Villarreal – Marseille 3:1 (kon.) | Rangers – Benfica 0:1 (kon.) | West Ham – Freiburg 5:0 (kon.)
Slavia – AC Milán 1:3 (kon.) | Liverpool – Sparta 6:1 (kon.) | Brighton – AS Řím 1:0 (kon.)
Atalanta BC – Sporting 2:1 (kon.) | Leverkusen – Karabach 3:2 (kon.)
Glasgow Rangers
0:1 (0:0)
Benfica Lisabon
Čtvrtek 14.03.2024, 18:45 • Ibrox Stadium, Glasgow (SCO) • Evropská liga • Osmifinále

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek týdne a třeba zase někdy na počtenou. (20:51:19)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:4.

Odvetný zápas osmifinále Evropské ligy mezi Rangers a hostující Benfikou Lisabon končí lépe pro portugalský celek, který po těsné výhře 1:0 postupuje do další fáze. Naopak skotský klub se s Evropou pro letošní ročník loučí.
    V prvním poločase jsme mnoho šancí opravdu neviděli, za vyzdvihnutí možná tak stojí akce Desserse, kterou ale nakonec přerušil ofsajdový praporek. Na druhé straně pak nepříjemný centr Di Maríi před Butlandem jen prosvištěl.
    Ve druhé půli už bylo k vidění více šancí, tu první měl hned chvíli po nástupu z kabin Cyriel Dessers, ale jeho zakončení bylo tečováno na roh. Rozhodující moment utkání poté přišel v 66. minutě, když utekl domácí obraně Rafa Silva a překonal i brankáře Trubina. Branku původně odvolal pomezní rozhodčí, ale po intervenci VARu gól platil. V 82. minutě mohl navýšit vedení Benfiky Alexander Bah, ale bývalý obránce Slavie Praha ztroskotal na dobrém zákroku Butlanda. Ve čtvrté nastavené minutě pak mohl srovnat střídající Tod Cantwell, v pádu ale netrefil vzdálenější tyč. Benfica poté ubránila hubený náskok a po výhře 1:0 tak postupuje do dalšího kola.

90+6

90+6
    Už se sice hraje přes původních pět nastavených minut, sudí Kružliak ale ještě dává skotskému celku naději.

90+5
    Casper Tengstedt vidí žlutou kartu za taktický faul ve středu hřiště.

90+5
    Avšak ještě budou Rangers vhazovat.

90+5
    Yilmazův nákop končí jen v náruči brankáře Trubina, Benfica už je blízko postupu.

90+4
    Fábio Silva teď protáhla doba moment na střelu a o balon přišel, následně ale Rangers rychle získali míč zpět a Cantwell pálil, avšak vzdálenější tyč těsně minul.

90+3
    Rangers se však ještě nevzdávají a začínají další akci od brankáře Butlanda.

90+2
    Střídání v týmu Benfica Lisabon:
    ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Tiago Gouveia.

90+1
    Nicolás Otamendi ve skluzu odvrací míč, následně jej Aursnes posouvá do autu.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.

90
    Sudí Kružliak pustil hraniční zákrok na Tengsteda, do útoku mohli zase Rangers, ale v poslední době jejich akce končí na hraně šestnáctky.

89
    ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází João Mário.

89
    Butlandův další nákop odvrací Otamendi, Rangers sice získali odražený balon, jenže další chybou v kombinaci se o něj připravují.

88
    Domácím už se čas krátí opravdu rychle, stále navíc ztrácí jednu branku na prodloužení zápasu.

87
    Po sraženém centru z levé strany přihrál Tavernier přímo na střelu Kameru Roofovi, ten však svým zakončením jen protáhl brankáře Trubina.

86
    V ofsajdu na obranné polovině Rangers byl nachytán Casper Tengstedt, sudí Kružliak samozřejmě píská.

Matěj Skula

Branky: 66. Ra. Silva (Di María)

Karty:   55. Goldson (RFC) – 90+5. Tengstedt (BNF)

Glasgow Rangers: Butland – Tavernier (C), Goldson, Souttar, R. Yilmaz – M. Diomande (86. Raskin), Lundstram – S. Wright (73. Matondo), Lawrence (73. Cantwell), Fá. Silva – Dessers (77. Roofe).
    Náhradníci: McCrorie – Davies, Barišić, King, McCausland, Yfeko, Fraser, McKinnon.

Trenér: Philippe Clement

Benfica Lisabon: Trubin – Ale. Bah, A. Silva, Otamendi (C), Aursnes – Neves, Florentino – Ra. Silva (90+2. Gouveia) – Di María (89. João Mário), Leonardo (46. Tengstedt), Neres (64. Kökçü).
    Náhradníci: Soares, Kokubo – Fernandez, Morato, Cabral, Rollheiser, Araújo.

Trenér: Roger Schmidt

Rozhodčí: Kružliak – Hancko, Pozor (SVK)
    07.03.2024
    Benfica - Rangers 2:2

Branky: 45+2. Di María (pen.), 67. Goldson (vla.) – 7. Lawrence (M. Diomande), 45+5. Sterling (Fá. Silva)

Karty:   35. Di María (BNF), 72. Ale. Bah (BNF) – 27. Sterling (RFC), 45+2. Butland (RFC), 67. R. Yilmaz (RFC)

Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 10:2. Rohy: 13:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:11.