KHL
Chabarovsk – Novokuzněck 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 3:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Novosibirsk 5:3 (kon.)
Amur Chabarovsk
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Metallurg Novokuzněck
Pondělí 06.02.2012, 09:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

Hokejisté Chabarovsku prožili skvělý start do sezony a dlouho se drželi v popředí své konference, nicméně s postupem času se začali propadat a nakonec momentálně drží ve Východní konferenci až osmé místo. Narozdíl od Novokuzněcku ovšem mají účast v play-off jistou.

Zahajovací sestavy obou mužstev už právě za komentáře místního hlasatele vjíždí na hrací plochu. Nechybí ani Jakub Petružálek.

00:01

0:44
    Hosté začali trochu aktivněji, první útočné manévry předvedl Vyglazov, jehož teč pokryl Lašák.

1:32
    Další zajímavá šance Novokuzněcku! Tentokrát se do rychlého brejku dostával Romanov, ale jeho střela z dobré pozice nakonec byla sražena mimo.

2:14
    Poprvé ožilo také domácí publikum. To se na zteč Lassilovy branky vydal Plotnikov a jeho rána jen těsně minula prostor mezi třemi tyčemi. Neujala se ani následná dorážka Stěpanova.

2:55
    Máme tu první přerušení, utkání se zatím hraje ve velkém tempu. Krátce po opětovném rozehrání vypálil nebezpečně domácí Šitikov.

3:51
    Další pokus o rychlý přechod do útoku ovšem zmařil špatným zpracováním Nikulin, Chabarovsku se ale povedlo vyrovnat hru.

4:47
    Tentokrát se pokoušel prosadit střelou z ostrého úhlu Kopějkin, Lassila zasahovat nemusel.

5:12
    Neuvěřitelné tempo nabral zápas v Chabarovsku. Zatím se přerušovalo pouze jednou!

5:44
    Po delším čase se nebezpečný stav přesunul také před Lašáka, rána Bumagina ovšem skončila na chráničích slovenského brankáře Chabarovsku.

6:03
    Bumagin v rychlém úniku upadl a srazil Lašákovu klec ze svého základního postavení, následuje komerční přestávka.

6:03
    Tak pozor! Dokonce to vypadá, že Bumaginova brusle protrhla brankovou síť. Teď je tedy na rozhodčích, aby ji ve spolupráci s ledařem opět vrátili do původního stavu. Kuriózní situace.

6:22
    Hra se po delším čase opět rozehrála, nicméně pouze na chvilku. Přechod Amuru do útoku hatí ofsajdové postavení jednoho z jeho útočníků.

6:54
    Kombinace Vyglazovovy lajny skončila na pozorných obráncích Amuru. Ti následně vyhazují a celá pětka odjíždí střídat.

7:22
    Po ostrém střetu u hrazení upadl hostující Polovin, píšťalka rozhodčích ale i tentokrát mlčí.

8:02
    Opět sledujeme Novokuzněck v akci. Po sérii rychlých přihrávek vypálil z ostrého úhlu Lazarev a Lašák měl co dělat, aby stihl secvaknout betony včas.

8:57
    První velká šance utkání! Útočník Novokuzněcku Kuzmin se těsně za modrou čárou hezkou kličkou zbavil obránce, stanul sám před Lašákem, ale svou střelu nasměroval pouze do jeho betonu.

9:45
    Zdá se, že jsme překlenuli pasáž hry s častými přerušeními a už se opět hraje v dobrém tempu. Forvardům Amuru ovšem chybí v útočném pásmu potřebná dávka kreativity.

10:34
    Puk do zajímavé situace dostával Tarasov, nicméně ho zpracoval na brusle a o výhodné postavení se připravil.

11:12
    Hra se opět trochu uklidnila, Osipov čeká za domácí brankou až mu spoluhráči vystřídají.

11:37
    Ani útočné působení Lazareva nemělo příliš dlouhého trvání.

11:55
    Nadějný průnik hostujícího Kagarlického zastavil na poslední chvíli dobrým obranným zásahem Šulakov. Následně Lašák úspěšným zákrokem zastavuje hru. Komerční přestávka.

12:37
    Nebezpečná akce Amuru! Krysanov tak dlouho míchal s pukem až vymyslel výbornou přihrávku do předbrankového prostoru, kde ji očekával Šitikov, toho ale v dobré šanci vychytal Lassila.

