Banská Bystrica – Michalovce 4:2 (kon.) | Humenné – Nové Zámky 1:3 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 1:2 (kon.)
HC Slovan – Košice 4:5 (po pr.) | Trenčín – Zvolen 3:2 (kon.) | Nitra – Spišská N. Ves 1:3 (kon.)
HK Nitra
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
HK Spišská Nová Ves
sk Pátek 23.02.2024, 18:30 • Tipsport Aréna Nitra, Nitra • Tipos Extraliga (SR) • 46. kolo

36:29
    Seknutie dostalo opäť na trestnú lavicu Oliviera Archambaulta, nedovolene bránil unikajúceho Robbyho Jacksona. Rozhodcovia ho vylúčili na dve minúty.

32:40
    Nerijus Ališauskas bol vylúčený na dve minúty za pästný súboj a hrubosť.

31:54
    Rozhodcovia vylúčili hráčov na oboch stranách, počet hokejistov na ľade sa nezmenil. Osobné tresty za pästný súboj a hrubosť vyfasovali Michael Vandas a František Gajdoš.

28:00
    Spišská Nová Ves si vybojovala ďalšiu presilovku, za nedovolené bránenie v hre bol na dve minúty vylúčený domáci kapitán Branislav Mezei.

25:49
    Nitriansky obranca Peter Valent bol vylúčený na dve minúty za hákovanie.

19:29
    Branislav Rapáč nedovolene zasiahol brankára Samiho Aittokallia do hlavy, rozhodcovia to posúdili ako faul. Po preskúmaní videozáznamu udelili hosťujúcemu kapitánovi dvojminútový trest za napadnutie.

18:01
    Nitra si vybojovala ďalšiu presilovú hru, za podrazenie bol na dve minúty vylúčený Olivier Archambault. Domáci opäť hrali s pukom počas výhody, v útočnom pásme dokázali bez prestávky kombinovať zhruba minútu.

14:09
    Za nedovolené bránenie v hre bol na dve minúty vylúčený hosťujúci obranca Juraj Valach. Nitrania sa ešte pokúsili početnú výhodu pretaviť v gól, narazili ale na dobre chytajúceho Filipa Suráka.

Matej Valkár

Branky a nahrávky: 7. Lacka (Čederle, Cotton) – 27. Rapáč (Burgess, Merežko), 54. Nellis (Ališauskas, Džugan), 59. Bakoš (Nellis, Merežko)

HK Nitra: Aittokallio (Beržinec) – Mezei (C), Valent, Gajdoš, Kousa, Stacha, Cotton – Okoličány, Čederle (A), Lacka – Jackson, Gates, Newell – Bača, Gill, Bubela – Pobežal, Hrnka (A), Bačo
    Trenér: Antonín Stavjaňa

HK Spišská Nová Ves: Surák (Melicherčík) – Romaňák (A), Merežko, Ališauskas (A), Björkung, Groch, Valach – Archambault, Nellis, Bakoš – Majdan, Kerbashian, Drábek – Burgess, Bortňák, Rapáč (C) – Vandas, Zöld, Džugan
    Trenér: Vlastimil Wojnar

Rozhodčí: Jobbágy, Klejna – Gegáň, Bogdaň – Konc

Diváci: 3 123