Trenčín – Poprad 2:3 (kon.) | Skalica – Nitra 6:5 (kon.) | Martin – Zvolen 2:1 (po pr.)
Košice – Žilina 4:3 (kon.) | Banská Bystrica – HC Slovan 4:0 (kon.)
HK VITAR Martin
2:1 (1:0, 0:0,0:1)
HKM Zvolen
sk Neděle 19.02.2012, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR)

65:00
    Koniec zápasu. (19:11:15)

64:36
    Martin dal gól!
    VLADIMIR ŠKODA NAPOKON VSIETIL ROZHODUJUCI GOL TOHTO ZAPASU. Martin vyhral zaslúžene. Bez Asistencie.

63:20
    Čurila v šanci, v dôležitom momente zasiahol Výborný

62:30
    Polovica predĺženia za nami a Zvolenčania neboli poriadne ani v útočnom pásme.

61:08
    Najaktívnejší hráč zápasu, Vladimír Škoda, si to hodil na bekhend a okamžite zakončil. Zatiaľ najväčšia šanca predĺženia.

60:01
    Začalo predĺženie.

20:00
    Martinčania mali veľké príležitosti na vsietenie rozhodujúceho gólu. Važan spolu s Fadrným zamestnali Trenčana v posledných sekundách. Puk poskakoval po bránkovisku.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:00
    Obrovské šance MHC. Pekné momenty od Krišku, ked zvalcoval dvoch útočníkov Zvolena. V POSLEDNYCH SEKUNDACH GALAMBOŠ ISIEL SAM NA TRENCANA!

57:29
    Hostia oddychový čas

57:00
    Ižvolt osamotený nastrelil do Trenčanovho betónu! Fadrného prekrásna prihrávka. Stačilo nadvihnúť puk.

55:30
    Obrovské príležitosti MHC. Kriška, Fadrný, Škoda.

54:00
    Pár minút pred koncom riadnej hracej doby nevidíme takmer žiadne šance.

52:22
    Od stavu 4:4 sa hrá viac menej v strednom pásme. Teraz mal asi 10 šancu v zápaswe VladimírŠkoda.

50:32
    V zápase vidime veľa pekných tvrdých stretov, ale aj zákerností či rôznych sekierok.

49:05
    Tvrdá strela od Čurilu, Šimko bol pozorný.

48:20
    Domáci v plnom počte.

47:00
    Z8pas sa veľmi dramatizuje . . .

46:22
    Drgoň na 2. min. za vyhodenie puku rukavicou.

46:10
    Hostia v plnom počte. Zvolen nepôsobil v presilovke ako tím, ktorý chce vsietiť gól. Martinčania boli skôr ku vsieteniu gólu. Škoda mal dobrú šancu.

44:23
    Zvolen dal gól!
    Zvolenčania dramatizujú zápas. Šimkovi prepadol puk po strele PETRA HRASKA. Asistencie: Ján Mucha, Kamil Brabenec

43:44
    Ján Fadrný oslabil Martin. 2. minúty. podrazenie.

43:35
    Opäť Škoda vo vynikajúcej šanci. Kriška ho našiel úplne voľného pred Trenčanom. Český legionár si však zle stiahol puk na hokejku.

42:30
    Zvolen pôsobí zakríknutým dojmom. Viac chuti a viery vo víťazstvo preukazujú hráči MHC.

41:10
    Martinčania začali aktívne, formácia Škodu si vypracovala, tak ako počas celého zápasu, zatiaľ najväčšie šance.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:48
    Opäť skoro gól na martinskej strane. Konc asi nerád píska gól, ďalší neuznal.

39:43
    Hákovanie - Lukáš Jurík - 2. min. hákovanie

39:11
    Martinčanov neuznaný gol príliš nepoznačil, naďalej sa pokúšajú o vsietenie ďalšieho gólu.

37:21
    Rozhodca gól neuznal po porade s videorozhodcom.

37:25
    Strelecký pokus Fadrného. Po ňom nasledovala strela Škodu. Kriška sa natlačil po tom, čo vypadol puk Trenčanovi. Bude sa telefonovať, puk totižto skončil v BRANKE! Uvidíme či bol skôr puk v bránke alebo bola skôr posunutá bránka.

36:30
    Domáci sa začali akoby viac sťahovať a Zvolenčania sa snažia strieľať z každej možnej pozície.

35:30
    Zvolenčania začínajú tlačiť. Hrá sa rozhárane na martinskej strane.

33:36
    Otčenáš strieľal na Šimku nebezpečne z otočky. Šimko si strelu postrážil.

Obidve mužstvá v plnom počte.

31:39
    Hrá sa veľmi bojovný hokej s výrazným nasadením. U Zvolenčanov však chýba kľud pri prihrávke a kombinácií.

30:15
    Vzájomné vylúčenie Škoda - Slovák, 2.min. Sekanie a krošček. Hrá sa 4:4

29:03
    Otčenáš vyslal iba propagačnú strelu z uhla, nad ktorou sa Šimko mohol iba pousmiať.

28:20
    Zvolenčania majú obrovské problémy s rozohrávkou, zrejme má na tom podiel aj ich rozhádzaná psychika z predošlých prehratých zápasov.

