár n/S – Vyškov 1:6 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Písek 5:3 (kon.)
Technika Brno – Vel. Meziříčí 2:3 (kon.)
HK Opava
7:2 (3:1, 0:0, 4:1)
HK Nový Jičín
Středa 07.02.2024, 18:00 • Krystal aréna, Krnov • 2. liga skupina Východ • 35. kolo

To je z mé strany pro dnešek vše, hezký zbytek večera přeje Tomáš Chalupa. (20:14:43)

V Krnově je dobojováno, domácí Opava si připisuje po dominantním výkonu tři body! Ďáblové se sice ujali vedení gólem Floka, to ale z jejich strany bylo všechno, Slezan totiž ještě v první části hry zápas otočil na 3:1. Po bezbrankové druhé třetině jsme na další branky čekali až do třetí dvacetiminutovky, ve které červenobílí o svém vítězství rozhodli dalšími čtyřmi góly. Novojičínští dnes totálně propadli v bruslení.

59:15
    Hrajeme poslední minutu dnešního utkání.

58:40
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Čestný úspěch pro Ďábly! V přesilovce se přesnou ranou pod víko z první prosazuje ROMAN MALINÍK. Asistence: Viktor Konečný, David Květoň.

58:00
    Radim Hradil zavezl kotouč daleko od opavské branky, nakonec ještě donutil Málka k zákroku.

57:38
    Dvě minuty za nedovolené bránění ještě dostává Josef Krejsa.

57:18
    Zakázané uvolnění Opavských.

57:00
    Daniel Häring táhl kotouč při opavském přečíslení dvou na jednoho. Asi měl střílet, jeho přihrávka nepřešla přes bránícího hráče.

56:33
    Vhazování ve třetině Nového Jičína.

55:40
    Utkání už se zřejmě v posledních pěti minutách bude pouze dohrávat.

54:32
    Opava právě vstřelila branku!
    Další opavskou branku přidává po hrubce v hostující defenzivě ANDREJ ADAMEC, který pohotově z mezikruží propálil Tomáše Málka. Asistence: Josef Krejsa.

54:24
    Niko Ervasti se dostal po průniku levou stranou ke střele, puk má Málek v lapačce. V tuto chvíli hlavně doufejme, že už zápas dohrajeme bez výraznějších excesů.

53:30
    V zápise o utkání zatím žádný trest nesvítí, nicméně do sprch zamířili Jakub Ludvík s Martinem Dudášem. Hosté navíc hrají ve čtyřech.

52:34
    Z úst rozhodčích je zatím slyšet, že "pětky se vykrátily". Uvidíme, jaké budou ohlášené tresty.

52:34
    Autorem šesté opavské branky je JAKUB ŚLUSARCZYK, který zblízka puk tečoval za záda Tomáše Málka. Už několik minut po brance ovšem nehrajeme, frustrovaný Martin Dudáš totiž ihned po brance vyvolal šarvátku. Asistence: Jakub Krejsa.

51:39
    Přesilovka domácích by měla trvat ještě 60 vteřin.

51:25
    Radim Štěpánek k šesté brance vybídl Adama Beránka, jehož teč prosvištěla jen těsně vedle Málkovy klece!

50:37
    Pátá branka v síti Ďáblů! Opavskou kombinaci na levé straně zakončuje pohotovou ranou do poloprázdné klece TOMÁŠ ROUSEK! Tomáš Málek se nestihl přesunout. Asistence: Tomáš Káňa, Jiří Šindelář.

49:36
    Naprosto nesmyslný výstup Jana Sluštíka, který putuje po svém představení předčasně do sprch. Začalo to atakem na Daniela Häringa a pokračovalo to zcestným chováním vůči rozhodčím. Výsledkem je vyloučení na 2+2 minuty a také trest do konce utkání.

49:00
    Opavští do hry nasazují také Michaela Foltýna, který naskakuje v útoku.

47:51
    Červenobílí ujeli do brejku a na holi měl jejich pátou branku Jan Vašenka! Ten mohl zakončovat po přihrávce Radima Hradila do prázdné branky, kotouč mu ale v rozhodující moment hůl přeskočil.

