Havířov – Zlín 3:2 (po s.n.) | Jihlava – Liberec 2:6 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:6 (1:1, 1:4, 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 19.02.2012, 17:00 • Horácký zimní stadion • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Ve třetí třetině se hra o něco vyrovnala. Liberec navýšil svoje vedení na 2:6 a zaslouženě vyhrál dnešní utkání. (19:05:58)

60:00

59:40
    Sám před brankářem mohl třikrát zakončovat Radek Šír, ale Davida Vacka ani jednou neprostřelil

58:31
    V závěru utkání za podražení odchází Lukáš Křížek (JIH) na dvě minuty

56:36
    Zaváhání domácího obránce využil PAVEL ZACHA, který si vyměnil puk se Zdeňkem Králem a zakončil za bezmocného Davida Vacka. Asistence: Zdeněk Král

55:20
    Od modré čáry střílel domácí Vladimír Port, ale trefil přesne gólmana Liberce Aleše Stezku

54:40
    Do zakončení se mohl dostat jihlavský Michal Kašpar, který puk skvěle vypíchnul hostujícímu obránci, ale nedokázal udržet rovnováhu a o puk na poslední chvíli přišel

52:30
    Od modré čáry dvakrát střílel Tomáš Němeček, ale ani jednou se puk přes domácí obránce nedostal k Davidu Vackovi

50:55
    Při závaru před jihlavskou bránou byl sražen Michal Gecko a za krosček odchází Jiří Svatuška (JIH)

50:01
    Filip Chlapík od mantinelu nahrál Husovi, ale ten nedokázal puk zkrotit

47:50
    Hostující Pyrochta projel celým pásmem a nahrával volnému Zachovy, ale na poslední chvíli puk zblokoval jihlavský Dvořák

45:15
    Hosté jeli 2 na 1, Liberecký Heřmánek nahrál volnému Chlapíkovi, ale ten trefil jen beton připraveného Davida Vacka

44:19
    Sám na gólmana jel Samuel Solenský, ale na poslední chvíli jej stačil zablokovat domácí obránce.

44:00
    Hra je vyrovnaná, oba týmy bojují ve středním pásmu a nedostávají se do zakončení

41:32
    Liberec se snaží i v oslabení útočit a tak je domácí Dukla dostává do útoku jen velice těžko

40:20
    Zpoza kruhů střílel domácí Svatuška, ale jeho lehkou střelu chytil Aleš Stezka

40:01

I ve druhé třetině měl mnohem větší tlak hostující Liberec. Hned na začátku, se dvojice Zacha - Pyrochta postarala o dva góly. Jihlavě se podařilo v ojedinělém útoku snížit, ale Bílí Tygři znovu dvěm góly zvýšili vedení a stav je 2:5

40:00

39:40
    V samotném závěru se do ojedinělého útoku dostali Šebesta s Kašparem, prvně jmenovaný byl faulován a na dvě minuty za nedovolené bránění odchází Radek Šír (LIB)

39:00
    Liberec se dál bez problému drží v obranném pásmu Jihlavy a pokouší se zvýšit svoje vedení

37:40
    Přes dva domácí obránce střílel Samuel Solenský, ale David Vacek svůj tým drží od větší prohry

36:14
    Z následného tlaku se dokázal střelou pod víko prosadit ZDENĚK KRÁL a zvýšil na 2:5. Asistence: Pavel Zacha, Michal Gecko

35:50
    Ke střele se dostal Pavel Zacha, ale betonem výborně zasáhl David Vacek

34:30
    Hra se znovu zpomalila a vyrovnala. Oba týmy bojují převážně ve středním pásmu

32:30
    Přes kruhy projel liberecký Dominik Lakatoš, ale David Vacek ho lapačkou skvěle vychytal.

31:17
    Liberec ihned přesilovou hru využívá. Šír s Heřmánkem si skvěle náhrali, posunuli puk volnému FILIPU CHLAPÍKOVI, a ten prostřelil jihlavského gólmana. Asistence: Radek Šír, Jan Heřmánek

31:13
    Tlak hostů vyústil s přesilovou hru. Za hákování odchází na dvě minuty Vladimír Port (JIH)

30:48
    Liberec je pořád v obranném pásmu Jihlavy. Posílá jednu střelu za druhou na gólmana Vacka, ale buď jim scház přesnost a nebo jim v cestě stojí výborný Vacek

29:30
    Ke střele se dostal Tomáš Havlín, ale trefil jen tyč Vackovy brány

28:20
    Do protiútoku se dostal Kašpar, jeho střela byla zblokována. K té se dostal Gabriel Sobotka, ale sám před gólmanem neuspěl.

27:50
    Od modré čáry střílel Pyrochta, ale jeho tvrdá střela byla zblokována

27:10
    Hra se hodně vyrovnala a oba týmy se snaží získat převahu

25:26
    V následném protiútoku podél mantinelu projel DAVID HUBERT, a pohotovou střelou mezi betony zaskočil hostující gólmana Aleše Stezku. Stav je 2:3. Asistence: Michal Kašpar

24:30
    Lakotoš předložil puk volnému Solenskému, ale ani ten nedokázal Davida Vacka prostřelit

24:10
    Přes kruhy střílel Dominik Lakatoš, ale David Vacek byl pozorný a puk za svá záda nepustil

22:21
    Oba hráči si teď vyměnili svoje pozice. Mezi obránci projel David Zacha, našel volného FILIPA PYROCHTU, a ten zvyšuje na 1:3. Asistence: Pavel Zacha, Zdeněk Král

20:26
    A hned na začátku druhé třetiny Liberec dává gól. Přes střední pásmo Pyrochta krásně nahrál úplně volnému PAVLU ZACHOVI, a ten bekhendovým blafákem prostřelil Davida Vacka. Asistence: Filip Pyrochta

20:01

V první třetině měl mnohem větší převahu hostující Liberec, ale díky hodně vyloučení je stav nerozhodně 1:1. První gól vstřelil Jan Ordoš, ale v přesilovce se povedlo vyrovnat Lukáši Křižkovi.

