Jindř. Hradec – Kutná Hora 6:1 (kon.) | Technika Brno – Žďár n/S 1:2 (kon.) | Nymburk – Trutnov 1:5 (kon.)
Havířov – Poruba 2011 3:2 (kon.)
AZ Havířov
3:2 (1:0,1:1,1:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Středa 28.12.2011, 18:00 • KaK Aréna Havířov • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

1:42
    Seidler po nahrávce zpoza branky perfektně vystřelil, trefil pouze levou tyč!

2:47
    Další velká šance hostů, Bartošek po skrumáži nezvedl puk nad Vrbův beton.

3:32
    Menší nápor Poruby uklidnil Vrba, který ukryl kotouč ve své lapačce.

3:59
    Sztefek to zkouší z dálky, ale Gleicha nepřekonal.

4:15
    Na druhé straně další velká šance Poruby, Krayzel po perfektní přihrávce neuklidil kotouč k pravé tyči, ale až těsně za ní.

5:05
    Maruna místo přihrávky na najíždějícího Balčíka střílel zbrkle přes obránce.

6:10
    Mládenka nahazoval ze středního pásma, těsně vedle pravé tyče.

7:50
    Klimša vozil za brankou kotouč, ale nakonec jej odstavili hostující obránci bez větších potíží.

8:45
    Po pěkné akci pálí Krisl a Gleich vykopává betonem.

9:17
    Bartošek to zkouší z velkého úhlu, na Vrbu si nepřišel.

10:49
    Galgonek podrazil rozehrávajícího Danečka a bude prvním vyloučeným hráčem.

10:54
    Gleich vyhodil kotouč rovnou za mantinel a dává tak domácím velmi dobrou příležitost skórovat.

11:38
    Balčíkova střílená přihrávka k levé tyči byla hodně prudká a hosté se osvobozují.

12:39
    Krislovu bombu Gleich vyráží.

12:54
    A Poruba již hraje s pěti hráči v poli.

13:34
    Rimmel vystihl rozehrávku, nabruslil do pásma a zápěstím zkoušel překvapit Gleicha, ten se rozhodit nenechal.

14:11
    Stránský mohl vyrazit kupředu a kdyby vyšla klička na modré, jeli by s Marunou sami na Gleicha, ale klička nevyšla.

14:18
    Nahození Krisla tečoval Pechanec vysoko nad.

15:08
    Sztefek dostal za obránce pěknou přihrávku do jízdy, ale zblízka těsně minul.

16:02
    Krásná individuální akce Pechance, který bekhendovou kličkou obešel obránce, zasouval kotouč mezi Gleichovy betony, ten si tento citlivý prostor pohlídal.

16:32
    Potočného v útočném pásmu podrazil Luděk Krayzel a dostává za to dvě minuty.

16:59
    Havířov právě vstřelil branku!

Robert ŘÍČKA ustál u mantinelu souboj, nabruslil si do středu kluziště a švihem trefil přesně! Asistence Marek ZIENTEK.

17:38
    Kovář nahazuje od modré, Vrba kontroluje kotouč, mířící podél levé tyče.

18:00
    Hlavní sudí Dědek teď zastavil kotouč z hole Říčky a jeho grimasa nevypadá příliš slastně.

18:40
    Balčík vyrobil v rozehrávce hrubku, ale čistým zákrokem situaci zachránil.

18:52
    Vzápětí strčil Vrba hůl do hezké přihrávky k pravé tyči.

19:33
    Další hrubka, Sztefek namazal mazi kruhy Bartoškovi, ten přestřelil!

19:54
    A na druhé straně v hlavní roli opět Sztefek, který v situaci dva na jednoho ještě hledal Danečka, ten už to ale nečekal.

20:00

Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

20:01

20:41
    Martin Balčík nejprve podrazil hostujícího útočníka a v signalizované výhodě spáchal druhý trestný čin a za krosček vyfasuje další dvě minuty.

20:58
    Aby toho nebylo málo, tak Martin Potočný se provinil opět podražením a domácím nastanou horké chvilky.

21:31
    Vrba chytil perfektní střelu Zdráhala a domácí vyhazují kotouč přes celé kluziště!

22:05
    Klimíček pálí po zemi, těsně vedle.

22:15
    Další střela Klimíčka, tentokrát mezi betony, Vrba kryje.

23:12
    Wolf od modré trefil vlastního spoluhráče.

23:46
    Další bomba Klimíčka, Vrba vyrazil kotouč na svou brankovou konstrukci a domácí trojice může jít vystřídat.

24:36
    Daneček s Říčkou zavezli kotouč do pásma a z hostující přesilovky už asi nebude nic.

24:54

Navíc po jejím skončení předvedli domácí krásnou kombinaci. Karel VYDRA zachytil kotouč na modré, nabruslil si do středu, odkud našel u pravé tyče Víta STRÁNSKÉHO, který poslal kotouč doleva a Honza MARUNA jen trefil prázdnou branku.

25:20
    Krisl trefuje povedenou ranou tyč!

26:34
    Na ledě se objevuje čtvrtá lajna domácích ve složení Kraft, Lhotský, Brezani.

28:03
    Nádherná spolupráce Najdek, Maruna, který po perfektní přihrávce od zadního mantinelu sám před Gleichem neuspěl, perfektní zákrok hostujícího gólmana.

28:55
    Pechancova perfektní práce u mantinelu, přihrávka na pravé křídlo neprošla.

29:44
    Střelu Bartoška Vrba bez problémů zachytil.

