Plzeň – Pardubice 2:4 (kon.) | Ústí n/L – Znojmo 2:4 (kon.) | Liberec – Třinec 2:3 (po pr.)
Sparta – Havlíčkův Brod 10:2 (kon.) | Chomutov – Zlín 5:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Havířov 2:0 (kon.)
Slavia – Jihlava 3:7 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
HC Oceláři Třinec
Pátek 19.11.2010, 17:00 • Svijanská aréna. • DHL Extraliga juniorů

Z města pod Ještědem přeji příjemný páteční večer. (19:44:42)

65:00

62:01
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a získávají bod navíc. Rufer nahrál před branku, kde ho JAKUB HERMAN propasíroval mezi Alexovými betony do branky. Asistence: Rufer. 2:3.

61:30
    Liberec vyhazuje zásluhou Jonáka.

61:04
    Bulíř si vyhrál buly a sám vyhazuje až za Sklenáře.

60:59
    Oceláři si berou oddechový čas a spřádají gólové plány.

60:59
    Jánošík dostává dvě minuty za hákování. 4/3 - Třinec.

60:55
    Říha posílá puk do betonu Sklenáře.

60:49
    Problém s časomírou zastavil hru. Vhazovat se bude před Sklenářem.

60:39
    Hra je hodně opatrná.

60:01

Po šedesáti minutách svítí na ukazateli skóre 2:2 a o bonusovém bodu se rozhodne buď v prodloužení nebo v hokejových penaltách.

60:00

59:30
    Číhal uloupil puk Skalickému a jeho střela skončila v ochranné síti.

59:00
    Běží poslední minuta základní hrací dobry.

58:46
    Bajtek nakonec dostává desetiminutový trest za nesportovní chování.

58:46
    Bajtek zůstává ležet na ledové ploše a hraje přerušena.

58:08
    Tak teď to mohlo být 3:2 pro Liberec zase! Kedršt našel parádní žabičkou Miškovského, ale Sklenář se blýskl skvělým rozštěpem.

57:38
    Rapáč se nechce spokojit s remízou a několikrát prověřil Alexu.

57:15
    Rufer promáchl po nahrávce Rapáče a už to mohlo být 2:3.

56:48
    Icing hostů.

56:11
    A opět souboj Roupec vs. Alexa a podruhé ho ukončuje lapačka libereckého muže s maskou.

55:38
    Roupecův pokus schoval Alexa do lapačky.

54:57
    Herman se snažil prokličkovat přes Karlíka před branku, ale Alexa byl u touše rychleji.

54:28
    Miškovský střelou skrz obráncovy nohy trefuje hruď Sklenáře.

54:06
    Říhův skákavý pokus branku netrefil.

53:53
    Pokračuje se bez šancí.

51:52
    Kedršt střelu příklepem poslal na plexisklo.

51:21
    Bajtek vyškolil libereckou obranu, ale na lapačku Alexy už nestačil.

51:03
    Postavení mimo hru od Ocelářů.

50:22
    Oceláři se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

50:00
    Bulíř po předávce od Skalického napálil svůj bekhend ke stropu haly.

49:39
    Kotouč po zásahu Libereckých mezi trestoměřiči. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

49:00
    Sobotka si nabruslil až z obrany, přetlačil hostující beky, ale na Sklenáře z ostrého úhlu už nevyzrál.

48:24
    Třinec je i dál při chuti a Alexova branka je v ohrožení.

47:42
    Je srovnáno! Pavlík vypálil ihned po buly od modré, Alexa vyrazil jeho střelu vyrážečkou přesně na hůl ADAMA RUFERA, pro kterého už nebyl problém trefit prázdnou libereckou klec. Severočeský brankář už jen marně skákal za toušem rybičku. Asistence: Pavlík, Herman. 2:2.

47:16
    Tak teď to je zase střelnice na druhé straně. Sklenář vychytal trojici Říha, Jánošík a Miškovský.

46:41
    5/5.

46:35
    Pavlík trefuje z levé strany vnější libereckou tyč!

46:27
    A další zákroky Alexy. Postupně lapil šance Pavlíka a Bajteka.

