Třinec – Slavia 1:4 (kon.) | Zlín – Litvínov 3:0 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 1:4 (kon.)
Kometa Brno – Liberec 3:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 3:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 3:2 (po s.n.)
HC Kometa Brno
3:4 (2:0, 1:2, 0:2)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 31.01.2012, 18:00 • KAJOT ARENA, Brno. Kapacita 7200 diváků • Tipsport extraliga

59:08
    Trvaj jede z brány.

57:40
    Liberec právě vstřelil branku!
    TOMÁŠ URBAN okradl o kotouč obránce Jana Švrčka, z levé strany najel před Trvaje, kterého trefil nejprve do betonu, ale z bekhednové dorážky zamířil nad tělo domácího gólmana. Bez asistence.

51:41
    Po zmatcích v domácí obraně našel parádní přihrávkou Marek Trončínský osamoceného JAROSLAVA KUDRNU, jenž se z mezikruží stihl prosadit střelou kolem betonu přesouvajícího se Trvaje. Asistence: Marek Trončinský, Petr Nedvěd.

51:32
    Rothovu střelu od modré čáry málem tečoval Kudrna! I tak prolétla těsně vedle pravé tyče.

44:43
    Rozhodčí chtěli poslat Liberec do tří, protože se jim zdálo, že hráli hosté v pěti. Ovšem svůj verdikt si za velkého pískotu domácích tribun rozmysleli. Pokračovat se bude ve hře 5 na 4.

44:05
    Trošku zbytečný zákrok předvedl v obranném pásmu Jan Výtisk (LIB), jenž poslal k ledu Koreise. Brněnský útočník byl bez kotouče, takže se jednalo o nedovolené bránění.

41:28
    Michal Bárta (LIB) u mantinelu krosčekoval domácího Holce. Kometa si zahraje přesilovou hru.

37:48
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno se nakonec přeci jen dokázalo prosadit dnes podruhé v přesilové hře. Od modré čáry našel MIROSLAVA HOLCE těsně před Vošvrdou Tomáš Žižka a Holec se výborně zorientoval. Puk napálil bekhendem pod břevno Vošvrdovy brány. Asistence: Tomáš Žižka, Roman Erat.

36:48
    Za faul na Němce dostává dvě minuty za nedovolené bránění Lukáš Derner (LIB).

33:30
    Tomáš Svoboda (KOM) inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

30:56
    Dalibor Bortňák (LIB) musel tahat za brzdu Vojtěcha Němce, jenž ujel společně s Čermákem do přečíslení. Právě kvůli faulu Němec na dlouhou přihrávku nedosáhl.

29:40
    Po návratu do plného počtu předvedl krásný sólový průnik Roman Erat. Na pravém křídle si prohodil puk kolem obránce, nacpal se před Vošvrdu, kde v těsné blízkosti trefil jeho tělo.

28:46
    Podobná situace jako před chvílí. Jeden z hráčů Komety nedosáhl na kotouč u modré čáry, Špaček ihned hledal osamoceného Nedvěda, jenž si před Trvajem puk nezpracoval. Trvaj jej drží na ledě pod lapačkou.

27:29
    Leoš Čermák (KOM) dostává dvě minuty za sekání. Liberec na gól naváže další přesilovou hrou.

27:29
    Liberec právě vstřelil branku v přesilové hře!
    Domácí chybovali na modré čáře a nechali ujet Nedvěda. Ten dvakrát pálil z pravé strany, ovšem bravurní zákroky předvedl Jiří Trvaj. Na dorážku JAROSLAVA KUDRNY už byl příliš krátký. Kudrna se trefil někam pod tělo, přesouvajícího se brankáře. Asistence: Petr Nedvěd.

26:39
    Tomáš Malec (KOM) dostává za faul na Klimentu dvě minuty - podražení.

26:34
    Klimenta se krásně prodral zpoza brány až před Trvaje a v pádu zamířil bekhendem těsně vedle levé tyče.

