SHK Mustangové – Zlín sledge 4:1 (kon.) | Karlovy Vary – Draci Kolín 3:4 (kon.) | HC Sparta Praha Sledge – Č.Budějovice 9:1 (kon.)
SKV Sharks Karlovy Vary
3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
SK Draci Kolín
Sobota 01.10.2011, 13:00 • ZS Ostrov • Česká para hokejová liga

Dobré vpravdě letní odpoledne z Ostrova. Venku panují tropy, ale uvnitř stadionu v příjemném chládku začne ve 13 hodin zápas druhého kola České sledge hokejové ligy mezi karlovarskými Sharks a kolínskými Draky. Hosté přijíždějí v zajímavé roli - jsou úřadujícím dvojnásobným mistrem republiky, v létě však z jejich kádru odešla řada hráčů včetně několika reprezentantů do nově založeného klubu v Pardubicích. Proto dnes pravděpodobně neuvidíme desetigólový příděl, ale mnohem vyrovnanější utkání. K jeho sledování Vás srdečně zveme.

00:01

0:24
    První střelu na branku vyslal v pádu Lindák, kolínský Boček si připsal první zákrok.

0:55
    Zárodek kombinace nepřetavil v šanci Raul, jeho následnou přihrávku zpoza branky přerušil Hrbek.

1:15
    Šafránek střílel z levého kruhu nepřesně, Bozděk nemusel zasahovat.

1:31
    Na druhé straně Boček musel do práce proti Forgově ráně.

2:09
    Dlouho trvající valnou hromadu před Bočkem zakončil Forgo bekhendovým pokusem z úhlu, kolínský brankář přerušil hru.

2:51
    Hornich přesně v souladu s pokynem trenéra hledal křížným pasem Šafránka, který se schovával za obranou. Přihrávku však přečetl J. Berger.

3:16
    Žraloci právě vstřelili branku!
    JIŘÍ FORGO otevřel skóre utkání přehozením padajícího Bočka. Asistence: Jiří Berger.

4:04
    Aktivní Forgo opět v šanci, uháněl na Bočka, ale tvrdou ranou přestřelil.

4:23
    Draci právě vstřelili branku!
    Hosté bleskově vyrovnávají. Sládek ideální přihrávkou vyslal do brejku ZDEŇKA ŠAFRÁNKA, který odrazem o Bozděkovu lapačku skóroval pod horní tyč. Asistence: Jaroslav Sládek.

5:01
    Bejvl zamířil z buly v levém kruhu přímo na branku, Bozděk přízemní pokus ztlumil.

6:41
    Hra plyne ve velmi vyrovnaném duchu. Hosté se na chvilku zapomněli vpředu a Frous toho chtěl využít nájezdem dvou na jednoho s Lindákem. Přihrávku však vystihl vracející se Šafránek.

7:21
    Zakázané uvolnění Kolína.

7:28
    Domácí vyhráli buly a těžil z toho Hrbek, který si najel mezi kruhy, ale minul levou tyč.

7:58
    Z úhlu zkusil štěstí Forgo, Boček byl na místě.

8:29
    Postupný útok Kolína nevyšel, Raul byl zastaven na modré čáře.

9:02
    Hosty v rozletu zastavil offside.

9:25
    Tělo na tělo dojeli přes celý led až před Bočka Berger se Šafránkem. Tam se karlovarský kapitán svého soka zbavil a po ledě prověřil Bočkovu pozornost.

9:44
    Boček raději přerušil hru před dotírajícím Forgem.

9:54
    Vyhození z obranného pásma nemělo naději na přeměnu v brejk, pískáno zakázané uvolnění Kolína.

10:08
    A opět. Pokus o kolmici jen na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Bočkem.

11:02
    Hrbek udržel na modré čáře puk unikající z útočného pásma domácích. Obtáčel se s ním kolem Sládka, který si pomohl rukama a je vyloučen za držení.

11:16
    Hrbkovo nahození prošlo až k brankáři, ten přerušil hru. Dotíral na něj nepříjemně Nejedlý.

11:29
    Velké vzrušení na straně hostujících hráčů je zbytečné. Raul sice pěkně vyhodil z obranného pásma, ale Šafránkovi byl odpískán ofsajd. Protože se puku dotkl až za domácí brankou, domnívali se hosté chybně, že rozhodčí viděli zakázané uvolnění.

12:02
    Žralokům se nedaří usadit v útoku, Draci dobře brání.

12:23
    Šafránek opět hrál hluboko v ofsajdu, i když se mu to nezdá.

12:30
    Lindák vyhrál buly na útočné modré a Berger tvrdě střílel, naštěstí pro Bočka mimo.

