Olomouc – Kladno 1:5 (kon.) | Tábor – Liberec 3:5 (kon.) | Poruba – HC Litvínov 2:4 (kon.)
Jihlava – Sparta 4:1 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 5:6 (1:2 po s.n.) | Třinec – Pardubice 3:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
HC Sparta Praha
Pátek 23.02.2024, 17:30 • Malá hala Jihlava • Extraliga dorostu • O účast v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Přejeme pěkný den při sledování extraligy dorostu, v rámci 15. kola skupiny o účast v play-off nás čeká zápas mezi HC Dukla Jihlava a HC Sparta Praha. I když jsou dnešní soupeři na opačných stranách tabulky, půjde pro oba o důležité utkání.

Domácí Jihlava je v tabulce s 11 body na 8. místě a na poslední Olomouc má náskok osm bodů. Kladno je ale jen bod pod týmem z Vysočiny, který vy se rád v tabulce dostal do vyšších pater. Na Tábor, který má navíc o zápas víc, má manko jen jeden bod, na šestou Porubu pak pět bodů.

Sparta je aktuálně v tabulce na druhém místě a ráda by se dostala před vedoucí Kometu Brno, na kterou ztrácí jen dva body a má o zápas méně. Musí ale koukat i pod sebe, jelikož v těsném závěsu jsou Litvínov, Zlín a Liberec.

První vzájemný duel v nadstavbě vyhráli v Praze po velkém boji domácí hokejisté 3:2 po prodloužení.

HC Dukla Jihlava: Štěbeták (Bican) – Zmrhal, Verbeščuk, Tramba, Holas, Tomica, Slavíček, Podroužek (C) – Hospodka, Kouba, Lukáš – Grabowski (A), Trefil, Nejedlý – Š. Adamec, Kytka, Katolický – Hanzák.
    Trenér: Michal Broš

HC Sparta Praha: Tvrzník (Hanousek) – Dufek (A), Hoznourek, T. Bolocan, Já. Novák, Cichoň (C), A. Burda II, Toms – Hlinka, M. Bolocan, Hrubý – Čížek, Prichodko, D. Novotný – Kadlec, Trachta, B. Adamec.
    Trenér: Richard Žemlička

Rozhodčí: Pavel – Polák, Holub.

00:01

00:01
    Domácí Dukla hraje v tradičních žlutých dresech, Sparta má červenočernou kombinaci.

00:46
    V první útočné akci byli domácí hokejisté, Tvrzník raději nahození podrží a přeruší hru.

01:44
    Jihlava je zatím v úvodu zápasu aktivnější a tlačí se před hostující branku.

02:17
    5/5
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hostující obrana vůbec nezvládla rozehru, za brankou se tedy dostal k puku HENRYK GRABOWSKI a pravděpodobně o brankáře dostal puk za čáru! Jihlava je tak odměněna za svou aktivitu. Asistence: Jakub Hanzák.
    Grabowski H., Hanzák J., Verbeščuk D., Tomica V., Adamec Š.
    Kadlec O., Prichodko S., Hrubý D., Cichoň R., Toms M.
    02:17 Henryk GRABOWSKI - 1:0

03:22
    Domácí celek je při chuti a už znovu obléhá hostující branku.

04:07
    5/5
    Po nahození puku z levé strany vyrazil brankář Tvrzník puk jen před sebe, kde ho obrana po skrumáži posunula jen na vrchol mezikruží, odkud vypálil přesně do rohu MATYÁŠ SLAVÍČEK! Asistence: Jakub Hanzák a Marek Trefil.
    Slavíček M., Hanzák J., Trefil M., Podroužek D., Lukáš J.
    Toms M., Cichoň R., Kadlec O., Prichodko S., Hrubý D.
    04:07 Matyáš SLAVÍČEK - 2:0

05:39
    Oba týmy se sympaticky tlačí hodně dopředu, hokej zatím musí diváky bavit.

06:39
    Hra je přerušena a vhazovat se bude před domácím brankářem.

07:49
    Puk je opět mimo kluziště, další vhazování po pravici Štěbetáka.

08:34
    Hostující hráči jsou v posledních minutách více na puku a hraje se čím dál častěji před domácím brankářem.

09:58
    Jsme v polovině první třetiny, o puk se nyní bojuje za domácí brankou.

10:23
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Matyáš Slavíček – 2 min., zásah do nohou. Domácí měli nejprve šanci, kterou nevyužili, z protiútoku pak následuje faul domácího obránce.

10:55
    Nahození od modré bez problémů chytá do lapačky Štěbeták.

