Manchester Utd. – Aston Villa 4:0 (kon.)
4:0 (2:0)
Aston Villa FC
Neděle 15.04.2012, 17:00 • Old Trafford, Manchester. • Anglická Premier League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobré odpoledne, vítejte u komentovaného přenosu prestižní anglické Premier League. Manchester United dnes na Old Trafford změří síly s Aston Villou a Fergusonovi svěřenci neberou nic než výhru. Rudí ďáblové vedou ligu před městským rivalem City o dva body a pokud dnes vyhrají jejich náskok bude pětibodový. Aston Ville patří po třiceti dvou odehraných zápasech patnáctá příčka se ziskem třiceti pěti bodů.

Aston Villa v posledních třiceti zápasech proti Manchesteru United vyhrála jen jednou, a to v roce 2009 v poměru 1:0. Takže bilance z posledních zápasů hovoří v prospěch Manchesteru United.

V minulém kole se Fergusonovi svěřenci nedokázali prosadit proti Wiganu a byl to druhý zápas v této sezóně, kde se Rudým ďáblům nepodařilo rozvlnit soupeřovu síť. Tím prvním byla prohra na půdě Newcastelu.

Rudí ďáblové v letošním kalendářním roce na Old Trafford ani jednou neprohráli. Naposledy zde prohráli na Silvestra s Blackburnem. Podaří se Aston Ville tuto šňůru neporazitelnosti překazit?

Aston Villa venku vyhrála jen třikrát, devětkrát remízovala a prohrála jen dva ligové zápasy. V poslední době se Aston Ville ale nedaří. Z posledních třinácti zápasů vyhrála jen dvakrát a tři z posledních čtyř gólů, které Villa inkasovala byly vsítěny hlavou.

Na Old Trafford dnes panuje poměrně teplé a slunečné počasí. Do sestavy by se dnes měl vrátit Scholes, který chyběl ve středečním zápase proti Wiganu. Zhruba za deset minut by měly být známy sestavy obou celků.

Kouč Alex McLeish bude v dnešním utkání možná postrádat Herda a Warnocka. Herd v pondělním zápase proti Stoke City utrpěl zranění hlavy. Warnocka trápí kotník. Mimo hru je také Petrov, Dunne, Albrighton, Bent a Delph.

Ferguson bude postrádat Vidiće, Lindegaarda, Andersona, Fletchera a Owena.

Manchester United: De Gea - Rafael, Evans, Ferdinand, Evra - Valencia, Scholes, Carrick, Young - Rooney, Welbeck.

Aston Villa FC: Given - Hutton, Collins, Baker, Lichaj - Bannan, Gardner, Clark, Ireland - Weimann, Agbonlahor.

Rozhodčí: Mark Halsey.

Na lavičce náhradníků jsou připraveni:

Manchester United: Amos - Jones, Berbatov, Nani, Hernandez, Cleverley, Giggs.

Aston Villa FC: Guzan - Johnson, Delfouneso, Heskey, N'Zogbia, Cuellar, Carruthers.

-20
    Obě základní jedenáctky jsou na hrací ploše a absolvují předzápasovou rozcvičku.

-10
    Tribuny se pomalu ale jistě zaplňují.

-7
    Na hrací ploše je vše připraveno k dnešnímu výkopu.

-5
    Hráči jsou již nastoupeni v tunelu.

-4
    Sudí Halsey přivádí obě základní jedenáctky na hrací plochu. Domácí hráči zvolili tradiční rudé dresy v kombinaci s bílýma trenkama, hosté dresy bílé v kombinaci s rudýma trenkama.

-1
    Včera v Itálii při zápase zemřel pětadvacetiletý Piermario Morosini, kterému selhalo srdce, hráči drží minutu ticha.

1

2
    Domácí hráči kombinují na své polovině.

2
    Weimann vybojoval míč pro svůj tým, ale následná přihrávka byla nepřesná, a tak jsou u míče zpět hosté.

3
    Pozorný Evans ubránil Weimanna a vybojoval míč.

4
    Carrick zazářil v kombinaci s Rooneym, který následně vystřelil. Jeho střelu však zblokovala pozorná obrana.

5
    Rooney se vrátil na vlastní polovinu vypomoct hráčům, což se podařilo. Následně přihrál na levou stranu Youngovi, který postupoval s míčem po lajně, ale přihrávka do běhu na Evru se mu nepodařila tak, jak by si sám hráč přál.

