Vítkovice – Plzeň 1:0 (kon.) | K. Vary – Třinec 4:5 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 0:5 (kon.)
Olomouc – Kometa Brno 3:4 (3:4 po s.n.) | Pardubice – Mountfield HK 3:2 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 23.02.2024, 17:30 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 48. kolo

Napínavý zápas má své rozuzlení. Vítkovičtí otevřeli skóre už ve čtvrté minutě gólem po spolupráci bratrů Bukartsových, Klimeš naopak svou branku zavřel a už 128 minut ji nedokázal nikdo odemknout. Hosté se po první třetině otrkali a začali se tlačit do vítkovické klece, dokonce měli několik výborných šancí, ale stejně na tom byli i vítkovičtí. Ve třetí části oba týmy bojovaly, ale pozorní gólmani a taky trocha štěstí, která při obou gólmanech stála, žádnou další branku nepřinesla.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek dne a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:08:37)

59:49
    Vítkovičtí fanoušci začínají odpočítávat poslední vteřiny, které jsou ty nejdelší.

59:40
    Domácí se snaží dostat puk do bezpečí, ale modrá vlna kolem jejich branky nepolevuje.

59:25
    Schleiss posílá puk od branky na Zámorského, ale bránící hráči domácích jsou v pohotovosti.

59:07
    Mertl posílá puk do branky, ale sudí rozpažují, byla to tyč!!!

58:38
    Plzeň se v šesti drží u domácí branky, ale vítkovičtí bojují.

58:10
    Vítkovičtí dostali puk do pásma, ale Plzeň se stihla vrátit a vytěsnila domácího útočníka i s pukem do rohu.

57:59
    Hostující trenéři si vybírají oddechový čas, po něm zůstává gólman na střídačce.

56:38
    Lednický dostal puk do jízdy a ujížděl sám na branku, hosté se stačili vrátit, Lednický tam vypálil jen do Hlavaje.

56:20
    Hosté se zdrželi u Klimeše, ale ten měl dobrý výhled.

56:10
    Plzeň hraje v plném počtu.

56:00
    Hlavaj je v pohotovosti, domácí ale nestřílejí.

55:41
    Domácí se znovu usazují v pásmu.

55:19
    Další vyhození hostů, kteří se tentokrát přesunují až ke své útočné modré.

54:51
    Plzeň vyhazuje puk do bezpečí.

54:42
    Vítkovičtí se drží těsně u hostující branky, ale kotouč ji stále těsně míjí.

54:10
    Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Matýs.

54:10
    Hosté špatně vystřídali, a tak si po komerční přestávce zahrají další přesilovku domácí.

53:37
    Vítkovičtí v pásmu, z rohu poslal puk před branku Chlán, ale Lednický nestačil zareagovat, navíc měl blokovanou hůl.

53:13
    Domácím se nedaří dostat puk pod kontrolu.

52:40
    Mertl si objevil vítkovickou branku, poslal puk k modré na Zámorského, ale jeho dělovka do vítkovické klece nezapadla.

52:25
    Zámorský rozehrává útočnou akci hostů.

52:00
    Fridrich v nouzi posílá puk do útočného pásma, Zdráhal na něj ale nedokázal dosáhnout.

51:49
    Zakázané uvolnění pro domácí tým, vhazuje se po pravici Klimeše.

51:30
    Vítkovičtí mohli vyrazit do útoku, ale nepřesné přihrávky je brzdí.

51:08
    Oba týmy střídají, Plzeň má puk pod kontrolou.

50:53
    Dělovku na zadní mantinel poslal Grman.

50:30
    Chlán s Přibylem si najeli do pásma, ale hosté jsou u nich velmi rychle.

50:05
    Hosté uklidňují hru a rozvážně rozehrávají z pásma před svým brankářem.

49:32
    Vítkovice pálí hned po vhazování, ale zadní mantinel puk tlumí.

49:28
    Hned po vyhraném vhazování se puku ujal Raskob, najel si k brance, objel ji, ale puk letí do ochranné sítě.

49:16
    Auvitu a o chvíli později i Barinka byli blízko druhému gólu, ale při Hlavajovi stojí i štěstí.

49:00
    Jednotlivé útoky se rychle a pravidelně střídají.

48:02
    Až před branku se dostal Prčík, ale Hlavaj si vyjel a odehrál před ním kotouč.

47:56
    Vítkovickým útočná akce neprošla.