11:46
    Jihlava se dobře brání a drží své dvoubrankové vedení.

12:23
    Slavíček je zpět na ledě, domácí jsou kompletní.

13:49
    Sledujeme i nadále vyrovnaný zápas, moc šancí teď k vidění ale není.

14:47
    Hraje se teď za brankou hostí, Tvrzník ale zatím zasahovat nemusel.

15:29
    Zakázané uvolnění domácího celku, hra se stěhuje před Štěbetáka.

15:55
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Tadeáš Trachta – 2 min., držení. Hostující hráč si pomohl v útočné třetině zbytečným faulem a oslabuje tak Spartu.

16:20
    Hraje se zatím před Tvrzníkem, Sparta ale zatím nepustila soupeře do střelby.

16:33
    Hosté vyhazují a mohou prostřídat.

16:44
    Domácí Hospodka si najel před brankáře a zkoušel to střelou k tyči. Tvrzník si tento prostor ale pohlídal.

17:55
    Ve zbytku přesilovky se hosté bez problémů ubránili. Trachta je zpět na ledě.

18:30
    Běží poslední dvě minuty první třetiny.

19:06
    A už začala i poslední. V útoku jsou teď hosté.

19:28
    Štěbeták raději přerušuje hru, Sparta dokázala na domácí v závěru zatlačit.

20:00

První třetina nabídla vyrovnanou hru, nicméně domácí proměnili dvě své možnosti a vedou tak 2:0. Sparta ale rozhodně není bez šancí na zvrat. Druhá třetina začne přibližně v 18:21.

Hráči jsou zpět na ledě, jdeme na druhou třetinu.

20:01

20:49
    Začátek druhé třetiny se nese ve vysokém tempu, hra se přelévá z jedné strany na druhou.

22:05
    Martin Kouba – 2 min., podrážení.

22:49
    Domácí se dostali do protiútoku a proti střele z levé strany musel zasahovat Tvrzník.

23:10
    Hraje se druhá minuta přesilovky, domácí vyhazují a zatím brání bez větších problémů.

23:33
    Sparta se nemůže dostat do útočného pásma.

24:05
    Jihlavský celek znovu vyhodil a už je v plném počtu. Výborně zahrané oslabení z domácí strany.

25:23
    Zakázané uvolnění domácího týmu, hra se stěhuje před Štěbetáka.

26:02
    Domácí protiútok zastavuje ofsajd.

27:59
    Tudor Bolocan nahodil puk od modré, domácí brankář ho bez problémů vykopává do rohu kluziště.

28:42
    Domácí tým zatlačil teď na soupeře a hraje se před Tvrzníkem.

29:11
    Dva rychlé protiútoky, po jednom na každé straně, viděli diváci během pár sekund. Zasahovat nakonec musel jen domácí brankář, který vyrazil střelu z pravé strany.

30:02
    Jsme v polovině základní hrací doby, stav je zatím stále 2:0.

30:25
    Štěbeták raději přerušuje hru a nechává spoluhráče vystřídat. Buly bude po jeho pravici.

30:29
    5/5
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je sníženo! Ihned po buly se od modré vydal kapitán Sparty Cichoň dopředu, podél brankové čáry se dostal přes bránícího hráče až před branku, kde jeho blafák zakončil dorážkou SAVA PRICHODKO! Cichoň teď odvedl velký kus práce. Asistence: Radoslav Cichoň.
    Toms M., Adamec B., Hlinka T., Prichodko S., Cichoň R.
    Verbeščuk D., Nejedlý R., Tomica V., Kouba M., Katolický Š.
    30:29 Sava PRICHODKO - 2:1

32:46
    Domácímu týmu je pískáno zakázané uvolnění. Hra se tak stěhuje opět před Štěbetáka.

33:58
    Sparta tlačí a Štěbeták musí po rychlém průniku podél mantinelu znovu zasahovat.

34:15
    Jihlavský trefil se dostal do malého úniku, neměl ale dostatek času na lepší zakončení. Tvrzník se na čáře roztáhl a předvedl pro hosty důležitý zákrok!

35:08
    Matei Bolocan si najel na levý kruh a vypálil na vzdálenější tyč. Puk byl tečován naštěstí pro domácí obráncem mimo branku.

37:49
    Máme za sebou další aktivní pasáž hry, ve které se oba týmy tlačily dopředu. Vyloženou šanci jsme ale neviděli.

38:33
    Těsný ofsajd hostujícího celku, vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:02
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:32
    Sparta měla zajímavou útočnou akci, po rychlé kombinaci měli hosté chvíli poodkrytou branku, nedokázali ale přes obranu vystřelit.