6
    Manchester United bude zahrávat pokutový kop.

7
    Míč na penaltu si staví Rooney.

7
    Manchester United právě vstřelil branku!
    WAYNE ROONEY proměňuje pokutový kop. Given skočil k pravé tyči, ale ROONEY poslal míč na opačnou stranu, a tak bez problémů proměnil pokutový kop a poslal svůj tým do vedení.

8
    Domácí hráči kombinují na své polovině, do hry zapojili také De Geu.

9
    Žlutou kartu vyfasoval Carrick, který se provinil faulem.

10
    Do zakončení se dostal Gardner, který mířil na bližší tyč, ale De Gea si počínal správně a míč chytil.

12
    Scholes výborně přenesl hru na pravou stranu, kde byl dobře postavený Valencia. Valencia si zpracoval míč a udělal kličku kolem obránce, jenže míč si moc předkopl a následně musel faulovat, a tak celá akce skončila.

13
    Hosté se na malou chvíli usadili na soupeřově polovině, ale žádnou příležitost na gól si nevypracovali.

15
    Evra našel na levé straně Younga, který centroval do pokutového území, ale míč odvrátila obrana do bezpečí.

16
    Young byl faulován, a tak domácí dostali výhodu volného přímého kopu.

17
    Ve velké příležitost vstřelit gól se ocitl Welbeck, který stál připravený na zadní tyči, kam přiletěl centrovaný míč. Welbeck hlavičkoval, ale jeden z obránců míč zázrakem odkopl.

19
    Další gólovku přichystal Rafael Rooneymu. Rooney dostal přihrávku do pokutového území, kde dokázal vystřelit mezi třemi obránci. Given předvedl parádní zákrok, když střelu na bližší tyč vyrazil na rohový kop.

20
    Na druhé straně se dostal do zakončení Clark, ale jeho hlavičce scházela přesnost.

22
    Evans se dostal k centru, ale byl příliš dlouhý, a tak jsou u míče hosté.

23
    Welbeck si dokázal zpracovat těžkou přihrávku a pospíchal do útoku. Collins mu snížil úhel, ale Welbeck i přesto vystřelil a vybojoval rohový kop.

24
    K centrovanému míči se dostal Rooney, který hlavičkoval na bližší tyč, ale střele scházela přesnost.

24
    Střely na bránu: Manchester United 6 - 2 Aston Villa FC.

25
    Valencia vybojoval míč a nacentroval na zadní tyč, kde si míč zpracoval Welbeck a následně vystřelil. Collins se do jeho střely položil a nabídl domácímu týmu výhodu rohového kopu.

27
    Do zakončení se dostal Ireland, který dostal přihrávku na hranici pokutového území. Jeho střela na vzdálenější tyč byla nepřesná.

28
    Welbeck vybojoval rohový kop.

29
    K míči se postavil Young a nacentroval míč na Scholese, který si naběhl a vystřelil asi z dvaceti pěti metrů. Jeho rána minula levou Givenovu tyč. Myšlenka od Younga to byla krásná.

30
    Na hrací ploše zůstal ležet Scholes, který potřebuje lékařskou pomoc.

31
    Hra po krátkém přerušení pokračuje.

31
    Scholes je po ošetření v pořádku a pokračuje ve hře.

32
    Rooney dostal složitou přihrávku do běhu, a tak byl u míče dřív Given.

33
    Rafael vybojoval na pravé straně míč, kde kombinoval společně s Valenciou. Valencia nacentroval míč do pokutového území, kde pálil z voleje Welbeck. Briliantní zákrok předvedl Given, který měl neskutečný reflex a míč vyrazil!

34
    Do zakončení se dostal také Rooney, ale jeho střele scházela přesnost.

35
    Rafael opět vybojoval míč a přesnou přihrávkou našel Valenciu, který nacentroval míč do pokutového území, ale pozorná obrana míč odvrátila do bezpečí.

