Sparta – Madeta Motor ČB 6:2 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 2:1 (po pr.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 3:2 (3:1 po s.n.)
Zlín – Plzeň 2:0 (kon.) | Liberec – K. Vary 4:3 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 3:0 (kon.)
po s.n. (3:1)
Mountfield HK
3:2 (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Úterý 19.01.2021, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga (ČR) • 37. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mne je to pro dnešek ze smutně prázdné ČPP Arény všechno. S přáním pěkného zbytku večera i celého týdne se s vámi loučím, mějte se krásně, na počtenou. (19:56:20)
   
  Utkání Hradce s Boleslaví tak dospělo ke svému konci! Bruslaři vedli po první třetině 2:0 a i ve zbytku utkání byli velice nebezpečným soupeřem. Mountfield však dnes své tempo stupňoval, během druhé a třetí třetiny vyrovnal. V závěru třetího dějství sice Středočeši znovu tlačili, ale Východočeši tento nápor zvládli ustát a v prodloužení měli jedinou vyloženou šanci, kterou ale Orsava neproměnil, Jan Růžička předvedl se svou lapačkou zákrok večera. Duel tak dospěl do nájezdů. Tam už Mountfield Boleslav přejel, když parádními nájezdy skórovali všichni tři střelci – Gaspar, Smoleňák a Cingel. Po jediném úspěchu Bruslařů, který zapsal Flynn bylo po polovině čtvrté série jasno! Hradec tak uťal pětizápasovou černou šňůru, kterou se Středočechy měl a na šestý pokus zvítězil!

  Nejlepší hráči utkání se letos nevyhlašují. Osobně bych ale ocenil výkon dvou mužů v tomto utkání. Na straně Hradce to byl dnes velice aktivní Aleš Jergl, na straně druhé neúnavný David Šťastný. Rovněž bych ocenil oba gólmany, Štěpán Lukeš i Jan Růžička předvedli parádní výkony!
   
  Konec zápasu.
  Radek SMOLEŇÁK - 3:2
   
  V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield Hradec Králové.
  Autorem vítězné branky je RADEK SMOLEŇÁK.
   
  4. série
  3:1
  Jakub Kotala se snažil Cingela napodobit a také se snažil propálit Lukeše mezi betony. Tam však žádná díra nebyla, brankář Východočechů měl hůl i betony na ledě včas! Hradec vítězí!
   
  3. série
  3:1
  Lukáš Cingel krásně kroužil s pukem po pásmu až najednou vystřelil mezi betony a Růžička se jen ohlédl – 3:1!
   
  3. série
  2:1
  David Cienciala se rozjel přímo k bráně, ranou na lapačku si ale na Lukeše nepřišel!
   
  2. série
  2:1
  RADEK SMOLEŇÁK se rozjel a nekompromisní ranou v ideální výšce na levou tyč a nad vyrážečku Růžičky skóruje – 2:1!
   
  2. série
  1:1
  Oscar Flynn dlouho míchal s pukem až najednou prudce z bekhendu vypálil a procedil puk skrz Lukeše – 1:1!
   
  1. série
  1:0
  Michael Gaspar se rozjel a včas strhl svou kličku do bekhendu! Gól! Hradec vede 1:0!
   
  1. série
  0:0
  David Bernad zahajuje nájezdy. Jel přímo k bráně a zkusil bekhendovou kličku. Lukeš vyrazil vysoko nad.
   
  Samostatné nájezdy začínají.
   
  Rolbaři nesjeli rolbou úzký pruh sněhu v pásmu, kde se budou nájezdy odehrávat, což reklamuje Martin Ševc, rolba tak spěchá zpět na led, nájezdy ještě budou mít malé zdržení.
   
  Střely na bránu v prodloužení

  Mountfield Hradec Králové – 2
  BK Mladá Boleslav – 1
   
  Nájezdy začínají za malou chvilinku, jen co rolba lehce upraví hrací plochu. Boleslav v nich má letos bilanci 4 výher a 0 porážek, Hradec 2 vítězství a 1 prohry. Kdo bude úspěšnější dnes?!
   
  V prodloužení jsme viděli několik solidních šancí, tu největší měl Orsava. Výborný Růžička však jeho povedené zakončení zlikvidoval zákrokem večera, když vytáhl svou lapačku!
   
  65:00
  Prodloužení skončilo.
   
  64:55
  Jakub Lev se unáhlil na pravé straně a ihned vypálil z kruhu, Růžička ale pohotově zasáhl betonem a utkání jde do nájezdů!

  Petr Šatalík

  Branky a nahrávky: 22. Orsava (V. Růžička), 46. Jergl (Kevin Klíma, M. Zachar), rozh. náj. Smoleňák – 16. Jääskeläinen (Šťastný, Kotala), 20. Šťastný (Ševc)

  Samostatné nájezdy:

  1. série:
  0:0   David Bernad (MBL)
  1:0   Michael Gaspar (HKM)
  2. série:
  1:1   Oscar Flynn (MBL)
  2:1   Radek Smoleňák (HKM)
  3. série:
  2:1   David Cienciala (MBL)
  3:1   Lukáš Cingel (HKM)
  4. série:
  3:1   Jakub Kotala (MBL)


  Mountfield HK: Š. Lukeš (Mazanec) – Nedomlel (A), Blain, F. Pavlík (A), R. Pilař, Gaspar, Šalda, Čáp – Kevin Klíma, Koukal, Kelly Klíma – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava – Smoleňák (C), Cingel, Lev – M. Zachar, Morong, Jergl.
  BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Hrbas, Ševc (C), Moravec, Pláněk (A), Bernad, Šidlík, Dlapa – Lunter, A. Zbořil (A), Šťastný – Jääskeläinen, Cienciala, Kotala – Flynn, Najman, P. Kousal – Alderson, Bičevskis, J. Stránský.

  Rozhodčí: Pešina, Pražák – Špringl, Rampír

  Diváci: Bez diváků