Auxerre – Brest 4:0 (kon.) | Nancy – Caen 1:1 (kon.) | Rennes – Ajaccio 3:1 (kon.)
Saint-Étienne – Dijon 1:0 (kon.) | Sochaux – Bordeaux 0:3 (kon.) | Valenciennes – Nice 2:0 (kon.)
Lille – PSG 2:1 (kon.)
AS Saint-Étienne
1:0 (1.0)
Dijon FCO
Neděle 29.04.2012, 17:00 • Stade Geoffroy-Guichard • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Hráči Saint-Etienne si po dnešním vítězství připisují další 3 body do tabulky a poskočili tak již na 5. místo. Za to hosté budou muset myšlenku sestupu odvrátit v dalších kolech. S tímto se s vámi loučím a u dalších přenosů nashledanou. (18:57:23)

90+3
    Míč je u gólmana Reyneta, který nakopává míč do pokutového území, ale tento dlouhý míč nikoho znovu končí na kopačkách domácích.

90+2
    Hosté se snaží prokombinovat až k hranici pokutového území, to se jim ale díky výborné obraně Saint-Etienne pořád nedaří.

89
    Sudí Bastien nastavuje 4 minuty.

89
    Další rychlý brejk ze strany domácích. Gradel potáhl míč po levé straně, následně jej předložil střídajícímu Alonsovi a ten vypálil jen pár centimetrů vedle Reynetovi pravé tyče.

88
    Domácí střídají. Sako je nahrazen Alonsem.

88
    Tímto tahem začali vznikat v obraně Dijonu okénka, kterých se ihned soupeř snažil využít. Paulle zasahoval na poslední chvíli, bohužel pro hosty nedovoleným způsobem, který je sudím potrestán žlutým kartonkem.

85
    Celek Dijonu se nadechuje k závěrečnému náporu. Z pokynů trenéra je vidno, že se tým bude soustředit především na útočnou fázi.

82
    Hosté se dostali hned do několika střeleckých pozic, ale všechny jejich pokusy dokázala zlikvidovat obrana domácích.

79
    Berenguer je faulován Lemoinem. Standartku z dobrých 25 metrů rozehraje Gael Kakuta. Tento levonohý fotbalista zvolil přímou střelu na bránu. S jeho pokusem mířeným přímo doprostřed brány si bez problémů Ruffier poradil.

76
    Velký kus práce nyní odvedl Guilavogui, který nejenom že dostal míč až na hranici pokutového území, ale svým pohybem na sebe navázal hned 2 protihráče, takže nabíhající Gradel měl cestu k brance zcela volnou. Tento kanonýr ale tuto šanci trestuhodně zahodil, jeho střela mířila hodně mimo.

73
    Do obrovské šance se dostal Aubameyang, tedy střelec prvního gólu, kterému před poloprázdnou bránu poslal vynikající přihrávku Sako. Gabonský útočník ale v klíčovém okamžiku promáchnul.

69
    Hosté střídají. Joviala nahrazuje Thil.

70
    Kakuta ve středu pole ztratil míč, čehož využili hosté a rychlým brejkem postupovali k Ruffierově bráně. Za záchranou brzdu musel zatáhnout Lemoine, který tak logicky do sudího vidí žlutou kartu.

65
    Hosté střídají. Ze hry odstupuje zraněný kapitán Sankhare, kterého nahrazuje Marcq.

61
    Sako se snažil z levé strany centrem najít Aubameyanga, ten ale míč nezpracoval. Míče se tak ujala obrana hostí.

46
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází Clement, kterého nahrazuje Batlles.

58
    Za předchozí souboj s Bautheacem vidí střídající Batlles žlutou kartu.

Ondřej Tomšovský

Branky: 43. Aubameyang

Karty:   45+1. Sako (SET), 54. Gradel (SET), 58. Batlles (SET), 70. Lemoine (SET) - 45+1. Diabaté (DIJ), 88. Paulle (DIJ)

AS Saint-Étienne: Ruffier, Mignot, Ghoulam, Zouma, Clement, Perrin, Lemoine, Sako, Gradel, Guilavogui, Aubameyang
    Dijon FCO: Reynet, Varrault, Souprayen, Paulle, Diabaté, Sankhare, Bautheac, Berenguer, Kakuta, Corgnet, Jovial

Rozhodčí: Bastien