13:54
    Následné herní okamžiky příliš zajímavého nepřinesli, vzrušení přišlo až po nadějné dorážce Tarasova. Lassila ale zalehnutím puku vymaňuje své spoluhráče z chvilkového tlaku.

14:37
    Chabarovsk má v posledních okamžicích více ze hry, Růžička držel kotouč za brankou, ale před ní nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

15:11
    Domácí opět tlačili, Tarasov se pokoušel tečoval nahození Mäenpäeho, ale Lassila byl pozorný. Bude se poprvé v zápase vylučovat.

15:21
    Na trestné lavici se už za nedovolený přestupek před brankou usadil Randy Robitaille, Amur hraje první přesilovou hru.

16:03
    Ránu Tarasova od modré čáry finský gólman Novokuzněcku viděl a schoval ji ve své lapačce.

16:17
    Metallurg se po vyhraném buly osvobodil výhozem přes všechny čáry.

16:54
    Mäenpää si na modré čáře všimnl volného Šulakova, jeho rána ale letěla těsně mimo.

17:22
    Hosté jsou kompletní, první oslabení přečkali bez výraznější újmy.

17:55
    První třetina vstupuje do svých posledních dvou minut, vyrovnané utkání zatím branku nepřineslo.

18:24
    Plotnikov se na pravém křídle ocitl v klinči hned tří hokejistů Novokuzněcku a v těžké situaci se vystavil do ofsajdu.

18:47
    Úspěšný nebyl ani po levé straně Stěpanov, Novokuzněck by rád udržel bezbrankový stav i do přestávky.

19:33
    Třetina se dohrává v útočném pásmu Metallurgu.

20:00

Je za námi úvodních dvacet minut souboje mezi Chabarovskem a Novokuzněckem, který zatím branku nepřinesl. Vyrovnané utkání je zatím skoupé také na brankové příležitosti, registrovali jsme pouze po jedné na každé straně. Uvidíme, zda ve druhé třetině střelci obou družin ožijí. Nadcházející dějství začne přibližně v 9:48.

Zahajovcí pětky obou mužstev už bruslí na ledové ploše, druhá třetina začne za malý okamžik.

20:01

20:22
    Amur ihned vyrazil do útočného pásma, střela Mäenpääho ale byla sražena mimo.

21:23
    Ani útočná epizoda Novokuzněcku nepředstavuje nic, na co by se dlouho po zápase mělo vzpomínat.

21:48
    Nečekané problémy nadělala Lassilovi dalekonosná rána Plotnikova! Finský brankář ji pouze vyrazil nad sebe a dlouho nevěděl kam se puk odrazí.

22:34
    Další zmatky před hostující brankou a opět u nich byl Plotnikov! Někteří diváci už po jeho dorážce vyděli kotouč za brankovou čárou, skutečnost ale byla odlišná jejich přání.

23:14
    Amur stále svírá soupeře! O obrovský závar před brankou se postarali Krysanov se Šitikovem, druhý jmenovaný však z bezprostřední blízkosti dorážel pouze do Lassilova betonu. Domácí publikum žene svůj tým za prvním gólem.

23:44
    Neuvěřitelné věci na obou stranách. Metallurg využil chvilkové nepozornosti domácí obrany a vyrazil do přečíslení 2 na 1, které zakončil Kagarlickij střelou těsně vedle. Následně se hra opět přemístila před Lassilu, který musel v rychlém časovém sledu řešit několik nebezpečných střel domácích.

25:08
    Hokej se teď musí líbit všem. Divokou pasáž zakončil nepříliš razantní ranou od modré čáry Metljuk. Lašák raději podržel kotouč ve své moci.

26:04
    Šulakov při pokusus o rozehrávku pouze doklopýtal do středního pásma a následně nahodil puk na Lassilu.

26:47
    Krysanov dvakrát po sobě atakován obráncem Välivaarou, rozhodčí nepískají ani tentokrát.

27:20
    Každopádně lajna Šitikov - Krysanov - Pluchov opět ukázala svoji třídu a přimáčkla soupeře v jeho obranném pásmu. Zatím je z ofenzivních formací Amuru tou nejnebezpečnější.

