Dánsko – Švýcarsko 0:8 (kon.) | Lotyšsko – Švédsko 2:7 (kon.) | Kanada – Finsko 5:3 (kon.)
Německo – Polsko 4:2 (kon.) | Česko – Velká Británie cz 4:1 (kon.) | Francie – Slovensko 2:4 (kon.)
Lotyšsko
2:7 (0:2, 2:4, 0:1)
Švédsko
Sobota 18.05.2024, 12:20 • Ostrava Arena • Mistrovství světa • Skupina B

Je dobojováno a Švédové dokráčeli k další výhře. Třetí třetina se už hrála v poklidnějším tempu, co se akcí a šancí týká, nicméně přibylo nervozity a také vyloučení. V této dvacetiminutovce padla pouze jediná branka a to až v úplném závěru, kdy se v oslabení dostal za lotyšskou obranu Marcus Johansson a pověsil puk pod horní tyčku Vitolsovy branky. Zápas tak skončil výsledkem 2:7 a Lotyši jsou po další vysoké porážce na pátém místě se sedmi body, zatímco Švédové jsou i nadále stoprocentní s 15 body.

Lotyšsko se v dalším duelu představí už zítra od 20:20 proti Slovensku, Švédsko bude hrát v pondělí od 16:20 proti Francii.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (15:02:21)

Utkání sledovalo 9 109 diváků.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Kaspars Daugavinš (Lotyšsko) a Adrian Kempe (Švédsko).

Statistiky

Střely na branku: 23:34
    Zásahy brankářů: 27:21
    Vyhraná vhazování: 31:31
    Trestné minuty: 18:35

59:40
    Lotyšští fanoušci i přes vysokou porážku tleskají a skandují Latvija, Latvija.

59:14
    Síly na ledě se nám vyrovnaly.
    58:51 Marcus JOHANSSON - 2:7

58:51
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Tak omyl, máme tu gól Švédska. Po poklidném přechodu přes střední pásmo se za obranu Lotyšů dostal MARCUS JOHANSSON a křížnou ranou trefil horní růžek Vitolsovy branky – 2:7. Asistence: Pontus Holmberg, Lukas Bengtsson.

58:23
    Puk je v rohu v pásmu Lotyšska, už to nevypadá, že by se mělo něco vážného stát.

57:14
    Ještě se nám vylučuje na obou stranách a Lotyši mají přesilovku pět na čtyři. Tady je souhrn trestů. Victor Hedman a Ralfs Freibergs obdrželi po dvou minutách za hrubost, Joel Eriksson Ek navíc dvě minuty za nedovolené bránění.

57:05
    Před brankoviště se procpal Eriksson Ek a snažil se dostrkat puk za brankovou čáru. Ten ale vyjel těsně vedle branky!

56:51
    Kempe s Erikssonem Ekem si několikrát vyměnili puk, vše ale probíhalo mimo ideální úhel pro pˇ´ripadnou střelu.

55:48
    Stále se hraje v pásmu Lotyšska, Švédové pokračují ve svých kombinacích na efekt.

55:14
    Olofsson vybízel Burakovskyho, tomu puk projel kousek od hokejky.

54:21
    Rihards Bukarts je už na ledě, pokračuje klasická přesilovka pět na čtyři.

54:00
    Švédové už kombinují tak trochu v exhibičním duchu a střílí do pozic, které soupeř pokrývá.

53:32
    Po kombinaci bez momentu překvapení vystřelil Karlsson, jeho rána příklepem byla sražena do ochranné sítě.

53:11
    No a Lotyši jdou do tří. Při bránění se vysoké hole dopustil Rodrigo Abols a má to dokonce na 2+2 minuty.

52:21
    Ještě jedna přesilovka pro Švédy, dvě minuty za hákování si odsedí Rihards Bukarts.

51:57
    Snížit jej chtěl Eduards Tralmaks, jeho ránu z pravé strany pokryl rychlým přemístěním Filip Gustavsson.

