Pittsburgh – Philadelphia 2:4 (kon.) | NY Islanders – Calgary 3:1 (kon.)
Pátek 30.12.2011, 01:00 • Nassau Veterans Memorial Coliseum, New York • NHL

Střely na branku: 34:30
    Vhazování: 32:34
    Hity: 28:16 (03:38:03)

Hosté zatlačili pozdě. Nutno říci, že dnešní vítězství domácích je vcelku zasloužené. O tom není pochyb. Oba týmy předvedly dobré výkony a hlavně výkon domácíh je milým překvapením. O vítěznou branku se postaral svou nádhernou individuální akcí John Tavares. Z mé strany je to již vše a já Vám přeji dobrou noc!

60:00

59:39
    Závar před brankou Nabokova. Hosté ovšem nedotlačili puk do jeho branky!

59:17
    Islanders právě vstřelili branku!
    All in Calgary vyrovnání nepřinesl. Prázdnou klec provětral svou trefou BRIAN ROLSTON. Máme pravděpodobně rozhodnuto. Asistence: P.A. Parenteau, Frans Nielsen.

58:51
    Kiprusoff venku z branky!

58:35
    Oba týmy se o puk střídají ve středním pásmu. Na krátkou dobu se Calgary dostalo do útočného pásma, ale nevydrželo tam dlouho.

58:03
    Bouwmeesterovu střelu od modré Nabokov bez problému vyrazil. Poté vyhodili domácí na zakázané uvolnění.

57:51
    Další potyčka v obranném pásmu domácích. Sarich tam zajel do domácího kapitána Streita, což se nelíbilo jeho spoluhráčům. Vhazuje se ve středním pásmu. Máme tu dvě minuty do konce zápasu.

57:17
    Calgary se vydalo do útoku, který opět skončil na modré čáře a Islanders zaútočili. Po levé straně se prodral Nielsen a vyslal střelu na Kiprusoffa. Brankáře Calgary jeho pokus vyrazil levým betonem a dojíždějící Parenteau se pokusil zakončit. Neúspěšně.

56:37
    Domácí dvakrát zachytili útok soupeře. Ani jednou to všem nepotrestali.

56:18
    Vhazuje se po levici Nabokova. Hosté jdou do trháku.

56:06
    Comeau objel celou branku Nabokova a nakonec zakončil sám. Jeho rána ovšem letěla vysoko nad. Komerční přestávka.

55:52
    Calgary vybojovalo útočné pásmo.

55:13
    Calgary dobývá okolí branky Nabokova. Střely ovšem nepřicházejí. Když už, tak je domácí hráči blokují.

54:39
    Podařilo se mu v přečíslení 2 na 1 nabít Nielsenovi, ale ten pouze promách ve slibné příležitosti!

54:10
    To se podařilo dostat na útočnou polovinu, ale vzápětí o ní přišlo. Martin může jít do protiútoku.

53:48
    Jurčinova dělovka mířila hodně vedle branky Kiprusoffa. Butler zakládá další útok Calgary.

53:41
    Opět Nabokov, tentokrát ovšem trochu nevinně. Bouwmeester vyslal ránu od modré, kterou Nabokov vyrazil. Samotný brankář ovšem nevěděl, kde je kotouč. Touš byl po brankářem Islanders. V souboji Bourque versus MacDonald byl rychlejší domácí bek a odvrátil kotouč.

52:52
    Na trestnou lavici zamířil právě Grabner (NYI). Pravděpodobně si v souboji pomohl nedovoleně. Příležitost pro Calgary vyrovnat.

52:52
    Z rychlého protiútoku mohl zahrozit Grabner. To se mu také povedlo, dokázal dojet kotouč před Kiprusoffem a zakončit. Neúspěšně.

52:21
    Elitní útok Calgary smaží svého soupeře. Střelu Glencrosse Nabokov vyráží.

51:31
    Skvěle zasáhl Nabokov. Celá akce byla celkem nepřehledná. Nahozený kotouč od modré se záhadně odrazil k jednomu hostujícímu hráči, který se pokusil o zakončení, ale Nabokov zvláštním skokem zabránil vyrovnání!

51:14
    Smith zakončoval mimo.

