Olomouc – Vítkovice 2:4 (kon.) | Znojmo – Opava 4:2 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Havířov 4:3 (po pr.) | Sparta – Plzeň 3:4 (kon.) | Motor ČB – Ústí n/L 4:1 (kon.)
Chomutov – Litvínov 4:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 2:1 (kon.) | Liberec – K. Vary 5:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:1 (4:0, 0:1, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 08.01.2011, 18:30DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Hezký večer z Liberce, ve Svijanské areně se dnes odehraje další duel mezi juniorskými celky. Bílí Tygři Liberec změří síly s Karlovými Vary.

Do úvodního vhazování zbývá zhruba třicet minut, oba týmy se rozcvičují na hrací ploše. Liberec se dnes představí v tradičních bílých dresech, hosté se oblékli do tmavě zelené barvy.

Bílí Tygři Liberec: Jelínek (Sobotka J.) - Niko, Kraus, Lacek, Dám, Jánošík, Říha, Kouřil, Bulíř, Kedršt, Skalický, Valášek, Mulač, Karlík, Miškovský, Jonák, Sobotka M., Morong, Bittner, Maďar.

HC Energie Karlovy Vary: Endál (Habal) - Urbančok, Hudák, Valeš, Daniška, Šik, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Baar, Schusser, Švec, Tomeček, Kverka, Funk, Záhora, Půlpán.

Rozhodčí: .

Hráči jsou nastoupeni na modrých čarách. Domácí bránu bude strážit Jelínek, do hostující klece přiklouzal Endál.

00:01

0:19
    Liberečtí hokejisté se po vhazování natlačili před karlovarskou tvrz, hostující hokejisté raději odpalují puk na zakázané uvolnění. Vhazování před Endálem.

0:45
    Brankář Varů zůstal po zásahu domácího hokejisty ležet na ledové ploše, zanedlouho se však zvedá a v utkání bude pokračovat.

1:56
    Niko zatáhl kotouč do útočné třetiny, ovšem hosté dostali puk zpět do středu hřiště a další ofenzivní počínání Liberce zastavuje ofsajd.

2:17
    Poprvé v útoku také Zápodočeši, na pravém kruhu nebezpečně operoval Švec, avšak jeho střela byla zblokovaná.

2:59
    Valášek postrčil puk rukou, čímž se provinil proti pravidlům. Vhazovat se bude ve střední třetině.

3:23
    Skvěle nyní zasáhl Říha, prudkou přihrávku mířící na volného Vaňka dokázal zastavit a domácí kombinují ve vlastním pásmu.

4:03
    Bílí Tygři si zahrají první přesilovku v dnešním zápase, menší trest dostává Baar.

4:42
    Hosté se zatím pohodlně brání, již dvakrát odpálili puk do bezpečí a nyní také aktivně napadají rozehrávku soupeře.

5:09
    Bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách, Bulíř jde pykat za nedovolené bránění.

5:46
    Koblasa neprošel před dvojici libereckých zadáků, z následného kontru nebezpečně střílel Kedršt. Brankář Endál zasáhl efektivně svoji lapačkou.

6:32
    Hostující celek hraje krátkou přesilovku, Urbančokova bomba od modré byla zblokována do sítě nad domácí brankou.

7:38
    Další přesilovka pro liberecké hokejisty, Hudák se provinil krosčekem.

8:49
    Filip Jánošík mohl otevřít skóre dnešního duelu, ovšem ve velké šanci na hranici brankoviště neuspěl. Domácí forvard nedokázal puk dostatečně zvednout a trefil pouze beton přesouvajícího se brankáře.

9:40
    Karlovy Vary v plném počtu, Maďar ještě svižným pokusem zaměstnal Endála. Ten jeho střelu lapí.

10:21
    Je za námi deset minut první části, Liberec je zatím aktivnější. Bulíř se Skalickým před malým okamžikem zaměstnali západočeskou defenzivu, ta však zatim odolává.

11:24
    Liberec právě vstřelil branku!

Domácí jsou za svoji útočnou aktivitu odměněni vedoucí trefou, která ale přišla z hodně nečekané situace. Endál rozehrával kotouč zpoza vlastní svatyně, ovšem nešťastně našel hůl DAVIDA MORONGA, jenž neměl problém trefit poloprázdnou branku - 1:0. Bez asistence.

13:30
    Valeš obral o puk protivníka a vyhazuje do středního pásma. Hosté působí hodně zakřiknutě, domácí tráví většinu času v útočném pásmu.

15:03
    Karlovarští vyhazují na zakázané uvolnění, hra se stěhuje opět před Endála.

15:10

Bílí Tygři jdou do dvoubrankového vedení. Karlík vypálil od modré čáry, Bulíř dokázal jeho pokus chytře tečovat. Endál sice stihl na nečekanou teč reagovat, avšak následná dorážka DANIELA SKALICKÉHO již slavila úspěch. Asistence: Michal Bulíř, Lukáš Karlík.