30:12
    Seidler zopakoval oblíbené podražení a přesilovku si tentokrát zahrají opět domácí.

31:19
    Bombu Rimmela Gleich chytil a nepustil...

32:13
    Nahození Zeintka končí mimo a domácí již v přesilovce nic nevymyslí.

33:00
    Matějný vyškrábl kotouč před Vrbou, který již klečel, ale přestřelil branku.

33:51
    Rimmel namazal Zdráhalovi, lišák Pavel mířil do horního růžku, Vrba kotouč vytěsnil.

34:05
    Pěkná kombinace domácích, na jejímž konci byl Stefek, nedokázal dostat touš mezi tři tyče.

34:23
    Balčíkova tvrdá rána, kterou sice Gleich propustil, ale kotouč minul branku.

34:54
    Vydra bekhendem opět těsně minul.

36:25
    Další obrovská šance Azetu, Rimmel nedokázal doklepnout kotouč v pádu za brankovou čáru!

37:25
    Zdráhal připravil pozici pro Hruzíka, ten se chtěl proháčkovat do ještě lepší pozice, ale byl faulován Markem Zientkem, který dostal dvě minuty za hádejte co - podražení...

38:15
    Poruba právě vstřelila branku!

Poruba snižuje. Střelu Honzy MATĚJNÉHO od modré tečoval velmi precizně Luděk KRAYZEL. Druhá asistence Marek PAVLAČKA.

39:01
    Střelu Balčíka vyrazil Gleich před sebe, Vydra v pádu kotouč netrefil ideálně...

39:32
    Další šance Potočného, z úhlu těsně minul.

40:00

Třetí třetina začne přibližně v 19:41.

40:01

40:29
    Stránský pálí po zemi, jeho pokus ale nebyl dostatečně razantní.

41:02

Tonda PECHANEC si v rohu přebral kotouč, udolal hostující obránce a po objetí branky trefil mezeru mezi Gleichovými betony. Asistence Martin POTOČNÝ.

42:04
    Sudí Dědek si teď vybral chvilku na rozmyšlenou, ale nakonec našel v zákroku Vydry své oblíbené podražení a domácí budou hrát opět ve čtyřech.

43:05
    Najdek se málem dostal do nmájezdu, ale už neměl síly na pořádný brejk.

44:17
    Vydra se vrátil z trestné lavice, v následné útočné akci byl seknut a za tento přestupek již sedí Šindelář na trestné lavici.

44:46
    Hezky si domácí pětice pohrála v útočném pásmu, ale Říčkovy kličky přišly tentokrát vniveč.

45:54
    Kotouč opět v útočném pásmu, Gleich raději přerušil hru.

46:21
    Hosté jsou v plném počtu, kotouč vyhozený přes plexi byl tentokrát tečovaný.

46:59
    Říčkova bomba minula branku jen o mikrometry.

47:23
    Mario Brezani dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

48:12
    Matějný opět hledal na teč Krayzela, ten tentokrát kotouč nezasáhl.

48:33
    Hosté rozehráli přesilovkou kombinaci velmi dobře a odražený kotouč po střele Rudolfa WOLFA vrátil z velkého úhlu do sítě Jan MATĚJNÝ. Druhá asistence Jiří ŠINDELÁŘ.

48:57
    Pavel Zdráhal to zkusil opět mazácky z otočky, Vrba kotouč zachytil.

49:07
    Robert Najdek trefuje bombou pouze Gleicha.

50:06
    Matějného tvrdá rána končí v lapačce Vrby - hezký hokejový moment.

52:25
    Poruba se snaží o vyrovnání, domácí aktivita trochu poklesla.

53:11
    Hezká samostatná akce Vydry, jehož pokus Gleich vyrazil.

54:32
    Zdráhalův další výborný pokus, Vrba se musel pořádně natáhnout, aby betonem kotouč trefil.

56:20
    Domácí se teď místo zklidnění situace připravují vlastními nepřestnostmi o kotouč.

57:23
    Hosté vyhazují přes všechny čáry a ny případné vyrovnání jim zbývají pouze necelé tři minuty.

57:54
    Obrovská šance Poruby. Dorážka Pavlačky ale končí jen na tyči!

59:34
    Domácí chytře zavezli kotouč do pásma a vybojovali vhazování vedle Gleicha.

59:40
    Hosté si vybírají oddechový čas.

60:00

Konečný výsledek, obzvlášť po druhé třetině moc neodpovídá rozložení sil na ledě, ale hosté ve třetí třetině zabrali a málem si nějaký ten bod vybojovali. Z Havířova se loučím a vám všem přeji úspěšný nový rok 2012. (20:15:28)

Libor Gavlas

Branky a nahrávky: 17. Říčka (Zientek M.), 25. Maruna (Najdek, Vydra), 42. Pechanec (Potočný) - 39. Krayzel (Matějný, Pavlačka), 49. Matějný (Wolf, Šindelář)

AZ Havířov: Vrba (Daneček L.) - Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zinetek L., Zientek M. - Klimša, Najdek, Maruna - Sztefek, Potočný, Stránský - Daneček J., Říčka, Pavlas - Brezani, Pechanec, Kraft, Lhotský

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Rudl) - Wolf, Khayretdinov, Piskura, Šindelář, Hruzík, Mládenka, Bartošek, Matějný, Krayzel, Pavlačka, Chaloupka, Galgonek, Zdráhal, Vaněk, Ďurica, Seidler, Zuber, Badžo, Kovář, Klimíček

Rozhodčí: Dědek - Trunečka, Kika