Carolina – Florida 1:0 (kon.) | Detroit – Colorado 2:1 (po pr.) | New Jersey – NY Rangers 1:5 (kon.)
Ottawa – Dallas 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 4:1 (kon.) | Tampa – Washington 3:5 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 4:0 (kon.) | Calgary – Boston 3:2 (po pr.) | Seattle – Vancouver 5:2 (kon.)
Vegas – Toronto 3:7 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:4 (kon.)
Detroit Red Wings
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Colorado Avalanche
Pátek 23.02.2024, 01:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím, v pátek ráno se mezi sebou v NHL utkají Detroit Red Wings a Colorado Avalanche.

Preview zápasu

Domácí Detroit je na 8. pozici Východní konference a body potřebuje jako sůl, protože hraje o play off. Red Wings jsou nebezpečným týmem, jelikož dali v 55 zápasech 194, inkasovali 179. Svůj domácí stadion umí Red Wings více než dobře hájit. V posledních třech zápasech Detroit zvítězil dvakrát a jednou prohrál. Colorado je ve druhé konferenci třetí s 74 body (212:182). Bilancí nedávné aktivity jsou na tom Laviny úplně stejně. Venku se ale Avalanche trápí více. V posledních pěti vzájemných zápasech ale Detroit proti Coloradu neuspěl. Zlomí se to? Těšit se můžeme na hvězdného MacKinnona či Patricka Kanea.
    Pomůže dnes MacKinnon k výhře v Detroitu? Tento borec zcela jasně útočí na Hart Trophy.

Utkání startuje v 01:07.

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Walman, Seider, Chiarot (A), Petry, Määttä, Gostisbehere – Rasmussen, Larkin (C), P. Kane – DeBrincat, Compher, Raymond – Perron (A), Copp (A), Veleno – Fabbri, Fischer, Sprong.
    Trenér: Derek Lalonde

Colorado Avalanche: Annunen (Georgijev) – Toews, Makar (A), Girard, Manson, J. Johnson, Byram – Drouin, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Wood, Colton, Lehkonen – Parise, R. Johansen, Kiviranta – F. Olofsson, C. Wagner, MacDermid.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Schlenker, Charron – Kelly, Kovachik.

00:01

00:30
    Hosté se do toho hned pustili a začali doléhat na branku Lyona. MacKinnon byl dobře zablokován.

01:00
    Red Wings se z tlaku vymanili a Avalanche poslali puk na icing.

01:30
    Lyon se musel mít na pozoru. Drouin se prohnal domácí obranou.

02:00
    Dobrou aktivitou zatím oplývají spíše hosté, kteří výborně bruslí a kombinují. MacKinnon z pravého kruhu střílel.

02:30
    A další špatná rzehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

03:00
    Na puku hraje víceméně Colorado. To tvoří a je většinu času v útoku.

03:15
    Sprong po vystřídaní najel mezi kruhy a je tu první zákrok Annunena.

03:30
    Hostující fantom si poradil i s následnou tečí.

04:00
    Výborný zákrok Lyona. Colton ujel s Woodem 2 na 1. Wood měl puk na holi před Lyonem, ale ten uděll parádní rozklek.

04:40
    Rozehrávku naslepo zpoza branky zachytil MacKinnon, ale šanci zahodil, když vymetl betony.

05:30
    Parise si našel dobrou střeleckou pozici.

06:30
    Red Wings pouze vrací puk na polovinu Colorada. Domácím chybí pohyb.

07:00
    Útočné snažení první lajny Avalanche maří ofsajd.

08:00
    Iniciativu možná na chvíli přebrali domácí.

08:30
    Raymond výborně pracoval za brankou a poté nabil Gostisbehereovi. Annunen ani nevěděl, jak puk chytil do lapačky.

09:10
    Lyon přišel se skvělým zákrokem ramenem v protiútoku Lavin.

