Košice – Trnava 0:1 (kon.) | Prešov – Žilina 1:1 (kon.) | Trenčín – Ružomberok 2:1 (kon.)
Nitra – Zlaté Moravce 1:0 (kon.) | Dunajská Streda – B. Bystrica 1:2 (kon.)
FC Nitra
1:0 (0:0)
FC ViOn Zlaté Moravce
sk Sobota 31.03.2012, 17:30 • Pod Zoborom • Niké liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Zaujímavý duel nás čaká v Nitre, kde sa predstavia Zlaté Moravce. Doma sa Jurkemikovcom nedarí a okupujú v tomto ukazovateli poslednú priečku. Zmeniť to môžu proti zatiaľ nie príliš výrazným výkonom ViOn-u, ktorý sa síce tešil z troch bodov proti Banskej Bystrici, ale ani vtedy nebola ich hra najlepšia. V minulom kole však brali cenný bod proti Žiline a tak sa očakáva potvrdenie ho proti Nitre. Domáci predvádzajú kolísavé výkony, no výhra v Trnave zlepšenie určite naznačuje. V ostatnom kole však padla doma so Slovanom a zdá sa, že staré časy na domácom trávniku sú opäť tu.

1
    Stretnutie práve začalo.

1
    Úvodné zostavy:

FC Nitra: Hroššo - Tóth, Boszorád, Harbuľák, Kolár, Gajdoš, Šimončič, Kaspřák, Kroupa, Murín.

FC ViON Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlovič, Pavlenda, Paur, Candrák, Hodek, Chren, Orávik, Majerník, Farkaš, Hruška.

Rozhodca: .

3
    Pri lopte zatiaľ iba hostia, no šanca sa ešte nevyskytla žiadna.

3
    Prihrávka na Kolára bola prudká, nestihol ju.

5
    Sumah sa nedostal k lopte, inak by z toho mohol byť dobrý brejk.

6
    Sumah sa dostal do šance, sám prenikol po ľavej strane, napokon v páde aj vystrelil, ale Kuciak vyrazil, bola to prvá šanca zápasu.

8
    Domáci sú zatiaľ aktívnejší, no lopta sa často zasekáva v strede ihriska a prevažujú aj početné neprenosti.

9
    Nedorozumenie domácich mohol využiť ViOn na lepší brejk, ale loptu stratil.

10
    Paur sa prebíja dopredu, ale v útoku fauloval.

10
    Prvá žltá karta v stretnutí, vidí ju Kaspřák.

11
    Hostia tak majú k dispozícii dobrú štandardku.

11
    Center bol však pridlhý a hostia zatiaľ z toho nič nevyťažili.

11
    Z dnešného hracieho dňa už poznáme dva konečné výsledky, hralo sa na východe; v Košiciach vyhrala Trnava 1:0 a Prešov získal cenný bod v súboji s vedúcou Žilinou.

12
    Paralelne s týmto stretnutím sa hrajú ešte ďalšie dva, zatiaľ na žiadnom z týchto štadiónov gól nepadol.

12
    Nitra kľudne rozohráva, no už dlhšiu dobu neboli na súperovej polovici.

13
    Píska sa ďalší faul v strede ihriska, uvidíme, či sa dočkáme aj krajších futbalových momentov.

13
    Nepresnosti sú samozrejme na oboch stranách, hrá sa prevažne iba z autových vhadzovaní.

13
    Faul tentokrát na Sumaha, takže sa bude zahrávať štandardka aj proti bráne Kuciaka.

13
    Pri lopte je Gajdoš.

14
    Pekný center na Sumaha, či Kroupu, ale nakoniec sa pískal ofsajd.

14
    Odkopáva tak Kuciak.

15
    Po prvej štvrťhodine teda evidujeme zatiaľ iba jedinú šancu, mal ju Sumah.

15
    Candrák vybojoval rohový kop, sklzom mu zblokoval strelu Tóth.

16
    Hruškov center zakončoval Pavlovič, ale mieril vedľa.

17
    Na trávniku sa nič podstatné nedeje.

17
    ViOn sa teraz tromi centrami dostával k šanci čoraz bližšie, napokon zakončoval Pavlovič, ale jeho strela bola zblokovaná, takže Hroššo nemal problém loptu kryť.