51:36
    Neuspěl ani Isac Lundeström, Švédy už to ale zas tak moc trápit nemusí, náskok mají dostatečný.

50:42
    Málem tu byl sedmý gól Švédska, když se před brankou vyloupl Burakovsky a po hezké stahovačce zakončoval z bekhendové strany. Jenže těsně vedle!

49:58
    Hraje se teď nahoru a dolů, je to docela bezstarostný hokej.

49:15
    Zprava se ke střele procpal Batna, jeho ránu zápěstím ale Gustavsson bez potíží pokryl u své tyčky.

48:57
    Lotyšsko je v plném počtu.

48:35
    Nakonec z toho byla jen střela vedle Vitolsovy branky a následný kontr Lotyšska, který hasil jistý Gustavsson.

48:09
    Na výlet si vyjel Karlsson, z vlastního pásma dojel až do toho útočného a zde pomáhá vybudovat přesilovkovou kombinaci.

47:22
    Trest pro Švédsko vypršel a hráči ve žlutém tak mají přesilovku.

46:57
    Obrana ale byla s faulem a Oskars Batna vyfasoval dvě minuty za hákování.

46:54
    Ve vlastním oslabení ujížděl Holmberg a i přes obranu soupeře dokázal vystřelit. Vitols jeho prudký pokus vyrazil.

46:19
    Lotyšsko je v plném počtu, je tu zkrácená přesilovka tohoto celku.

45:51
    Střelou z levé strany neuspěl Dans Ločmelis, Gustavsson si pak pohlídal o dorážku po ledě z bezprostřední blízkosti.

45:22
    Je po přesilovce, neboť Švédi hráli v šesti! Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Marcus Sörensen.

45:07
    Netrefil se ani Kempe, puk po jeho střele navíc vyjel ven z útočného pásma.

44:25
    Hned v úvodu střílel Raymond. lehce tečovaná střela skončila těsné vedle Vitolsovy levé tyčky.

44:19
    Přesilovka pro Švédsko. Dvě minuty za držení si od rozhodčího vyslechl Robert Mamčics.

43:53
    Po buly neuspěl ani Rihards Bukarts, jeho pokus skončil vedle branky.

43:43
    Pískalo se až teď a to po Gustavssonově zákroku proti střele Rodriga Abolse z levého kruhu.

43:11
    Hraje se teď dlouho bez přerušení, ale také bez výraznějších šancí.

42:43
    Hedman nikam nechvátá, nechce riskovat dlouhý pas, který by mohl skončit zakázaným uvolněním.

41:44
    Střela z ostrého úhlu od Krastenbergse neměla moc šancí na úspěch, Gustavsson ji také u své tyčky zvládl vyrazit.

40:54
    Z otočky to zkoušel Eriksson Ek, Vitols byl připraven a i on předvedl zákrok betonem.

40:32
    Na opačné straně to od modré čáry zkusil Ralfs Freibergs, Gustavsson puk zastavil svými betony.

40:16
    Úvod do třetí části obstaral Hedman, jeho střele z levého křídla ale scházela potřebná přesnost.

Trestné minuty: 6:29

Čtyřicet minut hry je za námi a Švédové si už vypracovali čtyřbrankový náskok. Jenže výsledek až tak neodpovídá tomu, co bylo vidět na ledě. Lotyšsko ve druhé třetině hodně přidalo, tlačilo se do zakončení a ve 24. minutě bylo po gólech Kasparse Daugavinše a Roberta Mamčicse srovnáno! Dokonce bylo ve hře i dokonání obratu ve skóre, jenže Gustavsson už za svá záda další puk nepustil a poté to přišlo. Švédové rozjeli útočné rodeo, podpořené navíc chybami soupeřů v rozehrávce a mezi 33. a 36. minutou dali hned čtyři branky. Dvakrát během 17 sekund se trefil Marcus Zetterlund a poté na něj navázali Joel Eriksson Ek a Marcus Pettersson. Z vyrovnaného stavu je tak najednou náběh na další debakl Lotyšska, současný stav je totiž 2:6.

