Ludogorec – Servette 0:1 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Real Betis 1:1 (kon.) | Bodö/Glimt – Ajax 1:2 (po pr.)
Slovan Bratislava – Sturm Graz 0:1 (kon.) | Frankfurt – St.Gilloise 1:2 (kon.) | Ferencváros – Olympiakos 0:1 (kon.)
Legia – Molde 0:3 (kon.)
Eintracht Frankfurt
1:2 (0:0)
Royale Union St-Gilloise
Čtvrtek 22.02.2024, 21:00 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Evropská konferenční liga • Play-off

90+2
    Sudí po další zahozené frankfurtské akci běží ke střídačce a ukazuje žlutou kartu Dinu Toppmöllerovi (FRN), který teď dal volnější průchod emocím.

90+1
    Střídání v týmu Royale Union St-Gilloise:
    ze hřiště odchází Muhamed al-Ámín Amúra, přichází Ross Sykes.

89
    ze hřiště odchází Loïc Lapoussin, přichází Henok Teklab.

89
    Éric Dina Ebimbe (FRN) si krom gólu do statistik zapíše také žlutou kartu, a to za faul na Puertase.
    87. Éric Dina Ebimbe - 1:2

87
    Frankfurt právě vstřelil branku!
    Pozor, pozor, tohle přeci jen možná bude ještě hodně zajímavé! Nedostatečně střežený ÉRIC DINA EBIMBE se ve vápně natáhl na vzdušný centr z pravého křídla a přetavil ho v prudkou hlavičku, kterou Morise připravil o čisté konto! Eintracht je v kontaktu – 1:2!

87
    Řady trestaných hráčů jen pár minut před koncem rozšiřuje japonský zadák Koki Mačida (GIL).

82
    Timothy Chandler (FRN) se okamžitě uvedl faulem na Rasmussena, za který dostává žlutou kartu. K hostujícímu borcovi vyráží týmoví zdravotníci.

81
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
    ze hřiště odchází Niels Nkounkou, přichází Timothy Chandler.
    80. Dennis ECKERT - 0:2

80
    Saint-Gilloise právě vstřelilo branku!
    A to se mu také daří, belgický klub má další fázi play-off na dosah ruky! Pod druhý gól Unionu se podepisuje náhradník DENNIS ECKERT, který se po rohu dostal ke skákajícímu balónu a ze vzdálenější strany vápna bez váhání propálil Trappa! V zaplněných ochozech frankfurtského stadionu je hrobové ticho – 0:2!

77
    První výraznější šance Eintrachtu! Ebimbeho balón do vápna doskákal až k nehlídanému Nkounkouovi, který následně prudkou hlavičkou donutil Morise zakročit! Následuje roh!

76
    ze hřiště odchází Gustaf Nilsson, přichází Dennis Eckert.

76
    Inu, čekají nás zřejmě celkem peprné závěrečné minuty. Kevin Trapp (FRN) se pokusil míč obratem odkopnout, než se mu rozhodl život nataženou nohou znepříjemnit Muhamed Amúra (GIL). Následovala skupinová strkanice, po které oba aktéři vidí žlutou kartu.

71
    ze hřiště odchází Ansgar Knauff, přichází Sebastian Rode.

70
    V Commerzbank-Areně mohlo být hotovo! Union málem těžil z rychlého brejku, nebýt parádního Trappa, který Puertasovu nepříjemnou střelu do středu brány vyrazil mimo nebezpečí!

62
    ze hřiště odchází Aurélio Buta, přichází Éric Dina Ebimbe,
    ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Hugo Ekitiké.

59
    Koch pořádně zariskoval a nakonec se mu to nádherně vyplatilo! Amúra se po brejku ocitl v ideální střelecké příležitosti, než ho zadák ve vápně krásným skluzem připravil o balón!
    47. Cameron PUERTAS - 0:1

47
    Sektor hostujících fanoušků je štěstím bez sebe, Union do druhé půle vstupuje přímo snově! St-Gilloise nachytalo frankfurtskou obranu na švestkách a poté, co Amúra protáhl míč do vápna, jeho přihrávku na střed v jednoduchou střelu z voleje přetavil CAMERON PUERTAS. Zaskočený Trapp reagoval pozdě – 0:1!

45+1
    Tohle mělo potenciál! Šájbí přímý volný kop málem parádně zakroutil pod břevno, ale Moris nataženou rukou udržel bezbrankový stav! Úvodní půli ukončuje parádní zákrok!

20
    Poprvé se žlutilo. Aurélio Buta (FRN) srazil k zemi Mačidu, kterému se nyní věnují zdravotníci. Obránce kvůli nastřádaným kartám vynechá další zápas.

17
    Obrovský výbuch radosti v Commerzbank-Areně měl jepičí život, Šájbího gólu z pěkného brejku totiž předcházel ofsajd! Střela na vzdálenější tyč se tak do statistik počítat nebude!

Vojtěch Martinek

Branky: 87. Dina Ebimbe (Šájbí) – 47. Puertas (Amúra), 80. Eckert

Karty:   20. Buta (FRN), 76. Trapp (FRN), 82. Chandler (FRN), 89. Dina Ebimbe (FRN), 90+2. Toppmöller (trenér) (FRN) – 76. Amúra (GIL), 87. Mačida (GIL)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:10.
    Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Koch, Pacho – Buta (62. Dina Ebimbe), Götze (62. Ekitiké), Schirí, Nkounkou (81. Chandler) – Knauff (71. Rode), Marmúš, Šájbí.
    Náhradníci: Grahl, Gauer – Smolčić, Hasebe, Max, Baum.

Trenér: Dino Toppmöller.

Royale Union St-Gilloise: Moris (C) – Mac Allister, Burgess, Mačida – Castro-Montes, Puertas, Sadiki, M. Rasmussen, Lapoussin (89. Teklab) – Amúra (90+1. Sykes), Nilsson (76. Eckert).
    Náhradníci: Lindner, Imbrechts – Lazare, Terho, Huygevelde.

Trenér: Alexander Blessin.

Rozhodčí: Eskås – Bashevkin, Dale (NOR).

Diváci: 57 300.
    15.02.2024
    St.Gilloise - Frankfurt 2:2

Branky: 31. M. Rasmussen (Amúra), 68. Nilsson (M. Rasmussen) – 3. Šájbí, 10. Kalajdžić (Šájbí)

Karty:   26. Burgess (GIL), 35. Vanhoutte (GIL), 90+5. Lindner (GIL) – 4. Tuta (FRN), 82. Buta (FRN), 85. Šájbí (FRN)   78. Vanhoutte (GIL)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 3:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:13.