50:48
    Tentokrát přebralo režii Calgary. Vybojovalo útočné pásmo a to zatím drží. Uvidíme, co z toho vzejde.

50:22
    Hamonicovu ránu vyráží Kiprusoff.

50:09
    Zakázané uvolnění Calgary po tlaku Islanders. Možná budeme svědky dalších branek. Tlak domácích tomu nasvědčuje.

49:40
    Islanders nevyšel přechod přes střední pásmo. Museli to zkusit podruhé a tentokrát se dostali ke střele. Tu ovšem zlikvidoval Kiprusoff. Komerční přestávka.

49:08
    Na druhé straně se dostal do přečíslení Jackman s Kostopoulem. Celou akci zakončil první jmenovaný a jeho střelu tahem skvěle vyrazil Nabokov!

48:46
    Puk v rohu kluziště vedle Kiprusoffa a vítězně z tého přetahované vyšli domácí. MacDonaldovu střelu likvidoval hostující brankář.

47:44
    Na druhé straně pobídl Stempniak Backlunda. Ten byl blokován, tudíž mu střela příliš nesedla. Islanders opět útočí.

47:33
    Ofsajd Nielsena.

47:24
    Natřikrát musel zasáhnout Kiprusoff proti Rolstonovi, který v závaru před brankou dělal, co mohl, aby zvýšil náskok svého mužstva. Finský brankáře drží naděje svého týmu!

46:41
    Opět elitní útok Islanders. Nejdříve střílel Moulson. Jeho ránu Kiprusoff vyrazil. K dorážce se dostal Tavares, ale branka z toho nevzešla. Hra nabírá na obrátkách.

46:18
    Tváří v tvář se proti Kiprusoffovi objevil Tavares, ale neuspěl!

45:47
    Islanders výborně brání střední pásmo. Drží kotouč.

45:21
    Ke kotouči se dostal rozjetý Stempniak a byl připraven na střelu. V tom ovšem zazněla píšťalka jednoho ze sudích kvůli ofsajdu.

44:35
    Touš je v obranném pásmu Islanders. V jeho držení mají mírně navrch hostující hráči. Opět je u toho druhý útok Calgary, který dnes předvádí dobrý výkon.

44:23
    Streitovu ránu likviduje Kiprusoff. Finský brankář musel zasáhnout i podruhé, když krátce po buly likvidoval střelu Hannana.

43:20
    Nádhera, nádhera a ještě jednou nádhera! Hráči Calgary udělali chybu na útočné modré a tři hráči Islanders se vydali na branku Flames. JOHN TAVARES táhl puk podél mantinelu, koukl po spoluhráčích a nakonec se rozhodle zatáhnout puk zprava až před Kiprusoffa, podél kterého mazácky zasunul kotouč do branky - 2:1! Asistence: Kyle Okposo.

43:03
    Do zakončení se dostal Comeau. Proti jeho ráně musel Nabokov vystrčit svou lapačku a touš do ní zaplul. Po vhazování se pokračuje ve středním pásmu.

42:16
    Ostrované se prodrali do útoku, kde o puk vzápětí přišli. Zaútočit mohou hráči Calgary. Uvidíme, co vymyslí.

41:51
    To se jim nepodařilo. Vzápětí měli druhý pokus při přečíslení. Martin si narazil s Baileyem a vyslal projektil na Kiprusoffa. Brankář Calgary si s touto situací poradil.

41:12
    Islanders se vymanili z tlaku a tentokrát to mohou být oni, kdo ohrozí branku soupeře...

40:50
    Sarichova rána od modré byla ztečována mimo hrací plochu. Vhazuje se po levici Nabokova.

40:38
    Jokinen zavezl kotouč do útočné třetiny a našel beckhendem Glencrosse. Křídelník Calgary vystrašil domácího brankáře, který musel zasahovat.

40:13
    Úvodní buly vyhráli hosté. Vydali se do útoku, ale jejich cesta skončila na obranné řadě Islanders.