47:24
    Holešinský si těžce, ale přece jen zpracoval puk, Klimeš ale zasahovat nemusel.

46:44
    Schleisse posílá i s pukem Grman k zadnímu plexisklu.

46:32
    Kombinace třetí domácí pětky končí v Hlavajově náruči. Následuje komerční přestávka.

46:17
    Ve středním pásmu se k puku znovu dostali domácí.

45:50
    Na opačné straně se bez potíží dostali před Hlavaje domácí, Raskobova střela ale místo v plzeňské brance nenašla.

44:46
    Indrák se dostal k puku a najel si ke Klimešovi s Holešinským, domácí gólman jim ale šanci nedal.

44:23
    Přibyl byl za hostující brankou dost důrazný a domácí tak udrželi puk na svých hokejkách.

43:45
    Vítkovičtí kombinují na zakázané uvolnění. Znovu se vhazuje u Klimeše.

43:25
    Dnešní utkání sleduje 5 009 diváků.

42:57
    Zakázané uvolnění pro vítkovické.

42:48
    Klimešova náruč byla připravena na střelu Mertla.

42:30
    Hosté se bez větších potíží dostávají do pásma.

42:11
    Indrák se může zapojit do hry.

41:55
    Vítkovičtí se odpoutali od mantinelu, Zdráhal si stáhl puk mezi kruhy, nahrál Barinkovi, ten mu kotouč vrátil, ale Hlavaj byl na místě.

41:30
    Vítkovická přesilovka není příliš uspořádaná, Barinkova střela byla tečovaná vysoko do ochranné sítě.

40:49
    Hosté vyhazují kotouč až ke Klimešovi.

40:35
    Vítkovice jsou usazeny v pásmu, Raskob se tlačil do branky marně.

40:11
    Za vyhození puku mimo hrací plochu je vyloučen hostující Indrák.

40:01

Ve druhé třetině se skóre neměnilo, ale oba týmy měly k dispozici přesilovku, kterou však neproměnily. Plzeň přidala na snaze i na důrazu a hlavně ve druhé části této třetiny měl domácí Klimeš co dělat, aby hostující hráče udržel v mezích. Těsné vedení Vítkovic nemusí nic znamenat, před námi je další třetina.

1/3 – 10:4
    2/3 – 6:16

Další třetina začne přibližně v 19:08.

40:00

39:56
    Klimeš neví, kam dříve skočit, ale třetina se blíží ke konci.

39:36
    V rohu u domácí branky bojoval o puk Benák, nakonec jej získal, nahrála na spoluhráče, ale vítkovičtí se stačili přesunout před svou branku.

39:10
    Domácím se daří dostávat puk do bezpečnějších vod, ale Plzeň neúnavně útočí stále znova.

38:27
    Hosté se znovu dostali do pásma podél mantinelu, vítkovičtí je nezastavují a Klimeš hasí.

37:50
    Západočeši bojují o každý kousek ledu, puky létají kolem vítkovické branky, ale domácí gólman stále drží.

36:38
    Domácí jsou v plném počtu.

36:32
    Indrák nahrával křižně na Benáka, ale ten na Klimeše v brance nevyzrál.

36:14
    Vítkovičtí v pásmu, ale Hlavaj byl ve střehu.

35:50
    Zakázané uvolnění pro hostující celek.

35:31
    Vítkovičtí odehrávají puk do bezpečí a přesunují se za ním.

35:21
    Hosté se tlačí do branky, ale Klimeš je výrazně proti změně skóre.

35:00
    Všechny puky míří na modrou k Zámorskému, toho si ale domácí hlídají.

34:38
    Plzni výlet do pásma příliš nevyšel, hra je přerušena. Za vražení na mantinel míří na trestnou lavici Lednický.

34:29
    Bude se vylučovat na vítkovické straně, Hlavaj míří na střídačku.

34:09
    Hosté odesílají kotouč na zakázané uvolnění.

33:42
    Vítkovice rychle vtrhli do pásma, Krieger přejel přes Hlavajův výhled, Percy okamžitě vystřelil, ale plzeňský gólman jejich lest prohlédl.

33:31
    Hosté se drží v útočném pásmu.

33:07
    Indrák si sjel do mezikruží a napálil Klimeše uprostřed branky.

32:54
    Plzeň doslova vtrhla před Klimeše, ale ten byl pozorný a rychle dostává kotouč pod lapačku. Následuje komerční přestávka.