40:00

39:39
    Zprava se ke střele dostal na chvíli volný Roberts Bukarts, puk po jeho pokusu byl sražen mimo led.

39:34
    M. Johansson se vrátil na led, Švédsko je v plném počtu.

39:01
    Tvrdá rána od modré čáry, Gustavsson toho moc neviděl, přesto byl puk sražen mimo jeho brnakoviśtě.

38:19
    Švédové se vzápětí osvobodili a do sóla se dokonce dostal Adrian Kempe. Zkusil to kličkami, Vitolse však neobalamutil.

38:10
    Po levé straně se do pásma dostal Daugavinš, povedlo se mu akci rozvinout na modrou čáru, odkud ale nepřesně zakončoval Rihards Bukarts.

37:34
    Je tu přesilovka pro Lotyšsko. Na videu se kontroloval zákrok Marcuse Johanssona, zda to nebylo na udělení vyššího trestu, nakonec z toho jsou dvě minuty za sekání.

37:25
    Lotyšsko pochopilo, že nemá smysl hrát obranný hokej a tak se teď snaží o střely ze všech možných pozic.

36:57
    Na druhé straně byl blizoučko snížení Indrašis, jeho prudký pokus trefil Gustavssonovo břevno!

36:30
    A i Vitols už byl přivítán střelou, švédská chuť útočit neochabuje.

35:36
    V brance Lotyšska dochází ke změně, Elvise Merzļikinse nahrazuje Eriks Vitols.
    35:36 Marcus PETTERSSON - 2:6

35:36
    Už to začíná připomínat debakl... Švédové opět rozjeli svou útočnou mašinu, od mantinelu přihrál na modrou čáru Burakovsky, MARCUS PETTERSSON si sjel ke kruhům a umístěnou střelou poslal Lotyšům šestý gólový pozdrav – 2:6. Asistence: André Burakovsky, Lucas Raymond.

34:47
    Oddechový čas zjevně moc nepomohl, opět se totiž hraje v pásmu Lotyšska a hráči v karmínových dresech neví, kam dřív skočit.

33:25
    Lavička Lotyšska si bere oddechový čas, potřebuje zastavit valící se švédskou lavinu.
    33:25 Joel Eriksson Ek - 2:5

33:25
    Na ledě se dějí neuvěřitelné věci... Ještě před chvílí platil vyrovnaný stav a nyní už je to o tři branky. Po rychlém přechodu do útočného pásma dostal pas na levou stranu JOEL ERIKSSON EK a z kruhu překonal bezmocného Merzļikinse – 2:5. Asistence: Marcus Johansson, Tim Heed.
    33:16 Fabian ZETTERLUND - 2:4

33:16
    A další gól! Švédská lajna zůstala na ledě, využila chyby soupeře v rozehrávce, na modré čáře se puku zmocnil opět FABIAN ZETTERLUND a z mezikruží se trefil pod horní tyčku Merzļikinsovy branky – 2:4. Bez asistence.
    32:59 Fabian ZETTERLUND - 2:3

32:59
    Stačila však jedna akce a je vše jinak. Švédové se vydali do celkem nenápadného útoku, po přechodu přes modrou čáru vystřelil přes obránce FABIAN ZETTERLUND a nedal Merzļikinsovi šanci na zákrok, když jej překonal ranou na vyrážečku – 2:3! Asistence: Isac Lundeström, Erik Karlsson.

32:50
    Obraz hry ve druhé třetině se zcela změnil, Lotyšsko tlačí, Švédové jsou nuceni se bránit.

32:04
    Roberts Bukarts si teď vyjel před branku a mířil pod horní tyčku. Branku ale o kousek přestřelil.