10:00
    Jsou to docela šachy. Red Wings brání střední pásmo a hosté se momentálně přes tu zeď mohou prodrat.

11:00
    Sledujeme pohyb kotouče ve středním pásmu. Domácí se zatím nemohou dostat do tempa v útočné fázi.

11:10
    Gostisbehere udělal pásmo a využil většího prostoru. Nahození ale nebylo moc nebezpečné.

12:00
    Larkin nahazuje puk za Annunena, ale Kaneovi se tam jet nechce.

13:00
    K vidění je teď nápor Red Wings.

13:30
    Parádní pas v situaci 2 na 1 na DeBrincate, který už musel překonat Annunena. To se ale nestalo.

14:00
    S kotoučem teď hrají domácí. Colorado se brání.

15:00
    Vysunutý forčeking domácích nese své ovoce.

16:00
    Kane v rychlost vjel středem do útočné třetiny a zajímavě vystřelil. Brankář hostů ale projektil zkrotil ramenem.

16:51
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
    Moritz Seider – 2 min., podrážení.

Seider chtěl až moc získat kotouč, ale Drouin udělal dobrý manévr, a proto jej Seider podrazil.

17:00
    Oslabení domácí začínají vyhozením.

17:30
    Copp kupuje cenné vteřiny daleko od branky.

17:50
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
    Jonathan Drouin – 2 min., podrážení.

Síly na ledě se vyrovnají. Drouin napadal až moc aktivně. Podkopl při tom Walmana.

18:30
    Puk kontroluje Colorado.

18:51
    Domácí v plném počtu. Red Wings začíná zkrácená přesilovka.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:30
    Domácí teprve teď udělali útočné pásmo, ale rychle o něj přišli.

19:50
    Drouin je zpět na hrací ploše.

20:00

První třetina končí bezbrankově. V prvních deseti minutách byly více aktivnější Laviny, ale jak Lyon, tak Annunen přišly s dobrými zákroky. Colorado zatím vystřelilo 11 pokusů, Detroit 5, ale z toho měli více šancí domácí.

Další třetina začne přibližně v 02:00.

20:01

20:30
    Na straně Detroitu lehce vázne kombinace.

21:00
    Avalanche šlapo do ofenzivy. Detroit ale v obranné hře zatím exceluje.

21:40
    Seide podpořil útok a měl mnoho prostoru. Mířil mezi ruku a tělo.

22:10
    Annunen pokryl nahození od hráče s číslem 88.

22:30
    Moc nechybělo od první branky. Parádní výměna kotouče všch pěti hráčů Detroitu. Nakonec souhra končila u DeBrincata, který puk minul.

23:10
    Lehká potyčka v brankovišti Red Wings. Do sebe se zaklesli Gostisbehere a MacDermid.

23:50
    Sprong výborně blokoval střelu Mansona.

24:30
    MacKinnon číhal sám před brankou, ale Lyon si proti němu vyjel.

24:48
    5/5
    Colorado právě vstřelilo branku!
    NATHAN MACKINNON pokračoval ve skvělém pohybu po velké šanci. Nakonec zakončoval ze stejné pozice, když mu Fischer nechal více prostoru. Asistence: Mikko Rantanen a Jack Johnson.
    MacKinnon N., Rantanen M., Johnson J., Byram B., Drouin J.
    Chiarot B., Fabbri R., Sprong D., Copp A., Fischer C.
    24:48 Nathan MACKINNON - 0:1

25:00
    Avalanche pokračují v náporu. Lyon odklouzal z branky.

26:00
    Larkin zavelel k útoku, a tak si Annunen připsal další zákrok.

27:00
    Red Wings začínají více bruslit, zřejmě chtějí více útočit.

27:25
    Mikko Rantanen – 2 min., hákování.

Rantenenovi se nechtělo bruslit, a tak hákoval v souboji Comphera.

28:00
    Krásný ťukec přes celé pásmo a narážečka mezi kruhy, kde byl Perron. To měla být branka.