32:11
    Hosté hrají v plném počtu.

32:06
    Rihards Bukarts nastřelil Hlavaje, odražený puk napálil na branku Raskob, ale od Hlavaje se puk odráží do rohu.

31:45
    Holešinský vyhazuje puk až ke Klimešovi.

31:33
    Domácí ostřelují plzeňskou branku, ale hosté v čele s Hlavajem drží těsný výsledek.

31:00
    Plzeň vyhazuje kotouč do bezpečí.

30:51
    Raskob tečoval puk před brankou, ale těsně vedle.

30:38
    Vítkovice se drží těsně u Hlavaje, ale ten drží.

30:11
    Za sekání odjíždí za katr nejlepší hráč hostů Zámorský.

30:11
    Hlavaj měl plné ruce práce, Vítkovice se tlačily do branky za každou cenu, několikrát měly před sebou volný prostor, ale kotouč těsně minul plzeňskou branku. Po komerční přestávce se bude vylučovat na straně hostů.

29:40
    Vítkovičtí se dostali k puku a zamířili k Hlavajovi, Barinka ale přišel o kotouč.

29:19
    Plzeň v pásmu, ostřeluje domácí branku, ale ne příliš přesně.

28:36
    Hosté nebezpeční před domácí brankou, ale vítkovičtí brání Klimeše zuby nehty.

27:42
    Lednický protlačil puk do středního pásma, vyrazil společně s Půčkem, ale hosté si je v obranném pásmu dokázali pohlídat.

27:00
    Vítkovičtí si teď na ledě příliš nerozumí, Hlavaj je ve střehu, ale zatím zasahovat nemusel.

26:00
    Západočeši znovu před Klimešem, dobře to myslel Straka, puk poté létal vzduchem kolem vítkovické branky, naštěstí pro domácí za Klimeše nepropadl.

25:36
    Domácí se protáhli do pásma, ale tam jen odevzdali kotouč.

25:20
    Rekonen s Pourem se tlačili do vítkovické klece marně, Klimeš byl připraven.

24:51
    Menší závar u domácí branky zastavuje Klimeš, který po několika nebezpečných pokusech schovává puk pod lapačkou.

24:37
    Před Klimeše se propracoval Schleiss, ale ani zblízka puk za jeho záda nedostal.

23:50
    Vítkovičtí kombinovali v pásmu, Jeřábkova přihrávka ale končí na bruslích soupeře.

23:22
    Straka od kruhu vystřelil na Klimeše, před brankou číhal Soukup, ale domácí gólman jej k puku nepustil.

23:08
    Mikuš za svou brankou u mantinelu bojuje o puk.

22:43
    Domácí se přesunuli k Hlavajovi, ale jako by zapomněli střílet, Plzeň si přebrala kotouč, ale jejich rozjezd zastavuje ofsajd.

22:08
    Holešinský se protáhl do útoku podél levého mantinelu, jeho střelu Klimeš jen vyrazil do rohu.

21:25
    Ve svém obranném pásmu zastavuje puk Kvasnička, hosté rozehrávají do pásma.

20:52
    Domácí se drží před Hlavajem, Roberts Bukarts byl připraven u branky, ale přihrávka nepřišla.

20:28
    Puk mizí na hostující střídačce.

20:13
    Vítkovičtí vyhráli vhazování, Fridrich se rozjel do pásma, ale kotouč mu nikdo nepřihrál.

20:01

První třetina je za námi, Vítkovice vedou gólem Robertse Bukartse už od čtvrté minuty. Domácí si vypracovali více šancí a měli i více ze hry, hosté se otřepali až po půlce této třetiny, takže se nechme překvapit, jestli budou ve své hře pokračovat i po přestávce.

1/3 – 10:4

Další třetina začne přibližně v 18:19.

20:00

19:49
    Západočeši vyrazili do útoku, ale domácí je zatlačili do rohu.

19:35
    Menší zmatky před Hlavajem, Fridrich viděl opuštěný puk, ale nedokázal se pro něj přes bránící hráče natáhnout.

19:18
    Vítkovice vtrhly do pásma, pokus Claireauxe končí mimo hrací plochu.

18:55
    Za domácí brankou se k puku dostal Holešinský, ale nakonec se k ničemu pořádnému nedostal.

