Detroit – San Jose 3:2 (kon.) | Chicago – St. Louis 3:1 (kon.) | Minnesota – Boston 2:0 (kon.)
Detroit Red Wings
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
San Jose Sharks
Neděle 19.02.2012, 18:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Franzen se pokusil trefit prázdnou branku z vhazování, puk ale byl příliš pomalý. Detroit tedy ubránil své vedení a vyhrává již 23. domácí utkání v řadě. Hosté měli střeleckou převahu, MacDonalda v bráně domácích ale překonávali jen velmi těžce.
    Hvězdy dnešního utkání:
    1. Joye MacDonald
    2. Drew Miller
    3. Darren Helm

To je z dnešního utkání vše, přeji příjemný zbytek večera.
    (21:16:25)

60:00

59:56
    Zápas je téměř u konce. Detroit měl několik šancí trefit prázdnou branku, to se jim ale několikrát těsně nepodařilo. O vítězi utkání je již téměř rozhodnuto. Hosté si berou oddechový čas, za 3,8 vteřiny ale branku ze středního pásma zřejmě nedají.

59:40
    Zetterberg těsně minul.

59:22
    Stuart z velkého úhlu netrefil prázdnou branku.

59:05
    Helm byl podražen když jej sám na bránu. Vylučovat se nebude.

58:45
    Hosté hrají bez brankáře.

58:25
    Hosté začínají od vlastní brány.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Detroit vyhodil do středního pásma.

57:48
    Zakázané uvolnění Detroitu.

57:40
    Hraje se stále v pěti na obou stranách.

57:40
    Blíží se konec utkání. Domácí se snaží šetřit čas jak jen to jde. Po nahození na Macdonalda se možná odhodlají hosté pro hru bez brankáře.

56:11
    Miller a Demers si to rozdali v rychlostním souboji o zakázané uvolnění. U puku byl o trochu dříve hráč San Jose Demers.

55:16
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Macdonald neudržel nahození od mantinelu a PATRICK MARLEAU dorazil nadvakrát puk do sítě.
    Asistence: Burns

54:54
    Clowe a Abdelkader se utkali v pěstním souboji. Abdelkader spadl na led jako první, na body to ale bylo vyrovnané. Oba hráči dostávají pětiminutový trest a dnes si již zřejmě nezahrají.

54:19
    Zakázané uvolnění hostů.

53:21
    Franzen pálil z mezikruží. Niemi ale i přes pozici na zádech dokázal zastavit tuto střelu.

52:56

52:28
    Helm se dostal před brankou k odraženému puku od zadního mantinelu. Střela mu ale nesedla a mířila mimo.

51:58
    Zetterbergovo nahození od levého mantinelu prošlo přes skupinu hráčů až k Niemimu, ten puk ukryl ve své výstroji.

50:50
    Po komerční přestávce se opět pokračuje.

50:50
    Nahození hostů bylo sraženo do ochranné sítě. Vhazovat se bude v obranném pásmu Detroitu.

49:22
    Thorton nahodil puk na bránu z velkého úhlu. Macdonald raději podržel puk ve své lapačce.

48:23
    Ofsajd San Jose.

47:41
    Macdonald chytil střelu od modré čáry, neměl při tomto zákroku příliš velký výhled.

47:01
    Detroit právě vstřelil branku!
    Domácí využívají svou převahu a odskakují opět na rozdíl dvou branek. Miller přihrál od levého mantinelu mezi kruhy kde stál volný DARREN HELM, který přesnou střelou nad vyrážečku Niemi zvyšuje na 3:1.
    Asistence: Miller

46:45
    Obrovská šance domácích. Lidstrom vypálil od modré čáry, Bertuzzi tečoval a ani následná dorážka Datsyuka nekončí v síti. Niemi teď předvedl velmi důležité zákroky.

46:30
    Další zakázané uvolnění hostů.

46:04

45:53
    Domácí jsou aktivní a snaží se vstřelit třetí branku. Nejblíže k tomu měl teď Hudler ale trefil pouze horní tyč.

45:02
    Lidstrom dostal puk na modrou čáru. Pavelski mu lehl do rány ale Lidstrom přesto vystřelil. Pavelski se nezvedal z ledu ale už je vpořádku. Puk jej trefil někam do oblasti hlavy, zřejmě naštěstí jen do helmy a tak nemusí do kabin.

43:39
    Hosté v plném počtu. Po ofsajdu domácích je přerušena hra.

43:25
    Hosté vybojovali puk u mantinelu. Přesilovka je téměř u konce.

43:00
    Domácí začínají akci od vlastní branky.

42:19
    Vlasic byl tvrdě zasažen pukem do obličeje po odrazu od brusle jeho spoluhráče. Vlasic odchází do šatny na šití, v jeho obličeji se objevila krev.