24:00
    Jiří Vašíček (KOM) inkasuje dvě minuty za sekání. Diváci chtějí po hráčích Komety, aby bojovali.

24:00
    Se stejnou střelou jako Kudrna přišel z téměř totožného místa i Marek Trončinský. Opět propadla brankáři mezi nohy, ovšem prošourala se deset centimetrů od pravé tyče.

20:52
    Za branou Komety zasáhl Tomáš Urban (LIB) Malce vysokou holí do obličeje a dostane dvě minuty.

20:35
    JAROSLAV KUDRNA po 35 vteřinách druhé části hodně dramatizuje hru! Na levém křídle nabral velkou rychlost a přes obránce Kováčika zamířil přesně mezi nohy Jiřího Trvaje. Asistence: Petr Nedvěd, Marek Trončinský.

17:58
    Holec krásně nahrál nachystanému Petrovickému, jenž z první vypálil a Vošvrda jeho střelu vytáhl snad koncem hole nebo puk zasáhl břevno. Nyní měli hosté velké štěstí.

16:31
    Domácí se vrátili do plného počtu i hned jeli 3 na 2! Žižka zakončoval sám a příklepem vyprášil beton Vošvrdy.

14:25
    David Štich (5 minut za hrubost + osobní trest do konce utkání)
    Tomáš Vošvrda (2 minuty za opuštění brankoviště při šarvátce)
    Roman Erat (2 minuty za nedovelené bránění + 2 minuty za hrubost), první dvě minuty odsedí Jan Káňa.

Týmy hrají ve stejném počtu (4 na 4).

14:25
    Oba kapitáni diskutují s rozhodčími, jak se rozdělí trestné minuty.

12:06
    Krásná akce domácích znamená využití přesilové hry. Dlouho přihrávkou byl do útočného pásma vyslán obránce Jozef Kováčik, jenž puk nahrál na pravé křídlo Vojtěchu Němcovi. Ten nezjištnou přihrávkou našel na druhém křídle JAKUBA SVOBODU, jenž střílel do prázdné brány. Svoboda se tedy vrací do sestavy ve velkém stylu. Asistence: Vojtěch Němec, Jakub Svoboda.

10:38
    Erat trošku se štěstím napálil puk do Vošvrdy, jenž se poskakujíc odrazil před brankoviště, kde se do něj opřel Petrovický. Mířil těsně vedle pravé tyče.

10:14
    Vysoký puk do obranného pásma Liberce chytil do náruče Výtisk a zřejmě za to dostane dvě minuty (zdržování hry). Kometa bude hrát přesilovou hru.

08:47
    Ve středním písmu nabral velkou HYNEK ZOHORNA, v útočném pásmu se na pravém křídle prosmýkl kolem Holuba, nacpal se před Vošvrdu a bekhendem se trefil ke vzdálenější tyči. Asistence: Radim Bičánek.

07:05
    Na druhou stranu ujel Holec, jeho střelu Vošvrda jen vyrazil a Vašíček dorážel do betonu.

Tomáš Čekal

Branky a nahrávky: 9. Zohorna H. (Bičnek), 13. Svoboda Jakub (Němec, Kováčik), 38. Holec (Žižka, Erat) - 21. Kudrna (Nedvěd, Trončinský), 28. Kudrna (Nedvěd), 52. Kudrna (Trončinský, Nedvěd), 58. Urban

HC Kometa Brno: Trvaj – Žižka, Kováčik, Vašíček, Bičánek (C), Švrček, Hruška M., Malec – Koreis, Čermák, Němec – Holec, Petrovický, Erat – Svoboda Jakub, Svoboda Tomáš, Balej – Káňa, Zohorna, Jankovič.
    Bílí Tygři Liberec: Vošvrda – Derner, Trončinský, Čakajík, Výtisk, Štich, Roth, Moravec, Holub – Kudrna, Nedvěd (C), Klimenta – Vantuch, Urban, Špaček – Kica, Vak, Bárta – Víšek, Bulíř, Bortňák.

Rozhodčí: Hribik, Husička – Bryška, Novák.