28:24
    První přesilovku si zahraje také Novokuzněck. Naprosto zbytečným útočným faulem se prezentoval Jakub Petružálek a Metallurg tak dostává zajímavou možnost otevřít skóre utkání.

28:44
    Po vyhraném buly vypálil Medvěděv, ale Lašák byl připravený. Amur následně vyhazuje.

29:30
    Novokuzněck sice vytvořil v útočné třetině zámek, k dalšímu ohrožení se ale i přes sérii zajímavých přihávek nedostal.

29:44
    To už bylo zajímavější. Hezkou střelu vyslal na Lašáka Kurepanov, slovenský brankář ale byl připravený.

30:27
    Amur své první oslabení v utkání přečkal bez újmy a je opět v plném počtu.

31:08
    Dopředu se jako neřízená střela hnal Jakub Petružálek, v bruslařském souboji s obránci soupeře byl ale neúspěšný a zakopl.

31:52
    Amur se teď na soupeřovu obranu pokusil vyzrát dlouhou přihrávkou středem, Kopějkin byl ale brzy obestoupen trojicí obránců soupeře.

31:58
    Amur si ale nakonec dokázal vybojovat alespoň výhodu přesilové hry, na trestné lavici už sedí Sopel.

32:27
    Jenže domácím útočníkům se zatím nedaří ani překonat útočnou modrou čáru.

32:44
    Loginov navíc o plexi vyhodil kotouč mimo ledovou plochu. Přesilovka zatím Amuru vůbec nevychází.

32:53
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Tak to je doslova a do písmene blesk z čistého nebe! Po nenápadně vyhraném buly se do šance dostal JAKUB PETRUŽÁLEK a sám před Lassilou nadvakrát usměrnil puk do sítě! Asistence: Alexandr Nikulin.

32:53
    Souběžně s gólem navíc inkasoval menší trest Megalinskij, takže přesilovka Amuru bude pokračovat.

33:44
    Domácím se ale spustit kotvy v útočném pásmu opět nedaří.

34:27
    Jenže teď už Amur tlačí a na Lassilu létá jedna rána za druhou. Proti střele Mäenpäeho si finský brankář povyjel a vracející se puk od mantinelu mu málem nadělal nepříjemné starosti.

35:00
    Rozeběhlo se posledních pět minut druhého dějství, Amur mohutně usiluje o druhý gól.

35:44
    Novokuzněck ale přispěl s akci Kagarlického a Lazareva a na trestné už za držení sedí domácí Muchačov. Přesilovka pro Metallurg.

36:00
    Amur se po vyhraném buly ihned osvobodil.

36:08
    Následně Megalinskij vyrobil na útočné modré čáře o kličku navíc a píská se ofsajd.

36:34
    Neuvěřitelnou chybu vyrobil v útočném pásmu Krysanov, který nevyhodil jednoduchý puk a do šance se tak poté dostal zapomenutý Megalinskij. Ten ale zblízka Lašáka nepřekonal!

37:18
    O další vzrušení se postaral aktivní Medveděv, ale Lašák svůj levý beton u tyče udržel.

38:09
    Novokuzněck ožil, Lašák měl opět plné ruce práce s ránou Golovina.

38:37
    Domácí s vypětím všech sil dostali puk alespoň do středního pásma.

38:50
    Střelu Kosourova udržel Lašák kdesi ve své výstroji. Amur čeká ještě nepříjemných sedmdesát vteřin.

39:04
    Z přesily domácích obránců se navíc vymotal do šance Kagarlickij a Lašák chvíli neviděl, kde skončil puk po jeho střele. Ten se nakonec odrazil od zadního mantinelu.

39:10
    Gluchov navíc inkasuje menší trest a tlak Novokuzněcku může těsně před druhou sirénou vygradovat ve vyrovnání. Hosté hrají další přesilovku.

39:35
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Další neuvěřitelnou chybu Chabarovsku při vyhození puku ale trestá svým důrazem na brankovišti ALEXANDER GOLOVIN. Domácí tak za svou pasivitu a fatální chyby při oslabení inkasují nesmírně nepříjemný dárek. Asistence: Randy Robitaille.

40:00

40:01

40:29
    Amur tuší, že spoléhat na svou obrannou činnost nemůže, a tak se vydal do útoku. Střela z hole Mäenpäeho skončila těsně mimo branku.