28:30
    Domácí to teď zkouší důrazem do brankoviště.

29:00
    Kane chce kotouč. Laxní střelou vyhnal domácí pryč ze třetiny.

29:25

30:00
    Detroit i nadále hraje v útočném pásmu.

31:00
    Teprve až teď Colorado srovnala svou hru. První lajna Avalanche opět hrozí. Lyon musí být pozoru.

32:00
    Annunen začíná mít čím dál více práce.

33:10
    Přečíslení 3 na 2 Annune také zvládl. DeBrincat opět nezasunul puk téměř do prázdné branky.

34:00
    Sledujeme zámek Red Wings.

34:30
    Fabbri vlétl do třetiny po tom, co si vystřídal. Annunen ale drží.

35:00
    Kotouč za brankou Colorada.

35:40
    Kane vyslal do samostatného úniku Walmana. Ten si nešikovně nechal puk na bekhendu, přičemž si ho v poslední chvíli hodil na forhend. Ale Annunen svou výškou zakryl prostor. Puk možná lízl horní tyč.

36:00
    Johansen chytře získal buly před Lyonem.

37:00
    Avalanche mají puk ve své moci. Domácí se na něj nemohou dostat.

38:00
    Detroit dobývá Annunenovu klec.

38:10
    Lyon drží šance Red Wings. Teď chytil z rychlého kontru teč Wagnera.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:30
    Druhá třetina se dohraje zřejmě v poklidu, i když se Red Wings snaží něco vymyslet.

40:00

Ve druhé třetině stačil jeden nedůraz a MacKinnon využil svou možnost. Colorado i díky Annuenovi vede 0:1. Ten ale musel likvidovat minimálně 4 dobré šance domácích.

Další třetina začne přibližně v 02:50.

40:01

40:24
    Michael Rasmussen – 2 min., nedovolené bránění.

Rasmussen si pomohl za brankou nedovoleným zákrokem, aby se dostal na puk dřív než Manson.

41:00
    Avalanche si trpělivě vyměňují kotouč v útočném pásmu.

41:30
    Půlka přesilovky je pryč, ale zatím je to bez střely.

42:00
    Annunen přenechává puk za brankou pro své spoluhráče.

42:20
    Walman obětavě zablokoval Byramovu střelu z pravého kruhu.

42:24

43:00
    Hraje se hokej nahoru a dolů, ale že by obrany dělaly chyby. To ne.

44:00
    Detroit kontroluje puk a snaží se vyzrát na Annunena. Málem se to povedlo Raymondovi, který v brankovišti nastavoval hůl na teč. Puk jenom těsně minul klec.

44:50
    Annunenův další skvělý zásah. J.T. Compher pálil z vrcholu kruhů, kam si sjel do druhé vlny.

45:20
    Chiarot zavezl puk po pravém mantinelu a zřejmě orazítkoval tyč. Detroit ve velké tlaku.

45:55
    Následuje buly u Lyona po zakázaném uvolnění.

46:30
    Hraje se víceméně v pásmu hostů, kteří se usilovně brání.

47:00
    Kane si stáhl výborně puk na brankovišti a zkusil to bekhendem, kotouč se málem odrazil do branky od beka hostů.

48:00
    Defenziva Colorada má eď co dělat. Annunen je ale velmi jistý.

49:00
    Sledujeme pasáž zápasu, v níž se velmi bruslí. Colorado ale výborně vytlačuje domácí útočníky k mantinelům.

49:15
    Hra se i tak stěhuje před Annunena po icingu.

50:00
    Detroit nepřesně kombinuje. Času utíká.

50:40
    Annunen skočil po odraženém kotouči, aby zamezil dobré příležitosti domácích.

50:59

Red Wings mají možnost vyrovnat z přesilové hry. Drouin podruhé v zápase zbytečně podrážel.

51:30
    Red Wings se zatím nedostali do útočného pásma.