13:02
    Hosté v plném počtu, domácí v přesilovce neoslnili. V jejím závěru musel Bozděk dokonce řešit nepříjemnou střelu.

14:35
    Bejvl vystřelil zpoza modré čáry, ale hosté znovu byli v ofsajdu.

14:53
    Po nerozhodném souboji v rohu u Bozděka ještě jedno přerušení.

15:00

Jak napovídá samotné skóre, první třetina opticky proběhla ve velmi vyrovnaném duchu. Domácí se ujali vedení, které hosté za minutu smazali. Oba týmy se hrnou dopředu, rozdíl je jen ve způsobu provedení. Vary většinou útočí postupně, Kolín spoléhá zejména na brejky. Druhá třetina začne do pěti minut.

15:01

16:25
    Nepřesnost v karlovarské rozehrávce nabídla velkou šanci hostům. Raul udržel i přes presing puk a nabídl ho volnému Šafránkovi, který z levého křídla minul.

17:42
    Hrbek obkroužil kolínskou branku, jeho první přihrávku zblokoval Hornich, ale druhou na "vrchol" kruhů na neobsazeného JIŘÍHO BERGERA už nikdo nepokryl. Domácí kanonýr prostřelil všechno před sebou a obnovil karlovarské vedení. Asistence: Miroslav Hrbek.

18:00
    Hosté odpověděli závarem před Bozděkem, ve kterém ale puk za brankovou čáru nedotlačili.

19:30
    Berger si objel kolečko s Bejvlem na zádech, jeho střelu tentokrát zblokoval chumel hráčů.

20:00
    Vedení Karlovým Varům vydrželo jen o něco déle než v první třetině, hosté i tentokrát srovnávají krok. Po zmatcích v domácí obraně krásně vykombinovali pozici na pravém kruhu pro JIŘÍHO RAULA, který nezaváhal. Asistence: Petr Bejvl, Zdeněk Šafránek.

22:00
    Po vyrovnávací brance se hra přesunula zejména do středního pásma, čekáme na výraznější příležitost.

22:30
    Hosté teď zatlačili. Asi Bejvl nejprve zblízka přehodil celou branku, po něm Šafránek neuspěl proti Bozděkovi zleva.

24:25
    Domácí se na chvilku usadili v útočném pásmu, kde jim ale obrana hostů nepovolila žádné střelecké manévry.

25:12
    Šafránek hledal ve druhé vlně Dobruského, který byl ale pokrytý Nejedlým a ke střele se nedostal.

26:33
    Hra se přelévá ze strany na stranu, šancí ale výrazně ubylo. Přerušuje se většinou po zásahu střídaček, tak jako teď.

26:49
    Kolín si zahraje přesilovku. Za nedovolené bránění je vyloučen Nejedlý.

27:10
    Hornich napálil po buly clonícího Hrbka, který ve spolupráci s Bergerem ušetřil několik cenných sekund a dostal puk až za Bočkovu branku.

27:45
    Domácí znovu vyhodili, Frous alespoň do středního pásma.

28:10
    Hosté se komplikovaně dostávají přes střední pásmo, začít musí Raul prakticky od vlastní branky.

28:26
    Teď se bude vhazovat před Bozděkem, hráči u mantinelu zalehli kotouč.

28:40
    Žraloci ale opět vyhodili přes všechny čáry.

28:49
    Nejedlý je zpět ve hře, Kolínu se přesilovka vůbec nepovedla.

29:20
    Šafránek byl na okamžik nepokrytý před Bozděkem, ale nezpracoval puk, a tak Berger vyhodil tak, že z toho není zakázané uvolnění.

30:00

Nyní následuje dlouhá přestávka s úpravou ledu. Třetí třetina začne asi ve 14:13. I ta druhá nabídla zajímavý sledge hokej, ve kterém domácí odskočili do vedení, ale po chybě v obraně o něj znovu přišli. Uvidíme, jestli poslední část rozhodne o vítězi vyrovnaného duelu, nebo přijdou na řadu samostatné nájezdy.

30:01

31:30
    Hosté vstoupili do třetí třetiny aktivněji. Z pobytu před Bozděkem sice šanci nevytěžili, ale Hornich zachytili Bergerovu rozehrávku, a tak zůstávají nadále v pásmu.

31:57
    Sládek byl úplně zapomenutý před Bozděkem, Dobruský mu poslal puk z buly, ale prvně jmenovaný promáchl u vzdálenější tyče.

33:05
    Boček zachránil remízový stav, vychytal Jiřího Bergera pálícího z pravého kruhu!

33:12
    V nastalém zmatku před brankou viděl rozhodčí, že Dobruský sevřel puk a kolínského pořízka vyloučil na dvě minuty ze hry.

