Omsk – Chabarovsk 4:3 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 1:4 (kon.) | Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 2:5 (kon.)
Kazaň – Ufa 3:2 (po pr.)
Traktor Čeljabinsk
2:5 (0:1, 2:1, 0:3)
Jugra Chanty-Mansijsk
Pátek 02.03.2012, 14:00 • Traktor-Arena • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Příjemné odpoledne u sledování komentovaného přenosu utkání vyřazovací části Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se proti sobě postaví favorizovaný domácí celek Traktor Čeljabinsk a jako hostující tým Jugra Chanty-Mansijsk.

V prvním utkání, které se odehrálo včera, zvítězil domácí Čeljabinsk v poměru 3:1 a ujal se tak vedení v sérii 1:0. Zda se domácím podaří zvítězit i dnes, anebo se hostům podaří v sérii vyrovnat, se dozvíme již za několik málo okamžiků!

Podívejme se na sestavy, v jakých oba celky do dnešního utkání nastoupí.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Proskurjakov) - Giroux, Razin, Quint, Rjabykin, Vasilčenko, Rjazancev, Katyčev, Šinin - Kontiola, Panov, Antipov - Čistov, Jakuceňa, Bulis - Popov, Glinkin, Burdasov - Nesterov, Mamin, Buturlin.

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Masalskis) - Blochin, Pepeljajev, Selujanov, Starosta, Chvostov, Ibrahimov, Dyjakov, Putilov - Simakov, Fjodorov E., Jemeljejev - Krysanov, Skorochodov, Sitnikov - Altarjov, Demagin, Videll - Bocharov, Bulijansky, Belyayev.

Rozhodčí: Cherenkov Alexander, Shchenyov Roman - Misyur Sergei, Raming Stanislav.

00:01

01:18
    Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří na hrací ploše hýří aktivitou.

02:05
    Před Glinkinem zasahuje Biryukov.

02:33
    Postavení mimo hru domácích.

04:45
    Bulis se uvolnil na pravém křídle, ale s jeho střelou tahem si Biryukov dokázal bez problémů poradit.

05:06
    Icing domácího celku. Vhazovat se bude v útočném pásmu Jugry.

05:53
    Do předu se řítil Jemeljejev, ale proti domácí přesile neuspěl.

07:03
    ... před Glinkinem znovu zasahuje Birjukov.

07:41
    Mamin v rohu kluziště neuspěl.

08:05
    Zakázané uvolnění hostů.

08:15
    Zblokovaný pokus Jakuceňi míří hodně vedle klece Birjukova.

09:07
    Bude se poprvé vylučovat. Jakuceňa si jde odpykat 2 minuty za sekání.

09:50
    Hosté se usazují v útočném pásmu ...

10:06
    Poprvé se musel prezentovat skvělým zákrokem Garnett! Hosté dokonale rozebrali obranu Traktoru a domácí brankář pravým betonem skvěle vytěsnil pokus Ibrahimova do odkryté klece.

10:50
    Potyčka mezi Rjabikinem a Krysanovem končí potrestáním obou borců za hrubost.

11:07

11:29
    Puk za brankou hostí, kteří vymýšlejí cestu do útočného pásma ...

12:08
    Jurga ale nic kloudného nevymyslela a na druhé straně mohou zahrozit hosté.

12:45
    Znovu skvělý Garnett! Jurga podnikla rychlý brejk a nemít Traktor v brance právě Garnetta, mohlo to být již 0:2.

13:02
    Zakázané uvolnění domácího celku.

14:29
    O kotouč se teď bojuje ve středním pásmu.

15:13
    Na trestnou lavici znovu odjíždí jeden z hráčů Traktoru. Je jím Rjazancev.

15:57
    Domácí se osvobozují.

16:17
    Po střele Sitnikova zasahuje Garnett.

16:46
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru. VITALY SITNIKOV se ocitl s kotoučem zcela osamocen před Garnettem a ještě chtěl celou akci vyšperkoval přihrávkou na Starostu. Jeho přihrávku si však jeden z domácích obránců nešťastně srazil do vlastní branky a hosté se tak zcela po zásluze ujímají vedení.

19:21
    Bulis nestihl vyjet z útočného pásma a píská se postavení mimo hru.