45:57
    Toman pálil od modré a Alexa s problémy vyráží střelu pryč.

45:18
    Jonák vyhazuje v pohodě puk do bezpečí.

44:50
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

44:41
    Abych řekl pravdu, nevím, za co rozhodčí teď vylučuje. Ukazuje na domácí střídačku a na trestnou lavici míří Skalický za nedovolené bránění. Hra ale ještě vůbec neběžela. 5/4 - Třinec.

44:41
    Miškovský a Kedršt teď nadělali červenobílému brankáři další práci, ale třinecký muž s masku dokázal udržet puk před brankou.

44:20
    Kedršt nahrál Jánošíkovi mezi kruhy a ten trefuje rameno Sklenáře.

43:30
    Rufer mohl srovnat, ale puk poslal po ledě těsně vedle.

43:01
    Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí obrací zápas a jdou do vedení hodně kuriózní brankou. LADISLAV BITTNER zpoza branky zřejmě nahodil puk na branku a Sklenář si ho srazil za svá záda. Asistence: Valášek, Mulač. 2:1.

42:37
    5/5.

42:23
    Kedrštův pokus se otřel o hokejku jednoho z bránících hráčů a odskočil do ochranné sítě.

41:42

41:19
    Třinec už je ve čtyrech, ale stále se brání.

40:37
    Dvě minuty Roupec. 4/3 Liberec.

40:37
    Obrovská šance Liberce hned v úvodu periody. Jánošík našel z levé strany Jonáka, ale ten byl faulován Roupecem. Jinak by severočeský forvard zasouval do prázdné.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:42.

40:00

39:42
    Lacek dostává dvě minuty za sekání před Sklenářem a síly na ledové ploše se nám vyrovnají. 4/4.

39:40
    Liberec kombinuje v útočném pásmu. Říhův pokus si našel beton Sklenáře.

38:57
    Po krátkém pobytu na ledě si jde opět na trestnou lavici posedět Deveri za vysokou hůl. 5/4 - Liberec.

38:40
    Bittner se dostal do obrovské šance po přihrávce Bulíře, ale z bezprostřední blízkosti netrefil branku.

38:12
    5/5.

38:00
    Bajtek po přihrávce zpoza branky netrefil libereckou svatyni.

37:00
    Karlík vypálil od modré a Sklenář vyráží jeho pokus špičkou betonu pryč.

36:46
    Bulířův pokus schytal Bezuška do výstroje a odkulhává na střídačku.

36:12
    Tak nakonec se nebude konat žádná početní výhoda. Kedršt dostává dvě minuty za hrubost. 4/4.

36:12
    Jánošík sebral kotouč Deverimu a ten ho musel podrazit. 5/4 - Liberec.

35:35
    Liberec se ocitl pod tlakem a bere si oddechový čas.

35:35
    Třinec chce jít opět do vedení a blízko druhé vstřelené brance byl Rapáč, který se s toušem dostal až před Alexu, ale nepropasíroval mu puk pod jeho výstrojí.

35:21
    Hegyii z mezikruží těsně minul branku.

34:37
    Bílí Tygři si s nabídnutou přesilovkou ihned poradili. MICHAL BULÍŘ si vyměnil několikrát kotouč s Jonákem a střelou příklepem přišpendlil puk přesně pod víko. Asistence: Jonák, Karlík. 1:1.

34:19
    Kaďourek dostává dvě minuty za faul kolenem na Miškovského. 5/4 - Liberec.

33:57
    Kedršt pálil z těžké pozice, ale nadělal nakonec se svou pumelenicí Sklenářovi problémy.

33:45
    Další třineckou honbu za branou zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:07
    Oceláře branka nabudila a Alexa má plné betony práce.

31:42
    Po dlouhém čekání jsme se branky ve Svijanské aréně dočkali a jako první se prosazují hosté. Kaďorek zatáhl puk za branku, zadovkou našel ADAMA RUFERA, který bekhendem prostřelil Alexu. Asistence: Kaďourek, Herman. 0:1.

30:41
    Ve hře je hodně nepřesností a momentálně dominují obrany obou týmů.