42:03
    Začátek třetího dějství se nese v opatrném duchu, oba týmy nechtějí udělat chybu.

42:43
    Na mezikruží si sjížděl Kagarlickij, ale jeho rána letěla těsně mimo.

43:16
    Na obou týmech je každopáděn znát výrazná dávka opatrnosti, Šulakov pouze tak nahodil směrem na Lassilu a získal pro Amur pásmo.

43:44
    No vida, teď ten uspávací styl Amuru málem vyšel. Před brankou se na okamžik objevil nepokrytý Loginov, ale Lassila vytáhl proti jeho dorážce skvělý zákrok.

44:08
    Amur je za aktivní pojetí posledních vteřin odměněn přesilovou hrou. Robitaille už sedí na trestné lavici.

44:35
    Šulakov se kousek za modrou čárou elegantně uvolnil, udělal si místo pro střelu, nicméně mířil těsně mimo.

45:27
    Další útočné akce Amuru se tříští o modrou čáru, Novokuzněck brání druhou polovinu oslabení vcelku v pohodě.

46:17
    Novokuzněck je v plném počtu. Amur z přesilovky žádnou velkou šanci nevytěžil.

47:07
    Jenže Chabarovsk dostává další možnost hry v početní převaze. Na trestnou lavici už poslušně usedá za podražení Megalinskij.

47:29
    Jenže přesilové hry zatím Amuru příliš nejdou. Novokuzněck co chvíli vyhodí puk z obranného pásma.

48:09
    Na Lassilu létá jedna střela za druhou, blízko vstřelení branky byl dorážející Plotnikov.

49:12
    V samotném závěru přesilovky se ještě do výhodné pozice dostával Osipov, přihrávku na volného spoluhráče clonícího před brankou ale trestuhodně pokazil.

49:48
    Střela Stěpanova postrádala veškeré parametry nutné k tomu, aby mohla být pro Lassilu nějak nebezpečná.

50:39
    Sledovali jsme hluchou pasáž bez šancí na obou stranách.Vhazovat se po zakazáném uvolnění bude v blízkosti Lassily.

51:44
    Amur je nastěhovaný v útočném pásmu, Plotnikov se natahoval po dorážce a v hledišti to jen tak zašumělo.

52:30
    Lassila má teď mnohem více práce než jeho protějšek s podobným jménem. Tentokrát musel finský gólman nastavit lapačku proti nahození Kopějkina.

52:50
    Tarasov střílel ihned z otočky, jeho rána prolétla těsně mimo.

53:44
    Lassila má plné ruce práce, nicméně další závar před svým brankovištěm ustál.

54:09
    Mohlo se opět osvědčit ono otřepané pravidlo: Nedáš, dostaneš. Do rychlého přečíslení 2 na 1 vyrazili Välivaara a Bumagin, přihrávka finského útočníka ale byla vracejícím se obráncem na poslední chvíli sražena mimo.

54:55
    Novokuzněck tak alespoň vybojoval přesilovou hru, na trestné lavici už sedí Petružálek.

55:39
    Novokuzněck pouze tak krouží v útočném pásmu, jeho akce ale postrádají myšlenku. Lašák příliš práce nemá.

56:29
    Přesilovka se pomalu ale jistě chýlí ke konci, Metallurg toho moc nevymyslel.

57:17
    Utkání spěje do prodloužení, Šitikov vystřelil těsně mimo.

58:00
    Rozeběhly se poslední dvě minuty základní hrací doby, Kagarlickij před brankou nikoho nenašel.

58:37
    Lašák si proti střele Mereskina povyjel a zachytil ji ve své lapačce.

58:50
    Tak to je šok pro domácí tým! Novokuzněck se opět prosazuje v samotném závěru třetiny, tentokrát ale nejspíš rozhoduje o svém vítězství. Před brankou si na dorážku počkal DMITRIJ KAGARLICKIJ a překonal Lašáka.

59:44
    Novokuzněck drží hru daleko od své branky.

60:00

Na tribunách panuje zděšení. Chabarovsk měl zápas dobře rozjetý, do kolen ho ovšem poslaly branky z konců obou třetin. Rozhodující gól vsítil pouze minutu před koncem Kagarlickij. Trpká porážka pro Amur. Přeji příjemný zbytek dne. (11:08:30)