19:38
    Střela zápěstím pro Brjukova žádné nebezpečí neznamenala.

19:46
    Podobně tomu bylo při pokusu Burdasova z pravého křídla.

19:53
    Vhazování v útočném pásmu Traktoru ...

20:00

Je za námi první třetina, která pro mnohé může být poměrně překvapivá. Hostující Jugra je prozatím jednoznačně lepším celkem, lépe bruslí, tlačí se více do střel a jako odměna jí byla branka Sitnikova ze 17. minuty. Pokud chtějí domácí v tomto utkání zvítězit, budou muset hodně zabrat.

Hráči jsou znovu na hrací ploše a druhá třetina může začít.

20:01

20:02
    Buly vyhráli hosté ...

20:42
    ... kteří ale z kotoučem dále nic nevymysleli a o přišli o něj.

21:49
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Domácí srovnávají! Jugra přišla ve svém útočném pásmu o puk, toho se zmocnil Kontiola předložil ideální přihrávku VLADIMIRU ANTIPOVOVI, který se zblízka nemýlil. Asistence: Petri Kontiola, Konstantin Panov.

22:34
    Domácí po vstřelené brance ožili a tlačí se více do zakončení.

23:45
    Kotouč ve středním pásmu ...

24:34
    V mezikruží se ocitl zcela osamocený Quint, který nechal vyniknout Birjukova.

25:02
    Zakázané uvolnění domácích.

25:25
    Před Demaginem zasahuje Garnett.

25:51
    Nahození Panova bez problémů sbírá Birjukov.

26:01
    Nápor domácích pokračuje. Vhazuje se v obranném pásmu Jugry.

26:12

26:41
    Na trestnou lavici míří hostující Dyakov.

27:49
    A Jugra ve vlastním oslabení skŕuje! Sitnikov se dokázal obtočit kolem trojice obránců a trochu se štěstím dostal puk k ANTONU KRYSANOVOVI, který vrací Jugře jednobrankové vedení. Asistence: Vitaly Sitnikov.

29:52
    Na druhé straně proti Rjazancenovi zasahuje Birjukov.

30:10
    Další početní výhoda pro domácí. Za podražení si odjíždí odpykat 2 minuty Sitnikov.

31:32
    Jakuceňa vypálil z levého křídla přesně do šibenice, domácí už zvedali ruce nad hlavu, ale kotouč vylétl zpět do hřiště pravděpodobně od spojnice břevna a tyče.

32:06
    Na hrací ploše zůstává ležet otřesený Burdasov. Hlavní sudí vyhodnocují, jak zákrok na něho potrestají. Burdasov má tržnou ránu v obličeji.

09:53
    Jugra nakonec zůstává ve čtyřech.

33:07
    Andrej Popov zahákoval jednoho z obránců a síly na ledě se tak vyrovnají.

33:12
    Blochin dlouho neotálel a ihned prověřil Garnettovu pozornost. Brankář Traktoru tentokrát obstál na výbornou.

33:40
    Jugra již hraje přesilovou hru. Sitnikov je zpět na hrací ploše.

34:08
    Ránu zápěstím efektně likviduje Garnett.

34:46

35:08
    ... ke střele se však nedostali a domácí hrají v plném počtu.

35:01
    A vzápětí odjíždí na trestnou lavici po zbytečném podražení Videll.

35:57
    Jugra se osvobozuje.

36:43
    Domácím se stále nedaří udržet se v útočném pásmu.

37:15
    A málem hosté vedli o 2 branky. Videll dostal kotouč přesně do jízdy, když vyjel z trestné lavice, dělal blafák do forhendu, ale Garnett jej bravurně vychytal a drží tak svůj celek ve hře!

38:40
    A je srovnáno! Těsně před druhou sirénou ANDREJ POPOV vyslal dělovku od modré, kterou Birjukov jen vyrazil před sebe a stejný hráč následně puk dopravil do sítě. Bez asistence.

39:45

40:00

Je za námi velmi dramatická druhá třetina. Domácí trenér měl zřejmě po první třetině důrazný proslov a jeho hráči vstoupili do druhé části jako vyměnění, za což byli i odměněni vyrovnávací brankou. Jugra pak ale svého soka zaskočila ve vlastním oslabení a od pohromy odvrátil svůj tým skvělým zákrokem Garnett. Traktor se však dokázal na konci druhé třetiny po obdržené brance vzchopit a Andrej Popov vstřelil vyrovnávací branku. Jak celé utkání vyvrcholí se dozvíme v poslední třetině, na kterou nezbývá, než se těšit.