31:55
    Další rána Lotyšů, po vyhraném buly se prezentoval Roberts Bukarts a donutil Gustavssona vytáhnout další těžký zákrok.

31:53
    Střela z úhlu skončila na Gustavssonově boční síti, někteří diváci už zase předčasné oslavovali gól.

31:39
    No a po dlouhé době jsou oba celky zase v plném počtu.

31:13
    M. Johansson vyhodil obloučkem puk až před Merzļikinse, Švédové se v tomto oslabení brání na výbornou.

30:47
    Tlak na brankovišti Švédska, o zakončení se snažil Roberts Bukarts, Gustavsson se ale zase stihl roztáhnout po celém brankovišti a hned poté ztratil sudí puk z dohledu a přerušil hru.

30:11
    Tlak Lotyšů pro tuto chvíli končí, Švédové vyhazují přes všechny lajny.

29:46
    Rána Kasparse Daugavinše končí na Gustavssonovi, ten se stihl včas na brankovišti přemístit.

29:10
    Marcus Pettersson vyhazuje obloučkem puk ven z pásma, Lotyšsko už totiž hraje přesilovku.

28:03
    Sražená střela z levého křídla končí v protějším rohu, lehce vychladlý Gustavsson má úspěšný zákrok.

27:48
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách a více prostoru zatím vyhovuje více Lotyšům.

26:39
    Aby toho nebylo málo, tak Rasmus Dahlin vyfasoval ještě dvě minuty za hrubost, tento trest odpyká Victor Olofsson.

26:39
    Vylučovalo se ale i na opačné straně, Karlis Čukste si vyslechl trest na dvě minuty za hrubost.

26:39
    Kontrola trvala celkem dlouho, ale je jasno, Rasmus Dahlin obdržel za napadení trest na 5 minut plus do konce utkání! Tento trest odsedí Marcus Sörensen.

26:39
    Začátek celé situace, tedy vražení soupeře na mantinel se ještě zkoumá na videu, ve hře je vyšší trest.

26:39
    U mantinelu se nám odehrál tvrdý zákrok na jednoho z lotyšských hráčů a ten pak odstartoval slušnou potyčku. Tady se bude rozhodně vylučovat.

26:21
    Zetterlund nezpracoval prudký pas, s pukem skončil v rohu kluziště.

25:44
    Kempe přihrál zadovkou na Hedmana, ten střílel z první, prudká rána však prolétla vedle levé Merzļikinsovy tyčky.

25:08
    Úvod oslabení ale Lotyši zvládají a vyhazují ven z pásma.

24:43
    Vylučuje se na straně Lotyšska, dvě minuty za hákování si odsedí Renars Krastenbergs.

24:23
    Svého vlastence chtěl odčinit Jonas Brodin, jeho dělovku od modré ale Merzļikins dobře viděl a zvládl ji zastavit.

23:58
    Obraz hry se nám rázem změnil, Lotyšsko je na koni a probudilo se i publikum.
    23:17 Robert MAMČICS - 2:2

23:17
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    A už je dokonce srovnáno! Lotyšsko se opět usadilo v útočném pásmu, vyhrálo další buly a po krátké akci vystřelil z vrcholu kruhu ROBERT MAMČICS. Jeho pokus mířil do chumlu před brankou, kde se puk odrazil od Brodinovy brusle a skončil v síti – 2:2! Asistence: Mārtiņš Dzierkals, Oskars Batna.
    22:54 Kaspars DAUGAVINŠ - 1:2

22:54
    Lotyśi se dočkali gólu a snížili! Po vyhraném buly se puk dostal na modrou ćáru, tečované nahození ještě zvládl Gustavsson vyrazit, ale pouze na hůl KASPARSE DAUGAVINŚE a ten z ostrého úhlu zamířil přesně pod horní tyčku švédské branky – 1:2! Asistence: Markuss Komuls, Rihards Bukarts.

