Omsk – Chabarovsk 4:3 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 1:4 (kon.) | Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 2:5 (kon.)
Kazaň – Ufa 3:2 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Salavat Julajev Ufa
Pátek 02.03.2012, 16:00 • Tatněfť Aréna, Kazaň • Play-off KHL

To je pro dnešek z KHL všechno. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního večera. (18:39:10)

Tak očekávání dlouhého prodloužení se nenaplnilo a je rozhodnuto ani ne po jedné minutě. Celý zápas rozhoduje svou druhou brankou Niko Kapanen.

60:48
    Kazaň vstřelila branku!
    NIKO KAPANEN rozhoduje o výhře Kazaně v druhém zápase osmifinále play-off KHL!! Finský útočník vyhrál buly ve středním pásmu a ihned se rozjel na branku a střelou k pravé tyči překonává překvapeného Ersberga! Bez asistence.

60:36
    Střela Těreščenka byla sražená.

60:15
    Začínáme rozvážně. Kazaň jen nahazuje do pásma.

60:01

Ještě stojí za připomenutí, že prodloužení v play-off KHL trvá tak dlouho, než padne gól.

I ve třetí třetině byl k vidění vyrovnaný hokej, který ovlivnila brzká branka hostů, kteří díky teči Saprykina vyrovnali a bude se tedy dnes prodlužovat.

První prodloužení začne přibližně v 18:30.

60:00

59:44
    Kozlov ještě v jedné šanci. Nemyslel to zle, ale nevyšlo to.

59:35
    Střela Straky končí vedle.

59:00
    Ze třetí třetiny chybí odehrát minuta.

58:18
    kuljaš střílel od modré, ale puk už před tím byl ve středním pásmu.

57:56
    Další zaváhání, ale Morozov se ke střele nedostal.

57:46
    Kazaň se díky malé chybičce obrany Ufy dostává do útočného pásma.

57:26
    Po střele od modré čáry o kterou se postaral Panin se bude vhazovat ve středním pásmu.

57:09
    Čas se opravdu velmi krátí. Buly před Vehanenem vyhráli domácí.

56:34
    Svitov poslal dlouhou přihrávku na osamoceného spoluhráče na modré čáře, ke kterému se nakonec vrátili hned tři hráči.

55:47
    Střelecká příležitost pro domácí. Puk končí mimo.

55:23
    Nahození od modré vyráží Vehanen.

55:05
    Blaťák zaváží do útočného pásma.

54:39
    Dnes se asi dočkáme prodloužení. Čas utíká velmi rychle.

53:26
    Alexej Morozov se dostal k odraženému puku a mohl zakončovat!

52:29
    Radulov pouze nahodil do útočného pásma.

52:02
    Průběh třetí třetiny je od gólu opravdu hodně opatrný.

51:10
    Ufa uklidňuje na chvíli hru za svou brankou.

50:15

49:53
    Blaťák se dostal ke střele a měl prostor, nakonec jeho pokus končí mimo.

48:15
    Bodrov dostává dvě minuty a hosté si zahrají přesilovku.

47:52
    Rána Aťjušova končí na Vehanenovi.

47:18
    Útok Kazaně končí ve středním pásmu.

46:36
    Střela Josefa Straky končí v Ersbergově lapačce.

45:00
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale moc šancí k vidění není.

44:15
    Hra je nyní hodně opatrná, oba týmy se snaží vyčkávat na chybu toho druhého.

43:45
    Kazaň musí za pukem až do vlastní třetiny.

43:06
    Závar před brankou Erika Ersberga, který nakonec ukryl střelu z mezikruží pod svou výstroj.

41:30
    Kazaň ihned v útoku.

41:16
    Ufa právě vstřelila branku!
    Alexander Radulov vybojoval puk za brankou nahrál ho mezi kruhy na hůl Alexandra Svitova, jehož ránu tečoval na brankovišti ještě OLEG SAPRYKIN a je srovnáno! Asistence: Alexander Svitov, Alexander Radulov.

40:47
    Radulov se probíjí do útočného pásma.

40:01

I ve druhé části jsme mohli sledovat vyrovnaný hokej, který tentokráte nabídl jednu branku, kterou vstřelil domácí, kteří si tím pádem dostali do prozatímního vedení 2:1. Ufa ovšem také pár slibných šancí měla, ovšem branka z toho nebyla. Hosté se však ve třetí třetině ještě budou snažit o srovnání nepříznivého stavu.

Další třetina začne přibližně v 17:43.

40:00

39:44
    Rychlý přechod Salavatu Julajev do útočného pásma. A poté ještě zajímavá a tečovaná rána Saprykina.

38:54
    Na druhé straně šance Kirila Petrova! Ten mířil k pravé tyči, ale puk do branky nezamířil.

38:48
    Ščastilivyj si klepal o přihrávku, nakonec trefuje boční síť.

38:40
    Ufa v útočném pásmu...