40:01

41:41
    Jugra vlétla do třetí třetiny jako uragán a do třetice se dostává do vedení! IGOR SKOROCHODOV vypálil kotouč přesně do levého růžku a hosté vedou 2:3. Bez asistence.

41:50
    Tak to opravdu famózní nástup do třetí části v podání Jugry. LINUS VIDELL dostal přihrávku jako na zlatém podnose a pohodlně zvyšuje už na 2:4! Asistence: Segej Demagin, Evgeny Chvostov.

45:32
    Demagin dostal kotouč přesně do jízdy a postupoval zcela sám na Garnetta. Ten však jeho blafák do forhendu dokázal skvěle zlikvidovat!

46:04
    Jugra pokračuje v útoku ...

46:39
    Chvostov s Altaryovem se řítili 2 na 1, ale druhý jmenovaný neměl potřebnou rychlost a musel celou akci zbrzdit.

47:55
    Čejlabinsk se marně snaží proti Jugře něco vymyslet, ta je teď hodně na koni.

48:15
    Další přečíslení hostů, tentokrát 2 na nikoho! Demaginovi však kotouč přeskočil hůl a Jugra se naprosto zbytečně připravila o další branku.

49:37
    Na druhé straně dostal pořádnou pumelenici do masky Birjukov a musí být ošetřen. Střelcem byl Jakuceňa, který jako jeden z mála hráčů Traktoru snese přísnější kritiku.

50:04
    Jugra v útočném pásmu ...

50:34
    A je definitivně rozhodnuto! SERGEJ DEMAGIN ujel po pravém křídle a dělovkou do levého horního růžku zvyšuje už na 2:5! Bez asistence.

51:26
    Jugře, pokud se někdy povedl vstup do třetiny, tak je to právě v tomto utkání. To, co její hráči na ledě předvádějí, je opravdu nevídané.

52:25
    Závar před Birjukovem. Brankář hostí nakonec ale ani nemusel zasahovat.

52:55
    Skorochodov už málem přidal šestou branku, ale poslední chvíli mu padl jeden z obránců do střely a brance zabránil.

54:15
    Traktor v obrovské šanci! Birjukov ale předvedl fantastický zákrok a vylepšil tak své statistiky.

55:36
    Za sekání odjíždí na trestnou lavici domácí Petri Kontiola.

55:45
    Střelu Altaryova kryje Garnett.

56:07
    Domácí vyhazují puk do bezpečí.

57:13
    Jugra drží domácí zvřené v obranném pásmu a nepůjčuje jim kotouč.

57:36

58:00
    Ohlášeny poslední 2 minuty a Jugra dominuje na hrací ploše.

58:04
    Frustrovaný Kontiola navíc znovu odjíždí na trestnou lavici.

58:28
    Ostrý úder do obličeje teď schytal Krysanov! V každém případě, toto nebylo příliš sportovní gesto od poraženého celku. Katichev míří rovnou do kabin.

58:48
    Bude se hrát tedy 5 na 3 až do závěrečné sirény.

60:00

Je dobojováno. Hostující Jugra předvedla ve třetí třetině nadlidský výkon a díky bleskurychlým dvěma brankám a následné pojistce si zcela po zásluze odváží z Čeljabinsku vítězství 2:5 a v sérii vyrovnává na 1:1, což je pro další vývoj velmi důležité. Frustrovaní domácí navíc neunesli závěrečných 5 minut a předvedli několik surových zákroků.

Hráčem utkání je vyhlášen hostující Sitnikov.

To je ode mne pro tuto chvíli vše, loučím se s Vámi s přáním příjemného zbytku dne a u některého z dalších sportovních přenosů, na počtenou. (16:17:12)

Tomáš Soukup

Branky a nahrávky: 22. Antipov (Kontiola, Panov), 39. Popov - 17. Sitnikov, 28. Krysanov (Sitnikov), 42. Skorochodov, 42. Videll (Demagin, Chvostov), 51. Demagin