47:40
    Pozor! Po průniku Davida Květoně a následné pohotové střele bývalého extraligového útočníka za Slížem zazvonila levá tyč! Hosté se ještě mohli vrátit do zápasu.

46:40
    Dan Holáň nerozehrál zpoza vlastní branky úplně přesvědčivě a puk zasáhla opavská hůl, kotouč nicméně doklouzal ze třetiny Ďáblů.

45:20
    Utkání v tuto chvíli postrádá větší náboj. Opavští už nemají důvod se někam hnát a naopak hosté už evidentně síly na zvrat mít nebudou.

44:00
    Opavští se teď vyhnali z útočné třetiny nepřesnou přihrávkou.

43:00
    Další pojistku měl na holi na pravé straně Daniel Häring, jeho rána se ovšem mezi tři tyče nevešla.

42:25
    Slezan zřejmě rozhoduje o osudu dnešního utkání! V mezikruží už mohl Jiří Šindelář klidně střílet, celou akci ale ještě opavský kapitán vyšperkoval přihrávkou na TOMÁŠE ROUSKA, jemuž u pravé tyče stačilo usměrnit za záda povyjetého Tomáše Málka. Asistence: Jiří Šindelář, Tomáš Káňa.

41:01
    Hosté vybojovali kotouč v útočné třetině a vzápětí z toho mohli těžit. Kotouč se jim podařilo dostat na vrchol levého kruhu, kde číhal Martin Dudáš, ale dělovka skončila jen ve výstroji Marka Slíže.

40:37
    Martin Dudáš zahajuje poslední dvacetiminutovku nepřesnou přihrávkou z vlastní třetiny a tudíž také zakázaným uvolněním.

40:01

V Krnově je za námi druhá dvacetiminutovka, která byla pro oko fanouška výrazně chudší, než ta první. Neviděli jsme v ní ani jednu branku a popravdě ani šancí moc k vidění nebylo. Opadlo oproti první části hry také tempo hry a těžko říct, zda ještě budou mít ve třetí tercii hosté síly na zvrat. V tuto chvíli tomu nic nenasvědčuje.

40:00

39:00
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:21
    Adam Beránek teď rozehrál hodně nepřesně a nikdo v červenobílém neměl šanci na kotouč dosáhnout. Zakázané uvolnění.

37:29
    Adam Flok ze strany puk nahazoval na opavskou klec. Zřejmě doufal v nějakou teč svých spoluhráčů, jenže ta nepřišla.

36:52
    Kadula už je zpátky na ledě, pokračujeme v plném počtu na obou stranách.

36:47
    Na konci početní výhody přišla největší šance Ďáblů! Ti mezi kruhy dostali puk na Romana Maliníka, proti jehož ráně z první se skvělým zákrokem lapačkou blýskl Marek Slíž!

36:05
    Nahození Novojičínských se svezlo po mantinelu, nakonec se ale odrazilo z rohu kluziště ke Slížovi. Ten hrací předmět přikryl svou lapačkou.

35:40
    Domácí se ale zmocňují kotouče a vyhazují jej až k Málkovi.

35:05
    Ďáblové už se rozestavili a jejich kombinace je v plném proudu.

34:52
    Teď už hraniční střídání Opavě neprošlo a hosté si zahrají první početní výhodu zápasu. Trest odpyká Kryštof Kadula.

33:40
    Icing také ze strany Ďáblů. Řekl bych, že rozhodčí teď možná přehlédli opavskou hru v šesti. Při nejmenším bylo střídání domácích hodně na hraně.

32:21
    Zakázané uvolnění Opavy.

32:11
    Kryštof Kadula ztratil kotouč ve vlastní třetině a domácí za to mohli pykat. Pohotová střela Martina Škarky ale nemohla Slíže výrazněji vystrašit.

31:41
    Andrej Adamec se efektně uvolnil v mezikruží a rázem se ocitl až před Málkem. Tam jej na poslední chvíli ale hokejkou odzbrojil jeden z vracejících se obránců.

