Olomouc – Vítkovice 2:4 (kon.) | Znojmo – Opava 4:2 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Havířov 4:3 (po pr.) | Sparta – Plzeň 3:4 (kon.) | Motor ČB – Ústí n/L 4:1 (kon.)
Chomutov – Litvínov 4:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 2:1 (kon.) | Liberec – K. Vary 5:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:1 (4:0, 0:1, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 08.01.2011, 18:30DHL Extraliga juniorů

Karlovarský obrat se nekonal, domácí si ve druhé části svůj nadějný náskok pohlídali a přípisují si do tabulky další tři body. Z Liberce přeji příjemný zbytek večera. (20:45:13)

60:00

59:27
    Tomáš Sýkora dostává trest do konce utkání za nesportovní chování.

59:27
    Liberec právě vstřelil branku!

Domácí tým v přesilové hře pěti proti třem skóruje a už pouze kosmeticky upravuje výsledek zápasu. Jonák křižnou přihrávkou skrz brankoviště vybídl k zakončení MICHALA BULÍŘE, který se nemýlil - 5:1. Asistence: Vít Jonák, Ján Niko.

59:21
    Niko dvakrát střílel od modré čáry, ale Habal si oba jeho pokusy pohlídal. Hosté se následně osvobozují.

58:42
    Dvojnásobná přesilovka pro Bílé Tygry! Sýkora pyká za vysokou hůl.

58:16
    Domácí si ještě zahrají v přesile, Kverka již sedí na trestné lavici.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části, Liberec kontroluje hru.

57:03
    Karlovarská pětici semkla svého soupeře v obranné třetině, střelecký pokus si připsal Aleš Půlpán. Ovšem na Jelínka nevyzrál.

56:24
    Poslední minuty se dohrávají spíše z povinnosti, o výsledku je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Ani jeden z celků se nikam nežene.

55:41
    Skalický v útočné třetině vykouzlil skvělou přihrávku pro Bulíře, jenže ten z dobré pozice branku netrefil. Hosté se vzápětí osvobozují jen za cenu icingu.

54:10
    Modrobílí v plném počtu, hostům se hra proti oslabenému protivníkovi nepodařila. Přes obránce se poté snažil střílet Záhora, domácí brankář pozorný.

53:10
    Západočechům se nedaří, Tygři již poněkolikáté vyhazují. Nyní šetří cenné vteřinky Skalický.

52:05
    Hostující přesilovka, Kedršt je potrestán za vysokou hůl.

50:07
    Josef Kentoš utekl libereckým obráncům a řítil se sám na brankáře, ale toho překonat nedokázal. V rozhodující chvíli mu kotouč utekl z hole.

49:56
    Habal raději před příjíždějícím Kedrštem přikryl černou pryž svoji lapačkou, vhazování po jeho levici.

49:17
    Půlpán individuálně neuspěl, hra je posléze přerušena - ofsajd.

47:32
    Útočí také Karlovy Vary, střelu od modré čáry tečoval Kentoš. Puk se od jeho hokejky vznesl do výšin a spadl do brankoviště, krkolomnou situaci nakonec dokázali domácí obránci vyřešit.

46:12
    Úspěšný zákrok si připisuje také Jelínek, když zastavuje pokus Sýkory z velkého úhlu.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 12. Morong, 16. Skalický (Bulíř, Karlík), 18. Skalický (Bittner), 19. Jonák (Říha, Skalický), 60. Bulíř (Jonák, Niko) - 33. Švec (Valeš, Hudák)

Bílí Tygři Liberec: Jelínek (Sobotka J.) - Niko, Kraus, Lacek, Dám, Jánošík, Říha, Kouřil, Bulíř, Kedršt, Skalický, Valášek, Mulač, Karlík, Miškovský, Jonák, Sobotka M., Morong, Bittner, Maďar.

HC Energie Karlovy Vary: Endál (od 19.Habal) - Urbančok, Hudák, Valeš, Daniška, Šik, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Baar, Schusser, Švec, Tomeček, Kverka, Funk, Záhora, Půlpán.