Dánsko – Kanada 2:10 (kon.) | Lotyšsko – Rusko 0:14 (kon.) | USA – Česko 2:5 (kon.)
Švédsko – Slovensko 9:1 (kon.)
USA
2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Česko
Pátek 30.12.2011, 21:30 • Rexall place, Edmonton. • Mistrovství světa do 20 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

USA: Campbell (Gibson) - Merill, Tinordi, Clendening, Johns, Forbort, Trouba, Gravel - Coyle, Etem, Saad - , Zucker, Rau, Bjugstad - Czarnik, Miller, Archibald - Tynan, Brickley, Watson - Arnold.

Česko: Mrázek (Kašík) - Musil, krejščí, mozík, Jank, Říha, Zámorský, Hrbas - Holík, Jaškin, Sekáč - Nosek, Filippi, Uher - Culek, Hertl, Straka - Hyka, Faksa, Sedlák - Přibyl

Rozhodčí: Reiber (SUI), Ronn (FIN) - Murchison (CAN), Sivov (RUS).

Do sestavy českého týmu se vrací Tomš Hyka, role třinácého útočníka tak zřejmě připadne na Daniela Přibyla. Jinak je sestava, kterou složili trenéři Přeros, Fischer a Juřík, stejná jako v předchozím duelu s Kanadou.

Tým USA naopak sestavu oproti neúspěšnému zápasu s Finskem přeházel, do branky se postaví podruhé na turnaji Jack Campbell.

Dnešní zápas je díky vývoji ve skupině pro český tým klíčový. Pokud naši s USA neuspějí, nemusela by jim za určitých okolností k postupu do čtvrtfinále stačit ani zítřejší výhra nad Finskem.

Pokud svěřenci trenéra Přerosta dokáží zopakovat dobrý výkon z první poloviny zápasu s Kanadou a k tomu přidat lepší produktivitu, nejsou bez šance na úspěch. Finsko před dvěma dva ukázalo, že je USA k poražení.

Hráči už stojí nastoupeni na modrých čarách, za pár chvil začínáme.

Naposledy se český tým do 20 let utkal s USA na šampionátu v roce 2009 v Ottawě v zápase o páté místo, kde byli Američané úspěšnější při výhře 3:2 v prodloužení.

Poslední výhra českého týmu se datuje do roku 2005, kdy jsme tým USA porazili v souboji o bronz.

00:01

0:41
    Začíná se opatrně na obou stranách, týmy se snaží neudělat chybu.

1:11
    Za brankou dobře kombinovali Hertl a Uher, potom střílel Jank, ale slabě.

1:55
    Další nadějná situace, chyběla finální přihrávka na Holíka.

2:21
    Petr Straka to přehnal s důrazem ve středním pásmu a je poměrně přísně vyloučen za vražení na hrazení.

2:21
    Tak změna, Straka byl za faul na Froborta dokonce vyloučen na 5 minut a do konce zápasu. Tak to je nepříjemné a opravdu přísné.

02:24
    Lapačka Petra Mrázka na místě, nebezpečná šance Billa Arnolda.

02:31
    Chvíli se nehraje, rozhodčí zjistili že od vyloučení Straky nešla časomíra a musela se posunout.

03:22
    Američani se špatnou přhrávkou dostali do vlastního obranního pásma.

04:02
    Culek se štestím vyhodil za modrou čáru, naši mají štěastí na odražené puky.

04:37
    Faksa skvele sundal soupeře u střídačky.

05:01
    Polovina dlouhého oslabení za námi.

05:14
    USA právě vstřelilo branku!
    Ale tohle už se ubránit asi nedalo. TJ TYNAN si našel křižnou přihrávku Millera a usměrnil ji za záda Mrázka. Asistence: Bill Arnold, JT Miller.

06:28
    Dva obří závary před Mrázkem, puk se našetstí odrazil do rohu a nikoli na hokejky někoho z Američanů.

07:24
    S koncem přesilovky byl ještě v šanci Coyle, ale netrefil branku.

07:50
    Rychlá akce našich a tvrdá střela Holíka, Campbell kryje betonem

08:01
    Český tým začal oslabení dobře, ale po inkasované brance byli Američané ještě nejméně dvakrát velmi blízko branky. Stav 0:1 je tedy vzhledem k situac ještě přiznivý.

09:08
    Další přísné vyloučení, po souboji s Hykou spadl Coyle a USA bude hrát přesilovku.

V rohu se upravuje uvolněné plexisklo, chvíli se nebude hrát.

09:31
    Culek ušetřil hodne času oslabení v útočném pásmu.

10:11
    A Američané se vzápětí vystavili do ofsajdu.

