Technika Brno – Havířov 2:3 (po pr.) | Děčín – Příbram 1:3 (kon.) | Letňany – Chomutov 5:8 (kon.)
Ústí n/L – Mostečtí Lvi 4:0 (kon.) | Hronov – Cheb 7:4 (kon.) | Šumperk – Havlíčkův Brod 1:3 (kon.)
Val. Meziříčí – Žďár n/S 4:0 (kon.) | Kopřivnice – Vel. Meziříčí 3:4 (kon.) | Opava – Vyškov 4:5 (0:1 po s.n.)
Vrchlabí – Tábor 3:2 (kon.) | Kobra – Písek 7:4 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Řisuty 5:2 (kon.)
Nový Jičín – SHKM Hodonín 4:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
HK Opava
4:5 (1:0, 2:4, 1:0 - 0:0)
Hokej Vyškov
Sobota 10.02.2024, 17:00 • Krystal aréna, Krnov • 2. liga skupina Východ • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den ze zimního stadionu v Krnově, kde je dnes na programu jeden z nejatraktivnějších duelů 36. kola druhé ligy.

Domácí Opava v něm síly změří se silným Vyškovem. Jihomoravané asi do duelu vstupují v roli mírného favorita. Pokud se nestane nic neočekávaného, svěřenci kouče Michala Konečného zakončí základní část na druhém místě, kde mají v tuto chvíli více než desetibodovou ztrátu na suverénní Havířov, na druhou stranu ale mají pohodlný náskok osmnácti bodů na třetí Opavu. Vyškov si tento polštář vybudoval především v prosinci a v lednu, momentálně parta okolo Tomášů Žižky a Komínka dokonce táhne sérii jedenácti výher v řadě.

Velice dobrými výkony se ale prezentuje v posledních týdnech také Opava. Jak již bylo zmíněno, Slezan je v tabulce třetí a o tuto pozici se v posledních kolech přetahuje s Hodonínem a Novým Jičínem. Právě Ďábly přivítali Slezané na vlastním ledě ve středu a co mělo být vyrovnanou záležitostí, z toho se stala jednostranná demolice. Opavští svého tabulkového soupeře přejeli jasně 7:2 a v domácím prostředí tak vyhráli už popáté v řadě.

Vyšlápnou si domácí také na Vyškov, který už v sezoně dvakrát porazili? Atraktivní zápas začíná v 17:00.

HK Opava: Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Foltýn, Adamec, Štěpánek, Ervasti, Jak. Ludvík, Kalus – Káňa, K. Stuchlík (A), Rousek (A) – Krejsa, Brada, Slusarczyk – Vašenka, Beránek, Hradil – Kadula, Štindl, Häring.
    Trenér: Pavel Zdráhal.

Hokej Vyškov: Kořének (Synek) – Hefka, Holemý, Dluhoš, Studený, Mikulík, D. Hohl, Žižka (C) – D. Vašíček, Janeček, Tomajko – Lekeš, Sebera, Krejčiřík – A. Popelka, Kořenek, Lehečka (A) – J. Štefka, D. Štefka, Komínek (A).
    Trenér: Michal Konečný.

Rozhodčí: Škach – Rychlý, Bartoň.

00:01

00:30
    Vyškovští sice zavezli kotouč do opavské třetiny, domácí ale hrací předmět dostali zase velice rychle pryč. Oba týmy odjíždí střídat.

01:10
    Marek Brada v rohu útočné třetiny po souboji s protihráčem upadl, o faul se ale nejednalo a můžeme hrát dál.

02:15
    Vojtěch Krejčiřík přesnou přihrávkou našel hůl Matěje Sebery, který zblízka zakončoval, trefil ale pouze Marka Slíže!

03:10
    Domácí rozehrávají zpoza své vlastní klece, kotouč má na holi Andrej Adamec.

03:50
    Na útočné modré nyní číhal Tomáš Káňa, který by v případě dobré přihrávky měl před sebou dálnici. Bohužel, jeho parťák z obrany pas pokazil.