40:01

Střely na branku: 22:18
    Vhazování: 21:20
    Hity: 19:13

Po druhé třetině svítí o obou týmů jednička, tudíž vyrovnaný stav. Může za to branka MacDonalda, která dodala Ostrovanům klid. Domácí tým je zatím lepším celkem a uvidíme, co nám nabídne poslední třetina. Ta začne přibližně ve 2:57.

40:00

39:44
    Domácí toho využívají a drží hosty v zámku. Hostující hráči se nemohou dostat do zakončení.

39:16
    Jackman v rohu kluziště vedle Nabokova a Calgary má tlak. Každopádně se s kotoučem motá pouze v rozích.

38:58
    Další střelu Ostrovanů musel likvidovat Kiprusoff. Od modré střílel mezi dvěma hráči Wallace, ale zlomil svou hůl. Pro finského brankáře to tedy nebyl žádný tvrdý oříšek, protože puk neměl takovou razanci.

38:38
    Nabokov byl ovšem bez práce. Islanders šli sice do protútoku, ale z toho také nezapršelo. Stav se tedy nemění.

38:03
    Za doprovodu klubového lékaře opouští dnešní scénu. Můžeme mu pouze popřát, aby to nebylo nic vážného. Calgary u kotouče.

37:56
    Na druhé straně šel k zemi Smith, když zasahoval proti střílejícímu hráči Islanders. Při pádu si ovšem poranil pravděpodobně koleno. Při pádu klopýtl a dopadl na levé koleno.

37:22
    Calgary kombinuje v obranném pásmu Islanders. Kromě střely Stempniaka, kterou vyrazil Nabokov, ohrožení branky Islanders nepřišlo.

36:56
    Ke střele se dostal Backlund. S jeho střelou si Nabokov poradil.

36:28
    Calgary se na malou chvíli vymanilo z tlaku. Každopádně teď je to spíše nahazovaná z obou stran.

35:49
    Museli se o to pokusit dvakrát a ani jednou neuspěli. Nejdříve se to nepovedlo Comeauovi a následně ani Brodiemu. U puku opět Ostrované.

35:16
    Domácí se umotali a Calgary může jít do protiútoku...

34:29
    Na ledě opět elitní formace Islanders a smaží svého soka v jeho obranné třetině. Ke střele se dostal Streit a následně Okposo, ani jeden z nich nedokázal překonat Kiprusoffa v brance Calgary.

34:03
    Hra je opět přerušena po zákroku Kiprusoffa, který musel zasahovat proti střele domácího hráče. Komerční přestávka.

33:37
    Před Kiprusoffem se zničehonic objevil Tavares. Mohl jet sám na brankáře Calgary, při zakončení ovšem upadl, tudíž mu střela příliš nevyšla.

33:11
    Ostrované měli problémy s vyvezením kotouče. Nakonec se dostal ke střele Rolston, ale jeho dělovku zlikvidoval Kiprusoff.

32:52
    Domácí hráči se snaží hrát spíše po stranách. Využívají svých křídel a Calgary naopak využívá okének v obraně domácích. Domácí jsou ovšem krapet lepším týmem.

32:20
    Kostoupoulova střela skončila pouze na levém betonu Nabokova. Na druhé straně střílel zprava Hamonic, ale jeho dělovka mířila nad. Puk opustil hrací plochu, hra je tudíž přerušena. Komerční přestávka.

31:51
    Comeau zachytil rozehru svých bývalých spoluhráčů a pokusil se vystřelit na Nabokova. Jeho střela byla ovšem zblokována.

31:24
    Hostům se podařilo rychle vyhodit kotouč a Calgary vystřídalo svou pětku. Islanders stále u puku.

31:01
    Bailey uspěl v rohu kluziště v souboji se Smithem. Po sérii přihrávek skončil puk u Iginly, který vyhodil puk na icing. Další vhazování vedle brankáře Flames.

30:31
    Do zakončení se dostal Moulson. Z následného závaru před Kiprusoffem branka nevzešla. Pokus Eatona od modré skončil ve výstroji Hannana. Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

29:46
    Čtvrtý útok Calgary vybojoval útočnou třetinu, přesto se domácí brání. Nedaří se jim vyhodit kotouč na delší dobu, ale k brance svého soka nepouštějí.

