Carolina – Florida 1:0 (kon.) | Detroit – Colorado 2:1 (po pr.) | New Jersey – NY Rangers 1:5 (kon.)
Ottawa – Dallas 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 4:1 (kon.) | Tampa – Washington 3:5 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 4:0 (kon.) | Calgary – Boston 3:2 (po pr.) | Seattle – Vancouver 5:2 (kon.)
Vegas – Toronto 3:7 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:4 (kon.)
St. Louis Blues
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
New York Islanders
Pátek 23.02.2024, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí St. Louis Blues a New York Islanders.

V tabulce Východní konference je hostující celek na desáté pozici, z posledních pěti zápasů bodoval hned ve čtyřech. V poslední době se klubu daří, naposledy porazil Penguins 5:4 v prodloužení. Blues jsou na Západě na osmé pozici s 60 body z 55 zápasů. Klub z posledních pěti zápasů vyhrál dva, nyní má ale sérii dvou porážek.

Zápas brzy začne.

St. Louis Blues: Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko, Krug, Kessel, Scandella, Perunovich – Bučněvič, Thomas, Kyrou – B. Schenn, Neighbours, Saad – Hayes, Kapanen, Toropčenko – Sundqvist, N. Walker.

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Romanov, Dobson, Pelech, Pulock, Reilly, Mayfield – Lee, Horvat, Barzal – Engvall, Nelson, Palmieri – Holmström, Pageau, Wahlstrom – M. Martin, MacLean, Clutterbuck.

00:01

00:07
    Zápas začal, sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu utkání.

00:21
    Hosté mají ponechanou výhodu.

00:45
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
    Nathan Walker – 2 min., hákování.

02:02
    Kyle Palmieri měl velkou šanci v přesilovce, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Sledujeme rychlou pasáž hry.

02:06
    Domácí celek dokázal vyhodit přes všechny čáry, sledujeme dobrou pasáž hry ze strany Blues.

02:42
    Mike Reilly udržel útočné pásmo, vyhodit domácím se podařilo až následně.

02:55

04:00
    Domácí celek zatím čeká na střelu na branku, hosté hrají aktivně v úvodu utkání.

04:19
    Jordan Kyrou to byl, kdo se dostal do střelecké pozice, ale nedokázal se prosadit.

05:20
    Mike Reilly obkroužil branku, následně nepřesně zakončoval hostující Mathew Barzal.

06:01
    Komerční přestávka.

07:06
    Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Oliver Wahlstrom – 2 min., vysoká hůl.

07:33
    Přesilovku hraje domácí celek, který se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

07:52
    útočná hra pokračuje dál, domácí se ale nedokázali prosadit, a pak hosté vyhodili.

08:47
    Kevin Hayes pálil od modré čáry, jeho projektil míří vedle branky, následně zasahovat brankář nemusel. Hosté vyhodili.

09:06

09:22
    Brayden Schenn šikovně tečoval kotouč před brankou, ale jeho pokusu nechybělo moc, dobře to sehráli domácí, jen ta koncovka.

09:50
    Kasperi Kapanen – 2 min., podrážení.

10:16
    Přesilovku nyní hraje hostující celek, který se ale nemůže stabilněji prosadit do útočného pásma.

10:40
    Mathew Barzal rozehrává od své branky, sledujeme nepříliš důraznou hru Islanders.

11:01
    Jordan Binnington kryje střelecký pokus poté, co zakončoval z bezprostřední blízkosti Kyle Palmieri.

12:03
    Nyní už znovu hrajeme pět na pět, ani tato přesilovka úspěšná nebyla.

12:26
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, Blues rozehrávají od své branky.

13:07
    Kyle MacLean – 2 min., sekání.

13:07

15:29
    Vyloučený hráč se vrací do hry, výraznější šanci jsme neviděli.

15:29
    Stále čekáme na úvodní branku navzdory přesilovým hrám na obou stranách.

16:32
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, sledujeme rychlou pasáž hry. Ani jeden celek nechce nyní chybovat.

17:30
    Brock Nelson sice vybojoval kotouč pro spoluhráče, ale střelecký pokus byl zblokovaný.

18:01
    Domácí jsou mírně střelecky aktivnější, ale nemohou se dostat do výraznější šance.

18:30
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlou pasáž hry.

19:34
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Po první třetině byli mírně střelecky aktivnější domácí, ale na první branku zápasu čekáme.

20:01

20:12
    Ryan Pulock se propracoval do šance, ale s jeho pokusem neměl brankář mnoho práce.

20:44
    Stejný hráč se znovu propracoval do šance, ale ani tentokrát nenašel recept na brankáře.

22:48
    Kyle Palmieri – 2 min., vysoká hůl.