10:45
    Musil vyhodil, a po něm i Nosek, tohle oslabení jsme ubránili.

12:05
    Česko právě vstřelilo branku!
    TOMÁŠ FILIPPI jel ve dvojici s Uhrem na branku, dlouho čekal se střelou, ale nakonec se mu podařilo nadvakrát protlačit puk do branky Campbella. Asistence: Daniel Přibyl, Dominik Uher.

13:23
    Tynan ve velké šanci, netrefil bekhendem dobře puk.

14:17
    Zucker vyhodil puk čistě ven z hrací plochy, ale rozhodčí hlásí teč o mantinel. Tohle utkání se čtveřici v pruhovaném zatím moc nedaří, je ale potřeba, aby čeští hráči dokázali tato sporná rozhodnutí překnousnout a nerozptylovali se diskusemi.

14:21
    Strakovo místo ve třetím útoku zaujal Daniel Přibyl, jak se dalo očekávat.

14:56
    Culek dával zpoza branky na Musila, ten trefil těsně mimo levé tyče.

15:31
    Rychlá akce na pravém křídle, po ní střílel Hyka, do odraženého puku se opřel Zámorský a Campbell měl hodně práce.

16:26
    Holík pěkně střílel, ale nad.

16:55
    Čský tým je nyní aktivnější a zasloužil by si přidat druhou branku.

17:56
    Do souboje u mantinelu se přes plexi zapojil i jeden z fanoušků a zuřivě plácal do tvrzeného skla, za kterým bojovali Nosek a Johns.

18:02
    A další vyšší trest pro českého hráče, Zámorský fauloval vysokou holí a protože se objevila krev, dostal 2+2 minuty. Český hra v oslabení je sice na turnaji velmi kvalitní, ale možná by bylo lepší nedávat soupeři tolik příležitostí si ji trénovat...

19:03
    Z mezikruží střálel Czarnik, Mrázek skvělý zákrok!

19:22
    A znivu Czarnik proti Mrázkovi, náš gólman urkyl pu ve výstroji a Musil ještě dal Czarnikovi jasně najevo, že nebude trpět jakékoli dorážky na svého brankáře.

19:36
    Výborný obranný zákrok Hertla, na modré překvapil soupeřova obránce a vypíchl mu puk.

19:48
    A ještě jednou v akci Mrázkova lapačka, ostravský brankář teď drží náš tým.

20:00

Střely na branku po první třetině: USA 18, Česko 6.

Ještě něco přes dvě minuty bude v úvodu druhé části sedět na trestné lavici Petr Zámorský. Český tým nasbíral v prnví třetině už 31 trestných minut, nicméně pokud se zrovna nehrálo v oslabení, byli čeští hráči aktivní a ukazuje se, že tým USA zdaleka nedosahuje takových kvalit, jako Kanada. Z toho pramení jediné ponaučení: dnes mají čeští mladíci opravdu šanci svého soupeře porazit a postoupit do čtvrtfinále.

20:01

21:02
    Jon Merril přivítal Petra Mrázka ve druhé třetině dalekonosnou střelou, český brankář skvěle zasáhl lapačkou.

22:01
    Faksa vybojval puk a Jank zavezl puk až za soupeřovu branku.

22:58
    Jaškin dával zprava na Sekáče, ale ten se před brankou k puku nedostal.

23:32
    V dobré pozici Uher, s jeho bekhendovou střelou měl Campbell problémy.

24:00
    Nadějný pokus Přibyla z ostrého úhlu.

25:11
    K odraženému puku se dostal Bjugstad, ale málem přestřelil i plexisklo v rohu. Následně ofsajd týmu USA.

25:52
    Nadějná akce Holíka, ale neměl komu nahrát a zvolil otočku do protipohybu, kterou následně obrana soupeře zastavila.

26:07
    Clendening to přehnal s tvrdostí na Jaškina a jde ven na dě minuty. První přesilovka českého týmu, jde na ni speciální útok Uher - Filippi - Hyka.

26:24
    Tak Hyka je jako čtvrtý útočník na modré čáře, na křídle Nosek.

27:23
    Mrázek udělal za brankou drzou kličku najíždějícímu Etemovi.

27:27
    Jaškin to zkusil sám na levém křídle, jeho tvrdou ráno Campbell pokryl.

28:10
    Naši ščli tři na dva, Přibyl to mohl zkoušel ještě vylepšit, ale nevyšlo mu to.

28:41
    Šance Culka, v přečíslení, střílel nad.

28:57
    Hraje se nahoru dolu, nyní přečíslení týmu USA, Mrázkovi vypadl puk z lapačky, ale žádné z Američanů jej nedokázal dorazit.