34:04
    Berger pálil z prostoru mezi kruhy mimo, následně se hosté osvobodili.

34:56
    Šafránek dojížděl kotouč nahozený za karlovarskou branku, tam ale prohrál rozhodující souboj s Hrbkem. Nic to nemění na tom, že přesilovka se domácím opět nedaří.

35:12
    Dobruský je zpět na ledě, hosté přestáli oslabení s grácií.

35:52
    Dlouho se už hosté nedopustili ofsajdu, až teď byl Raul o zlomek sekundy rychlejší než Šafránek.

36:18
    Vyhození po mantinelu se změnilo v zakázané uvolnění Kolína. Buly před Bočkem.

36:56
    Hrbek přišel o puk v útočném pásmu, ale Hornichovu pobídku Šafránkovi dojel Berger a zlikvidoval brejk v zárodku.

37:37
    Novinka ve vývoji utkání, hosté jdou poprvé do vedení! ZDENĚK ŠAFRÁNEK nějakým způsobem odrazil puk o Bozděkův beton, pak o tyčeku a ve výsledku se kotouč doslova doplazil za brankovou čáru. Asistence: Petr Bejvl.

38:15
    Hornich povzbuzený vedením tvrdě střílel od modré čáry, ale trefil jen prvního hráče.

39:43
    Forgo nedostihl Bergerovu rozehrávku, zakázané uvolnění domácích.

39:50
    Hosté vyhráli buly a Hornich hned střílel, Bozděk zachránil betonem.

40:15
    Rázem jsou to Žraloci, kdo se pokouší o dlouhé přihrávky. Berger znovu hledal Forga, ale víc než krátkodobá nepřehledná situace před brankou z toho nebyla.

41:43
    Hornich od Bočkovy branky vyhazoval kotouč, ten prošel Hrbkovi pod sáňkami a rázem byl ZDENĚK ŠAFRÁNEK v samostatném nájezdu, který opět s jistou dávkou štěstí proměnil. Bozděk kotouč tečoval, ale po zvonkohře na dvě tyče je to už 4:2 pro Kolín. Asistence: Martin Hornich.

42:00
    Sládek vyloučen za držení hole, Žraloci se ještě můžou pokusit o korekci v přesilovce.

42:56
    Forgo se ocitl v blízkosti Bočka, který ale zůstal pevný jako skála.

43:24
    JIŘÍ BERGER střelou z první po pobídce od Hrbka využil přesilovku a vykřesal pro domácí naději. Na počátku všeho byla neschopnost hostí vyhodit puk ze své třetiny. Asistence: Miroslav Hrbek.

43:24
    Hosté si vybrali oddechový čas na poradu.

43:44
    Hornich obral Forga ve středním pásmu o puk a vypálil, Bozděk musel na zem.

44:10
    50 sekund před koncem základní hrací doby si vzali time-out domácí a pravděpodobně odvolají brankáře.

44:10
    Buly před Bočkem, v poli šest Karlovaráků proti pěti Kolíňákům.

44:11
    Švec vyhrál buly, strhl se boj o puk.

44:25
    Hosté vyhodili do středního pásma.

44:51
    Jiří Berger zkusil štěstí od červené čáry, Boček zasáhl.

44:59
    Těsně před sirénou ještě mířil puk na Švece, který byl sám před brankou, ale kotouč se mu odrazil od hrotu pryč.

45:00

Třetí dějství rozhodlo o importu tří bodů do Kolína, na které má zásluhu zejména Zdeněk Šafránek svým hattrickem. Karlovarští se v závěru ještě postarali o drama, ale na vyrovnání už nedosáhli a podruhé v řadě odcházejí z domácího ledu poraženi 3:4. Z Ostrova míří všem fanouškům sledge hokeje poděkování za sledování on-line přenosu a zítra ve 13:00 při reportáži ze zápasu Karlových Varů s Českými Budějovicemi opět na shledanou. (14:45:22)

Jan Chlubna

Branky a nahrávky: 4. Forgo (J. Berger), 18. J. Berger (Hrbek), 44. J. Berger (Hrbek) - 5. Šafránek (Sládek), 20. Raul (Bejvl, Šafránek), 38. Šafránek (Bejvl), 42. Šafránek (Hornich)

SKV Sharks Karlovy Vary: Bozděk (B. Mach) - J. Berger, Hrbek, Frous, Nejedlý, Janko, Lindák, J. Švec, Forgo, Čolič
    SK Draci Kolín: Boček - Raul, Šafránek, Dobruský, Bejvl, Sládek, Hornich, Hrdý

Rozhodčí: Kostourek - Mach, Schopf