23:08
    Jordan Kyrou se propracoval do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si brankář dokázal poradit.

24:00
    Brock Nelson to zkoušel individuálně, probojoval se od útočného pásma, a pak vypálil. Jeho pokus kryje brankář.

24:38
    5/4
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí celek se dostává do vedení, z mezikruží dokázal v přesilovce přesně vypálit po rychlé kombinaci BRANDON SAAD. Asistence: Oskar Sundqvist a Brayden Schenn.
    Schenn B., Hayes K., Saad B., Perunovich S., Sundqvist O.
    Dobson N., Wahlstrom O., Nelson B., Pageau J.
    24:38 Brandon SAAD - 1:0

24:45
    5/5
    Blesková akce domácích končí druhou branku v tomto zápase, prosazuje se PAVEL BUČNĚVIČ. Asistence: Robert Thomas a Jordan Kyrou.
    Leddy N., Thomas R., Kyrou J., Parayko C., Bučněvič P.
    Pelech A., Pulock R., Barzal M., Horvat B., Lee A.
    24:45 Pavel BUČNĚVIČ - 2:0

25:10
    5/5
    Skvělá pasáž hry ze strany Blues pokračuje, ránou z kruhu se dokázal prosadit dnes dobře hrající PAVEL BUČNĚVIČ. Asistence: Jordan Kyrou a Robert Thomas.
    25:10 Pavel BUČNĚVIČ - 3:0

26:24
    Hraje se především před brankou hostů, domácí jsou dál aktivnější, ale nyní se hra poněkud uklidnila.

26:58
    Ryan Pulock to vzal na sebe a jeho tvrdou ránu kryje brankář, bude se vhazovat. Komerční přestávka.

27:02
    Matthew Kessel – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

27:02
    Zápas pokračuje dál a přesilovku hraje hostující celek.

27:30
    Islanders dokázali kotouč vyhodit přes všechny čáry, mohou ušetřit nějaký čas.

28:08
    Brock Nelson ani nadvakrát nedokázal přesněji vypálit, z dobré pozice trefil obránce před sebou.

28:25
    Kyle Palmieri šikovně tečoval ránu soupeře, Jordan Binnington byl připravený a kryje kotouč do výstroje.

29:46
    Sledujeme rychlou pasáž hry, více ze hry mají hokejisté Blues, jejichž další šanci vedl Matthew Kessel. V dobré pozici trefil jen brankáře.

30:02
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v tomto zápase, domácí celek má duel velmi dobře rozehraný, vede o tři branky.

31:50
    Pierre Engvall to vzal na sebe, střelu ukryl za obránce, ale i tak dokázal na poslední chvíli zasáhnout brankář.

32:43
    Hosté jsou střelecky aktivnější, v tomto ohledu vedou 21:14, ale na branky mají velký deficit.

33:06
    Semjon Varlamov kryje kotouč poté, co se do zakončení dostal domácí Marco Scandella.

33:35
    Brock Nelson ani Pierre Engvall nedokázali proměnil své dobré střelecké pozice. Brankář Jordan Binnington drží čisté konto.

36:28
    Jake Neighbours z dobré pozice trefil pouze brankáře soupeře, domácí velkou šanci neproměnili.

37:19
    Jordan Binnington má na svém kontě další zákrok, poradil se se zakončením, jehož autorem je Brock Nelson.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

39:25
    Semjon Varlamov kryje ránu, kterou vyslal z dobré pozice domácí Jordan Kyrou.

40:00

Po druhé třetině vede domácí celek nad soupeřem 3:0. Blues mají duel dobře rozehraný.

40:01

40:01
    Zápas pokračuje třetí třetinou a velmi dobrou pozici na jejím začátku mají hráči Blues.

40:31
    Noah Dobson zblokoval střelecký pokus soupeře, Leddy nedokázal vypálit.

41:36
    V úvodu třetí části sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje.

42:52
    Mathew Barzal vypálil z dobré pozice mezi kruhy, ale jeho pokus kryje brankář. Bude se vhazovat.

43:02
    17:28, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají jednoznačně hosté, kteří se zatím neprosadili.

44:19
    Matthew Kessel mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, se kterou si poradil brankář.

45:22
    Nathan Walker – 2 min., sekání.

45:50
    Jordan Binnington měl dobrý výhled, a pak dokázal zasáhnout proti střele soupeře. Noah Dobson neuspěl.

46:19
    Domácí brankář kryje další střelecký pokus, poradil si se zakončením Horvata.

46:55
    Ryan Pulock pálil bez přípravy, jeho střelecký pokus míří vedle branky. Nechybělo moc.

47:10
    Anders Lee vypálil, ale Jordan Binnington celkem snadno kryje jeho pokus.