37
    Weimann vybojoval míč a na pomoc mu přišel Agbonlahor, ale domácí hráči se ubránili a vybojovali míč na své kopačky.

38
    Gardner po faulu na Scholese obdržel žlutou kartu.

40
    Hosté vybojovali autové vhazování ve středu hřiště, ale míč na kopačkách příliš dlouho neudrželi.

41
    Lichaj vybojoval míč pro svůj tým, ale Rooney se vrátil a svým spoluhráčům pomohl získat míč zpět na své kopačky.

42
    Rooney poslal kolmici na Welbecka, ale přihrávka byla příliš dlouhá.

43
    DANNY WELBECK zvyšuje skóre dvě minuty před koncem prvního poločasu na 2:0. Evra nacentroval míč na zadní tyč, kam si výborně naběhl DANNY WELBECK a skluzem uklidil míč do brány.

45
    Sudí Halsey nastavil jednu minutu nad rámec prvního poločasu.

Sir Alex Ferguson může být s hrou svých svěřenců spokojen. Oba útočníci se prosadili - už v sedmé minutě proměnil pokutový kop Rooney a dvě minuty před koncem prvního poločasu zvýšil skóre Welbeck.

Držení míče: Manchester United 66% - 34% Aston Villa FC.

Střely celkem: Manchester United 9 - 4 Aston Villa FC.

Střely na bránu: Manchester United 5 - 2 Aston Villa FC.

Aston Ville se v prvním poločase moc nedařilo, uvidíme, zda trenér udělá změnu v sestavě nebo jen domluví svým svěřencům.

Druhý poločas začne přibližně v 18:05.

46

46
    Míč do hry uvedli domácí hráči. Konkrétně Rooney s Welbeckem.

46
    Valencia byl obtěžován, ale dokázal podržet míč pro své spoluhráče.

46
    Na pravé straně kombinuje Rafael s Evansem.

47
    Důrazný Scholes vybojoval míč pro svůj tým.

48
    Rudí ďáblové kombinují na své polovině.

48
    Gól na kopačce měl Rooney, ale nepodařilo se mu zakončit. Odražený míč se dostal ke Scholesovi, který našel přihrávkou Younga. Young chtěl přenést hru na levou stranu, kde se pohyboval Evra, ale přihrávka byla příliš dlouhá.

49
    Žlutou kartu vyfasoval Scholes.

49
    Agbonlahor je ošetřován.

51
    Velmi nepříjemný souboj podstoupil Young.

51
    Za zákrok na Younga obdržel žlutou kartu Hutton.

51
    Agbonlahor se po ošetření vrátil do hry.

52
    Do hry se po ošetření vrátil také Young.

53
    Do zakončení se dostal Weimann, ale jeho pokus byl zblokován pozornou obranou. Do protiútoku pospíchal Rooney, ale předkopl si míč příliš daleko od sebe a přišel o něj.

54
    Do zajímavé šance mohl postupovat Lichaj, ale postaral se o něj pozorný Valencia.

54
    Bannan svoji střelu uspěchal, a tak nemohl čekat ani výsledek. Jeho střele z větší vzdálenosti chyběla přesnost. Míč letěl vysoko nad branku.

56
    Sudí musel přerušit hru. Na hrací ploše zůstal ležet Clark a Evra.

57
    Evra po střetu s Clarkem inkasoval úder do ramene a Clark do tváře, která mu krvácí.

58
    Hra opět pokračuje.

59
    Clark je stále ošetřován za postranní čárou.

59
    Evra po ošetření pokračuje ve hře.

60
    Domácí hráči chystají střídání, do hry se podívá Nani.

61
    Zde je avizované střídání. Ze hry odchází Young, nahrazuje ho Nani.

62
    Clark se po ošetření vrátil do hry.

62
    Po levé straně kombinoval Evra s Nanim, pak Carrick s Valenciou, který se dostal do zakončení, ale střela byla zblokována. Míč se ještě odrazil ke Scholesovi, který vybojoval rohový kop.