04:30
    Pozornost Marka Slíže prověřil z pravého kruhu Matěj Kořenek, opavský brankář si s pokusem bez problémů poradil.

05:00
    Po dalším zásahu Marka Slíže se bude vhazovat v opavské třetině.

05:15
    David Štefka s toušem na holi obkroužil opavskou klec a následně to zkoušel z ostrého úhlu. Brankář domácích zasahuje ramenem.

05:40
    Vyškov se na chvilku usadil v opavské části kluziště a před Slížem vznikla poněkud nepřehledná situace. Kotouč nakonec na modré vyplaval u Dluhoše, jehož rána skončila v moci jedničky Slezanu.

06:31
    Domácí výběr má zatím poměrně velké problémy s napadáním Vyškovských, které začíná hodně vysoko.

07:10
    Střela Adama Studeného se od hole jednoho z bránících hráčů odrazila až do ochranné sítě.

07:50
    Slezané se po delší době dostali do pásma Vyškova, ale Michal Kořének po přetahované v rohu zasahovat nemusel.

08:42
    Po kolizi opavského útočníka s Michalem Kořénkem se v brankovišti Vyškova strhla drobná mela, po které se vylučuje na obou stranách.

08:42
    Vyloučení v týmu HK Opava:
    Jakub Slusarczyk – 2 min., napadení.

Vyloučení v týmu Hokej Vyškov:
    Dominik Hohl – 2 min., hrubost.

09:01
    Pokračujeme v pěti na obou stranách. Po opavské střele se bude vhazovat ve třetině hostů.

09:14
    Opava právě vstřelila branku!
    Slezan se ujímá vedení! Po vyhraném vhazování posunul Tomáš Káňa kotouč na modrou, kde hned zápěstím střílel Niko Ervasti. Ránu finského zadáka ještě mimo dosah Michala Kořénka tečoval TOMÁŠ ROUSEK! Asistence: Niko Ervasti, Tomáš Káňa.

09:51
    Opavští už se znovu dostali do třetiny Vyškova.

10:15
    Tomajko přímo před zrakem rozhodčího přepůlil hůl opavskému Häringovi a jsou z toho jednoznačné dvě minuty.

10:31
    Hokejku teď zlomil při pokusu o střelu i Šindelář, Opava ale zůstává v útočné třetině.

10:55
    Až nyní Žižka vyhodil puk ze třetiny a hosté mohou vystřídat.

11:50
    Zajímavá akce Opavy, Ervasti našel na pravém kruhu Bradu, kterému se uvolnil prostor. Proti jeho zakončení si ale Kořének dobře vyjel a zneškodnil jej.

12:15
    Vyškov hraje v plném počtu.

13:30
    Povedené střídání Jihomoravanů mohl korunovat Adam Studený! Vyškovský zadák dostal parádní přihrávku mezi kruhy a měl spoustu času na zakončení, bohužel pro něj ale trefil pouze Marka Slíže.

13:51
    Po odpískaném ofsajdu Vyškova se v opavské třetině strhla mela, po které se bude opět vylučovat. Zatím se v rukavičkách rozhodně nehraje.

13:51
    Michael Foltýn – 2+2, hrubost,
    2 min..

Dominick Vašíček – 2 min., hrubost.

14:45
    Střela Tomáše Komínka bez přípravy orazítkovala horní tyč Slížovy klece! Puk pak zamířil do ochranné sítě.

15:01
    Opavští sice vyvezli kotouč až do útočné třetiny, přechod přes modrou čáru ale neproběhl podle regulí a píská se postavení mimo hru.

15:26
    Matěji Mikulíkovi utekl kotouč do středního pásma a i hostům byl odpískán ofsajd.

15:54
    Slezan v plném počtu.

16:44
    Tomajko nahodil kotouč do opavské třetiny a Marek Slíž před dojíždějícími útočníky raději puk ukryl v lapačce.

17:17
    Jan Štindl před střídačkami zbytečně poslal k ledu soupeře a jsou z toho dvě minuty za napadení.