29:15
    Streit neuspěl ani napodruhé. Jeho ránu vyrazil Kiprusoff do rohu kluziště, kde byl první Moulson. Ten nabil do mezikruží Tavaresovi, proti kterému zasáhl výborným zákrokem Kiprusoff!

28:53
    Streitově ráně chyběla přesnost.

28:25
    Po boji ve středním pásmu se dostal do zakončení Okposo. Jeho projektil nenadělal Kiprusoffovi velké problémy. Islanders vybojovali alespoň útočné pásmo.

27:38
    Comeau střílel od modré a Nabokov vyrazil kotouč do rohu k Horákovi. Český legionář udržel puk a ke střele se dostal Smith. Jeho rána ovšem mířila vedle domácí svatyně.

27:14
    Do zakončení se po pravé straně prodral Wallace. Jeho dělovka zamířila do hrudi Kiprusoffa. Vhazuje se po jeho levici.

26:48
    Na druhé straně se prosadil Bailey, jeho dělovku ovšem vyrazil Kiprusoff. Grabner již nedosáhl na odražený kotouč.

26:07
    Hosté dobyli útočné pásmo. Jokinenův útok nadělal domácím značné problémy. Nejdříve to zkoušel samotný centr, ale neúspěšně. Následně neuspěl ani Bouwmeester s Butlerem.

25:53
    Na druhé straně se dostal do zakončení Brodie. Proti jeho dělovce zasáhl jistým zákrokem Nabokov a hra je přerušena. Komerční přestávka.

25:32
    Jurčinovu dělovku od modré musel nadvakrát zlikvidovat finský brankáře ve službách Calgary. Vhazuje se po jeho pravici.

25:13
    Rolstonova dělovka pouze proletěla nad hlavou Kiprusoffa. Stav se nemění. U puku jsou domácí.

24:41
    Neuspěl ani Morrison. Islanders jdou do protiútoku.

24:16
    Tentokrát se dopředu dostali také hosté. Jackman je dnes velmi aktivní. Jeho ránu musel vyrazit Nabokov.

23:53
    Domácí jsou při chuti. Opět drží kotouč a dělají problémy hostující obraně. Další střelecký pokus musel likvidovat Kiprusoff. Vhazuje se po pravici Fina.

23:04
    Máme vyrovnáno. Domácí se přeci jen dočkali. Po souboji za brankou Calgary se dostal kotouč na hokejku ANDREW MACDONALD a prostřelil Kiprusoffa - 1:1! Asistence: P.A. Parenteau, John Tavares.

22:36
    O puk záhy přišlo a toho využil Niederreiter. Jeho dělovku zlikvidoval bez problémů Kiprusoff.

22:19
    Calgary sice drží kotouč, bohužel pro něj pouze ve své třetině.

21:37
    Domácí se ubránili. Vyhazují kotouč daleko od své branky.

20:51
    Puk opět v okolí Nabokova a na hokejkách hostí. Těm se stále nedaří ohrozit branku Islanders. Neuspěl ani Smith, který trefil pouze bránícího hráče před sebou.

20:28
    Druhá třetina pokračuje a Calgary má stále početní výhodu. Ihned se usadilo v útočném pásmu, ale ohrozit Nabokova se mu nepodařilo. Domácí se osvobozují.

20:01

Střely na branku: 8:9
    Vhazování: 14:7
    Hity: 9:7

Viděli jsme zajímavou první periodu. Již ve druhé minutě vedli zásluhou Jackmana hosté. Poté přebrali režii Ostrované a byli lepším celkem, přesto branku nevstřelili. Šancí k tomu nebylo málo, ale oba brankáři předvádějí spolehlivý výkon. Na konci první třetiny se strhla velká mela minimálně deseti hráčů, tudíž je o emoce postaráno. Další třetina začne přibližně ve 2:04.

20:00

19:41
    Nakonec inkasovali tresty pouze Moulson (NYI) a Butler (CAL). Oba dostali dvouminutový trest za pěstní potyčku. Utkání bude pokračovat přesilovou hrou Calgary, jelikož domácí hráč inkasoval navíc dvě minuty za vyvolání konfliktu.