63
    Clark je znovu ošetřován.

64
    Hosté musí střídat, ze hry odchází zraněný Clark, který nemůže pokračovat ve hře. Nahrazuje ho Heskey.

65
    V ofsajdové pozici uvízl Valencia.

66
    Do zakončení se dostal Heskey, který vyskočil na centrovaný míč a odhlavičkoval ho pod horní víko. De Gea vytáhl parádní zákrok a míč vyrazil na rohový kop, ze kterého hosté nic nevytěžili.

68
    V obrovské příležitosti přidat další gól se ocitl Rooney, kterému adresoval přihrávku Valencia. Rooney vystřelil z první, ale střele na bližší tyč scházela přesnost.

70
    Ke střele se dostal Agbonlahor, ale tato střela byla velmi nepřesná.

71
    K hlavičce se dostal Baker, ale chyběla mu přesnost.

72
    Valencia vybojoval autové vhazování.

74
    WAYNE ROONEY přidává další gól a zvyšuje skóre na 3:0. Po levé straně kombinoval Evra s Nanim. Nani přenesl hru na Rooneyho, který našel na pravé straně Valenciu. Valencia mu míč z první vrátil a ROONEY dopravil míč pravou kopačkou do sítě.

74
    Ze hřiště odchází autor dnešních dvou gólů Rooney, nahrazuje ho Berbatov.

74
    Také hosté střídají. Ze hry odchází Ireland, kterého nahrazuje Carruthers.

77
    Gardner se dostal do zakončení, ale jeho pokus byl spíš zklamáním.

78
    Do hry se podívá také Cleverley, který nahrazuje Scholese.

79
    Rafael nacentroval míč na zadní tyč, kde se dostal do zakončení Welbeck, ale trefil Givenovu hruď, která Aston Villu zachránila od dalšího inkasovaného gólu.

81
    Welbeck našel na pravé straně neobsazeného Valenciu, který měl sice snížený úhel, ale zakončil naprosto parádně. Given ale ještě hezčím zákrokem míč zlikvidoval na rohový kop!

82
    Z rohového kopu žádné nebezpečí nehrozilo.

83
    Sudí přerušil hru, na hrací ploše zůstal sedět Heskey.

83
    Heskey je v pořádku a hra opět pokračuje.

84
    Ze hry odchází Weimann, nahrazuje ho N'Zogbia.

86
    Aston Villa zahrávala rohový kop, ze kterého ale nic nevytěžila.

87
    N'Zogbia vybojoval míč a postupoval sám, následně našel Carrutherse, který vybojoval rohový kop.

87
    Z rohového kopu nic hosté nevytěžili.

90
    Nani se výborně uvolnil a nacentroval míč do pokutového území, kde musel zasahovat Lichaj, který míč odvrátil na rohový kop.

90
    K centrovanému míči se dostal Evans, který hlavičkoval mimo Givenovu branku.

90
    Sudí nastavil čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Žlutou kartu vyfasoval Bannan.

90+1
    Také Nani obdržel žlutou kartu.

90+3
    Evans našel přesnou přihrávkou na zadní tyči LUISE NANIHO, který nastavil kopačku a dopravil míč do sítě. Fergusonovi se střídání vyplatilo, protože NANI odehrál skvělý zápas, který ozdobil gólem.

90+4
    Do zakončení se dostal ještě také Clevereley, ale jeho střele scházela přesnost.

Sudí Halsey foukl do píšťalky a ukončil dnešní utkání, které skončilo vítězně pro domácí Manchester United. Ferguson může být s výkonem svých svěřenců spokojený. Už v sedmé minutě otevřel skóre Rooney, který proměnil pokutový kop, dvě minuty před koncem prvního poločasu rozvlnil síť Welbeck. Ve druhém poločase jsme zaznamenali další dvě branky, o které se postaral kanonýr Rooney společně s Nanim. Manchester United si tak připisuje důležité tři body, díky kterým odskočil v tabulce městskému rivalovi City o další tři body. Celkově tak vedou Fergusonovi svěřenci ligu o pět bodů, a přibližují se tak mistrovskému titulu. Ode mě je to pro dnešek všechno a přeji příjemný zbytek večera. (18:58:56)