22:48
    Sražená střela Lotyšů skončila v ochranné síti, Gustavsson se za letícím pukem pouze ohlédl.

22:33
    Další náznak útoku hráčů ve žlutém skončil pukem na střídačce Lotyšska, takže se bude vhazovat po Gustavssonově levici.

22:02
    Victor Hedman nezpracoval poskakující puk, ten mu utekl těsně za modrou čáru do středního pásma.

21:26
    Lotyšům se povedlo ubránit se dalšímu výpadu soupeře, nicméně vše skončilo pouze ve středním pásmu.

21:00
    Dzierkals je už zase na ledové ploše, Lotyšsko se ubránilo.

20:40
    Švédové dohrávají přesilovku, střelu vytáhl Victor Olofsson. Minul...

Trestné minuty: 2:0

Je za námi první třetina, která přinesla velkou převahu švédského celku. Hráči ve žlutém se do soupeře zakousli a už v sedmé minutě to bylo o dvě branky. Jako první se ranou z kruhu prosadil Rasmus Dahlin a o chvíli později skóroval z druhé vlny Marcus Johansson. Lotyšsko vyráželo jen do ojedinělých útoků, přesto mohlo skórovat, stačilo jen, aby Jaksova dělovka neskončila pouze na tyči. Dalších branek jsme se už nedočkali a tak se do kabin odešlo za stavu 0:2.

20:00

19:37
    Nyní se už Švédové po tvrdé ráně od modré čáry radovali a gól nejprve ukazoval i hlavní rozhodčí, puk ale letěl těsně vedle tyčky a skončil na boční síťce.

19:23
    Švédové se dokázali vykombinovat od dotírajících protivníku, Kempemu ale nakonec střela nesedla.

19:00
    Tak se nám ještě bude vylučovat a vůbec první přesilovku zápasu si zahraje Švédsko. Dvě minuty za nedovolené bránění si vyslechl Mārtiņš Dzierkals.

18:13
    Od modré čáry přestřelil Karlsson, puk skončil na zadním plexi.

17:55
    Závěr třetiny je docela rozkouskovaný mnoha přerušeními, zápas ztratil na tempu.

16:58
    Zápěstím vystřelil Kempe a Merzļikins se musel hodně natáhnout, aby koncem lapačky vytáhl puk mimo své brankoviśtě.

16:41
    Z takřka nulového úhlu vystřelil Brodin, Merzļikins měl ale i tak docela problém, neboť puk se na chvíli ztratil z dohledu. Ale situaci ustál.

16:21
    Švédsko už trochu zvolnilo tempo, i tak má ale celkem výraznou převahu.

15:46
    Holmbergova bekhendová příhra křížem zůstala nezpracována, Lotyšsko se v tuto chvíli hravě osvobodilo.

15:33
    Pískalo se až teď po střele z pravého křídla, Merzļikins si připsal další úspěšný zákrok.

15:14
    Málem se to samé pískalo i na opačné straně, L. Johansson ale na poslední chvíli zvládl puk tečovat a mohlo se tak pokračovat ve hře bez přerušení.

14:26
    Zakázané uvolnění Lotyšska.

13:54
    Švédové prochází do pásma až příliš snadno a i před brankovištěm si vytváří střelecké pozice. Merzļikins se rozhodně nenudí...

13:13
    Udeřit mohlo i na opačné straně, Gustavsson neudržel puk po střele z kruhu a ten zůstal chvíli volný na brankovišti. Obrana Švédska jej pak poslal přes všechny lajny na zakázané uvolnění.

12:41
    Málem to bylo o tři. Lotyši nechali zcela opomenutého Karlssona, ten si sjel z modré čáry na přihrávku z rohu, zblízka ale Merzļikinse nepřekonal!

11:50
    Najednou se před brankou Švédska zjevil Tralmaks, jenže byl asi sám natolik překvapen, že nedokázal zakončit.

