Mallorca – Osasuna 1:1 (kon.) | Zaragoza – Villarreal 2:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Real Sociedad 2:0 (kon.)
Granada – Valencia 0:1 (kon.) | Real Madrid – Espanyol 5:0 (kon.)
Real Zaragoza
2:1 (0:1)
Villarreal CF
Neděle 04.03.2012, 12:00Španělská LaLiga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Hezké nedělní poledne.

Španělská Primera Division má dnes mimo jiné na programu také duel dvou celků ze spodku tabulky. Fotbalisté Zaragozy dnes přivítají Villarreal.

Zaragoza je v tabulce na poslední příčce, když dosud nasbírala pouhých patnáct bodů. Není tak divu, že tento tým je také nejhorším celkem v hodnocení domácích zápasů. Villarreal je na příčce sedmnácté, ovšem pokud je Zaragoza nejhorším domácím týmem, pak musíme zmínit také fakt, že Villarreal je naopak nejhorším mančaftem na hřištích soupeřů.

1

2

Real Zaragoza: Roberto - Obradovič, Paredes, Lanzaro, Alvarez - Ruben Micael, Apono, Minero - Lafita, Aranda, Luis Garcia

Villarreal CF: Lopez - Angel, Rodriguez, Zapata, Jaume - Valero, Senna, Bruno, Camunas - Nilmar, Martinuccio

3
    Domácí hrají v bílomodrých dresech, hosté se oděli do své klasické žluté barvy.

6
    Podle prognóz by toto utkání mělo patřit spíše k těm podprůměrným. A zatím se to naplňuje, jelikož stále čekáme na nějakou větší šanci.

8
    Bruno byl faulován a míč je tak na kopačkách hostujících hráčů, kteří mají v úvodních minutách optickou převahu.

9
    Villarreal se vlastní nepřesností připravil o dobrou šanci k zakončení.

10
    Zaragoza vybojovala rohový kop.

12
    Stejnou herní situaci si vyzkoušejí posléze také hosté.

13
    Centr do šestnáctky vyhlavičkoval domácí obránce. Míč se ale poté dostal k Martinucciovi, které střelou z první poslal kulatý nesmysl z dobré pozice hodně mimo bránu.

16
    Villarreal právě vstřelil branku!
    Hosté jdou po pěkné akci do vedení. Camunas obdržel míč za obranu a zjevil se sám před Robertem, zvolil však ještě přihrávku na ALEJANDRA MARTINUCCIA, který poslal míč do prázdné brány.

19
    Rohový kop pro Zaragozu.

20
    Alvarez poslal svou střelu ze dvaceti metrů vedle branky.

21
    Martinuccio byl načapán v ofsajdovém postavení.

22
    Po narážečce se spoluhráčem se do dobré šance dostal Nilmar, ale Roberto jej včasným vyběhnutím zlikvidoval! Tohle byla gólovka!

24
    A dobrá možnost se zrodila také na druhé straně. Centrovaný míč vyboxoval gólman Lopez pouze na nohy Minera, který však nevyužil toho, že Lopez leží na zemi a má tak před sebou prakticky prázdnou bránu a napálil míč nad horní tyč!

26
    Úspěšná zákrok si připisuje domácí brankář Roberto.

27
    Obrana Zaragozy je velmi propustná. Tentokrát se po souhře dostal ke střele z hranice vápna Martinuccio, naštěstí pro Real mu jeho pokus vůbec nesedl.

28
    Rána Nilmara byla zablokována domácí obranou.

29
    Záhy vidí Nilmar žlutou kartu.

33
    Úderem třiatřicáté minuty se hledištěm začal rozléhat ohlušující pískot. Jedná se o plánovaný protest zdejších fanoušků, kteří si připravili i nejrůznější transparenty. Jejich tým nevyhrál už osm domácích utkání v řade a je na nejlepší cestě do druhé nejvyšší soutěže.

34
    Alvarezova střela se mezi tři tyče nevešla.

35
    Jediným borcem v domácím dresu, který snese přísnější měřítko, je brankář Roberto. Ten teď vychytal v dobré možnosti Nilmara a drží tak pro Zaragozu nadějný stav. Následuje rohový kop.

39
    Aponově střele scházela přesnost.

41
    Už se dvě minuty nehraje. Tvrdý zákrok inkasoval domácí Lanzaro a vypadá to, že nepomůže ani ošetření.

41
    Je to tak. Hráč Zaragozy si sám řekl o střídání a tak přichází vynucená změna v sestavě. Maurizia Lanzara nahrazuje v závěru poločasu Paulo Da Silva.

44
    Žlutou kartu zaznamenal Lafita.

44
    Přímý kop domácích skončil metr nad bránou.

45
    Nebezpečný pokus Minera byl odvrácen hostující obranou. Zaragoza je však v závěru první půle lepším týmem.

45+1
    Sudí nastavuje jednu minutu.