29:27
    Bajtekův lob si ze vzduchu stáhl Alexa a vhazovat se bude před jeho svatyní.

28:49
    Sklenář musel rychle na zem poté, co Bittner nahodil puk z rohu.

28:24
    Další liberecký atak zastavil ofsajd.

28:05
    5/5.

27:43
    Jánošík se protáhl kolem hostující obrany, ale svou střelu namířil do vyrážečky Sklenáře.

27:11
    Hra ve čtyrech zatím vyhovuje lépe hostům, kteří svírají domácí v jejich obranném pásmu.

26:40
    Březinův pokus tečovala domácí obrana do rohu kluziště.

26:05
    Toman musel zahákovat Bulíře, který mu ujížděl a dostává dvě minuty. 4/4.

25:57
    Třinec se usadil v útočném pásmu, ale nedaří se mu prostřelit Alexu.

25:46
    Kedršt dostává dvě minuty za hákování. 5/4 - Třinec.

25:26
    Deveri napálil puk bez přípravy ze vzduchu, ale trefil jen přesouvajícího se Alexu.

24:22
    Bittner se obotčil kolem protihráče, ale Sklenář předvedl skvělý rozštěp a posílá puk do rohu.

23:52
    Rapáč nahrál zpoza branky Bajtekovi, ale ten puk z metru trefuje těsně vedle.

23:00

22:16

22:00
    Pavlíkův pokus od modré prošel Alexovi mezi betony, ale puk se odšoural do rohu.

21:29
    Třinci se početní výhoda vůbec nedaří a Liberec odpaluje jeden puk za druhým.

20:40
    A další tutovka Liberce, Kedršt najížděl na Sklenáře sám, ale těsně přestřelil branku.

20:30
    Jánošík mohl po hrubce Sklenáře, kterému přeskočil puk skórovat, ale netrefil puk ideálně.

20:16
    Bulíř fauloval za třineckou brankou a dostává dvě minuty za vražení na hrazení. 5/4 - Třinec.

20:12
    Začínáme šancí Jonáka, ale Sklenář odolal.

20:01

Hráči už nastupují na ledovou plochu.

Další třetina začne přibližně v 17:49.

20:00

19:58
    Jánošík to zkoušel ještě rychle, když střelou švihem trefil rozklek Sklenáře.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:02

18:01
    A opět Řezáč u puku a tentokrát poslal puk těsně nad.

17:45
    Alexa vyráží hokejkou Řezáčův pokus z rohu.

17:20
    Gumová pryž v libereckém obranném pásmu.

16:38
    Pánek zblokoval střelu Tomana do ochranné sítě a vhazovat se bude před Alexou.

16:32
    Pavlík se s pukem už dostal za modrou čáru a rozhodčí píská ofsajd.

16:02
    Byl ale faulován Miškovským, který dostává dvě minuty za hákování. 5/4 - Třinec.

15:53
    Řezáč se proháčkoval těsně před Alexu, ale jen těsně netrefuje pravý růžek branky.

15:22
    5/5.

14:38
    Neskutečné sólo přes celé hřiště teď předvedl domácí Bulíř. Z hostujících hráčů si udělal trénovací kužely, ale svou akci nezakončil gólově, když puk poslal těsně vedle.

13:22
    A další přesilovka 5 na 3 pro Liberec. Řezáč si jde odpykat dvouminutový trest za sekání. 5/3 - Liberec.

13:00
    Hosté ze Slezska vyhazují až za Alexu.

12:42
    Až teď se Liberečtí trefili, ale Sklenář jejich pokus schoval pod výstroj.

12:29
    Třinec ve čtyrech.

12:20
    Liberec posílá jeden pokus za druhým na Sklenáře, ale není schopen trefit branku.

11:31
    Hosté jdou do tří. Sklenář fauloval a dostává dvě minuty za podražení. Trest odpyká Deveri. 5 na 3 - 58 vteřin. 5/3 - Liberec.

11:28
    Říhova bomba se jen otřela o betony Sklenáře.

10:44
    Kedršt dostal pěkný pas přes celé útočné pásmo. Sklenář se při jeho pokusu položil na led, ale liberecký útočník nepochopitelně míří mimo!