20:00

18:00
    Před domácí brankou se objevil úplně volný Ordoš, ale jihlavský obránce na poslední chvíli zblokoval střelu do prázdné brány

16:31
    Od modré pálil Pyrochta, ale branku od kousek netrefil

15:15
    Liberec se hned pustil do útoku. Obrannou krásně projel Samuel Solenský, ale při zakončení byl podražen gólmanem Vackem (JIH) a ten dostává 2 minuty za podražení

14:23
    Dukla se poprvé dostala do vážnější příležitosti a hned toho využívá. Závaru před brankou Aleše Stezky využil LUKÁŠ KŘÍŽEK a vyrovnává na 1:1. Asistence: Daniel Dvořák

14:09
    I když se Liberec výborně brání, bude znovu hrát v oslabení. Za faul loktem odchází Zdeněk Král (LIB)

13:05
    Bohužel ani při přesilovce 5 na 3 se Dukla nemůže dostat do útočného pásma přes skvěle bránící hráče Liberce

12:05
    Dukle se vůbec nedařilo dostat do útočného pásma, ale hostující Lakatoš (LIB) dostává 2 minuty za podražení a tak budou domácí hrát 5 na 3

10:57
    Po dlouhé době se Dukla dostala do útoku a hned je z toho přesilovka. Na dvě minuty za sekání odchází Pyrochta (LIB)

10:20
    Hostující Chlapík krásně přes kruhy nahrál volnému Pyrochtovy, ale ten nedokázal Vacka prostřelit

09:30
    Liberec se stále tlačí dopředu a domácí Jihlava se jen brání

07:50
    Do prázdné brány mohl zakončovat Klinger (LIB) , ale znovu se vyznamenal David Vacek

07:40
    Hostující Liberec teď bude hrát přesilovku 5 na 3

06:29
    Od modré krásně střílel Jan Slaboch (LIB), ale domácí David Vacek ho lapačkou ještě lépe vychytal

06:20
    A další vyloučení. Liberec bude hrát přesilovku 4 na 3, za hákování odchází Vladimír Port (JIH)

05:44
    Ale Dukle se přesilovka vůbec nedaří, nedostali se ani do útočného pásma a na dvě minuty za podražení odchází Lukáš Anděl (JIH)

05:10
    Jihlava se snaží vyrovnat, a v útočném pásmu hákoval Radek Šír (LIB) a odchází na 2 minuty na trestnou lavici

03:35
    Pěknou kombinaci se pokusil zakončit Solenský, ale jeho střelu domácí obránci zblokovali. K dorážce se ovšem dostal JAN ORDOŠ a střelou pod víko strhnul vedení na stranu Liberce. Asistence: Samuel Solenský, Dominik Lakatoš

02:20
    dorostenci Dukly se na chvíli dostali do obranného pásma Liberce, ale hosté je zatlačili a Dukla vyhazuje na zakázané uvolnění

01:10
    Mezi kruhy pálil Lakatoš, ale domácí Vacek betonem puk vyrazil vedle branky

0:40
    Liberec se ihned vrhnul do útoku a uzavřel domácí Duklu v obranném pásmu

00:01

HC Dukla Jihlava: Vacek (Adam) - Reiterman, Půža, Sobotka, Port (A) , Salát, Kochánek (C) , Wasserbauer - Bína, Kašpar (A) , Hubert - Hrala, Anděl, Bambula - Křížek, Dvořák, Indra - Svatuška, Šebesta, Tůma

Bílí Tygři Liberec: Stezka (Hosnedl) - Pyrochta, Slaboch (A) , Havlín, Klinger (A) , Němeček, Mečíř, Suchý, Balabán - Gecko (C) , Zacha, Chlapík - Solenský, Král, Lakatoš - Babec, Šír, Heřmánek - Ordoš, Zachar, Husa

Rozhodčí: T. Kukeně - M. Honza, V. Stehlík.

HC Bílí Tygři Liberec jsou v tabulce na prvním místě se 72 body a dvěma porážkami s Jihlavou a Letňany. HC Dukla Jihlava je osmá, s 23 body. V posledních šesti zápasech se mladším dorostencům Dukly nepovedlo zvítězit. Dokážou na domácím ledě překvapit suverénně první Liberec?

V rámci Eliod extraligy mladšího dorostu se domácí Dukla Jihlava utká s Libercem počtvrté a naposledy. První utkání letošní sezony, na ledě Liberce, prohráli dorostenci Dukly 7:2, poté doma Liberec porazili po samostatných nájezdech 3:2 a v posledním společném utkání, v Liberecké Svijanské Aréně, Dukla prohrála 8:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jan Frühbauer

Branky a nahrávky: 15. Křížek (Dvořák), 26. Hubert (Kašpar) - 4. Ordoš (Solenský, Lakatoš), 21. Zacha (Pyrochta), 23. Pyrochta (Zacha, Král), 32. Chlapík (Šír, Heřmánek), 37. Král (Zacha, Gecko), 57. Zacha (Král)

Rozhodčí: T. Kukeně - M. Honza, V. Stehlík