19:39
    Stempniak tvrdě srazil Okposa a to se nelíbilo Moulsonovi. Ten se do něj pustil, což se zase nelíbilo Butlerovi. Rukavice létají vzduchem a v rohu kluziště se to mele! Obě pětky se zapojily do tohoto pěstního souboje. Rozhodčí by si mohli otevřít bazar s hráči, na hřišti se válí slušná kopa hráčů.

19:34
    Stempniak to zkoušel zprava neúspěšně.

19:07
    Po skvělých zákrocích měli oba brankáři lehčí práci při běžných pokusech svých soupeřů. Posledním byl Nabokov a vhazuje se po jeho levici.

18:33
    Na druhé straně se vzápětí dostal do samostatného úniku Byron, pokusil se udělat kličku do forhendu, ale souboj s Nabokovem neustál. Výborný zákrok ruského brankáře!

18:03
    To se jim podařilo a obsadili útočné pásmo. Grabner dostal kotouč do rohu kluziště, ihned narazil najíždějícímu Baileymu, jehož ránu zlikvidoval skvělým zákrokem Kiprusoff!

17:23
    Individuálně to zkoušel jeden z hráčů hostí. Jeho cesta skončila na polovině hřiště, kde se touše ujali domácí a mohou zaútočit.

16:32
    Po neúspěšném útoku Islanders jsme byli svědky protiútoku Calgary, z kterého ovšem nezapršelo. Oba celky se střídají u kotouče, ale oba brankáři jsou bez práce.

16:06
    Vzápětí o kotouč přišli ve středním pásmu a Morrison dostal puk do útočné třetiny, kde nabil Sarichovi. Jeho dělovka skončila ve výstroji Nabokova.

15:24
    Po vhazování ve středním pásmu získali kotouč domácí a mohou založit další útok. Zatím se jim daří držet puk na útočné polovině.

14:49
    Zakázané uvolnění Islanders skončilo vhazováním před Nabokovem. Už už to vypadalo, že toho Calgary využije a promění tuto možnost v útočný tlak, což se ovšem hostům opět nepodařilo.

14:36
    Krátce po buly byl v ofsajdu nachytán Iginla. Další komerční přestávka, takže si můžeme na malou chvíli oddychnout.

14:29
    Zakázané uvolnění Islanders. Vhazuje se po levici Nabokova.

13:46
    Calgary se sice dostalo do útočné třetiny, drželo kotouč v moci, ale následně o něj přišlo vinou nepřesné přihrávky. To se v posledních vteřinách často opakuje.

13:13
    Úspěšnější byli domácí a ujížděli 3 na 2. Streit se pokusil na levé straně najít Okposa, jenž puk minul. Stav se tedy nemění ani po následném protiútoku, který nepřesně zakončil Stempniak.

12:42
    Calgary se po buly ujalo kotouče a obsadilo obranné pásmo Ostrovanů. Puk je v rohu kluziště a hlavní aktéři o něj zápasí.

12:36
    Ke střele se dostal hostující Butler, ale jeho projektil pouze prosvištěl okolo branky Nabokova. Po souboji Okposa s Jackmanem je hra přerušena a máme tu komerční přestávku.

11:58
    Reasonerova dělovka od modré pouze proletěla okolo připraveného Kiprusoffa. Domácí mají tlak, ten ovšem nedokáží proměnit v branky.

11:28
    Je již po přesilové hře domácích a hosté vzápětí zahrozili. Rána Byrona mířila mimo a Islanders se řítí na branku Calgary.

10:59
    Čerstvé síly se projevily spíše na domácích. Těm končí početní převaha, ale obklíčili útočné pásmo.

10:28
    Domácím dělá velké problémy přechod přes modrou čáru. Calgary opět vyhazuje a může střídat.

09:41
    Moulson stínil před Kiprusoffem a po dobývání útočné třetiny přišla také střela Streita. Tu finský brankář vyrazil před sebe, ale Moulsonovi se již nepodařilo dodolovat kotouč za záda hostujícího brankáře.

08:57
    Na trestnou usedl Sarich (CAL) za podražení. Domácí mají příležitost početní převahy. Uvidíme, zda se zvýší jejich tlak a povede to ke skórování.