29:48
    Američané teď nebezpečně kombinovali v našem pásmu, vše ukončila střela Clendeninga do Mrázkovy lapačky.

30:50
    Pěkná příhra Musila z vlastního pásma, akci ale zhatilo špatné střídání, po kterém naši hráli v šesti a je tady další přesilovka týmu USA.

31:33
    Nosek s Filippim ujeli v oslabení, ale Noskova klička skončila mimo střelecký úhel.

31:50
    Střelu Jasona Zuckera ještě Mrázek vyrazil, ale na rychlou dorážku BILLA ARNOLDA už byl krátký, Američané střílí i druhý gól v přesilovce. Asistence: Jason Zucker, JT Miller.

33:22
    Musil teď dával puk do brankoviště, tam na něj ale nikdo nedosáhl.

34:31
    Na Filippiho si vyrazili hned dva soupeři a všichni tři se srazili u mantinelu, Filippi ale atak ustál.

34:57
    TOMÁŠ HERTL ukázal, co to je česká šikovnost. Vystihl rozehrávku amerického obránce, udělal tři rychlé kroky a nádherným bekhendovým blafákem vyrovnal! Bez asistence.

35:35
    Říha vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí, tentokrát ovšem po právu, protože za svou hůl, která mu v souboji vyletěla, je hráč zodpovědný.

36:26
    Faksa skvěle zabojoval na modré při obranné práci v oslabení a soupeři mu nezvývalo než jej faulovat, síly se srovnají. Vyloučen Merill za hákování

37:11
    Holík nahazoval na branku a Sekáč se jen tak tak nedostal k puku, který Campbell zkrotil až nadvakrát.

37:53
    Hrbas nádherně přišpendlil Etema na zadní mantinel.

38:11
    Jeho další zákrok se ale sudím už tolík nelíbil, protože Hrbas si pomohl proti Coylemu rukama a jde ven za nedovolené bránění.

38:11
    15 vteřin se bude hrát ve čtyřech, potom zase přesilovka USA.

39:00
    Výborně Mrázek proti Mllerovi, USA tlačí.

39:26
    Mrázkovi vypadl puk, dorážku ale dokázal s vypětím všech sil pokrýt.

40:00

Poslední vteřiny druhé třetiny byli pro český tým opravdu horké, Američané se nastěhovali před naši branku a naše čtveřice spolus Mrázkem měla co dělat, aby puk neskončil v brance. Podařilo se ale situaci zvládnout a na začátku třetí části zbývá z Hrbasova trestu už jen 11 vteřin.

Střely na branku ve druhé třetině: USA 15, Česko 13.

Čeští hokejisté dokáží dobře kombinovat, nebojí se ani hrát opravdu tvrdě a s Američany drží krok i bruslařsky, jen aby nechyběly síly po dlouhých minutách oslabení - při kterých se na druhou stranu někteří hráči nedostanou témeř na led.

40:01

41:40
    Filippiho střelu z křídla dorážel Nosek, ale netrefil bránu.

43:07
    Trochu neurovnaná část hry, se ztrátami puku na obou stranách, ukončil jí icing týmu USA.

43:38
    Za naší obranou se zjevil Saad, Mrázek jeho pokus vyrazil mimo.

44:56
    Před brankou kroužil Zucker, po závaru skončil puk pod Mrázkem.

44:56
    A naši budou hrát přesilovku, vyloučen Rau za sekání.

45:10
    Holíkova střela po buly sražená nad.

46:05
    Tahle přesilovka se nedaří zatím ze všech nejvíc, puk stále ve středním pásmu.

46:38
    Hyka na pozici beka na přesilovce nezpracoval v nadějné pozici puk a Miller trefil z protiútoku horní tyč!

47:06
    Rozhodčí ještě zkoumá situaci na videu.

12:54
    Ale hra pokračuje v našem útočném pásmu.

47:50
    Jaškin pěkně z dálky, ale netrefil branku a puk je zaduněl o zadní mantinel.

48:13
    Chxyba v naší rozehrávce a Rau ostře střílel na Mrázka, ten vyrazil nad.

48:58
    Naši teď nepříjemně ztrácejí puky a Američani jsou v mírném tlaku.

50:20
    Další ztráta puku ve středním pásmu a nebezpečně střílel Brandon Saad.

50:33
    Po dlouhé době šance našich, žel Tomáš Hyka zvedl puk až do ochranné sítě.

51:27
    Nosek ztratil puk vutočeném pásmu, Archibald se dostával do brejku a po faulu na něj je nařízeno tresné střlení!

Ještě dohady u střídačky USA.

Archibald proti Mrázkovi.

Nedal!