17:50
    Opavští zatím všechny střely obětavě blokují.

18:01
    Poměr sil na ledě se vyrovná, dvě minuty za hákování dostává Jan Štefka. Minutu a čtvrt budeme hrát ve čtyřech na obou stranách.

18:32
    Tomáš Komínek neměl komu nahrát a tak to vzal na sebe. Kanonýr Vyškova pálil z pravé strany, ale Slíž jeho pozdrav chytá.

19:00
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:20
    Domácí hrají v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.

19:58
    Radim Štěpánek ještě na konci první třetiny nepálil vůbec špatně, Kořének si ale jeho projektil přes klubko těl našel a vyrazil ji vedle své klece.

20:00

Je za námi poměrně zajímavých úvodních dvacet minut dnešního duelu. Rozhodně se v Krnově nehraje v rukavičkách a už jsme byli svědky několika drobných potyček. Spokojenější zatím mohou být domácí, které do vedení poslal šikovnou tečí Tomáš Rousek.

20:01

20:49
    Vyškov právě vstřelil branku!
    Hosté krátce po začátku druhé třetiny srovnávají krok! Jejich přečíslení se změnilo v poměrně nepřehlednou situaci, na jejímž konci práskl do kotouče ADAM POPELKA, který Slíže prostřelil zřejmě na bližší tyči. Asistence: Jakub Lehečka.

21:33
    Hned vzápětí ale remízový stav znovu neplatí. MAREK BRADA s kotoučem vyjel z rohu kluziště a ranou z mezikruží překonává Michala Kořénka! Ten toho zřejmě moc neviděl. Asistence: Josef Krejsa.

22:11
    Další komplikace pro Vyškov. Hosté dostávají dvě minuty za zdržování hry, Jan Dluhoš totiž vyhodil puk z vlastní třetiny do hlediště.

22:33
    Tomáš Rousek mohl přesilovku velice rychle využít! Opavský snajpr pálil z pravého kruhu a Kořének kotouč na první pokus nezkrotil, nikdo z Opavských se však k dorážce nedostal!

23:00
    Vyškov vyhazuje puk ze své třetiny.

23:30
    Rouskovi na útočné modré utekl kotouč, čehož k úprku využil Matěj Sebera! Hostující útočník chtěl své sólo zakončit zakončením k levé tyči, Marek Slíž ale předvedl důležitý zákrok vyrážečkou!

24:11

25:17
    Opava vyrobila hrubku ve vlastní třetině a je za to potrestána! Hosté u mantinelu zachytili kotouč a vzniklo z toho přečíslení dvou na jednoho. David Lekeš přes padajícího obránce přihrál na JAKUBA LEHEČKU, který zblízka uklidil touš pod břevno Slížovy svatyně. Asistence: David Lekeš.

26:00
    Pozor, hosté otáčí skóre! Střelu Jana Holemého od modré Marek Slíž vyrazil jen přímo k osamocenému JAKUBU LEHEČKOVI, který puk uklidil do prázdné branky. Asistence: Jan Holemý, Tomáš Komínek.

26:30
    Vyrovnání měl na holi Kryštof Stuchlík, který měl mezi kruhy na zakončení moře času, ale trestuhodně minul zařízení!

27:40
    Opavské přečíslení dvou na jednoho! Radim Hradil dostal puk na druhé křídlo na Adama Beránka, který ze záklonu z první trefuje boční síť! Vyškov následně vyhazuje na zakázané uvolnění.

28:00
    Štindlovu ránu ukryl Kořének ve své lapačce. Vhazování ve třetině Vyškova.

28:38
    Adam Popelka protečoval nahození jednoho ze svých spoluhráčů a kotouč doklouzal do lapačky Marka Slíže.

29:43
    Lehká frustrace na straně domácích a vidíme další potyčky. Hosté zřejmě budou hrát přesilovku.

29:43
    Adam Beránek – 2 min., napadení.

Michal Janeček – 2 min., hrubost.

30:00
    Pokračujeme v pěti na obou stranách.

