Dánsko – Švýcarsko 0:8 (kon.) | Lotyšsko – Švédsko 2:7 (kon.) | Kanada – Finsko 5:3 (kon.)
Německo – Polsko 4:2 (kon.) | Česko – Velká Británie cz 4:1 (kon.) | Francie – Slovensko 2:4 (kon.)
Lotyšsko
2:7 (0:2, 2:4, 0:1)
Švédsko
Sobota 18.05.2024, 12:20 • Ostrava Arena • Mistrovství světa • Skupina B

57:14
    Ještě se nám vylučuje na obou stranách a Lotyši mají přesilovku pět na čtyři. Tady je souhrn trestů. Victor Hedman a Ralfs Freibergs obdrželi po dvou minutách za hrubost, Joel Eriksson Ek navíc dvě minuty za nedovolené bránění.

53:11
    No a Lotyši jdou do tří. Při bránění se vysoké hole dopustil Rodrigo Abols a má to dokonce na 2+2 minuty.

52:21
    Ještě jedna přesilovka pro Švédy, dvě minuty za hákování si odsedí Rihards Bukarts.

46:57
    Obrana ale byla s faulem a Oskars Batna vyfasoval dvě minuty za hákování.

45:22
    Je po přesilovce, neboť Švédi hráli v šesti! Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Marcus Sörensen.

44:19
    Přesilovka pro Švédsko. Dvě minuty za držení si od rozhodčího vyslechl Robert Mamčics.

37:34
    Je tu přesilovka pro Lotyšsko. Na videu se kontroloval zákrok Marcuse Johanssona, zda to nebylo na udělení vyššího trestu, nakonec z toho jsou dvě minuty za sekání.

26:39
    Aby toho nebylo málo, tak Rasmus Dahlin vyfasoval ještě dvě minuty za hrubost, tento trest odpyká Victor Olofsson.

26:39
    Vylučovalo se ale i na opačné straně, Karlis Čukste si vyslechl trest na dvě minuty za hrubost.

26:39
    Kontrola trvala celkem dlouho, ale je jasno, Rasmus Dahlin obdržel za napadení trest na 5 minut plus do konce utkání! Tento trest odsedí Marcus Sörensen.

24:43
    Vylučuje se na straně Lotyšska, dvě minuty za hákování si odsedí Renars Krastenbergs.

19:00
    Tak se nám ještě bude vylučovat a vůbec první přesilovku zápasu si zahraje Švédsko. Dvě minuty za nedovolené bránění si vyslechl Mārtiņš Dzierkals.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 23. Daugavinš (Komuls, Ri. Bukarts), 24. Mamčics (Dzierkals, Batna) – 5. Dahlin (Olofsson), 7. Brodin (M. Johansson, Kempe), 33. Zetterlund (Lundeström, Karlsson), 34. Zetterlund, 34. Eriksson Ek (M. Johansson, Heed), 36. Pettersson (Burakovsky, Raymond), 59. M. Johansson (Holmberg, Bengtsson)

Lotyšsko: Merzļikins (36. Vitols) – Čukste, Jaks, Cibulskis, Freibergs, Komuls, Mamčics, Zile, Bergmanis – Daugavinš (C), Abols (A), Ri. Bukarts – Ro. Bukarts (A), Batna, Dzierkals – Indrašis, Ločmelis, Krastenbergs – Tralmaks, Egle, Gavars.
    Trenér: Harijs Vitolinš

Švédsko: Gustavsson (Ersson) – Karlsson (C), Pettersson, Heed, Hedman (A), Dahlin, Brodin, Bengtsson – Kempe, Eriksson Ek, M. Johansson – Burakovsky, Holmberg, Raymond (A) – Zetterlund, Lundeström, Olofsson – Frödén, L. Johansson, Grundström – Sörensen.
    Trenér: Sam Hallam

Rozhodčí: Campbell (CAN), Hronský (SVK) – Durmis (SVK), Gustafson (USA)

Diváci: 9 109