17:47

Hosté po druhé obdržené brance na malý okamžik uzamkli svého soka u vlastní brány, ovšem Jelínek ani nemusel zasahovat. Na druhou stranu tak vystartoval DANIEL SKALICKÝ, který nepříliš tvrdou ranou od modré čáry dokázal prostřelit brankáře - 3:0. Asistence: Ladislav Bittner.

18:30

Hosté jsou skutečně marní, další akce Severočechů totiž znamená již čtvrtou domácí trefu. Po závaru před brankou se prosadil VÍT JONÁK. Asistence: Jiří Říha, Daniel Skalický - 4:0.

18:30
    Václav Endál odjíždí na střídačku, karlovarskou svatyni bude po zbytek zápasu hájit Habal.

20:00

Liberec po dvaceti minutách vede o čtyři branky, výsledek zatím mluví za vše. Karlovy Vary neměly v první části jedinou vážnější příležitost, o přestávce tak mají o čem přemýšlet.

20:01

20:52
    Hráči bojují o puk v hostující útočné třetině, po závaru za brankou ztratil sudí puk z dohledu a přerušuje hru.

20:59
    Vaněk dostává dvě minuty + osobní desetiminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku.

21:34
    Skalický prosvištěl podél mantinelu a nahozením před branku hledal lépe postavené spoluhráče, puk ovšem zastavila hostující defenziva.

22:01
    Počet sil na ledě se vyrovná, dvěma minutami je potrestán faul Karlíka ve středním pásmu.

22:24
    Od modré čáry nebezpečně střílel Schusser, liberecký muž s maskou uzavřel svoji mezírku mezi betony včas a přerušuje hru.

23:31
    Šik dostává dvě minuty za držení protihráče.

24:04
    Začala domácí přesilovka. Kedršt kombinoval s kotoučem za brankou, v mezikruží si nervózně klepal o přihrávku Říha. Ovšem puk k němu nedoputoval.

24:32
    Skalický útočí na hattrick, z bezprostřední blízkosti ovšem tentokrát neuspěl. Poté byl sražen důrazným Schusserem, vylučovat se nebude.

25:08
    Jánošík z rohu kluziště na Kedršta, jenž z dobré pozice minul. Domácí pokračují v kolotoči přihrávek před soupeřovou klecí.

25:57
    Vary v plném počtu, nicméně Liberec stále útočí. Maďar se snažil prodrat hostující defenzivou, Urbančok jej na hranic pravidel zastavil. Hra se hodně přiostřila.

27:19
    Ofsajd zastavuje hostující akci.

27:30
    Sýkora ve středu hrací plochy parádním bodyčekem poslal k zemi Mišvkoského. Pěkný hokejový moment.

28:07
    Jelínek před dotírajícími protihráči raději přikryl kotouč lapačkou a přerušuje hru.

28:45
    Mulač se chytře zbavil bránícího Baara, ovšem z nadějné situace nedokázal nic vytěžit. Zápas v těchto minutách diváky ze sedadel příliš nezvedá, hraje se hodně tvrdě a takřka po každém přerušení jsme svědky menších potyček.

29:12
    Jaromír Kverka mohl snížit, když se k němu dostal puk na levý kruh. Jelínek se však dokázal přemístit a střelu karlovarského hokejisty zastavil svými betony.

29:33
    Bulíř sedí na trestné lavici, hosté hrají v přesile.

30:12
    Liberečtí se dokázali osvobodit, Sýkora posléze nahazuje černou pryž před Jelínka, kde nyní hosté kombinují.

30:46
    Funk svoji bombou trefil jen bránícího Bittnera, následně se hostující hráč dostal také k opakovanému pokusu. Mezi tři tyče ale nemířil.

31:06
    Jakub Jelínek předvedl efektivní zákrok, když v krkolomné pozici dokázal pokrýt nebezpečnou dorážku západočeského forvarda. Schusser poté pálil od modré, znovu jen do brankáře.

31:35
    Domácí hrají v pěti, posléze zkusil štěstí znovu aktivní Adam Schusser. Puk uschoval Jelínek ve své lapačce.

32:22
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Hosté byli poslední minuty aktivnějším celkem, za což jsou odměněni první vstřelenou brankou. MAREK ŠVEC se dostal k černé pryži na pravém kruhu a trefil přesně nad Jelínkovo rameno - 4:1. Asistence: Pavel Valeš, Miroslav Hudák.

34:24
    Energie rázem ožila, Sýkora se tlačil před Jelínka zleva. Liberecký gólman si prostor mezi tělem a tyčkou pohlídal.

35:21
    Na opačné straně hřiště Habal nepříliš jistě rozehrál kotouč a Kedršt se dostal do nadějné příležitosti, hostující obrana jej však o puk připravila.

36:20
    Hra dostala tempo, Hudák nejprve přihrávku svého spoluhráče nezpracoval ideálně a Bulíř posléze zahrozil lehkým nahozením. Habal byl připraven.

36:47
    Parádní průnik Kverky málem skončil druhým karlovarským gólem. Hostující hráč nabral rychlost ve středním pásmu, protáhl se kolem domácích zadáků a následně se důrazně natlačil do brány, která vypadla ze svého postavení. Kverka již zvedal ruce nad hlavu, ale branka neplatí. Puk zřejmě nepřešel brankovou čáru.