31:29
    K úniku už měl našlápnuto Tomáš Komínek, kterého ale na poslední chvíli mezi kruhy zastavil Andrej Adamec.

32:41
    Matěj Mikulík musel před vlastní brankou zatáhnout za ruční brzdu a dostává dvě minuty za podražení.

33:30
    Opava zatím není nebezpečná, Vyškov navíc vyhazuje a může vystřídat.

34:38
    Je srovnáno! V přesilovce už se na to nemohl dívat NIKO ERVASTI, který napřáhl na modré ke střele, a jeho projektil se zastavuje až v síti! Asistence: Josef Krejsa, Jakub Ślusarczyk.

35:17
    Kryštof Kadula byl zasažen vysokou holí a Jan Holemý dostává za svůj zásah vysokou holí trest na 2+2 minuty! Ve tváři opavského útočníka se totiž objevila krev.

35:17
    V akci jsou nyní ledaři, kteří budou ze svého pracoviště škrábat Kadulovu krev. Chvíli se tak ještě hrát nebude.

35:25
    Vyškovští zvládli buly a okamžitě vyhazují.

36:00
    Slezan se zatím nedokázal usadit ve třetině soupeře, který už potřetí vyhazuje.

37:21
    Ne, tahle přesilovka zatím domácím vůbec nevychází. Kořének ještě nemusel řešit vážnější situaci.

37:48
    Z trestu Holemého zbývá ještě 90 sekund.

38:01
    Hosté dokonce udeřili ve vlastním oslabení! Opavské defenzivě ujel ADAM STUDENÝ, který propálil Slíže ranou pod horní tyč. Asistence: Tomáš Komínek, Jakub Lehečka.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

39:13
    Slezan jako kdyby byl opařený horkou vodou, naopak Vyškovští jsou na koni. Po dalším zásahu Marka Slíže se vhazuje v opavské třetině.

39:20
    Hosté hrají v plném počtu.

40:00

Ve druhé třetině se děly věci! Opavské vedení 1:0 už je dávno minulostí a po čtyřiceti minutách Vyškov vede 4:3. Skóre se nám přelévalo hezky z jedné strany na druhou a jistě nás čeká zajímavá třetí třetina. Zápas momentálně zůstává otevřeny.

40:01

40:41
    Opava se snažila o útok, ale po špatné přihrávce Rouska na Stuchlíka bylo po šanci. Vzápětí ještě musel Kořének čelit dvěma střelám.

Dnešní utkání sleduje 334 diváků.

41:55
    Domácí mají kotouč na svých holích a vymýšlí, kudy se dostat před branku Vyškova. Zatím se jim to nedaří.

42:42
    Dominick Vašíček svedl v opavské třetině souboj o kotouč s opavským obráncem. Touš se nakonec odrazil mezi diváky do hlediště a vhazuje se po Slížově levici.

43:03
    Po naprosto šílené rozehrávce domácích se zjevili dva hráči Vyškova před opavskou brankou zcela sami! Po neúspěšném zakončení prvního hráče hostů přišla ještě dorážka, při které zatáhl za ruční brzdu Michael Foltýn! Nebýt jeho faulu, hosté by vedli o dvě branky.

43:03
    Michael Foltýn – 2 min., sekání.

43:18
    Střelu Komínka od modré Slíž viděl, kotouč končí v lapačce opavského gólmana.

43:47
    Spolupráce Krejsy se Ślusarczykem donutila Kořénka k zákroku a Opavští vybojovali vhazování v útočné třetině. Z Foltýnova trestu zbývá ještě minuta a čtvrt.

44:30
    Slezan přežil drobný závar před vlastní klecí a domácí vyhazují až ke Kořénkovi.

45:03

45:10
    Zakázané uvolnění Opavy.

46:05
    Dvakrát kotouč z vrcholu levého kruhu na branku posílal Kryštof Stuchlík, ale hosté hrají obětavě a obě dvě střely zblokovali.

47:00
    Opava své zbraně ještě rozhodně nesložila a čeká nás nesmírně zajímavý závěr tohoto duelu.

