Vítkovice – Liberec 5:3 (kon.) | Motor ČB – Slavia 3:2 (po s.n.) | K. Vary – Kladno 1:2 (po s.n.)
Kometa Brno – Litvínov 4:1 (kon.) | Sparta – Pardubice 4:0 (kon.)
HC Sparta Praha
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 27.01.2012, 18:30 • Tipsport Arena, Holešovice, Praha • Tipsport extraliga

59:24
    Rozhodčí přesto ještě bude vylučovat. Za sekání odchází pardubický Jan Starý.

56:32
    Šagát vyloučen za vystřelení puku mimo hřištěz obranné třetiny. Přesilovka pro Spartu.

54:43
    Pardubickým zbývala 1:43 přesilové hry, ale i o ten "zbytek" ze čtyřminutového trestu Přibyla se právě okradli. Na trestnou putuje další hráč v bíločervené kombinaci. Je jím Radovan Somík. A verdikt: dvě minuty za hákování.

52:26
    Daniel Přibyl srazil Tomáše Noska a vyfasoval trest na dvě minuty za vysokou hůl. Protože se v Noskově tváři objevila krev, dostal další dvě minutky jako bonus.

51:08
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je dokonáno, vážení. Petr Tenkrát poslal do akce MARIA BLIŽŇÁKA, který jednoduchým blafákem poslal Růžičku k ledu, a pak pohodlně zavěsil do odkryté části branky. Asistence: Petr Tenkrát, Petr Ton.

46:15
    Bude se vylučovat: Hosté si zahrají další zpočetních výhod. Vyloučen je Sacha Treille.

38:49
    Pardubičtí mají další možnost početní výhody. Alex Foster odjíždí pykat za krosček.

37:09
    Domácí se ujímají vedení, když Mario Bližňák poslal úžasný pas na úplně volného PETRA TONA, který konečně překonal Růžičku. Asistence: Mario Bližňák, Petr Tenkrát.

33:24
    Aleš Píša pálil od modré. Střela se od Pöpperleho odrazila a mírným obloučkem si to šinula do brány. Sparťanský brankář reflexivně mávnul lapačkou za zády a puk do ní schoval. Řekl bych zákrok měsíce.

32:23
    Troy Milam je v témže čase vyloučen za hákování. Pardubická přesilovka startuje.

32:23
    Střela jednoho z pardubických se odrazila od břevna ven. Hostující kotel už křičel "Gól", rozhodčí teď jede prozkoumat záznam na video. Težko říct, zda bylo dosaženo branky. Každopádně za pár vteřin se to dozvíme.

28:46
    Hosté si alespoň vykoledovali faul. Tomáš Rachůnek nasadil jednomu z trojice pardubických forčekujících krosček.

23:19
    A Sparta mohla jít do tříbrankového vedení a nikdo by se vůbec nedivil! Dominik Pacovský se octnul sám před Růžičkou, ale ani nadvakrát nedokázal ležícího gólmana překonat.

22:31
    A Sparta využívá přesilovku! Ton nabil na modré MICHALU SERSENOVI, který svým třetím gólem v sezoně posíla pražské mužstvo do vedení 2:0. Asistence: Petr Ton, Mario Bližňák.

21:55
    Ve středním pásmu srazil Benák Fostera a dostane dvě minuty..

20:36
    Petr Ton vypíchnul na modré puk obránci a pustil se do druhého samostatného úniku. Tentokrát zvolil střelu, ale Růžička Tona znovu znemožnil.

18:28
    Bližňák nabil zpoza brány mezi kruhy Petru Tonovi. Ten střelou z první trefil jen těsně vedle klece Martina Růžičky.

16:45
    Hned po vypršení trestu se ale Sparta prosazuje! MICHAL BROŠ se šikovně prodral před bránu a z boku překonal Růžičku. Sparta se tedy ujímá vedení 1:0. Asistence: Milam, Pacovský.

14:41
    Přichází útočný faul Pardubic, který trenéra Hynka určite nepotěší. Jan Starý oslabuje svůj tým na dvě minuty.

11:21
    Druhou přesilovku si zahrají domácí. Aleš Píša si připsal malinnký háček, který se trestá dvěma minutami.

03:17
    První přesilovku si zahraje Sparta. Lukáš Nahodil - dvě minuty za hákování.

01:46
    Petr Ton ujel hostující obraně. Jeho bekkhendový blafák Růžička skvěle zlikvidoval.

Oliver Sálus

Branky a nahrávky: 17. Broš (Milam, Pacovský), 23. Sersen (Ton, Bližňák), 38. Ton (Bližňák, Tenkrát), 52. Bližňák (Tenkrát, Ton)

HC Sparta Praha: Pöpperle - Sersen, Milam, Kučný, Philipp, Košťálek, Žovinec, Husák - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Lapšanský, Přibyl, S. Treille - Jánský. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
    HC Dynamo Pardubice: Růžička - Píša, Kočí, Kolář II, Benák, Borer, Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Radil, Somík, Zohorna - Šagát, Kousal, Buchtele - Půhoný, Nosek, Nahodil. Trenéři: Hynek a Lubina.

Rozhodčí: Hodek, Homola - Bejček, Charvát