41:37
    Přesilovou hru si zahrají domácí. Dvě minuty za držení dostává Demers.

40:41
    Druhá formace hostů zatlačila domácí. Couture ani Wingels ale na Macdonalda nevyzráli.

40:01

Hráči jsou na ledě. Třetí třetina za chvíli začne.

Je za námi druhá třetina. Hostům se podařilo v přesilové hře snížit zásluhou Coutura. Jeho branku ale musel posvětit video rozhodčí. Hosté byli aktivnější zásluhou přesilových her, stále ale ztrácejí jednu branku.
    Třetí třetina začne přibližně ve 20:25.

40:00

39:30
    Poslední půlminuta druhé třetiny. Puk v držení domácích.

38:43
    Ofsajd domácích.

38:00

37:24
    Střely ve druhé třetině zatím 7:19. Hostům k tomuto vysokému číslu pomohly především přesilové hry.

37:24
    Následuje komerční přestávka.

37:24
    Posunutá branka Detroitu.

36:47
    Domácí zvýšili aktivitu. Hraje se ale převážně ve středu hřiště.

34:33
    Hosté využívají přesilovou hru. Macdonald se snažil na zemi zastavit puk, několikátá dorážka hostů ale končí v brance. Puk skončil na horní síti a po odrazu zřejmě od Abdelkaderovy hole skončil v síti. Kdyby puk zasáhl jako poslední hráč San Jose, o branku by se zřejmě nejednalo. Za střelce branky byl označen LOGAN COUTURE.
    Asistence: Thornton, Pavelski

34:05
    Domácí v úvodu opět dokázali vyhodit.

33:48
    Další přesilová hra pro San Jose. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Ericsson.

33:17
    Domácí v plném počtu. V posledních vteřinách Macdonald předvedl výborný zákrok proti Burnsovi, McGinn mohl dorážet do prázdné branky ale skákající puk nedokázal trefit.

33:00
    Domácí vyhodili. Přesilovka je téměř u konce.

32:40
    Hosté doráželi na brankovišti, Macdonald ale podržel beton u levé tyče a nedopustil vstřelení branky.

31:59
    Helm v oslabení ujel, byl ale atakován obráncem a tak se mu nepodařilo lépe zakončit. Ušetřil ale cenné vteřiny z trestu Franzena.

31:30
    Domácí hned v úvodu vyhazují.

31:17
    Domácí budou hrát další oslabení. Dvě minuty za vražení na hrazení dostává Johan Franzen. Následuje komerční přestávka.

30:40
    Domácí se po skončení oslabení okamžitě pustili do útoku. Millerovu střelu tečoval Abdelkader, DREW MILLER se ale dostal k dorážce a zvyšuje na 2:0.
    Asistence: Abdelkader

30:30

30:10
    Domácí drží v oslabení puk a kombinují ve vlastním pásmu.

29:40
    Dvě slušné šance na obou stranách. Nejprve ujel po pravé straně Helm a jeho střela skončila těsně vedle. Na druhé straně poté pálil Couture, Macdonald chytil puk do lapačky.

29:04
    Hosté v plném počtu. Začíná jejich přesilová hra.

28:30
    Konec přesilové hry. Dvě minuty za hákování dostává Johan Franzen.

27:30
    Hosté zachytili přihrávku a vyhazují.

27:04
    Dvě minuty za podražení dostává hostující útočník Couture. Domácí budou mít k dispozici přesilovou hru. Následuje komerční přestávka.

26:00
    Demers jel sám na Macdonalda. Ten jeho střelu vyrazil před sebe lapačkou.

24:47
    Domácí měli dobrou šanci, Datsyukovi ale puk přeskočil hůl a Niemi puk bez problémů vyrazil do rohu.

23:22
    Puk po odrazu od zadního hrazení skončil v brankovišti domácích. Macdonald puk zachytil.

22:43
    V brankovišti domácích je nějaký problém s ledem. Hra ale bude za chvíli pokračovat.

22:43
    Macdonald se teď dobře přesunul ke své levé tyči a pokryl střelu z velkého úhlu.

21:53

21:18
    Přihrávku hostů zpoza brány nikdo nezachytil. Hosté stále v útočném pásmu.

20:43
    Zakázané uvolnění San Jose. Hosté mají třetí nejlepší přesilovou hru v soutěži s 20% využití. Domácí jsou až dvacátí v oslabení s 81% ubráněných oslabení.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:32.

Je za námi první třetina utkání mezi Detroitem a San Jose. Domácí se dostali v sedmé minutě do vedení zásluhou Zetterberga. Hosté byli aktivnějším týmem v první polovině třetiny. Jejich akce ale postrádali pořádnou střelu na Macdonalda. V závěru třetiny domácí zvýšili aktivitu a měli i několik šancí. Další branku ale nepřidali. V závěru třetiny byl vyloučen Bertuzzi a hosté budou začínat druhou třetinu přesilovkou.