31:20
    Po odrazu v opavské třetiny se kotouč ocitl na tribuně. Vhazuje se po levici Marka Slíže.

30:47
    Dnes nepříliš výrazný Rostislav Olesz rozehrával za vlastní brankou, jeho přihrávka však zamýšleného adresáta ve středním pásmu nenalezla.

30:05
    Podruhé v krátkém časovém sledu byli domácí nachytáni v ofsajdu. Zápas se nám mezitím překlopil do své druhé poloviny.

29:50
    Přečíslení domácích barev zakončoval Jiří Šindelář a jeho spoluhráči se ještě pokoušeli o dorážku, ovšem marně.

29:05
    Opavu nyní zastavuje odpískané postavení mimo hru. Marek Slíž přerušení využívá k tomu, aby se několika cviky v brankovišti zahřál.

28:30
    Obrázek hry se ani při hře pět na pět nemění, Slezan je jednoznačně pohyblivější a pramení z toho velké množství šancí. Pokud chtějí Ďáblové ještě pomýšlet na obrat, v tomto směru budou muset opravdu výrazně přidat.

27:31
    I tohle oslabení hosté zvládli a Maliník už je zpátky na ledě.

27:00
    Kotouč znovu letí z pásma Nového Jičína.

26:20
    Vašenkovu svižnou ránu z mezikruží Málek vyrazil, jeho spoluhráči pak vyhazují až ke Slížovi, který si po delší době sáhl na kotouč.

25:42
    Hned po buly vznikla v brankovišti Nového Jičína drobná mela, vylučovat se ale nebude. Následné buly Opava zvládla a vymýšlí způsob, jak vstřelit čtvrtý gól.

25:31
    Novojičínští ale hráli v pěti pouhých šest sekund! Soupeře totiž ve středním pásmu podrazil Roman Maliník, což pozornosti hlavního arbitra neuniklo.

25:25
    Opavská přesilovka je minulostí.

24:38
    Až nyní se Slezan usazuje v útočné třetině. Nakonec hned přišla střela Vojtoviče od modré, kterou Málek ukryl ve své výstroji.

24:15
    O chvilku později znovu do bezpečí vyhazuje Martin Dudáš, hosté odjíždějí střídat.

24:00
    Ďáblové puk odpalují ze své třetiny.

23:25
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín:
    Viktor Berka – 2 min., nedovolené bránění.

22:20
    Ďáblové teď zavezli kotouč do útočné třetiny, jenže až ke střele se nedostali.

21:16
    Další možnost Opavských! Ti teď vyšachovali hostující obranu a po střele Adamce puk poskakoval v brankovišti, byť si Málek myslel, že jej má ve své moci! Z dohledu kotouč ale zřejmě ztratil rozhodčí Kapitanov, který hru přerušil. Domácí se nyní na něj hněvají.

20:15
    Hned v úvodu druhé části hry to zavánělo čtvrtou brankou v Málkově síti! Kalusovo nahození tečovala v předbrankovém prostoru jedna z opavských holí a puk se pak ještě několikrát odrazil, ale pro Ďábly nakonec všechno dobře dopadlo.

20:01

Je za námi nesmírně zajímavých úvodních dvacet minut. Opava byla po celou dobu výrazně aktivnější, paradoxně ale utkání musela otáčet po přesné střele Martina Andrýska. Ďábly ale pohřbily dva souběžné fauly a k obratu zavelel Kryštof Stuchlík. Další dvě branky ještě přidali Tomáš Káňa s Josefem Krejsou.

20:00

19:24
    Pozor, Novému Jičínu se zápas rozpadá pod rukama! JOSEF KREJSA nabral rychlost na levé straně a přes obránce bleskovou střelou vymetl bližší horní růžek Málkovy klece – 3:1! Asistence: Jakub Ślusarczyk, Jiří Šindelář.