52:00
    Tvrdá rána od Gostisbehere byla zblokována.

52:02
    5/4
    Detroit právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno. DYLAN LARKIN pohotově zakončuje do levé šibenice z mezikruží, kam posílal kotouč Perron. Asistence: David Perron a Shayne Gostisbehere.
    Larkin D., Raymond L., Compher J., Gostisbehere S., Perron D.
    Toews D., Makar C., Parise Z., Lehkonen A.
    52:02 Dylan LARKIN - 1:1

52:30
    Fischer lehce dojel k Annunenovi, ale i tak ho hostující beci zpacifikovali.

53:00
    Opařené Colorado nestíhá.

53:37
    Alex DeBrincat – 2 min., podrážení.

Makar manévroval v útočné třetině. Dělal obrat kolem DeBrincata který jej podkopl.

54:40
    Colorado čeká na ideuální střeleckou pozici, ta zatím nepřichází.

55:20
    Detroit se skvěle brání ve své formaci. Tam není kudy.

55:37

55:45
    DeBrincat skočil na led a bylo z toho okamžité přečíslení, ale dostal přihrávku příliš dopředu.

56:30
    Icing Detroitu.

57:00
    Hlavně nedostat gól, tím se řídí oba celky v momentální chvíli.

58:00
    Avalanche vytváří nápor na svého soka.

58:50
    Chiarot nabral rychlost a zkusil se obtočit kolem branky Annuena, málem mu to vyšlo.

58:51
    Logan O'Connor – 2 min. – držení.

Chiarot byl při akci faulován. Detroit může rozhodnout druhou přesilovkou.

59:30
    Colorado vyhazuje, vypadá to na prodloužení.

59:50
    Compher byl sám na brankovišti. Zkusil kličku do bekhendu, ale Annunen teď zachránil bod pro Colorado.

60:00

Ve třetí třetině se Detroit dočkal vyrovnání z přesilovky. Byl určitě lepším týmem a mohl rozhodnout. Annunen ale chytá skvěle, a tak dostal zápas do prodloužení. V něm budou hrát Red Wings 58 vteřin přesilovku 4 na 3.

Prodloužení začne za pár minut.

60:01

60:20
    Na ledě je více prostoru. Hosté ale puk vyhazují daleko k Lyonovi.

60:51
    Hosté v plném počtu. Hraje se ve 4.

61:30
    Walman špatně rozehrál a je z toho zakázané uvolnění. Teď uvidíme hru 3 na 3.

61:40
    MacKinnonova klička do středu vyšla, ale puk letěl do břicha Lyona.

62:00
    Annunen zastavil Seidera samotného před brankou, když tam projel.

63:00
    Hra se teď spíše uzavřela. Nikdo nechce udělat chybu.

63:10
    Samostatný únik eliminován Lyonem. Střela pod horní tyč Byramovi nevyšla.

63:42
    3/3
    Larkin to teď udělal náramně. Uvolnil se a vypadalo to, že půjde do zakočení, ale bekhendem ještě shodil puk na PATRICKA KANEA, který zavěsil z jedničky. Asistence: Dylan Larkin a Ben Chiarot.
    Kane P., Larkin D., Chiarot B.
    Toews D., Drouin J., MacKinnon N.
    63:42 Patrick KANE - 2:1

Velmi opatrné prodloužení nakonec rozhodli domácí, a to zejména Larkin, který se blýsknul. Annuenen tak kapitulovala a dva body zůstávají v Detroitu. Důležité body.

3. Nathan MacKinnon (COL) 1+0

Hezké vstávání nebo dobrou noc. Díky za pozornost. (03:45:33)

Karel Geba

Branky a nahrávky: 53. Larkin (Perron, Gostisbehere), 64. P. Kane (Larkin, Chiarot) – 25. MacKinnon (Rantanen, J. Johnson)

Rozhodčí: Schlenker, Charron – Kelly, Kovachik