11:06
    Victor Olofsson nezpracoval těžký pas na levé straně a od mantinelu už pospíchá dopředu Lotyšsko.

10:33
    A další ofsajd, tentokrát byl na modré čáře pomalejší Oskars Batna.

10:03
    Další průnik Lotyšska do útočného pásma skončil ofsajdem, Egle už napřahoval zbytečně.

09:18
    Jaks se opět chystal ke střele, kličkou si chtěl vylepšit pozici, poté ale sám s pukem vyjel do středního pásma.

08:48
    Objetí vlastní branky ještě Gustavsson zvládl pokrýt, puk se pak dostal na modrou, odkud golfákem vystřelil Jaks a jeho dělovka skončila na tyči! Zatím největší možnost Lotyšska!

08:30
    Nepovedená rozehrávka Lotyšska končí na zakázaném uvolnění a zase se bude hrát u Merzļikinse.

08:01
    Mezi kruhy si sjížděl Lundeström, chtěl vystřelit vkleče, ale pouze naprázdno promáchl.

07:36
    A převaha žlutých pokračuje. Nyní se ke střele od modré čáry dostal Victor Olofsson, byl ovšem zablokován.
    06:57 Jonas BRODIN - 0:2

06:57
    A je to o dvě branky. Švédové se hravě dostali do útočného pásma, M. Johansson mohl sám zakončovat, rozhodl se ale z levého kruhu přihrát do druhé vlny na nepokrytého MARCUSE JOHANSSONA a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:2. Asistence: Marcus Johansson, Adrian Kempe.

06:20
    Burakovsky už zpoza branky hledal najíždějícího spoluhráče, puk ovšem vylétl ven z pásma. Švédové začínají od Gustavssona.

05:50
    Ve středním pásmu schytal Robert Mamčics tvrdý bodyček a prolétl se vzduchem. Čistý zákrok, pokračuje se ve hře!

05:27
    Protiakce Lotyšska sice vedla ke střele, Gustavsson je ale zatím stoprocentní.
    04:50 Rasmus DAHLIN - 0:1

04:50
    Je tu úvodní branka zápasu. Po kolotoči v útočném pásmu ještě Dahlin svou štiplavou ranou neuspěl, ale akce pokračovala, Olofsson přihrál na pravý kruh a odtud prostřelil Merzļikinse právě RASMUS DAHLIN – 0:1. Asisence. Victor Olofsson.

03:42
    Na opačné straně se o střelu zápěstím pokoušel Rihards Bukarts, trefil ovšem pouze stínícího obránce.

03:24
    Nyní už musel Elvis Merzļikins zasahovat, neboť přes obránce vyslal prudkou ránu Eriksson Ek. Švédové jsou v úvodu jasně lepší a aktivnější.

02:52
    Z rohu přilétla příhra na Burakovskyho, ten ovšem nezpracoval a puk mu odskočil od hole. Škoda, tenhle pas měl oči.

02:24
    První ostřejší zákrok u mantinelu, tohle sudí nechali být. Dopředu jde zase Švédsko.

01:58
    Přes obránce vystřelil Olofsson, puk byl tečován a skončil vysoko nad brankou Lotyšska.

01:01
    Středem se pokoušel projet M. Johansson, obrana sej ale skřípla a obrala o puk.

00:40
    První okamžiky zápasu se odehrály v pásmu Lotyšska, zatím ale bez nějakého střeleckého vyjádření.

00:01

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas může začít.