18
    Bola tam ale chyba v obrane Nitry, lopta už mala byť dávno odkopnutá.

18
    Pekná akcia Kroupu, spracoval si loptu, ale z uhlu pálil ponad spojnicu.

20
    Najaktívnejší sú zatiaľ v tomto stretnutí hosťujúci fanúšikovia.

21
    Príliš veľa šancí sme zatiaľ nevideli, na pekné futbalové momenty sa asi oplatí čakať.

24
    Ešte stále na tie momenty čakáme...

25
    Hra v strede ihriska a ak lopta opustí hraciu plochu, odkopáva ju brankár - to je zatiaľ výsledok doterajšej hry tohto duelu.

26
    Orávik a Paur spolupracujú na ľavej strane, no center na Hodeka neprišiel.

27
    Boszorád je zastavený v prieniku, no hrá sa ďalej.

29
    Candrák bol v dobrej pozícii na skórovanie, no nenahral, ani nevystrelil.

29
    Kolár dostal prvú prihrávku do behu, lenže naložil s ňou veľmi zle, center šiel ďaleko na tribúny. Jeho spoluhráči tak asi vedia, prečo mu doteraz nenahrávali.

30
    Hroššo síce teraz musel zasiahnuť, no skákajúca lopta mu nemohla narobiť problémy, Hruška sa tam v krkolomnej situácii nemohol presadiť.

32
    Gajdoš teraz napálil z veľkej diaľky, dosť nepresne.

33
    Orávi nenašiel Hodeka v brejku, škoda pre hostí.

34
    Kaspřákov center dopredu, no Kroupa hlavičkoval nepresne.

35
    Faul hostí, nasleduje dobrá štandardka pre domácich z ľavej strany.

35
    Nitra ale rozohrala nakrátko, nič z toho nevyťažila a hostia sa ubránili. Navyše tam bol útočný faul.

36
    Gajdoš pekne prenikal stredom ihriska, po odrazenej lopte sa dostal k strele Sumah, lenže vo vyloženej nedal, navyše sa však tam pískalo, takže z toho nič nemohlo byť.

37
    Žltú kartu po predchádzajúcej akcii videl Paur.

39
    Pavlovič za nebezpečný zákrok v strede ihriska vidí ďalšiu žltú kartu v dnešnom zápase.

39
    Kolár sa pekne presadzoval, no jeho center odvrátil preč Majerník.

39
    Orávik poslal len nepresný pas, kde bol Hroššo.

40
    Na druhej strane niečo podobné predviedli domáci, finálna prihrávka končí v moci Kuciaka.

40
    Sumah je opäť v šanci, ale zase sa prerušuje, bol tam ofsajd.

40
    Sumah sa však už trikrát dostal do podobnej šance, toto by mohol byť recept na hostí.

41
    Kolár okato prihrával, takže hostia to vystihli, no odvrátili iba na roh.

42
    Gajdošov center bol príliš dlhý, následne nedal ani nikto z jeho psoluhráčov.

42
    Orávik na zemi, nehrá sa.

42
    Šimončič vidí za tento faul žltú.

43
    "Nuda, nuda, šeď, šeď" - jak bych řekl Jarda Bosák.

43
    Sumah centroval na Kolára, ten zakončoval nebezpečne, preto sa pískalo a nie je z toho ani roh.

44
    Farkaš je otrasený a ošetrovaný, takže sa chvíľu nehrá.

44
    Opäť sa nehrá, na zemi je Pavlenda.

45
    Nadstavovať sa bude jedna minúta.

46
    Pri lopte je väčšinou Nitra v závere polčasu, no nič svetoborné sa jej pred bránou Kuciaka vymyslieť nepodarilo.

46
    Sumah nepresne, takže opäť len odkop hostí.

46
    Zakončiť sa nepodarilo ani Boszorádovi, Kuciak v pohode chytá.

Prvý polčas skončil.

Máme za sebou prvú štyridsaťpätminútovku tohto zápasu, veľa futbalovej krásy sme nevideli, šancu mal na jednej strane Kroupa, na tej druhej Sumah, no ani jednému sa skórovať nepodarilo. Domáci hráč mieril slabo, ten druhý pálil ponad spojnicu. Druhý polčas tak snáď ponúkne lepšie predstavenie, začne približne o 18:33.

46
    Začal druhý polčas.

46
    Hostia striedali, zranený Farkaš šiel dole, nahradil ho Babic.

46
    Šimončič z diaľky natiahol Kuciaka, ale mieril nad.

