Novosibirsk – Novokuzněck 3:2 (po s.n.) | Viťaz – Lev 0:3 (kon.) | Čerepovec – Minsk 2:4 (kon.)
po s.n.
HC Sibir Novosibirsk
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Metallurg Novokuzněck
Úterý 31.01.2012, 13:00KHL

Novosibirsk poráží Novokuzněck a ukončuje tak sérii čtyř porážek za sebou. Navíc na čtvrtý pokus je zde první výhra Sibiru s Metallurgem v sezoně. Hosté se sice ujali vedení, pak ale převzali otěže zápasu domácí hokejisté a brankami Soloduchina a Švecova stav otočili. Přesně osm minut před koncem ale srovnal Medveděv a o vítězi rohodovaly samostatné nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl opět Alexander Švecov a zajistil tak Sibiru výhru 3:2. Příjemné odpoledne vám přeje Tomáš Martínek. (15:23:40)

65:00
    Sibir právě vstřelil branku!
    Kagarlickij to zkoušel podobně jako v prvním nájezdu Golovin jenže na Brücklera si nepřišel. Vítězná branka tak patří jedinému úspěšnému nájezdníkovi, kterým je ALEXANDER ŠVECOV. Novosibirsk vítězí po samostatných nájezdech.

Blafák mu ale nevyšel tudíž hosty může ještě zachránit třetí nájezd Dmitrije Kagarlického.

Alexej Kosurov na druhé straně neuspěl a Jurij Petrov může pro domácí přinést prémiový bod!

1:0 - Alexander Švecov je prvním úspěšným střelcem a domácí jdou do vedení po přesné ráně na lapačku!

Bernd Brückler se nenechává překvapit bekhendovým blafákem a vyrážečka zastavuje puk před cestou do branky.

Na druhé straně pojede Alexander Golovin.

Míří ale mimo branku a Alexander Lazušin začíná dobře.

Prvním exekutorem je Alexander Suglobov z domácího celku.

Samostatné nájezdy začínají.

Brankář Alexander Lazušin se na ledě roztahuje a nejspíše nahradí v brance Teemu Lassilu!

Po krátké úpravě ledu začnou samostatné nájezdy...

Ani nastavených pět minut o vítězi nerozhodlo a proto jsou zde samostatné nájezdy. Bude to především o brankářích, jak Brückler tak Lassila dnes předvedli dobrý výkon.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:02
    Anton Malyšev objíždí bránu Metallurgu v době, kdy je do konce prodloužení necelá minuta. Puk letí do středního pásma.

63:32
    Průnik domácího Jurije Petrova je zakončen nejen střelou, ale i pěknou dorážkou. Na ledě zůsává na druhé straně hřiště Kagarlickij a drží se za koleno...

62:28
    Čas letí jako voda a po trochu hluchém místě v utkání se blíží samostatné nájezdy. U puku je za bránou Lassily obránce Vladimir Loginov.

61:05
    S obránci hostí se rve i Alexander Suglobov ovšem po jeho střele končí puk jen na kalhotech Välivaary.

Tomáš Martínek

Branky a nahrávky: 28. Soloduchin (Safronov), 49. Švecov (Enlund), 65. Švecov - 6. Mereškin (Kagarlickij, Robitaille), 52. Medveděv (Golovin)

HC Sibir Novosibirsk: Brückler (Ključnikov) - Alexejev, Zajcev - Safronov, Tarasov - Ignatovič, Nosov - Karavajev - Černikov, Petrov, Krivonožkin - Sannikov, Enlund, Suglobov - Makarov, Krjukov, Švecov - Soloduchin, Malyšev, Voršilo. Trenér: Dmitrij Juškjevič.
    Metallurg Novokuzněck: Lassila (Lazušin) - Välivaara, Kuklev - Loginov, Sopel - Megalinskij, Metljuk - Arzamascev, Kanarskij - Golovin, Medveděv, Kosurov - Kagarlickij, Mereškin, Robitaille - Kuzmin, Brylin, Lazarev - Simon, Kurjopanov, Mitrjakov. Trenér: Anatolij Jemelin.

Rozhodčí: Gašilov, Odinš - Spirin, Baturin