10:29
    Máme tu první vyloučení Ocelářů. Dvě minuty dostává Bezuška za podražení. 5/4 - Liberec.

10:00
    Bulíř se zjevil mezi kruhy sám, ale jeho střela švihem jen zaduněla o zadní mantinel.

9:38
    Tak puk zřejmě nepřešel brankovou čáru a hra bude pokračovat.

9:38
    Rapáč nahrál na Hegyiio, který byl úplně sám před brankou. Alexa jeho pas propustil za branku a rozhodčí se jde poradit, zda to byla branka.

8:54
    Puk se nachází nyní na liberecké střídačce, ale byla tam teč, a tak se vylučovat nebude.

8:35
    Ihned po buly se pokoušel prostrčit před Alexu Hegyii, ale modrobílí brankář si jeho fintu pohlídal.

8:31
    Další špatná přihrávka a Liberec sbírá druhý icing v řadě.

8:23
    Špatná rozehrávka domácího Pánka vrátí hru před Alexu.

7:33
    5/5.

7:25
    Bezuškovo lehké nahození si Alexa v pohodě lapil lapačkou a přerušil nápor Slezanů.

6:35
    Hegyii pálil od modré, ale jeho pokus byl obranou ztečován do rohu.

6:20
    Hosté kombinují v obranném pásmu Liberce.

5:33
    Bulíř ale Bajteka osekával a dostává dvě minuty. 5/4 - Třinec.

5:33
    Další tutovka hostů. Kajaba vyslal pěkným pasem mezi nohama Karlíka Bajteka, ale ten sám tváří v tvář zasunul puk jen pot betony Alexy.

4:40
    Hosté jsou aktivnější a nebezpečnější. Rufer pálil švihem od mantinelu, ale jeho střela šla vysoko nad.

4:14
    Pavlíkův tvrdý pokus od modré vyrazil liberecký brankář betonem do bezpečí.

3:40
    Řezáčův pokus z ostrého úhlu si Alexa pohlídal a gumovou pryž odrazil za branku.

3:08

3:03
    Jánošík vyváží puk do bezpečí.

2:25
    Pořád stejná písnička a teď navíc musel Sklenář rychle vyjet z branky proti blížícímu se Jonákovi.

2:06
    A další vyhození Tygrů.

1:53
    Domácí vyhazují až za Sklenáře.

1:27
    Bezuška si najel do Alexy a hosté jsou vykázání do středního pásma.

1:08
    Hosté si svou aktivitou získali první přesilovou hru. Miškovský dostává dvě minuty za držení. 5/4 - Třinec.

0:20
    Ihned z protiútoku zahrozili poprvé vážněji hosté. Řeháč nahrál v situaci 2 na 1 Rapáčovi a ten poslal puk těsně nad!

0:14
    Jako první se snažil skórovat Skalický, ale střela mu nesedla.

00:01

Do hostující branky se staví Sklenář, jeho soupeřem bude na druhé straně Alexa,

Hráči s dráčkem na prsou už krouží na ledě. Z útrob Svijanské arény už naskakují i Bílí Tygři.

Hezký páteční podvečer z města pod Ještědem, kam na severočeský led přijeli Oceláři z Třince.

Bílí Tygři Liberec: Alexa (Jelínek) - Kraus, Šimek, Lacek, Dám, Říha, Pánek, Karlík, Sobotka - Jánošík, Kouřil, Bulíř, Kedršt, Skalický, Valášek, Mulač, Miškovský, Jonák, Morong, Bittner, Maďar.

HC Oceláři Třinec: Sklenář (Kotrla) - Pavlík, Sochora, Toman, Kaďorek, Roupec, Burzala, Bezuška - Bajtek, Deveri, Řezač, Hegyi, Herman, Rapáč, Kajaba, Číhal, Rufer.

Rozhodčí: .

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Petr Schultz

Branky a nahrávky: 35. Bulíř (Jonák, Karlík), 44. Bittner (Valášek, Mulač) - 32. Rufer (Kaďorek, Herman), 48. Rufer (Pavlík, Herman), 63. Herman (Rufer)