46
    Na ihrisku je aj Kemláge, vystriedal Boszoráda.

47
    Píska sa ofsajd hostí.

48
    Pekná strela Sumaha, Kuciak bol prekvapený, opäť ho lopta natiahla, no skončila tesne mimo, škoda pre Nitru.

49
    Domáci zatiaľ aktívnejší, snáď uvidíme lepšie futbalové predstavenie, ako tomu bolo v prvom dejstve.

49
    Najväčší vietor v defenzíve robí Sumah, no ViOn sa zatiaľ vie ubrániť, hoci aj za cenu rohového kopu.

49
    Center k bližšej žrdi, no hlavička domáceho hráča napokon semrovala mimo.

51
    Kolár centroval z ľavej strany, vo vyloženej šanci bol Šimončič, ale nikým nekrytý nehlavičkoval na bránu, chýbali mu centimetre. Škoda, zrejme by to bol pekný gól.

52
    Paurova technická strela bola zblokovaná, zatiaľ Moravce v druhom polčase nepredviedli absolútne nič.

53
    Sumah teraz nevysunul svojho spoluhráča, lopta skončila v aute.

53
    Odkopávať bude teda Kuciak.

53
    Kroupa sa zatiaľ hľadá, aktívny je hlavne Sumah.

55
    Stále je hra väčšinou zaseknutá pri stredovej čiare, pískajú sa fauly a prevažujú nepresnosti, takto sa pekných šancí nedočkáme. Nespokojní sú pochopiteľne aj diváci.

57
    Nepresná strela z kopačky Chrena, Hroššo iba kontroloval.

58
    Dnešné stretnutie sleduje 1190 divákov.

58
    Candrák konečne pekne odcentroval, Hodek ešte krajšie zakončoval, no napokon tomu predsa len niečo chýbalo - presnosť. Jednalo sa ale o najväčšiu šancu hostí v druhom polčase.

58
    Hroššo musel opäť zasahovať, no nakoniec sa píska ofsajd Candráka.

59
    Chyba Nitry v strede ihriska, teraz si nerozumejú a ViOn ako keby dostával krídla.

59
    Kolár opäť nepresne, diváci búria, hrá sa z jednej strany na druhú, ale nie kvôli dobrej ofenzíve mužstiev, lež kvôli nepresnostiam.

60
    Uvidíme, či sa v zostávajúcich tridsiatich minútach dočkáme aspoň jedného gólu, hra trochu v druhom polčase ožila, no strelci dnes v Nitre šťastie nemajú.

61
    Kuciak musel vyrážať strelu hostí, Pavledna následne všetko kontroloval.

60
    Nitra dala gól!
    Sumah krásne našiel KOLÁRA, ten sám perfektne trafil ponad Kuciaka a Nitra vedie 1:0.

61
    Kolár mohol hneď pridať druhý gól, opäť mu prihrával Sumah, no prvý menovaný sám pred Kuciakom zakončil slabo a zbrklo, je z toho iba roh. Škoda pre Nitru.

62
    Domáci sú teraz jasne lepší.

64
    Opäť sme vo fáze nepresností, Orávik sa po Babicovej kolmici k lopte nedostal.

65
    ViOn mení muža, Hode dole, strieda ho Bernáth.

66
    Kemláge si pekne hodil loptu, no tam zasiahla obrana Zlatých Moraviec.

67
    Hruška v útoku na druhej strane, ale vybojoval napokon iba aut.

67
    Škoda pre Jurkemikovcov, teraz keby dostal Kolár lepšiu nahrávku, mohlo to byť zaujímavé.

68
    Hosťujúci Bernáth sa náseldne nedostal k lopte v taktiež zaujímavej pozícii.

68
    Orávikova utiekla lopta do autu, nebol tak z toho žiaden center, ani nič iné.

69
    Hroššo sa s odkopom nebude nikam ponáhľať.

70
    Orávik ide dole z ihriska, strieda ho Luhový.

70
    Hostia už vyčerpali všetky tri možnosti na zmeny v kádri počas zápasu, Nitra má k dispozícii ešte dve striedania.

71
    Hroššo opäť len vykopáva z malého vápna, v krátkom slede už po tretíkrát za sebou. V druhom polčase sa tento brankár musí maximálne nudiť.