08:49
    Puku se ve středním pásmu ujal Bailey a individuálně zprava zakončil. Proti jeho střele byl Kiprusoff připraven.

08:37
    Niederreiterovu střelu kryje Kiprusoff. Po komerční přestávce se bude vhazovat vedle jeho branky.

08:16
    Tentokrát to byli hosté, kdo obsadil útočné pásmo. Domácí si s tímto problémem poradili bez vážnějšího ohrožení své branky. Oba týmy střídají.

07:28
    Islanders museli pro puk až za Nabokova. Horkotěžko se jim přechází přes střední pásmo. Calgary se úspěšně brání.

07:01
    Dlouho mu to nevydrželo. Ke kotouči se dostali opět domácí. Obsadili útočné pásmo, ale k přímému ohrožení Kiprusoffa to nevedlo.

06:31
    Calgary se ubránilo a unavená elitní formace domácích jede střídat. Calgary zakládá další útok.

06:08
    Brodie zachytil přihrávku Islanders za svou brankou, kotouč ovšem nevyhodil. Ostrované stále u puku.

05:38
    Jackman vyvezl kotouč ze své třetiny, ale dlouho s ním nebyl na procházce. Na modré ho zastavil Streit.

05:09
    Streitova rána od modré byla nepřesná. Krátce po ní se vhazuje opět po levici hostujícího strážce svatyně.

04:58
    Puk v moci Ostrovanů. Ti s ním nadále kombinují v okolí branky Kiprusoffa. Ten musel vyčarovat další ze svých zákroků. S tímto pokusem si ovšem poradil. Vhazuje se po jeho levici.

04:35
    Kiprusoff musel zasahovat nadvakrát. Nejdříve zleva střílel Moulson a poté se snažil z pádu dorazit kotouč Tavares, ale Kiprusoff byl pozorný.

04:04
    Ofsajd Islanders. Ti se z branky probrali celkem rychle a jsou aktuálně aktivnějším a nebezpečnějším týmem.

03:33
    Několik pokusů od modré mířilo na Kiprusoffa, ale ani jediný nebyl příliš razantní. Hostující brankář byl celkem bez práce.

02:27
    Islanders obsadili útočné pásmo. Roztáčí kolotoč v obranném pásmu Calgary.

01:39
    Ofsajd po útočném snažení Calgary.

01:11
    Calgary právě vstřelilo branku!
    To je rychlá rána pro domácí. Ostrované ztratili puk na útočné modré. Kostopoulos se vydal s kotoučem podél mantinelu dopředu a vyslal střelu na Nabokova. Tomu kotouč vypadl a TIM JACKMAN pohodlně dorazil do odkryté branky - 1:0! Asistence: Tom Kostopoulos, Brendan Morrison.

00:27
    Skvěle bránící Butler vyvezl kotouč. Islanders jdou do útoku.

00:05
    Úvodní buly bylo vhozeno. Vítězně z něj vzešli hosté a ihned se prosadili v útočném pásmu.

00:01

Calgary nastoupilo s bílými dresy, které zdobí ohnivé "C". Domácí nastoupí v modré sadě dresů.

New York Islanders: Nabokov - Jurčina, Streit, MacDonald, Hamonic, Eaton, Mottau - Okposo, Tavares, Moulson - Parenteau, Nielsen, Rolston - Grabner, Bailey, Martin - Wallace, Reasoner, Niederreiter

Calgary Flames: Kiprusoff - Butler, Bouwmeester, Hannan, Smith, Sarich, Brodie - Iginla, Jokinen O., Glencross - Stempniak, Backlund, Comeau - Bourque, Morrison, Byron - Jackman, Horák, Kostopoulos

Rozhodčí: McCauley, Rehman - Barton, Champoux.

Poslední zápasy:

Calgary se naposledy předvedlo v noci z úterý na středu. V cestě jim stál Columbus a utkání s Modrokabátníky bylo velmi vyrovnané. Po základní hrací době svítil zásluhou Brassarda a Iginly nerozhodný stav. Stejný hráč také rozhodl o výhře Calgary p samostatných nájezdech. V brance se objevil Mikka Kiprusoff, jenž by měl nastoupit i dnes.