18:52
    Slezan se zcela po zásluze ujímá vedení! Niko Ervasti od modré nahodil puk na soupeřovu klec a mezi kruhy kotouč nechytatelně tečoval TOMÁŠ KÁŇA! Slezan tak rychle otáčí vývoj duelu. Asistence: Niko Ervasti, Tomáš Rousek.

18:00
    Ďáblové nakonec druhou část oslabení ustáli a už hrají v plném počtu.

17:30
    Opavská přesilovka stále pokračuje, Slezan svého soupeře neúprosně mačká.

16:17
    Slezanu stačilo pouhých devatenáct sekund, máme srovnáno! Rychlou kombinaci domácích zakončoval u levé tyče Málkovy klece KRYŠTOF STUCHLÍK! Asistence:

15:58
    Jan Holáň – 2 min., podrážení,
    Martin Andrýsek – 2 min., podrážení.

15:58
    A pozor, po dalším podražení Nového Jičína bude hrát Slezan dvouminutovou přesilovku pět na tři!

15:48
    Výhoda stále trvá, Opavští se snaží dostat do útočné třetiny.

15:18
    Signalizovaná výhoda po podražení Hradila, Opava bude hrát za malou chvíli přesilovku.

14:29
    Radim Štěpánek nahodil kotouč od modré čáry na Málka. Opavští se ještě snažili dorážek, mladý brankář ovšem puk z výstroje nepustil.

13:55
    Nepřesnou rozehrávku Opavy Novojičínští zachytili ve středním pásmu, jeden z Ďáblů puk srazil do prostoru střídaček.

13:22
    Zakázané uvolnění Nového Jičína.

12:27
    Ve středním pásmu zůstal ležet Tomáš Roušek, zdálo se mi, že tam od protihráče vyfasoval krosček. Jelikož se opavský snajpr nezvedal, rozhodčí hru přerušili, vylučovat ale nebudou.

12:15
    Radim Hradil ve vlastním pásmu podržel kotouč, oba týmy odjíždí střídat.

11:05
    Bude zajímavé sledovat, co tato překvapivá branka udělá s rozvržením sil na ledové ploše. Opava už se nicméně tlačí opět kupředu.

10:30
    Hosté se de facto z ničeho ujímají vedení! Radim Štěpánek sice ještě dobře zblokoval při soupeřově přečíslení dva na jednoho přihrávku, puk se ale pak odrazil přímo na hůl ADAMA FLOKA, na jehož projektil Marek Slíž nedosáhl. Asistence: Jan Sluštík.

09:38
    Tomáš Málek ukryl kotouč, který k němu po zásahu novojičínské defenzivy doklouzal.

08:35
    Ervastimu na útočné modré kotouč utekl do středního pásma, Slezané tak musí zakládat novou akci.

08:00
    Opava má kotouč ve své moci a rozehrává zpoza vlastní svatyně.

07:16
    Po delší době se hrálo také před Slížem. Ďáblové vyhráli buly a Kuboš se hned pokoušel o střelu, ta však skončila na chráničích prvního hráče.

06:30
    Místy až drtivý tlak Slezanu pokračuje! Tomáš Rousek vzal v přečíslení zodpovědnost na sebe a místo přihrávky na Ludvíka zkoušel kličku na Málka. Ta mu vyšla, ale brankáře hostů na poslední chvíli zastoupil jeho spoluhráč, který kotouč zametl z brankové čáry.

05:47
    Úvodní minuty se zatím jednoznačně odehrávají v režii Opavských. Hosté se ještě do zápasu moc nedostali a nyní je čeká další vhazování ve vlastní třetině.

05:00
    Jan Vašenka předal do mezikruží puk najíždějícímu Jiřímu Šindelářovi, jehož pohotovou střelu zápěstím zastavuje pravá tyč!

04:15
    Pro Ďábly nakonec s vypětím všech sil dobře dopadlo a a hosté mohou vystřídat.

03:30
    Druhá opavská formace nyní operuje v pásmu soupeře a hosté jsou pod velkým tlakem. Na Holáňovu branku už letěly minimálně čtyři střely.