38:30
    Útočná akce Ufy, ale vše troskotá na špatném zakončení.

37:43
    Nenápadná střela, ale hodně nebezpečná ze středního pásma, kterou musí Ersberg vyrazit.

37:05
    Zajímavá šance pro domácí, kteří mohli navýšit své vedení, ale nestalo se tak.

36:12
    Petri Vehanen dostal pukem do masky a puk se tam pak prapodivně odrazil, nakonec ho Saprykin do odkryté branky neuklidil.

35:58
    Puk se dostal na hokejky obránců Ufy, kteří v klidu rozehrávají.

34:52
    Rychlý přechod hostů do útočného pásma a následná rána Kolcova končí na betonech Vehanena.

34:16
    Kazaň rozehrává v klidu od své branky.

33:38
    Radulov si dělal prostor a měl hodně času. Nakonec jeho povedenou střelu bekhendem chytá Vehanen.

32:52
    Ani ze strany Ufy není vidět nějaká velká snaha. Dnešní utkání může dojít i k prodloužení, pokud tedy hosté alespoň vyrovnají.

32:23

32:15
    Posledních osm vteřinek přesilovky domácích, buly ve středním pásmu.

32:00
    Většina z přesilové hry už je minulostí a Kazaň se stále ne a ne prosadit.

31:10
    Kazaň má problém v rozehrávce přesilové hry.

30:23
    Jakub Nakládal dostává za zásah do oblasti hlavy a krku 2+10 minut.

30:23
    Jakub Nakládal hodně tvrdě dohrál u mantinelu Zaripova. A bude se vylučovat.

30:05
    Nakládal opět trochu rozvážněji v rozehrávce.

29:14
    Hra se teď zklidnila, Kazaň má problém udržet pásmo.

27:39
    Z otočky pálil obránce Ufy Kondratěv, ale puk nevypálil přesně.

27:20

27:16
    Blaťákova střela končí ve skrumáži hráčů.

26:57
    Radulov trefuje tyčku!

26:33
    Proškin se pokusil prostřelil klubko hráčů, puk se odráží mimo.

26:04
    Ufa nyní drží pásmo a může tedy rozehrát nějakou přesilovkovou akci.

25:39
    Grigorenko zaváží kotouč.

25:20
    Denis Kuljaš předvedl držení jako z učebnice a je po zásluze vyloučen.

24:34
    Ještě od modré střílel obránce Kornějev.

24:22
    Nepovedená rozehrávka hostů a hodně zajímavá šance pro Morozova, který, ale puk nečekal, a proto měl problémy se zpracováním.

23:48
    Střelou od modré se prezentoval Ilja Nikulin.

23:39
    Grigory Panin zkusil překvapit Ersberga střelou od červené čáry.

23:16
    Hosté dokázali vyhodit puk.

23:04
    Buly po levici Erika Ersberga.

21:26
    Jakub Nakládal byl trochu přidržen Morozeovem, ale nepískalo se, a proto tady můžeme mít akci, která je zakončena gólem! Mezi kruhy dostal puk NIKO KAPANEN a střelou nad betonem posílá Kazaň opět do vedení! Asistence: Danis Zaripov, Alexej Morozov.

20:52
    Jakub Nakládal dostal přihrávku a od modré čáry nepálil vůbec zle.

20:40
    Alexander Radulov se dostal přes dva hráče ke střele, jeho pokus končí v náručí Petriho Vehanena.

20:01

První třetina je za námi a viděli jsme hned dva góly a několik dalších velmi zajímavých šancí. Do vedení se jako první dostali domácí, když Kiril Petrov překonal Ersberga střelou zpoza branky. Vyrovnání přinesl svým gólem Vitalij Proškin, který se trefil ze středního pásma!

Další třetina začne přibližně v 16:51.

20:00

19:48
    Ještě jeden pokus hostů.

19:28
    Tentokráte Vehanen střelu ze středního pásma kryje.

19:00
    Začal poslední minuta první části.

17:57
    Tak i na druhé straně vidíme trochu kuriózní! Radulov nahrál ve středním pásmu VITALIJI PROŠKINOVI, který napřáhl ještě ve středním pásmu a Vehanen se po puku jen podíval do branky! Asistence: Alexander Radulov.

16:35
    Obránce Ufy Kondratěv dostal přihrávku na modrou, ovšem Vehanen měl na střelu dobrý výhled a puk kryje v lapačce.

15:59

15:10
    Ufa nyní v dobré šanci. Saprykin ale pálí jen do Vehanena.

14:21
    Náznak tlaku ze strany Ufy, ale opravdu jen náznak.

13:59
    Trestné střílení nebude, ale Panin dostává za nějaké seknutí do Ersberga dvě minuty.

13:59
    Nakládal tam skoro zalehl puk, ale trestné střílení to asi nebude.