38:00
    Mulač kombinoval s pukem v útočném pásmu, větší šanci si ale nevytvořil. Funk zakládá útok svého týmu.

39:10
    Jelínek zastavuje ránu Schussera z pravé strany! Vary pokračují v náporu, bude se vylučovat.

39:15
    Lacek jde pykat za držení, hostující přesilovka.

39:47
    Vaněk se dostal do útočné třetiny, ale o kotouč vzápětí přišel. Domácí vytlačili puk do středu hřiště.

40:00

Ve druhé části domácí v útočné aktivitě polevili, po nepříliš zábavném úvodu této třetiny převzali oteže zápasu Karlovarští, kteří také dokázali snížit. Podaří se jim ve třetím dějství obdivuhodný obrat, nebo si Liberec svůj náskok pohlídá?

40:01

40:41
    Hokejisté hostujícího týmu dohrávají početní převahu, z levého kruhu pálil Švec. Jelínek nakonec zasahovat nemusel, puk letěl mimo.

42:21
    Valášek zůstává otřesen na ledové ploše, za pomoci spoluhráčů a potlesku tribun odchází na střídačku. Rozhodčí vylučovat nebudou, vhazování ve středním pásmu.

43:05
    Skalického střelu blokuje Valeš, Šik posléze zakládá ofenzivní akci svého celku zpoza vlastní klece.

44:02
    Kedršt obdržel přesnou přihrávku do mezikruží a trefil levou tyč! Další střelu vyráží Habal od ochranné sítě, hra je přerušena.

45:32
    Liberec naskočil do závěrečného dějství aktivně, Bulířova formace nyní delší čas svírala soupeře před vlastním brankářem. Větší šanci si ovšem nevypracovala.

46:12
    Úspěšný zákrok si připisuje také Jelínek, když zastavuje pokus Sýkory z velkého úhlu.

47:32
    Útočí také Karlovy Vary, střelu od modré čáry tečoval Kentoš. Puk se od jeho hokejky vznesl do výšin a spadl do brankoviště, krkolomnou situaci nakonec dokázali domácí obránci vyřešit.

49:17
    Půlpán individuálně neuspěl, hra je posléze přerušena - ofsajd.

49:56
    Habal raději před příjíždějícím Kedrštem přikryl černou pryž svoji lapačkou, vhazování po jeho levici.

50:07
    Josef Kentoš utekl libereckým obráncům a řítil se sám na brankáře, ale toho překonat nedokázal. V rozhodující chvíli mu kotouč utekl z hole.

52:05
    Hostující přesilovka, Kedršt je potrestán za vysokou hůl.

53:10
    Západočechům se nedaří, Tygři již poněkolikáté vyhazují. Nyní šetří cenné vteřinky Skalický.

54:10
    Modrobílí v plném počtu, hostům se hra proti oslabenému protivníkovi nepodařila. Přes obránce se poté snažil střílet Záhora, domácí brankář pozorný.

55:41
    Skalický v útočné třetině vykouzlil skvělou přihrávku pro Bulíře, jenže ten z dobré pozice branku netrefil. Hosté se vzápětí osvobozují jen za cenu icingu.

56:24
    Poslední minuty se dohrávají spíše z povinnosti, o výsledku je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Ani jeden z celků se nikam nežene.

57:03
    Karlovarská pětici semkla svého soupeře v obranné třetině, střelecký pokus si připsal Aleš Půlpán. Ovšem na Jelínka nevyzrál.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části, Liberec kontroluje hru.

58:16
    Domácí si ještě zahrají v přesile, Kverka již sedí na trestné lavici.

58:42
    Dvojnásobná přesilovka pro Bílé Tygry! Sýkora pyká za vysokou hůl.

59:21
    Niko dvakrát střílel od modré čáry, ale Habal si oba jeho pokusy pohlídal. Hosté se následně osvobozují.

59:27

Domácí tým v přesilové hře pěti proti třem skóruje a už pouze kosmeticky upravuje výsledek zápasu. Jonák křižnou přihrávkou skrz brankoviště vybídl k zakončení MICHALA BULÍŘE, který se nemýlil - 5:1. Asistence: Vít Jonák, Ján Niko.

59:27
    Tomáš Sýkora dostává trest do konce utkání za nesportovní chování.

60:00

Karlovarský obrat se nekonal, domácí si ve druhé části svůj nadějný náskok pohlídali a přípisují si do tabulky další tři body. Z Liberce přeji příjemný zbytek večera. (20:45:13)

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 12. Morong, 16. Skalický (Bulíř, Karlík), 18. Skalický (Bittner), 19. Jonák (Říha, Skalický), 60. Bulíř (Jonák, Niko) - 33. Švec (Valeš, Hudák)

HC Energie Karlovy Vary: Endál (od 19.Habal) - Urbančok, Hudák, Valeš, Daniška, Šik, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Baar, Schusser, Švec, Tomeček, Kverka, Funk, Záhora, Půlpán.