Getafe – Celta Vigo 3:2 (kon.) | Mallorca – Rayo Vallecano 2:1 (kon.) | Sevilla – Atlético 1:0 (kon.)
Barcelona – Granada 3:3 (kon.)
FC Barcelona
3:3 (1:1)
Granada CF
Neděle 11.02.2024, 21:00 • Estadi Olímpic Lluís Companys, Barcelona • Španělská LaLiga • 24. kolo

Utkání je u konce a divočina v Barceloně vítěze nepoznala. Granada se po přestávce vytasila s nebojácným fotbalem a byla odměněna v 60. minutě, kdy se po míči natáhl Facundo Pellistri a dostal hosty do vedení. A i když o tři minuty později srovnal nekompromisní ranou Robert Lewandowski, nenechali se hosté srazit do kolen a za další tři minuty zase vedli. Tentokrát se o to postaral přesnou hlavičkou k tyči Ignasi Miquel. Barcelona musel vše vrhnout do útoku a nakonec se dočkala alespoň srovnání po umístěné střele Lamineho Yamala. Víc už favorit i přes rostoucí tlak nezvládl a tak duel skončil plichtou 3:3. Barcelona je po tomto výsledku na třetím místě s 51 body, Granada má 19. místě 13 bodů.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:28:46)

Utkání sledovalo 41 901 diváků.

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:9.

90+9

90+8
    Yamalův centr odvracel Miquel. Tohle už pro Granadu vypadá nadějně.

90+7
    Hosté vyráželi do rychlého brejku, vše ale zazdili příhrou do ofsajdové pozice.

90+6
    Raphinha posílal z levé strany míč na branku, Lewandowski jej ještě lehce lízl, Batalla ale vše u své pravé tyče vyřešil.

90+5
    Dlouhý odkop od branky hostů, míč letí až skoro k ter Stegenově vápnu.

90+5
    Střídání v týmu Granada CF:
    ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Raúl Torrente.

90+4
    Gumbau leží na zemi a ukazuje, že pokračovat nemůže, že potřebuje střídat.

90+3
    Jóźwiak hledal Sáncheze, jenže jeho pas nebyl z těch přesných. Barcelona už jde do protiútoku.

90+2
    Granada teď dopředu moc nepospíchá, vypadá to, že i bod by měl pro hosty cenu zlata.

90+1
    Na oblouček si před brankou naskakoval Guiu, z lehkého záklonu ale hlavičkoval nad branku.

90
    Bude se nastavovat osm minut.

90
    Moc nescházelo a Yamal měl hattrick. Na pravé straně vymyslel táhlou ránu na zadní tyč a Batallovu branku jen o kousek přestřelil!

89
    Střídání v týmu FC Barcelona:
    ze hřiště odchází Pedri, přichází Marc Guiu.

88
    Mezitím se na lavičce Barcelony chystá střídání, do hry půjde Marc Guiu.

87
    Krátká pauza, v šestnáctce Granady probíhá ošetřování gólmana Batally.

Aleš Pur

Branky: 14. Yamal (Cancelo), 63. Lewandowski (Gündoğan), 80. Yamal – 43. Ri. Sánchez (Pellistri), 60. Pellistri (Uzuni), 66. Miquel (Maouassa)

Karty:   65. Hernández - trenér (BAR), 78. F. López (BAR) – 33. S. Ruiz (GRN), 78. Miquel (GRN)

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Koundé, Cubarsí, I. Martínez, Cancelo (75. Raphinha) – de Jong, Christensen (67. F. López), Gündoğan – Yamal, Lewandowski, Pedri (89. Guiu).
    Náhradníci: Kochen, I. Peña – P. Victor II, Casadó, Fort, Araújo.

Trenér: Xavier Hernández

Granada CF: Batalla – Ri. Sánchez, Rubio, Miquel (C), Maouassa – Hongla – Pellistri (84. Jóźwiak), Gumbau (90+5. Torrente), Melendo (75. Callejón), S. Ruiz – Uzuni (84. Arezo).
    Náhradníci: A. López, M. Martínez – Corbeanu, Neva, Bosch, Puertas.

Trenér: Alexander Medina

Rozhodčí: Ortiz – Garrido, Santiago