Sledujeme duel nejhoršího domácího s nejhorším hostujícím týmem. Začátek utkání naznačoval, že nás nečeká žádná pěkná podívaná, avšak s postupem času se hra stala poměrně záživnou a k vidění jsou i šance. Na tu vůbec první jsme si ale museli počkat až do 16. minuty. To se před domácí bránou zjevil Camunas, který přihrál do výhodnější pozice Martinucciovi a ten zařídil, že se úvodní šance zápasu změnila v gólovou. Od té doby šancí přibylo, gól jsme už ale neviděli.

46

46
    Domácí tým vstupuje do druhé půle se změnou v sestavě. Karetně potrestaného Lafitu nahradil Oriol.

49
    Roh pro Villarreal.

49
    Ten byl ale příliš krátký a domácí obrana si s ním v pohodě poradila.

51
    Milimetrový ofsajd Arandu mrzet nemusí, jelikož v zakončení tak či tak selhal.

54
    Domácí se neumí dostat do tempa a dělají v rozehrávce naprosto školácké chyby. Tento pískot z hlediště rozhodně plánovaný není...

57
    Úvod druhého poločasu je poměrně nezáživný. Doufejme, že se to brzy změní.

58
    Zaragoza naposledy střídá. Na trávník přichází Jorge Orti, odpočinout si míří Ivan Obradovič.

59
    Změna proběhla také v sestavě Villarrealu. Stažen ze hry je autor branky Martinuccio, místo něhož si zahraje Cani. Hostující kouč se tak pravděpodobně rozhodl pro bránění jednogólového náskoku.

62
    Zaragoza rozehraje kop od rohového praporku.

65
    Hosté jsou relativně pod tlakem, jenže domácí hráči se do zakončení dostat nemohou. Teď vybojovala Zaragoza alespoň další roh.

67
    Arandův oblouček se snesl pouze na hlavu bránícího hráče ve žlutém dresu.

69
    Z otočky vypálil střídající Orti, který poslal míč jen těsně vedle levé tyče!

72
    Villarrealu se rýsovala dobrá šance. Camunas ovšem nedokázal poslat včas míč na zcela volného spoluhráče a celou akci tak zhatil.

73
    Nepřesně hlavičkoval Luis Garcia.

75
    Velice pomalým krokem odchází ze hřiště Nilmar. Pomyslný štafetový kolík od něj převzal Joselu.

78
    No a je tu opět protest fanoušků. Stejně jako se jej chopili ve třiatřicáté minutě první půle, činí naprosto stejně také ve stejném okamžiku poločasu druhého.

78
    Děje se tak v momentě, kdy zahrává Zaragoza rohový kop.

82
    Domácí teď nechávají příliš otevřená zadní vrátka, čehož hosté málem využili.

84
    Poslední střídání v zápase. Camunase nahrazuje Marchena.

85
    Zaragoza právě vstřelila branku!
    Do šestnáctky Villarrealu se snesl centr, který hostující hráč vyhlavičkoval k nohám protihráče. LUIS GARCIA následně vypálil z hranice šestnáctky a vymetl pavučiny v levém horním rohu Lopezovy branky! Krásná trefa.

86
    Značně prořídlé ochozy se tak dočkaly alespoň nějaké radosti.

89
    Žlutým napomenutím je potrestán domácí Paredes.

89
    Po přímém kopu se k hlavičce dostal střídající Marchena, míč šel ale těsně vedle pravé tyče!

90
    Tentokrát pálil Senna, ale ani jeho pokus se neujal.

90+1
    Nastavovat se budou ještě tři minuty.

90+1
    Velkou šanci měl hostující Valero! Hráči Zaragozy jakoby úplně přestali hrát pod domněnkou, že se jedná o ofsajd. Píšťalka sudího ale zůstala němá a Valero se tak zjevil sám před Robertem. Domácího brankáře ale hráč Villarrealu nadvakrát překonat nedokázal!

90+2
    Žlutou kartu vidí Marchena.

90+2
    A řadu karetních hříšníků rozšířil také domácí Apono.

90+3
    Tak to je panečku obrat! V posledních vteřinách posílá Zaragozu do vedení ABRAHAM MINERO, který svou střelou nedal Lopezovi šanci!

Zaragoza tak skvělým obratem v závěrečných minutách ukončila osmizápasovou sérii bez výhry na domácím hřišti. Hosté z Villarrealu se dostali z první šance do vedení, když z dobré přihrávky Camunase těžil Martinuccio. Dlouho to vypadalo, že si hostující tým odveze všechny body, když se v 85. minutě parádně trefil do šibenice Luis Garcia. V poslední minutě nastaveného času pak dokonal obrat k radosti prořídlých ochozů Minero, který střelou z jedenácti metrů odstartoval bujaré oslavy.

Hezký zbytek nedělního dne. (13:59:53)