Náš gólman jej vybrusilil a Archibald zakončoval do boční sítě. Vyburcuje tento okamžik český tým ke zvratu v poslední třetině? Kanadští fanoušci te'd mohutně fandí českému týmu.

51:57
    Závar před brankou, Mrázek bez hokejky, ale není to gól!

51:57
    Zucker už zvedla ruce nad hlavu, ale puk jen poskakoval v brankovišti. naši trenéři zklidňují situaci oddechovým časem.

52:04
    Od modré střílel Tinrodi, Mrázek opět kryje.

52:26
    Český tým přestál klinickou smrt a jde do vedení! Jiří Sekáč zavezl puk do pásma, vystřelil a jeho střelu dorazil za Campbella PETR HOLÍK! Asistence: Jiří Sekáč, Daniel Krejčí.

53:54
    Našim vstřelený gol vlivl energii do žil.

54:52
    Mrázek skvěle ramenem proti Zuckerovi, na druhé straně bojuje za brankou Nosek.

55:28
    Hrbas dokázal utlačit a brankovišti soupeře Arnodla, Mrázek má puk pod lapačkou.

55:46
    Protuútok USA zastavila hra vysokou holí, hra se vrací do středního pásma.

56:40
    Říha upadl za brankou a byla z toho šance soupeře, Etem nebezpečně dorážel, Mrázek předvedl už svůj padesátý zákrok v zápase!

Český brankář si upravuje výstroj a šetří cenné síly pro kíčové hráče našeho týmu, kteří budou nasazováni na závěrečné minuty třetí třetiny.

14733 diváků sleduje dnešní utkání.

56:50
    Filippiho střela v protiútoku jen prosvištěla brankovištěm, Campbell si ji pohlídal.

57:11
    Uher v jasné ščanci, šanci,a le nedokázal zvednou puk...

57:19
    Ale teď už je puk v brance. Tomáš Nosek vybojoval u mantinelu puk, předložil ho mez kruhy a TOMÁŚ FILIPPI jej přesnou ranou zametl do branky! Druhý gól libereckého útočníka v dnešním zápase. Asistence: Tomáš Nosek.

Po brance vyrostla v našem pásmu na oslavu hromada těl včetně brankáře Mrázka.

57:50
    Time out týmu USA.

Američané v šesti, snaží se zachránit svoji budoucnost na turnaji.

58:00
    Petr Mrázek byl blízko branky, puk po jeho vyhození skončil deset centimetrů vedle opuštěné americké branky.

58:18
    Hra ve středním pásmu.

58:27
    Přibyl netrefil prázdnou branku.

58:34
    Ale PETR HOLÍK už ano a rozhoduje o tom, že tým USA na turnaji bez ohledu na výsledek posledního zápasu s Kanadou skončí a naši se s největší praděpodobností podívají do čtvrtfnále! Druhá branka zlínského hráče v utkání! Bez asistence.

59:00
    Poslední minuta.

59:00
    Ještě jedne střelecký pokus Noska. Edmontonská hala zpívá na oslavu českého vítězství.

59:52
    Tohle už dopadne dobře...

60:00

Čeští hráči zavalili Petra Mrázka, protože to byl hlavně on, kdo dotáhl český tým do čtvrtfinále! směřovalo na něj v dnešním zápase 54 střel a pustil jen dvě z nich. Kanadší fanoušci skandují "Mrazek, Mrazek" a cena za nejlepšího hráče zápasu však jde pro Petra Holíka, což se divákům nelíbí. Za tým USA je vyhlášen Bill Arnold.

A Petr Mrázek si ovace tribun náležitě užívá, pochvalu si ale zaslouží celý tým. A teď česká hymna.

Kanadská jízdní policie salutuje české vlajce a naši hráči se drží za ramena. Nádherný zápas, těšíme se na zítřejší silvestrovský souboj proti Finsku o lepší výchozí pozici do čtvrtfinále. Z Edmonotnu pěknou noc. (23:58:16)

Michal Berg

Branky a nahrávky: 6. Tynan (Miller, Arnold), 32. Arnold (Zucker, Miller) - 13. Filippi (Přibyl, Uher), 35. Hertl, 53. Holík (Sekáč, Krejčí), 58. Filippi (Nosek), 59. Holík

Česko: Mrázek (Kašík) - Musil, Krejčí, Mozík, Jank, Říha, Zámorský, Hrbas - Holík, Jaškin, Sekáč - Nosek, Filippi, Uher - Culek, Hertl, Straka (3. Přibyl) - Hyka, Faksa, Sedlák.

Rozhodčí: Reiber (SUI), Ronn (FIN) - Murchison (CAN), Sivov (RUS)