47:40
    Radimu Štěpánkovi teď ale po mantinelu puk utekl do středního pásma a Opava bude muset začít až z vlastní třetiny.

48:40
    Jihomoravanům se teď ale daří drobný nápor Opavy rozmělnit a Vyškov hru přesouvá do opavské třetiny. Tam se o kotouč bojuje.

49:25
    David Štefka zavezl puk do opavské třetiny a přes obránce dokonce vypálil. Slíž lapačkou puk přilepil na svou hruď a rozhodčí přerušují hru.

50:00
    Opavští vypíchli kotouč na vlastní modré a Jan Vašenka se ocitl v úniku! Útočník Slezan měl políčeno na místečko u pravé tyče, ale Kořének puk vyráží do rohu kluziště!

51:19
    Teď už se více než tři stovky fanoušků radují! KRYŠTOFU STUCHLÍKOVI se totiž po nahrávce na útočnou modrou otevřel prostor a opavský útočník bekhendem puk z mezikruží posílá přímo pod víko – 4:4! Asistence: Tomáš Káňa, Tomáš Rousek.

52:25
    Vyškovští operovali v opavské třetině, kotouč ale ztratili a puk nakonec doklouzal k brance Marka Slíže. Ten přerušuje hru.

53:30
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou, ani jednomu z týmů rozhodně remíza nestačí. Tohle se fanouškům musí líbit.

54:10
    Opavští zvládli ve vlastní třetině boj o puk v rohu kluziště, následně hru posílají do středního pásma.

55:16
    Tomáši Žižkovi puk utekl do středního pásma, ofsajd.

56:07
    Potenciálně vítěznou branku měl na holi Kryštof Stuchlík! Tomáš Rousek nahrával přes osu kluziště na zadní tyč, kde číhal právě opavský útočník, ten ale kotouč posunul jen do boční sítě Kořénkovy svatyně!

56:15
    Teď ale přichází pro domácí problém! Jiří Šindelář totiž dostává dvě minuty za hákování. Jednalo se o zbytečný faul v soupeřově třetině.

57:16
    Opava teď přežila klinickou smrt! Vyškovští domácí totálně rozebrali a mezi kruhy měl na holi vedoucí branku Dominick Vašíček. Hostující útočník ale selhal a Slezan přežil i následný závar.

58:00
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:15
    Šindelář zpátky na ledě, domácí v plném počtu.

59:22
    Vyškov rozehrává z vlastní třetiny, zápas směřuje do prodloužení.

60:00

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, za malou chvíli tak půjdeme do prodloužení. Který z týmů pro sebe urve druhý bodík?

60:01

60:10
    Vyškovští zvládli buly a mohou tak zaútočit jako první.

60:50
    Střela Jana Štefky byla zblokována a prolétla těsně nad.

61:10
    Tomáš Komínek v úniku orazítkoval opavské břevno!

61:56
    Andrej Adamec nejprve puk vyvezl z útočné třetiny. Hned vzápětí se do ní chtěl vrátit, jenže jeho spoluhráč Josef Krejsa se tam ještě stále nacházel a píská se tak ofsajd.

62:24
    Niko Ervasti trefil holí do obličeje střílejícího protihráče a putuje na dvě minuty za katr.

62:24
    Vyškovští si vyžádali oddechový čas. Zkusí to v pěti proti třem, bez brankáře? Občas tuto variantu hrají.

62:24
    Kořének zatím zůstává v brance, Opava totiž zvládla buly a kotouč vyhodila ze třetiny.

63:05
    Mikulíkovi kotouč utíká do středního pásma.

63:40
    Radim Hradil se ve vlastní třetině zmocnil kotouče a Opava střádá cenné vteřinky.

64:40
    Slezan přežil ještě jeden velký závar a už je kompletní! Čeká nás posledních dvacet minut prodloužení.

64:40
    Domácí lavička si vyžádala oddechový čas.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Rozuzlení nepřineslo ani prodloužení, po úpravě ledové plochy nás tak čekají nájezdy.