27:08
    Zuzin po dlhých minútach ohrozil Šimka. Martinský gólman však jednoducho vytesnil na ochrannú sieť.

26:00
    Škoda a Fadrný v obrovských šanciach, zvolenský brankár len s námahou vytesnil.

25:15
    Pekný Galambošov prienik, ten dokázal aj vystrelil na Trenčana. Puk sa odrazil od Mantinela tak, že sa chvíľu zdalo, že si ho brankár Zvolena vrazí do bránky .

24:01
    Cíger sa načahoval tak široko ďaleko, že skoro dočiahol. Martin mal opäť veľkú šancu na skorovanie.

22:30
    Zvolenčania dohrávajú každý jeden súboj. Snažia sa hrať aktívne, žiaľ, do rozhodujúcich šancí sa nedostávajú. V tom ich Martinčania zatiaľ predčili.

21:19
    V prvej minúte druhej časti sa prezentovali Galamboš s Važanom dobrým protiútokom, veľa nechýbalo a Martinčania mohli ísť do vedenia o dva góly . Strielal aj Škoda.

17:37
    Strela Michala Važana, Zvolenčania si dovolili v oslabení zaútočiť a Važan to rýchlym prienikom ihneď potrestal.

16:30
    Naopak dopúšťajú sa nedovoleného zákroku. Vantroba - 2. min. nedovolené bránenie v hre.

15:55
    Zvolenčania sa snažia dohrávať súboje, v druhej desať minútovke prvej tretiny však pôsobia poslabším dojmom nemajú takmer žiadne šance.

14:09
    Konečne vydarená presilovka MHC. Po dvojitej výmene puku na modrej čiare Fadrného s MARTINOM VYBORNYM sa odhodlal druhý menovaný vystreliť a jeho strela skončila v sieti, ked sa Trenčan nestihol presunúť. Asistencie. Jan Fadrný

13:59
    Drgoňova strela v presilovke 4:3. Lepší výhľad však brankár Zvolena asi nemohol mať. Drgoň to navyše napálil do stredu bránky.

13:15
    Zvolenčania sa dopustili ďalšieho vylúčenia. Boli na ľade piati. Niekomu bolo ľúto a silou mocou chcel hrať.

12:26
    Vzájomné vylúčenie - Čurila a Matejka, sekanie a napadnutie. 2. min.

12:01
    Hráči pôsobia nervóznym dojmom, Zvolenčania prehrali posledných 9 zápasov. Martinčania vyxhrali v Nitre po šiestich stretnutiach a bojujú o predposledné miesto alebo teoretickú šancu na play off.

10:50
    Otčenáš spolu s Juríkom narobili Šimkovi veľa práce, vystrelili spolu naňho tri strely. Hrá sa tvrdý kontaktný hokej.

10:00
    Bekhendovou strelou vyskúšal Šimkovu pozornosť mladý Zuzin. Obidvaja brankári pôsobia zatiaľ spoľahlivo.

09:38
    Po dlhšej dobe strela od Petra Galamboša, jeho strelu sprehľadom vytesnil brankár hostí.

08:30
    Nehrá sa kombinačný hokej s veľkým počtom striel. Skôr majú diváci v Martine možnosť vidieť taktický súboj pozorných obrán.

07:19
    Strelecký pokus Lukáša Zelísku. Trenčan strelu videl a nemal problém so zásahom.

06:49

05:50
    Martinčania viac krúžia vo vlastnej tretine, ako v útočnom pásme. NIe príliš vydarená presilovka MHC. Teraz je pri puku Škodova formácia.

05:00
    Zvolen sa oslabil zásluhou Brabenca 2 - min. držanie

04:45
    Príležitosť aj pre MHC. Brcko priťukol puk Kriškovi, ten vystrelil pomocou zápästia, pekný hokejový moment.

03:56
    Prvá vážnejšia príležitosť pre Zvolen. Šimko zasahoval po bekhendovom pokuse od Brabenca a Ťavodu. Neboli to nebezpečné strely.

03:16
    Zápas sa hrá v dobrom tempe s dobrým fyzickým pohybom obidvoch mužstiev.

01:44
    Výborný sa na dvakrát pokúšal vystreliť na Trenčana, ten však ostal pozorný.

01:11
    Martinčania začínajú aktívne. Napádajú a nenechávajú Zvolenčanom ani vydýchnuť. Zatiaľ však sledujeme zápas bez výraznejších šancí

Úvodné zostavy:

MHC Mountfield (Martin): Šimko (Volentier) - Drgoň, Matejka - Brcko, Výborný - Leško, Zukal - Vartovník, Škumát - Macejka, Galamboš, Važan - Kriška, Škoda, Fadrný - Šišovský, Zeliska, Ižvolt - Themár, Cíger, Sobota

HKm Zvolen: Šimko (Volentier) - Drgoň, Matejka - Brcko, Výborný - Leško, Zukal - Vartovník, Škumát - Macejka, Galamboš, Važan - Kriška, Škoda, Fadrný - Šišovský, Zeliska, Ižvolt - Themár, Cíger, Sobota

Rozhodca: D. Konc - Smrek, Mi. Grečko, J. Marušin.