02:25
    Opava se málem ujala vedení kuriózní brankou! Střelu z pravé strany vyrazil Málek před sebe a od jednoho z jeho spoluhráčů puk letěl zpátky na novojičínskou svatyni! Naštěstí pro hosty touš proklouzal vedle levé tyče.

01:51
    Zatím se hraje stylem nahoru, dolů. Adam Beránek na jednom konci hřiště překombinoval opavský brejk, následně na opavskou branku neúspěšně pálil Zdenko Hudeček.

01:29
    Martin Škarka po pravé straně zavezl puk do třetiny soupeře. Poté ale neměl komu přihrát a tak alespoň nahozením na Slíže vybojoval buly v útočném pásmu.

01:12
    Zdeňkova rozehrávka z vlastní třetiny po odrazu od mantinelu skončila mimo hrací plochu.

00:35
    O chvílí později z nadějné pozice Slíže prověřil Martin Andrýsek, jehož ránu opavský gólman ukryl v lapačce.

00:16
    Utkání nám začalo velice rychle. Káňa protečoval kotouč do útočného pásma, kde se hrací předmět odrazil mezi kruhy k Šindelářovi, ten ale v těžké pozici nevystřelil mezi tři tyče. Na druhé straně přikryl Marek Slíž nahození ze středního pásma.

00:01

HK Opava: Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Kalus, Adamec, Štěpánek, Ervasti, Jak. Ludvík, Foltýn – Káňa, K. Stuchlík (A), Rousek (A) – Slusarczyk, Brada, Krejsa – Vašenka, Beránek, Vojtovič – Kadula, Häring, Hradil.
    Trenér: Pavel Zdráhal.

HK Nový Jičín: Málek (Klimek) – Andrýsek, D. Holáň, Kuboš, Hruška, J. Holáň, Dudáš – Berka, Olesz, Flok – Gebauer (C), Květoň, Konečný – Škarka, D. Handl, Hudeček – J. Sluštík (A), Zdeněk, Maliník (A) – Hilšer.
    Trenér: Petr Kuboš.

Rozhodčí: Kapitanov – Konvička, Klimek.

HK Opava

Naopak Opavští po slabších několika kolech v posledních týdnech znovu zabrali a momentálně to jsou oni, kdo okupuje průběžné třetí místo. Družina Pavla Zdráhala je hodně nebezpečná především na vlastním kluzišti, kde už čtyřikrát v řadě zvítězila v základní hrací době. Výhru si připsal Slezan také v pátek na ledě Techniky Brno (1:3), odkud se pak Opava přesunula do Havlíčkova Brodu. Tam ovšem červenobílí podlehli po špatném výkonu Bruslařům 5:2 a Zdráhal s výkonem svého týmu vůbec nebyl spokojen. Domácí tak mají před vlastními fanoušky co napravovat.

V utkání se bude hrát o třetí místo, o které vinou nevýrazných výsledků z posledních kol právě Ďáblové přišli. Svěřenci hrajícího kouče Petra Kuboše zvítězili z posledních pěti utkání jedinkrát, stalo se tak v pátek v Havlíčkově Brodě, kde jeden z nejdéle sloužících druholigových účastníků vyhrál přesvědčivě 3:0. To je ale jediný světly moment uplynulých novojičínských dnů, tyto tři body jsou totiž orámovány porážkami s Valašským i Velkým Meziříčím, ve Vyškově navíc hosté inkasovali nevídaných 11 branek. Uvidíme, s jak pevnou defenzivou momentálně pátý tým tabulky dorazí k polským hranicím.

Hezký den z Krnova, kde je ve středu na programu jeden ze šlágrů 35. kola druhé ligy. Opava v něm vyzve svého tradičního druholigového soupeře z Nového Jičína.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 17. K. Stuchlík (Rousek), 19. Káňa (Ervasti, Rousek), 20. Krejsa (Slusarczyk, Šindelář), 43. Rousek (Šindelář, Káňa), 51. Rousek (Káňa, Šindelář), 53. Slusarczyk (Krejsa), 55. Adamec (Krejsa) – 11. Flok (J. Sluštík), 59. Maliník (Konečný, Květoň)