18:30
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

17:00
    Do situace dva na dva se dostal Barinka s Chlánem, nakonec se ale puk dostal směrem k modré na najíždějícího Auvitu, který prudce švihl zápěstím, puk se zastavil o Hlavaje a pomalinku si klouzal do hostující branky, kterou ale nakonec těsně minul.

16:32
    Hraje se v rychlém tempu od branky k brance.

15:37
    Plzeň dostala puk z pásma, ale jen jen dostala pod kontrolu Vítkovic.

15:20
    Spolupráce Fridricha s Barinkou mohla skončit v brance, ale chyběly centimetry. Následuje komerční přestávka.

14:55
    Domácí zpět před Hlavajem, Fridrichova prudká rána končí na zadním mantinelu.

14:30
    Plzeň se usazovala v útočném pásmu, ale vítkovičtí jí toho příliš nepovolili.

13:50
    Lednický dostal dlouhou přihrávku, najížděl si sám do pásma, u kruhů se ale zbrzdil a hosté se stačili vrátit.

12:54
    Hra na opačné straně, Rihards Bukarts nedokázal dostat puk k volnému Kriegrovi.

12:26
    Vítkovičtí získali ve svém obranném pásmu kotouč, drží ho za svou brankou a střídají.

11:51
    Rychlý plzeňský útok končí Schleissem v rohu u domácí klece.

11:20
    Peterek bojoval s protihráči, dvakrát se mu podařilo sebrat si puk zpátky, ale na střelu už moc prostoru neměl.

10:31
    Auvitu si sjel až do kruhu, ale jeho dělovku zastavuje zadní mantinel.

10:24
    Domácí vyhráli souboj u mantinelu, Hlavaj je ve střehu.

09:53
    Příliš zbrklá přihrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

09:33
    Vítkovičtí opět u Hlavaje, ale tentokrát přišli o kotouč rychle.

08:50
    Plzeňští bez problémů překračují modrou čáru, po několika přihrávkách se puk ocitá u Zámorského, ale jeho střelu schovává Klimeš i přes nepříliš dobrý výhled v rychlé lapačce.

08:18
    Domácí předvedli další útočnou akci, spolupráce Zdráhala s Fridrichem ale brankou nekončí.

07:40
    Fridrich dostal na opačné straně přihrávku mezi dva soupeřovy hráče, protáhl se, ale čas na přesnější střelu už mu nezbyl.

07:13
    Hra je přerušena kvůli útočícího hráče ve vítkovickém brankovišti.

07:04
    Vítkovičtí na skok v pásmu, ale hosté už míří zpět ke domácí brance.

06:36
    Plzeň se lehce dostala až ke Klimešovi, Holešinský se protáhl až těsně před něj, ale posílá puk přímo do vzdálenější tyče!!

06:24
    Při souboji o puk vylétla hůl jednoho z plzeňských hráčů vysoko do vzduchu a skončila mezi trestoměřiči. Vítkovickým je poté odpískán ofsajd a následuje komerční přestávka.

05:51
    Domácí se zdrželi v pásmu, Barinkova střela končí za hostující brankou.

05:39
    Vítkovičtí zaútočili, Zdráhal ale při zpracovávání nahrávky posílá puk mezi fanoušky.

05:27
    Oba týmy si vyměňují puky.

04:33
    Hosté se rychle přesunuli ke Klimešovi, Holešinský poslal puk lépe postavenému Schleissovi, ale Klimeš byl na místě. Vhazuje se po levici domácího gólmana.

03:43
    5/5
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Bratrská souhra posílá vítkovické do vedení, Rihards Bukarts si najížděl mezi kruhy, nahrál napravo na ROBERTSE BUKARTSE, který umístil kotouč pod Hlavajovu lapačku – 1:0. Asistence: Rihards Bukarts.
    Bukarts Ro., Bukarts Ri., Auvitu Y., Krieger P., Grman M.
    Matýs O., Zámorský P., Laakso A., Mertl T., Lev J.

03:29
    Lev našel ve středním pásmu Matýse, který se dostal blízko ke Klimešovi, ale nemířil dobře.

02:58
    Zdráhal si najížděl k hostující kleci, střelu ale umístil do gólmanova ramena.

02:37
    Vítkovičtí se drží na své útočné polovině, hosté se brání.

01:58
    Před brankou se snažil clonit Přibyl, Hlavaj se ocitl zády k hřišti na ledě, ale domácí zrovna nebyli ve střelecké pozici.