13:59
    Obrana Ufy neuhlídala Panina, který měl obrovskou příležitost!!!

13:40

12:40
    Minuta přesilovky je pryč, ze strany Ufy stále nic.

12:16
    Ufa v přesilové hře zatím nic nepředvedla.

11:40
    Máme tu první vyloučení. Autor první branky dnešního zápasu Kiril Petrov je vyloučen za hákování.

11:18
    Kazaň vyhazuje, Proškin musí hrát kotouč.

10:15
    Ufa poprvé na delší čas v útočném pásmu. Hosté naznačili pokus o kombinaci, ale to se nakonec nezdařilo.

10:03
    Radulov se dostal k puku, ovšem nedostal se k nějaké přesnější střele.

09:31
    Oleg Petrov se dostal před branku a mohl se taktéž zapsat mezi střelce! Domácí útočník z otočky trefuje špičku betonu Erika Ersberga!

09:06
    Ufa po buly v útočném pásmu vytlačena opět až k vlastní brance.

08:15
    Ufa zatím stále marně překonává obranu Kazaně.

07:11
    Denis Kuljaš se dostal do brejku! Nakonec zkusil na Ersberga "ruský blafák". Střelu z mezikruží tlumí Ersberg na betonech.

06:49
    Nakládal měl hodně práce, ale nakonec puk získal.

06:35
    Kazaň na chvíli vytlačena mimo útočné pásma, ale už domácí opět v pásmu.

05:48
    Ještě jedna příležitost, do té se dostal Kapanen!

05:37
    Panin si sjel z pozice obránce před branku a Ersberg měl plné ruce práce!

05:19
    Kazani se nepodařilo udržet pásmo, ofsajd.

05:05
    Ufa se zatím nedostala k výraznému ohrožení branky.

03:08
    Další útok AK Barsu zastavuje ofsajd.

02:32
    Kazaň se ujímá vedení! Zajímavá střela KIRILA PETROVA skončil za brankou, ovšem domácí útočník dojel puk ještě a vystřelil a Ersberg si srazil bruslí puk do branky! Asistence: Konstantin Glazačev.

02:09
    Kazaň se snaží zaměstnat Ersberga.

01:34
    Jakub Nakládal podržel puk za brankou dobrých deset vteřin.

00:56
    Panin napřáhl od modré čáry a Ersberg měl problémy s jeho střelou, která ještě byla tečována.

00:26
    Přihrávka Radulova nenašla žádného jeho spoluhráče.

00:01

Ještě před začátkem hymna.

Na led nastupují i oba týmy.

Na led nastupují rozhodčí dnešního utkání. Vjačeslav Bulanov z Moskvy a Sergej Gusev budou hlavními rozhodčími. Na čarách se představí Vladimir Birin z Moskvy a Alexander Medveděv také z Moskvy.

AK Bars Kazaň: Vehanen (Kasutin) - Nikulin , Kornějev, Panin, Kuljaš, Chomickyj, Zacharčuk - Zaripov, Kapanen, Morozov - Straka, Těreščenko, Petrov K. - Glazačev, Immonen, Spiridonov - Panarin, Bodrov, Petrov O. - Lukojanov.

Salavat Julajev Ufa: Ersberg (Davydov) - Proškin, Aťjušov, Blaťák, Nakládal, Koistinen, Kondratěv, Grigorjev, Isangulov - Saprykin, Grigorjenko, Radulov - Pihlström, Trubačev, Platonov - Kolcov, Svitov, Mirnov - Taraťuchin, Sčastilivyj, Kozlov.

Rozhodčí: Bulanov, Gusev - Birin, Medvěděv.

Včera měla tato série na programu první duel, ve kterém překvapili hosté z Ufy a ujali se vedení v sérii 1:0. Na výhře Salavatu Julajev se podílel dvěma góly hrdina zápasu Vitalij Proškin. Třetí branku Ufy pak přidal český reprezentační obránce Miroslav Blaťák.

Příjemné odpoledne při sledování play-off Kontinentální hokejové ligy. Dnes je na programu druhý zápas čtvrtfinálové série mezi Kazaní a Salavatem Julajev. Měl by to být vyrovnané utkání, jelikož Kazaň skončila po základní části na čtvrtém a Ufa po základní části na páté pozici.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jakub Vais

Branky a nahrávky: 3. K. Petrov (Glazačev), 22. Kapanen (Zaripov, Morozov), 61. Kapanen - 18. Proškin (Radulov), 42. Saprykin (Svitov, Radulov)

Ak Bars Kazaň: Vehanen (Kasutin) - Nikulin , Kornějev, Panin, Kuljaš, Chomickyj, Zacharčuk - Zaripov, Kapanen, Morozov - Straka, Těreščenko, Petrov K. - Glazačev, Immonen, Spiridonov - Panarin, Bodrov, Petrov O. - Lukojanov.

Rozhodčí: Bulanov, Gusev - Birin, Medvěděv