71
    Kolár našiel pekným centrom Kemlágeho, ale ten koníčkom trafil nepresne.

72
    Sumah teraz krížnou strelou trafil iba bočnú sieť.

73
    Pekná akcia hráčov spod Zobora, strela Kroupu však obrana zblokovala a tak Kuciak nemal problém loptu kryť.

74
    Candrák sa do koncovky nedostal, aj keď veľmi chcel, dobre zasiahol Harbuľák.

75
    Luhový ostáva otrasený na zemi, inkasoval loptu do tváre.

76
    Už je v poriadku, opäť sa hrá.

76
    V Nitre začalo pršať, zrejme sa definitívne lúčime s peknou kombinačnou hrou.

77
    Sumah dnes s Kolárom výborne spolupracuje, druhý menovaný však teraz z diaľky zakončoval zrbklo.

78
    Caká nás posledných sotva pätnásť minút, uvidíme, čoho sa dnes ešte dočkáme.

78
    Zatiaľ je to zblokovaná strela Hrušku.

78
    Babic teraz z diaľky nebezpečne a tvrdo vystrelil, no aj veľmi nepresne a nad. A ešte dokonca tá lopta smerovala aj šikmo.

79
    V silnom vetre to bude veľmi ťažké, teraz si Sumah posunul loptu príliš ďaleko, prekvapil ho zásahom Majerník.

80
    V sektore domácich fanúšikov majú usporiadatelia čo robiť, aby sa nič vážne nestalo.

82
    Kaspřák ostáva na zemi, nehrá sa.

83
    A v sektore fanúšikov už úradujú aj svetlice, toto na štadiónoch neznamená nič pozitívne.

84
    Nitra sa zatiaľ ani nemá čomu brániť, tlak hostí neprichádza.

84
    Kolár bol v šanci na hranici šestnástky, Kuciak jeho strelu vyrazil, no iba pred Sumaha. Ten však pred ním prekopol nad. Bola to veľká šanca na definitívne rozhodnutie duelu.

85
    Na trávnik príde Moravčík, strieda Gajdoša.

86
    Na trávniku tak máme Luhového aj Moravčíka.

87
    Nitra na domácom trávniku vyhrala zatiaľ len raz, v strede augusta proti Dunajskej Strede. Dnes je blízko k druhej výhre.

87
    Sumah bol v šanci, ešte prihrával, no Šimončič mieril napokon mimo.

88
    Moravčík vidí hneď aj žltú kartu.

89
    Do konca zápasu už veľa času neostáva, nadstavovať sa budú maximálne 2 minúty.

90
    Hroššo je po dlhej dobe pri lopte, ale len stiahol vysoký projektil od Hrušku.

90
    Nadstavujú sa spomínané 2 minúty.

91
    Šimončič ide dole, strieda ho Kotora.

92
    Candrák fauloval, na body pre hostí to dnes nevyzerá.

92
    Snáď posledná šanca ViOn-u je odvrátená.

Skončil sa zápas medzi Nitrou a Zlatými Moravcam, v ktorom sme videli neuveriteľné množstvo nepreností, najmä na domácej strane, ale tí predviedli našťastie aj niečo z futbalového umenia. Po hodine hry sa po krásnej nahrávke presadil Kolár a rozhodol o troch bodoch, ktoré ostávajú pod Zoborom. Je to pre Nitru len druhý výhra v sezóne, ViOn pokračuje v slabých výkonoch. Už v utorok ho ale čaká najprijateľnejší súper z Dunajskej Stredy. Ideálna možnosť odraziť sa k lepším výsledkom. Dnes je to odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť. (19:21:56)

Branky: 60. Kolár

Karty:   10. Kaspřák (NIT), 42. Šimončič (NIT), 88. Moravčík (NIT) - 37. Paur (ZMO), 39. Pavlovič (ZMO)

FC Nitra: Hroššo - Tóth, Boszorád (46. Kemláge), Harbuľák, Kolár, Gajdoš (85. Moravčík), Šimončič (91. Kotora), Kaspřák, Kroupa, Murín, Sumah.
    FC ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlovič, Pavlenda, Paur, Candrák, Hodek (65. Bernáth), Chren, Orávik (70. Luhový), Majerník, Farkaš (46. Babic), Hruška.

Rozhodčí: Mastiš - Somolányi, Hrčka