Lotyšsko: Merzļikins (Vitols) – Čukste, Jaks, Cibulskis, Freibergs, Komuls, Mamčics, Zile, Bergmanis – Daugavinš (C), Abols (A), Ri. Bukarts – Ro. Bukarts (A), Batna, Dzierkals – Indrašis, Ločmelis, Krastenbergs – Tralmaks, Egle, Gavars.
    Trenér: Harijs Vitolinš

Švédsko: Gustavsson (Ersson) – Karlsson (C), Pettersson, Heed, Hedman (A), Dahlin, Brodin, Bengtsson – Kempe, Eriksson Ek, M. Johansson – Burakovsky, Holmberg, Raymond (A) – Zetterlund, Lundeström, Olofsson – Frödén, L. Johansson, Grundström – Sörensen.
    Trenér: Sam Hallam

Rozhodčí: Campbell (CAN), Hronský (SVK) – Durmis (SVK), Gustafson (USA).

Utkání v Ostrava Areně začne ve 12:20, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
    Švédi v pátek lehce potrénovali a už se těší na sobotní duel proti Lotyšsku

Švédsko

Švédové zatím hrají v naprosté pohodě, ukazují svou sílu a po čtyřech odehraných zápasech mají plný počet 12 bodů. V úvodu ve šlágru skupiny porazili USA, na půl plynu zdolali Polsko, rozsekali Německo a v posledním odehraném špílu v poklidném tempu porazili i Kazachstán. V tomto utkání dali v každé třetině po jedné brance, gólově se prosadili M. Johansson, L. Johansson a také Zetterlund a vyhráli 3:1. A velkým favoritem na zisk bodů budou i dnes.

Odehrané zápasy

Švédsko – USA 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
    Švédsko – Polsko 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
    Německo – Švédsko 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
    Kazachstán – Švédsko 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Lídři kanadského bodování

Marcus Johansson 6 (3+)
    Andre Burakovsky 6 (2+4)
    Erik Karlsson 5 (3+2)

Lotyšsko

Lotyšský tým, který má v Ostravě obří podporu svých fanoušků, je po čtyřech odehraných zápasech na čtvrtém místě tabulky se sedmi body. Hráči v karmínových dresech zatím předvádí lehce rozpačité výsledky, vždyž zatím pouze jednou vyhrál za tři body, když udolal Kazachstán 2:0, poztrácel však dva body ve vyhraných prodlouženích proti Polsku a Francii a hlavně naposledy schytal nepříjemný debakl 1:8 s Německem! V tomto hrubě nepovedeném duelu skóroval pouze Komuls a celý tým bude chtít tento zápas odčinit. Jenže proti bude stát zatím stoprocentní Švédsko.

Polsko – Lotyšsko 4:5 (1:0, 1:1, 2:3 – 0:1)
    Lotyšsko – Francie 3:2 (0:1, 0:0, 2:1 – 1:0)
    Kazachstán – Lotyšsko 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
    Německo – Lotyšsko 8:1 (2:0, 5:1, 1:0)

Kaspars Daugavinš 5 (3+2)
    Rodrigo Abols 3 (2+1)
    Roberts Bukarts 3 (2+1)

Dobré odpoledne u dalšího utkání MS v ledním hokeji. Společně se podíváme na utkání skupiny B mezi Lotyšskem a Švédskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:20.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 23. Daugavinš (Komuls, Ri. Bukarts), 24. Mamčics (Dzierkals, Batna) – 5. Dahlin (Olofsson), 7. Brodin (M. Johansson, Kempe), 33. Zetterlund (Lundeström, Karlsson), 34. Zetterlund, 34. Eriksson Ek (M. Johansson, Heed), 36. Pettersson (Burakovsky, Raymond), 59. M. Johansson (Holmberg, Bengtsson)

Lotyšsko: Merzļikins (36. Vitols) – Čukste, Jaks, Cibulskis, Freibergs, Komuls, Mamčics, Zile, Bergmanis – Daugavinš (C), Abols (A), Ri. Bukarts – Ro. Bukarts (A), Batna, Dzierkals – Indrašis, Ločmelis, Krastenbergs – Tralmaks, Egle, Gavars.

Rozhodčí: Campbell (CAN), Hronský (SVK) – Durmis (SVK), Gustafson (USA)

Diváci: 9 109