Spartak Moskva
2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Barys Nur-Sultan
Sobota 26.11.2011, 14:00KHL

Spartak dokázal v závěrečném dějství průběh zápasu pořádně zdramatizovat, když se prosadil dvakrát během šestatřiceti vteřin. Vyrovnávacího zásahu se však domácí výběr nedočkal, do prázdné svatyně naopak počtvrté inkasoval. Přeji příjemný zbytek dne. (16:15:00)

60:00

59:19
    Astana právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, LUKÁŠ KAŠPAR si dnes připisuje druhý úspěšný zásah. Tentokrát však o poznání jednodušší, v útočném pásmu se dostal k puku a trefil přesně do prázdné branky. Asistence: Brandon Bochenski - 2:4.

58:45
    Spartak v šesti, Kasutin je na střídačce. Vhazuje se v útočném pásmu domácích!

58:20
    Domácí v plném počtu, trenér Spartaku si vzápětí vyžádal oddechový čas.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, kotouč na svých holích mají stále hokejisté Astany. Soupeřovu obranu ovšem příliš nezaměstnávají.

57:16
    Hosté se drží před brankářem Kasutinem, ale ten ještě nemusel zasahovat.

56:20
    Ljudyčin dostává dvě minuty za hákování, domácí budou hrát znovu ve čtyřech. Čas na vyrovnání se jím krátí.

55:25
    Domácí hrají v plném počtu.

54:14
    Hosté mají v početní převaze tlak, Kreps pálil z poměrně velkého úhlu. Kasutin si však mezírku u levé tyče pohlídal.

53:25
    Domácí nápor bude na dvě minuty utlumen, Spartak totiž bude hrát v oslabení. Bodrov dostává dvě minuty za vysokou hůl.

52:10
    Přihrávka Berdnikova doputovala na hůl Hossy, jenž stál sám před brankou soupeře. V nadějné příležitosti ovšem selhal, puk vyslaný z jeho hole rozduněl pouze brankářovy betony.

47:32
    Hostující kouč zareagoval na nelichotivou situaci oddechovým časem!

49:15
    Ruský tým je při chuti, poprvé v utkání o sobě dávají hlasitěji vědět také domácí příznivci, kteří si žádají vyrovnání.

47:32
    Spartak právě vstřelil branku!
    Rázem je to pouze o gól, domácí se dvěma slepenými zásahy přibližují k bodovému zisku. OLEG GUBIN si po rychlém protiútoku sjel na spoluhráčův pas před brankoviště a zakončil neomylně. Asistence: Alexandr Komaristyj - 2:3.

46:56
    Domácí v přesilové hře snižují náskok kazašského protivníka. OLEG PIGANOVIČ se opřel do kotouče na modré čáře a tvrdý projektil umístil přesně k tyči. Asistence: Štefan Růžička, Denis Bodrov.

46:43
    Znovu se vylučuje, tentokrát si proti oslabenému sokovi zahraje Spartak. Žajlauov si odsedí dvě minuty za sekání.

46:17
    Domácí tým hraje v plném počtu.

45:32
    Kombinace kazašského týmu v útočné třetině do zdárného konce nevedla, kotouč vyskočil přes hrazení a hra je přerušena.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 47. Piganovič (Růžička, Bodrov), 48. Gubin (Komaristyj) - 5. Junland (Žajlauov), 17. Krasnoslobodcev (Boyd, Junland), 29. Kašpar (Dallman, Romanov), 60. Kašpar (Bochenski)

Spartak Moskva: Kasutin (Kudlajev) - Baranka, Mamkin, Makarov, Bodrov, Višněvskij, Benoit, Želdakov, Piganovič - Nikoncev, Růžička, Voronin, M. Junkov, A. Junkov, Gubin, Pavlov, Berdnikov, Zavaruchin, Komaristyj, Hossa, Ljudyčin.
    Barys Nur-Sultan: Glass (Jeremejev) - Savčenko, Novopašin, Hutchinson, Dallman, Junland, Išmametěv - Žajlauov, Dawes, Poliščuk, Kašpar, Bochenski, Kreps, Boyd, Starčenko, Krasnoslobodcev, Bumagin, Puškarev, Romanov.