Plzeň – Servette 0:0 (3:1 po pen.) | Fenerbahce – St.Gilloise 0:1 (kon.) | PAOK – Dinamo Záhřeb 5:1 (kon.)
Fiorentina – Maccabi Haifa 1:1 (kon.) | Aston Villa – Ajax 4:0 (kon.) | Club Bruggy – Molde 3:0 (kon.)
Lille – Sturm Graz 1:1 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Olympiakos 1:6 (po pr.)
ACF Fiorentina
1:1 (0:0)
Maccabi Haifa
Čtvrtek 14.03.2024, 18:45 • Stadio Artemio Franchi, Florencie • Evropská konferenční liga • Osmifinále

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 10:1. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:16. (20:45:53)

A je dobojováno! Ve druhém poločase jsme nakonec viděli dvě branky. Od počátku měla Fiorentina převahu a tu dokázala přetavit v branku v 59. minutě, když si na centr Faraoniho naskočil Antonín Barák a poslal domácí do vedení. Fiorentina i nadále tlačila, ale další branku nepřidala. Naopak v 88. minutě z ojedinělé šance srovnal na 1:1 Khalaily, nic dalšího se už ale nestalo. Domácí tak vítězí v celkovém součtu 5:4 a postupují do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy!

90+6

90+6
    Bellotti vidí žlutou kartu za zdržování.

90+5
    Faingold zpracoval míč rukou a hosté přichází o míč. Čas se jim velmi krátí.

90+4
    Hosté nyní drží míč na svých kopačkách, ale domácí obrana jim nedovoluje posun k pokutovému území.

90+2
    Belloti se dostal do dobré palebné pozice, z pravé strany vápna ale branku přestřelil.

90+1
    S míčem na svých kopačkách nyní kombinují domácí, kterým tato situace naprosto vyhovuje.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví ještě 5 minut ve druhém poločase.
    88. Anan KHALAILY - 1:1

88
    Maccabi Haifa právě vstřelila branku! A je z ničeho nic vyrovnáno! Hosté zaútočili po levé straně, míč se dostal ke Goldbergovi, jenž ve skluzu posunul míč na ANANA KHALAILYHO, jenž prostřelil domácího brankáře! Hosté tak v dvojzápase ztrácí už pouze jednu branku!

86
    I přes aktuální stav se Fiorentina stále tlačí dopředu a chce přidat i druhou branku. Hosté se ve druhém poločase pomalu nedostali za půlku.

84
    Hosté to nyní zkoušel skrze dlouhý nákop, brankář Fiorentiny ale jejich záměr přečetl a včasným výběhem zmařil šanci.

82
    Domácí dvakrát střídají, utkání skončilo pro Baráka a Biraghiho, místo nich budou hrát Beltrán a Parisi.

82
    Hosté by se nyní potřebovali spíše tlačit dopředu, místo toho se ale pořád musí bránit.

80
    Biraghi chtěl překvapit hostujícího brankáře, ale střelou z úhlu ze standardní situace branku hodně přestřelil.

79
    Šimič nenechal domácího hráče proniknout do šestnáctky, bohužel pro něj tak učinil nedovoleně a vidí za to žlutou kartu!

79
    Mandragora zkoušel vystřelit zpoza vápna, jeho přízemní pokus ale minul branku.

78
    Pomalu se nám blíží závěr utkání, Fiorentina drží v tomto dvojzápase v součtu dvoubrankový náskok!

Jiří Zabilanský

Branky: 59. Barák (Faraoni) – 88. Khalaily (Goldberg)

Karty:   90+6. Belotti (FIO) – 16. Cornud (MHA), 79. Šimić (MHA)

Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 10:1. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:16.
    ACF Fiorentina: Terracciano – Faraoni (71. Dodô), L. Martínez, Ranieri, Biraghi (C) (82. Parisi) – Bonaventura (76. López), Mandragora, Barák (82. Beltrán) – González, Belotti, Sottil (76. Ikoné).
    Náhradníci: Martinelli – Arthur, Infantino, A. Duncan, Nzola, Kayode, Comuzzo.

Trenér: Niccolini

Maccabi Haifa: Kayouf – Feingold, Šimić, Seck (71. Kandil), Goldberg – Sundgren, Mohamed (71. Naor), Cornud (62. Khalaily) – Podgoreanu, Pierrot (62. Saief), Refaelov (C) (62. Kinda).
    Náhradníci: Nitzan, Fucs – Ben Shimol, Dahan, Geršon, Levi.

Trenér: Degu

Rozhodčí: Peljto – Ibrisimbegović, Beljo
    07.03.2024
    Maccabi Haifa - Fiorentina 3:4

Branky: 12. Seck, 29. Kinda (Mohamed), 67. Khalaily (Pierrot) – 2. Nzola (Kayode), 59. Beltrán (Nzola), 73. Mandragora (Biraghi), 90+4. Barák (Bonaventura)

Karty:   10. Mohamed (MHA), 56. Dego - mimo hřiště (MHA), 70. Show (MHA) – 45+3. Italiano - mimo hřiště (FIO), 84. Kayode (FIO), 87. Milenković (FIO)   80. Show (MHA)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 1:9. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:15.