01:44
    Plzni se rozehrát nepodařilo, Claireaux si sjel ke kruhu a vystřelil, puk končí v ochranné síti.

01:23
    Až k Hlavajovi se protáhl domácí Grman, ale hostující gólman rychle přikryl puk lapačkou.

01:03
    Škoda se až teď dostala do pásma, ale vítkovičtí ji až ke Klimešovi nepustili.

00:40
    Plzeň rozehrává od své klece, Krieger se snaží rozehru narušit.

00:22
    Vítkovickým přechod do pásma nevyšel.

00:02
    Vhazování ve středovém kruhu doslova vybojovali hosté.

00:01

Před úvodním bully dnešního utkání bude slavnostně předán dres s číslem 60 vítkovickému trenérovi mládeže Janu Vavrečkovi.

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (C), Grman, Auvitu (A), Prčík, R. Jeřábek – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal (A) – Ro. Bukarts, Krieger, Ri. Bukarts – R. Půček, Claireaux, Lednický – Peterek, Chlán, Přibyl.
    Trenér: Pavel Trnka

HC Škoda Plzeň: Hlavaj (Klouček) – Malák, Zámorský, Kvasnička, Dujsík, Laakso, Bučko – Holešinský, Indrák, Schleiss (C) – Matýs, Mertl, Lev – Pour, Benák, Rekonen – Straka, M. Soukup (A), Jansa (A).
    Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: T. Cabák, P. Stano – V. Rožánek, M. Axman.

Ze vzájemných zápasů v této sezóně vyzískala více bodů Plzeň, která vždy vyhrála těsně (1:0; 2:1) a jedno utkání muselo rozhodnout až prodloužení (3:2 pp). Jestli vítkovičtí navážou na dobrý výkon z posledních utkání a vrátí svému soupeři prožité porážky, to se teprve ukáže.

Nejproduktivnějším hráčem Plzně je s osmatřiceti kanadskými body obránce Petr Zámorský (10+28), který tráví v průměru na ledě až 24:44 minut a celkem desetkrát si už odnesl cenu pro nejlepšího hráče zápasu. Nejlepším střelcem je se čtrnácti góly útočník Jakub Lev (14+15). Obránce Jan Piskáček si v bodování Radegast indexu připsal už 141 bodů a vede tak celou Tipsport extraligu. Sedmačtyřicet trestných minut má na svém kontě útočník Jan Schleiss. Z poměrně vyrovnané dvojice brankářů má o něco lepší statistiky Dominik Pavlát se třemi čistými konty, průměrem 2,27 a úspěšností 92,73 %.

Lídrem kanadského bodování Vítkovic je stále útočník Dominik Lakatoš (12+17), který ale do dvou posledních zápasů nezasáhl a kterému patří také titul nejtrestanějšího hráče s 38 trestnými minutami. Nejlepším střelcem je se třinácti přesnými zásahy útočník Roberts Bukarts (13+5), mezi beky se pak nejvíce daří Stuartu Percymu (4+17). S průměrným časem 21:01 stráveným na ledě je nejvytíženějším hráčem obránce Yohann Auvitu. Další z obránců, Juraj Mikuš, nasbíral nejvíce bodů – 93 – v bodování Radegast indexu. Už devětkrát získal ocenění pro hráče zápasu gólman Lukáš Klimeš, který dostává ve vítkovické brance více prostoru. Vychytal už pět nul, jeho průměr je 2,23 a úspěšnost 92,71 %.

Vítkovice si v posledních pěti zápasech připsaly tři výhry, díky výhře (4:0) ve středeční dohrávce s Kometou se přesunuly na 9. příčku tabulky, a za bilanci 16-4-7-20 a pasivní skóre 120:128 získaly 63 bodů. Stejný počet bodů má ale i desátá Olomouc. Stejný počet zápasů má odehráno i Plzeň,
    která si v posledních pěti zápasech připsala dvě výhry – obě nad Karlovými Vary – a v posledním zápase získala prémiový bod za výhru na Kladnem 4:3 po prodloužení. Západočechům patří aktuálně 11. místo a bilance 14-6-4-23 a pasivní skóre 122:135 jim vynesla 58 bodů.

Už jen pět utkání mají domácí Vítkovice k tomu, aby se vyšvihly na co nejvyšší příčku, ze které budou moci vstoupit do předkola play-off. Do cesty se jim ale v rámci 48. kola postaví západočeská Plzeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.