20:00

19:54
    První formace domácích v posledních vteřinách kombinovala a Kronwall si vytvořil dobrou šanci. Bertuzzi ale vzápětí dostal dvouminutový trest za bránění ve hře brankáři Niemimu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny. Puk na holích hostů, kteří začínají útok od vlastní brány.

18:27
    Hosté se po pěti minutách dostali ke střele. Střela ale byla přizvednuta do ochranné sítě.

17:06
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

16:48
    Hosté v plném počtu. Domácím se první přesilová hra v utkání příliš nepovedla.

15:45
    Hosté vyhazují. Začíná druhá polovina přesilovky domácích.

15:10
    Hudler projel do útočného pásma a nabídl puk na teč pro Bertuzziho. Niemi chytil puk.

14:48
    První přesilová hra v utkání. Dvě minuty za sekání dostává hostující obránce Burns.

14:31
    Nahození domácích končí zakázaným uvolněním.

14:17
    Další nahození od modré čáry zastavil Niemi. Vhazovat se bude po levici finského brankáře.

13:50
    Domácí teprve potřetí vystřelili na Niemiho. Se střelou Kronwalla ale neměl brankář San Jose žádný problém.

12:20
    Hosté pálili od modré čáry. Macdonald vyrazil puk do ochranné sítě. Vhazování v útočném pásmu hostů.

11:37
    Hosté bojovali v rohu kluziště. Kromě několika nahození na bránu se ale k zakončení nedostali. Puk skončil na střídačce hostů a následuje komerční přestávka.

09:15
    Hosté se zásluhou Wingelse udrželi na chvíli v útočném pásmu. Domácí ale dokázali vybojovat puk a uklidnit situaci.

07:55
    Hosté se snaží o vyrovnání. Domácí dobře brání modrou čáru a nepouští soupeře do šancí.

06:53
    Ofsajd. Následuje komerční přestávka.

06:30
    Domácí zatlačili svého soupeře, HENRIK ZETTERBERG vyjel z rohu kluziště a bekhendovou střelou překonal Niemiho. Před bránou odvedl dobrou práci Jiří Hudler, který zakryl brankáři hostí výhled.
    Asistence: Filppula, Ericsson

05:47
    Datsyuk a Bertuzzi teď zatlačili San Jose. Niemi pravým betonem dokázal zabránit Datsyukovi ve skórování.

04:30
    Domácí Miller se pustil do útoku. Zpoza brány se snažil přihrát před bránu. Po skrumáži na hranici brankoviště se hosté dokázali osvobodit.

03:22
    V úvodních minutách vidíme hru především ve středním pásmu. Zatím jsme neviděli vážnější ohrožení ani jedné branky.

02:01
    Střela domácích byla sražena do ochranné sítě.

00:28
    Ofsajd hostujícího týmu.

00:01

Utkání má menší zdržení.

Hráči jsou na ledě. Utkání za chvíli začne.

Detroit Red Wings: Macdonald (Conklin) - White I., Lidstrom, Stuart, Kronwall, Kindl, Ericsson - Bertuzzi, Datsyuk, Franzen - Hudler, Zetterberg, Filppula - Holmstrom, Helm, Miller - Mursak, Abdelkader, Emmerton

Rozhodčí: Marc Joannette, Stephen Walkom - Scott Driscoll, Steve Miller.

Vítám Vás u sledování utkání severoamerické NHL mezi týmy Detroit Red Wings a San Jose Sharks.
    Favoritem dnešního utkání je bezesporu domácí tým, který překonal letitý rekord v počtu domácích výher v řadě. Detroit vyhrál doma již 22 utkání v řadě a díky tomuto úctyhodnému výkonu se nachází na prvním místě Západní konference se ziskem 82 bodů z 59 utkání. Domácí doma prohráli jen třikrát z 28 utkání.

Hosté se před dnešním utkání nachází na třetím místě se ziskem 69 bodů, odehráli ale o tři utkání méně. Hostům se v poslední době nedaří na venkovních kluzištích. Venku prohráli 4 z 5ti posledních utkáních.

Utkání začíná v 18:30.

Jakub Šifel

Branky a nahrávky: 7. Zetterberg (Filppula, Ericsson), 31. Miller (Abdelkader), 48. Helm (Miller) - 35. Couture (Thornton, Pavelski), 56. Marleau (Burns)

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) - Boyle, Vlasic, Burns, White C., Braun, Vandermeer - Pavelski, Thornton, Marleau - Wingels, Couture, Clowe - Ferriero, Handzuš, Desjardins - Mitchell, McGinn, Demers

Rozhodčí: Marc Joannette, Stephen Walkom - Scott Driscoll, Steve Miller