Ostrované hráli o den dříve, ale necestovali příliš daleko. Čekalo je totiž newyorské derby v Madison Square Garden. Domácí Rangers dokázali zásluhou dvou branek Hagelina zvítězit 3:0 a stvrdili tak špatné výsledky Islanders. Branku Ostrovanů hájil Rus Evgenij Nabokov.

O Islanders:

Opačné starosti trápí Ostrovany. Těm patří poslední místo nejen v Atlantické divizi, ale také v celé konferenci. Mužstvo z New Yorku, které se snaží oprášit svou slavnou historii, nemůže stále najít cestu k lepším výsledkům. Ve 34ti zápasech vyhráli pouze v jedenácti případech. Celkem 17 zápasů skončilo porážkou Islanders a šestkrát získali Ostrované alespoň bod. Hlavním důvodem špatných výsledků je mizerná koncovka. Slabých 77 branek řadí Islanders na pozici nejhůře střílejícího týmu. S inkasovanými brankami je to o něco lepší. Newyorčané museli strávit 111 inkasovaných branek, což patří do slabšího průměru NHL.

Důsledkem nevýrazných výkonů je pravděpodobně nedostatečný počet zkušených hráčů, kteří by měli rozhodovat zápasy a tým táhnout. Lídrem kanadského bodování týmu je Matt Moulson. Osmadvacetiletý forvard nastoupil do všech zápasů a nastřádal 28 bodů (16+12). Se svými 16ti zásahy je také nejlepším střelcem Ostrovanů. Druhým mužem je PA Parenteau, který nasbíral 28 bodů (6+22). Třetí John Tavares je zároveň posledním hráčem, který překonal hranici dvaceti bodů. Přesněji řečeno nahrál 27 bodů (11+16). V tabulce pravdy je na tom nejlépe Matt Moulson, kterému stačí k vedení dva kladné body.

O Calgary:

Toto utkání bude střetem konferencí. Barvy té západní bude hájit právě Calgary, které by rádo změnilo poslední neúspěchy v postup do bojů o Stanley Cup. Třetí pozice v divizi mu stačí Plamenům k desátému místu v konferenci. Tudíž se nacházejí dvě pozice od osmého místa zaručujícího postup do play-off. Na osmý Dallas sice ztrácejí jediný bod, ale mají dva zápasy k dobru. V 37ti zápasech vyhrálo Calgary 18 střetnutí. V 19ti případech odešlo poraženo, z toho čtyřikrát získalo alespoň bod. V tabulce vstřelených branek svítí 92 zásahů, což je slabší průměr celé ligy. Do 100 inkasovaných branek chybí Flames pouze jediná branka v jejich síti.

Lídrem týmového bodování je finský matador Olli Jokinen. Prozatím nastoupil do všech zápasů svého týmu a nasbíral 31 bodů (12+19). Druhou pozici obývá další hvězda Flames. O dva body méně (14+15) nasbíral Jarome Iginla. Na třetím místě se sluní Curtis Glencross, kterému stačilo k 24ti bodům (14+10) o dva zápasy méně než v případě jeho kolegů. Poslední dva jmenovaní se zároveň dělí o pozici lídra střeleckých statistik svého týmu. V tabulce pravdy je na tom nejlépe český legionář Roman Horák. Pět kladných bodů mu stačí k vedení ve velmi sledované statistice celé soutěže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 24. MacDonald (Parenteau, Tavares), 44. Tavares (Okposo), 60. Rolston (Parenteau, Nielsen) - 2. Jackman (Kostoupoulos, Morrison)

New York Islanders: Nabokov (Nilsson) - Jurčina, Streit, MacDonald, Hamonic, Eaton, Mottau - Okposo, Tavares, Moulson - Parenteau, Nielsen, Rolston - Grabner, Bailey, Martin - Wallace, Reasoner, Niederreiter
    Calgary Flames: Kiprusoff (Irving) - Butler, Bouwmeester, Hannan, Smith, Sarich, Brodie - Iginla, Jokinen O., Glencross - Stempniak, Backlund, Comeau - Bourque, Morrison, Byron - Jackman, Horák, Kostopoulos

Rozhodčí: McCauley, Rehman - Barton, Champoux