40:00

Druhá třetina přinesla snížení Sparty, stav je tak 2:1 pro Jihlavu. Ve třetí třetině se můžeme těšit na pokračování tohoto dramatického utkání. Další část začne přibližně v 19:07.

40:01

41:19
    Máme za sebou minutu a kousek třetí třetiny, zatím se hraje v podobném duchu jako předešlá část zápasu.

42:27
    Sparta je v ofenzivě a tlačí na domácí obranu. Hraje ale jen za brankou nebo u mantinelů mimo střelecké pozice.

43:11
    Menší potyčku před domácí brankou řeší sudí jen domluvou.

44:08
    Protiútok Jihlavy zastavuje pozorná obrana soupeže.

44:45
    Marek Trefil – 2 min., podrážení.

45:47
    První minuta přesilovky je pryč, domácí dobře brání.

46:45
    Přesilovka je u konce, domácí to dobře odehráli. Sparta velkou šanci na vyrovnání nevyužila.

47:29
    Protiútok Jihlavy končí na modré čáře a dopředu spěchají hráči v červenočerném.

48:51
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se vrací před Štěbetáka.

49:49
    Protiútok Jihlavy končí ofsajdem. Po něm ještě jeden z domácích hráčů zbytečně vystřelil na branku.

50:10
    Jsme za polovinou třetí třetiny. Sparta se zatím marně snaží dobývat branku Dukly.

51:41
    Tudor Bolocan – 2 min., sekání. Zbytečný zákrok hostujícího hráče při začínajícím protiútoku Sparty. Tohle hostující trenéři svému svěřenci pravděpodobně vyčiní po zápase.

52:02
    Jihlava nezvládla rozehrávku a je pískáno zakázané uvolnění.

52:33
    Domácí celek se nemůže dostat přes střední pásmo.

53:15
    Sparta potřetí vyhazuje a zatím hraje oslabení ve velké pohodě.

53:31
    Sparta málem vyrovnala v oslabení! Takové malé přečíslení 2 na 1 končí střelou Hrubého mezi betony, hosté už zvedali ruce, jenže domácí brankář puk pod sebou udržel!

53:41
    Hosté jsou kompletní, Bolocan je zpět na ledě.

53:51
    5/5
    Domácí trestají velkou chybu Hoznourka! Ten namazal špatnou přihrávkou do mezikruží PETRU HOSPODKOVI, který rychle propálil brankáře Tvrzníka, který to pochopitelně vůbec nečekal! Bez asistence.
    Hospodka P., Podroužek D., Slavíček M., Lukáš J., Trefil M.
    Bolocan T., Hoznourek D., Trachta T., Čížek J., Bolocan M.
    53:51 Petr HOSPODKA - 3:1

54:53
    5/5
    Velmi pravděpodobně je rozhodnuto! MARTIN KOUBA byl na konci krásné domácí kombinace a uklidil puk do odkryté části branky! Asistence: Dominik Holas a Šimon Katolický.
    Kouba M., Holas D., Katolický Š., Zmrhal D., Nejedlý R.
    Toms M., Kadlec O., Cichoň R., Novotný D., Hrubý D.
    54:53 Martin KOUBA - 4:1

55:58
    Domácí fanoušci se teď výkonem Jihlavy hodně baví a sympaticky jsou velmi slyšet.

56:40
    Tempo zápasu trochu opadlo. Troufnu si tvrdit, že je už definitivně rozhodnuto.

57:59
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:58
    Jihlava hraje v útočném pásmu, daleko od své branky.

59:10
    Běží poslední minuta třetí třetiny a při tomto stavu i celého zápasu.

Zápas dorostenecké extraligy končí vítězstvím jihlavské Dukly 4:1. Domácí předvedli velmi solidní výkon a oproti soupeři proměnili své šance. Sparta nehrála špatně, ale v koncovce jí to dneska nešlo. Děkujeme za pozornost a přejeme pěkný zbytek dne. (19:34:28)

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 3. Grabowski (Hanzák), 5. Slavíček (Hanzák, Trefil), 54. Hospodka, 55. Kouba (Holas, Katolický) – 31. Prichodko (Cichoň)

HC Dukla Jihlava: Štěbeták (Bican) – Tramba, Tomica, Slavíček, Podroužek (C), Zmrhal, Holas, Verbeščuk – Grabowski (A), Š. Adamec, Kytka – Katolický, Nejedlý, Kouba – Hospodka, Lukáš, Trefil – Hanzák.

Rozhodčí: Pavel – Polák, Holub